Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>U=В365.33$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Чалий О. В. 
Бародифузійні явища в наномасштабних рідинних сумішах у критичній області / О. В. Чалий, Г. В. Храпійчук, Л. М. Черненко, К. О. Чалий, О. В. Зайцева // Укр. фіз. журн. - 2010. - 55, № 10. - С. 1113-1124. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Вивчено критичну поведінку ізобарно-ізотермічної стисливості, коефіцієнтів дифузії та бародифузії, а також бародифузійного відношення для 2-компонентних рідинних сумішей з обмеженою геометрією. Для розгляду специфіки бародифузійних явищ використано масштабну гіпотезу для просторово обмежених систем та гіпотезу "повного скейлінгу". Досліджено вплив нижньої кросоверної розмірності та ефектів просторової дисперсії на характеристики бародифузійних процесів у наномасштабних рідинних сумішах в критичній області.


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.33 + В365.563

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Булавін Л. А. 
Механізм виникнення нанобульбашок у воді на гідрофобній поверхні / Л. А. Булавін, П. Кекішев, В. М. Сисоєв, Н. Л. Шейко // Укр. фіз. журн.. - 2014. - 59, № 1. - С. 96-98. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Обговорено можливість виникнення зародків нової фази за фазового переходу рідина - пара у воді, яка знаходиться в контакті з гідрофобною поверхнею у вигляді так званих нанобульбашок, за температур, суттєво нижчих, ніж температура звичайного фазового переходу. Запропоновано новий механізм для пояснення цього зниження температури, який полягає в тому, що гідрофобні пристінкові відштовхувальні сили помітно збільшують значення хімічного потенціалу молекул рідкої фази у порівнянні з молекулами газової фази. Проведені в межах цієї теорії оцінки показують, що за нормального атмосферного тиску температура може зміщуватися на величину порядку 50 K.


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Авраменко А. О. 
Застосування методу граток Больцмана до аналізу течії нанорідини в каналі між коаксіальними циліндрами / А. О. Авраменко, А. І. Тирінов, Н. П. Дмитренко, О. В. Кравчук // Пром. теплотехника. - 2016. - 38, № 3. - С. 3-9. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Досліджено потік Тейлора-Куетта нанорідин в криволінійному каналі, що утворений двома концентричними циліндричними поверхнями. Рух потоку забезпечувався обертанням внутрішньої циліндричної поверхні. Було вивчено вплив наступних параметрів на критичні значення числа Тейлора: відношення радіусів опуклих і увігнутих стін, безрозмірних параметрів, що описують температурний градієнт, відносну щільність наночастинок, співвідношення броунівської дифузії і термофорезу, а також чисел Прандтля і Шмідта.


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.33 + В253.320.480.37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бур'ян С. А. 
Особливості оцінки контактного кута на наномасштабі / С. А. Бур'ян, О. А. Гребньов, В. М. Сисоєв, М. В. Ісаєв // Вісн. Київ. нац. ун-ту. Сер. Фіз.-мат. науки. - 2018. - Вип. 3. - С. 83-88. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Інформація про явище змочування важлива в різних аспектах науки про поверхню. Одним з маркерів, який зазвичай використовується для опису характеристик змочування, є контактний кут змочування. Оцінка величини контактного кута змочування на макромасштабі є складною проблемою через гістерезис між відступаючим та наступаючим контактними кутами. У той же час, ситуація значно складніша для наноскопічної краплини через відчутну товщину міжфазного регіону, що призводить до неоднозначності у виборі поверхні поділу, та як наслідок, до неоднозначності визначення контактного кута. У даній роботі змодельовано за методами молекулярної динаміки краплину циліндричної форми та шар рідини аргону, виміряно їх мапи густини та мапи компонент тензора напружень. На основі аналізу цих мап, у межах підходу Гіббса, визначено положення еквімолярних поверхонь і поверхонь натягу на межі рідина - газ та рідина - тверде тіло. Для циліндричної нанокраплини оцінено рівноважні контактні кути змочування, що утворені відповідними поверхнями поділу. Виміряні кути відрізняються більше ніж на 10 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28079/фіз.-мат. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Batyuk L. V. 
Magnetohydrodynamic flows of micro/nano fluids through thin capillaries = Магнітогідродинамічні течії мікро/нано рідин по тонких капілярах / L. V. Batyuk, N. M. Kizilova // Вісн. Київ. нац. ун-ту. Сер. Фіз.-мат. науки. - 2019. - Вип. 3. - С. 32-36. - Бібліогр.: 9 назв. - англ.

Досліджено стаціонарні магнітогідродинамічні (МГД) течії суспензій електропровідних мікро/наночастинок крізь тонку трубку кругового перерізу в поперечному постійному магнітному полі за рахунок постійного перепаду тиску на кінцях трубки. Система рівнянь MГД-течії в'язкої нестисливої мікро/нанорідини в безіндукційному наближенні розв'язується за наявності для швидкості граничних умов прослизання другого порядку на стінці трубки. Матеріальні параметри рідини розглядаються як нелінійні функції концентрації частинок відповідно до моделей сумішей і теорії електропровідності. Вираження для поля швидкості, тиску, електричного струму та магнітного поля одержано у вигляді розкладень у ряди. Вивчено вплив двох безрозмірних коефіцієнтів прослизання на швидкість течії та напруження зсуву на стінці. Оптимальні концентрації мікро/наночастинок у суспензіях обчислено з умови мінімуму виробництва ентропії в каналі для різних умов прослизання, параметрів матеріалу, магнітних полів і режимів течії (числа Рейнольдса та Гартмана).


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.312.1 + В365.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28079/фіз.-мат. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гігіберія В. А. 
Процеси самоорганізації в рідинних системах, наповнених наночастинками анізотропної форми : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.14 / В. А. Гігіберія; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2018. - 19 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.33,022 + В365.514.022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА436496 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія: Фізика   
7.

Volchenko D. A. 
Nanofluids in cooling systems and their efficiency = Нанорідини в системах охолодження і їх ефективність / D. A. Volchenko, M. V. Kindrachuk, B. V. Dolishniy, V. S. Skrypnyk, D. I. Zhuravlov, I. B. Malyk, A. O. Yurchuk, A. O. Dukhota // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2021. - 13, № 4. - С. 04013-1-04013-8. - Бібліогр.: 45 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія: Фізика   
8.

Lopushanska B. V. 
Optical characterization of colloidal AgInSsub2/sub quantum dots synthesized from aqueous solutions = Оптичні характеристики колоїдних квантових точок AgInSsub2/sub, синтезованих з водних розчинів / B. V. Lopushanska, Yu. M. Azhniuk, I. P. Studenyak, V. V. Lopushansky, A. V. Gomonnai, D. R. T. Zahn // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2022. - 14, № 4. - С. 04010-1-04010-6. - Бібліогр.: 25 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія: Фізика   
9.

Nishant Nair 
Magnetic nanoparticles as controlling agents of chain structures in a rotating magnetic field = Магнітні наночастинки як регулятори ланцюгових структур в обертовому магнітному полі / Nishant Nair, Snehal Jani, Ranjeet Brajpuriya // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2023. - 15, № 1. - С. 01016-1-01016-6. - Бібліогр.: 26 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.33 + В253.345

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського