Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (32)Книжкові видання та компакт-диски (219)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=ч483(4Укр)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 203
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Біленький С.  
Академічний раціоналізм, політика і релігія: російська словесність у Київському університеті між 1834 - 1845 роками / С. Біленький // Медієвістика. Історія Церкви, науки і культури: Просемінарій. - К., 2000. - Вип. 4. - С. 173-193. - Бібліогр.: 63 назв. - укp.

Розглянуто діяльність кафедри російської словесності в Університеті Св. Володимира, зокрема її статус, гуманітарні викладацькі програми як відображення раціоналістичного та релігійного дискурсу, внесок Михайла Максимовича та його ад'юнктів у посилення ролі російської словесності, формування особливого статусу цієї дисципліни та специфічної динаміки викладання філологічних предметів.


Ключ. слова: Михайло Максимович, Київський університет Св. Володимира, викладання російської історії та словесності.
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч483(4Укр)4 + Т1(4Укр)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70192 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Яблонський В. А. 
Вища освіта України на рубежі тисячоліть: Проблеми глобалізації та інтернаціоналізації / В. А. Яблонський. - К., 1998. - 228 c. - Бібліогр.: 153 назв. - укp.

Вперше показано історію розвитку української вищої освіти, починаючи від Київської Русі і до наших днів, її сучасний стан, успіхи й невдачі перших кроків реформування: давньоруські школи книжного вчення, перші українські університети, стан та напрями розвитку освіти в період між першою та другою світовими війнами, вища освіта Незалежної України. Наведено деякі особливості освіти, в тому числі, сільськогосподарської, в окремих зарубіжних країнах і зроблено критичні узагальнення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч483(4УКР) + Ч483(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586490 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Нічик В. М. 
Києво-Могилянська академія і німецька культура / В. М. Нічик. - К. : Укр. Центр духовн. культури, 2001. - 252 c. - Бібліогр.: с. 183-188. - укp.

Проаналізовано українсько-німецькі культурні зв'язки XVII - XVIII ст. і участь у них професорів і вихованців Києво-Могилянської академії. Висвітлено діяльність А.-Г.Франке, Й.-Ф.Буддея, С.Пуфендорфа, А.Зернікава, І.Канта - з німецького боку, С.Тодорського, Т.Прокоповича, С.Гамалії, С.Миславського, В.Капніста - з українського. Розкрито основні риси взаємного інтересу німецьких протестантів і православних українців, їх культурну співпрацю. Висвітлено роль Києво-Могилянської академії у духовному житті України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч213(4УКР)4 + Ч483(4УКР)4 + Ч483(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605663 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Удовицька Т. А. 
Основні етапи виникнення і діяльності громадських і приватних вищих нвчальних закладів в Україні в кінці ХІХ - на початку ХХ століть / Т. А. Удовицька // Вч. зап. Харк. гуманіт. ін-ту "Нар. укр. акад.". - 2000. - Т. 6. - С. 146-153. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проаналізовано історичні причини появи приватних навчальних закладів в Україні в кінці ХІХ - на початку ХХ ст. Досліджено основні етапи їх еволюції, що включала три періоди: становлення, розгортання діяльності та занепаду. На основі залучення архівних джерел розглянуто напрямки освітньої діяльності вищих навчальних закладів Харкова, Києва, Одеси та інших міст України. Окрему увагу приділено жіночій освіті. Зроблено висновок, що на початку 1917 р. приватна вища школа сформувалась як професійно диференційована, динамічна система, що за темпами росту випереджала державну вищу школу.


Ключ. слова: історія вищої освіти в Україні, громадські навчальні заклади, приватні вищі навчальні заклади
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч483(4Укр)52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Згуровський М. З. 
Інтеграційні тенденції на шляхах поглиблення взаємодії НАН та Міносвіти України: досвід 1993-1997 рр. / М. З. Згуровський, С. І. Сидоренко // Наука та наукознавство. - 1998. - № 2. - С. 70-79. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Висвітлено традиції та сучасні інтеграційні процеси у співробітництві систем науки і освіти України, зокрема, на прикладі співпраці Національної академії наук та Національного технічного університету України (КПІ). Проаналізовано науково-технічний потенціал НАН і Міносвіти України, їх досягнення у науковій діяльності та підготовці наукових кадрів, здобутих у співробітництві. Окреслено заходи подолання кризи в освітній і науковій сферах на шляхах поглиблення взаємозв'язків між наукою і освітою. Висловлені деякі загальні пропозиції щодо посилення взаємодії НАН і Міносвіти України та у галузі матеріалознавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч213(4УКР)6 + Ч483(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Наукові записки Національного університету "Києво-Могилянська академія". Т. 35. Київська Академія / ред.: В. С. Брюховецький. - К., 2004. - 103 с. - укp.

Розглянуто питання історії Києво-Могилянської академії. Висвітлено етапи будівництва "великої бурси" - Києво-Могилянської академії, умови проживання студентів в академії у XVIII ст. Проаналізовано філософську спадщину київської духовно-академічної філософії ХІХ - початку ХХ ст.

Рассмотрены вопросы истории Киево-Могилянской академии. Освещены этапы строительства "большой бурсы" - Киево-Могилянской академии, условия проживания студентов в академии в XVIII ст. Проанализировано философское наследие киевской духовно-академической философии ХІХ - начала ХХ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР)711г + Ч483(4УКР) + Ю0я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бєланова Р. А. 
Гуманізація та гуманітаризація освіти в класичних університетах (Україна - США) / Р. А. Бєланова; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.". - К. : Центр практ. філос., 2001. - 213 c. - Бібліогр.: с. 195-213. - укp.

Розглянуто сутність, проблеми і перспективи гуманізації та гуманітаризації освіти у класичних університетах України та США. Розкрито тенденції розвитку гуманізації освіти у класичних університетах. Проаналізовано деякі теорії особистості у психології ХХ ст. Висвітлено стан духовного розвитку особистості в Україні на зламі віків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30в01 + Ч483(4УКР) + Ч483(7СОЕ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА614950 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Крізь терни...: Нариси становлення приватної вищої освіти в Україні / ред.: В. І. Астахова; Нар. укр. акад. - Х., 2001. - 356 c. - Бібліогр.: с. 327-335. - укp.

Наведено роздуми та спогади людей, які несли державну відповідальність за якість освіти, доводили, що приватна вища школа може і повинна існувати як альтернатива державної монополії на освіту. Проаналізовано етапи становлення вищих навчальних закладів (ВНЗ) небюджетного фінансування, висвітлено їх місце та роль у процесах оновлення освітньої системи в Україні, а також позитивний і хибний досвід роботи окремих ВНЗ, розглянуто національні особливості їх розвитку. Обговорено особливості організації виховної роботи в приватних ВНЗ України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР)70 + Ч483(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА619210 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Збірник наукових праць Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди / ред.: Л. М. Плиско. - Х. : ОВС, 2002. - 156 с. - (Історія та географія; Вип. 10). - укp.

Висвітлено основні напрямки українізації вищих навчальних закладів УРСР у 1920 роки. Проаналізовано діяльність харківських географів у роки Великої Вітчизняної війни. Описано вплив науково-технічної революції на розвиток українського танкобудування у повоєнні роки. Розглянуто питання про особливості політичного розвитку України в 1991 - 2001 рр.

Освещены основные направления украинизации высших учебных заведений УССР в 1920-е годы. Проанализирована деятельность харьковских географов в годы Великой отечественной войны. Описано влияние научно-технической революции на развитие украинского танкостроения в послевоенные годы. Рассмотрен вопрос об особенностях политического развития Украины в 1991 - 2001 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч483(4УКР) + К781.3(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69417/іст.геогр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Козодавлев О. А. 
Контроль за благонадежностью студентов и преподавателей Харьковского университета (1804 - 1825 гг.): к постановке проблемы / О. А. Козодавлев // Вч. зап. Харк. гуманіт. ін-ту "Нар. укр. акад.". - 2002. - Т. 8. - С. 279-286. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

Висвітлено особливості контролю за благонадійністю студентів і викладачів Харківського імператорського університету з 1804 р. до 1825 р. Розглянуто питання внутрішнього і зовнішнього контролю, його трансформації та результативності. Проаналізовано особливості взаємодії владних і освітніх структур на етапі становлення університету. Дослідження проведено з використанням матеріалів законодавчої бази щодо вищої освіти Російської імперії та Харківського університету, мемуарної літератури і даних спеціальних історичних розробок.

Освещена проблема контроля за благонадежностью студентов и преподавателей Харьковского императорского университета с 1804 г. по 1825 г. Рассмотрены вопросы внутреннего и внешнего контроля, его трансформации и результативности. Проанализированы особенности взаимодействия властных и образовательных структур на этапе становления университета. Исследование проведено с использованием материалов законодательной базы относительно высшего образования Российской империи и Харьковского университета, мемуарной литературы и данных специальных исторических разработок.


Ключ. слова: контроль за благонадежностью, история высшего образования Харькова, Харьковский университет, государственный контроль.
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч483(4Укр)47 + Ч483(4Рос)47

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Черевичний Г. С. 
Вища освіта в Україні на зламі епох (1985 - 1991 рр.) : Моногр. / Г. С. Черевичний; НАН України. Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва. - К. : ІВЦ Держкомстату України, 2002. - 123 c. - укp.

Проаналізовано стан і розглянуто розвиток вищої освіти України у другій половині 1980-х рр. За результатами досліджень охарактеризовано сучасний стан кадрового та наукового потенціалу вищої школи України. Розглянуто особливості матеріально-технічного та фінансового забезпечення вузів. Наведено перспективи використання резервів та можливостей вищої освіти.

Проанализировано состояние и рассмотрено развитие высшего образования Украины во второй половине 1980-х гг. С учетом результатов исследования охарактеризовано современное состояние кадрового и научного потенциала Украины. Рассмотрены особенности материально-технического и финансового обеспечения вузов. Приведены перспективы использования резервов и возможностей высшего образования.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР)7 + Ч483(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА648343 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Поляков М. В. 
Класичний університет: еволюція, сучасний стан, перспективи : Моногр. / М. В. Поляков, В. С. Савчук. - К. : Генеза, 2004. - 414 c. - Бібліогр.: 86 назв. - укp.

Проаналізовано історичний шлях класичного університету від його зародження в період античності до сьогодення. Висвітлено питання розвитку університетської освіти в Україні на тлі піднесення західноєвропейського університету. Описано сучасні моделі університетської освіти. Розглянуто проблеми та перспективи класичного університету в Україні у ХХІ ст.

Проанализирован исторический путь классического университета от его зарождения в период античности до современности. Освещены вопросы развития университетского образования в Украине на фоне подъема западноевропейского университета. Описаны современные модели университетского образования. Рассмотрены проблемы и перспективы классического университета в Украине в ХХІ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч483(0) + Ч483(4УКР) + Ч484(0) + Ч484(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА648669 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Ковалюк Р. Т. 
Національно-патріотичний рух студентської молоді Львівської політехніки (друга половина ХІХ - перша половина ХХ ст.) / Р. Т. Ковалюк; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2003. - 187 c. - укp.

Висвітлено зародження і формування національної свідомості українського студентства (1844 - 1898 рр.), утворення академічного товариства "Основа", проаналізовано його діяльність між двома світовими війнами, а також під час Першої та Другої світових воєн.

Освещены зарождение и формирование национального сознания украинского студенчества (1844 - 1898 гг.), образование академического общества "Основа", проанализирована его деятельность между двумя мировыми войнами, а также во время Первой и Второй мировых войн.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч483(4УКР)52 + Ф513(4УКР3)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА647144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Котляр Н.  
Протиріччя становлення системи вищої освіти у Криму: приклад Таврійського університету (1918 - 1925) / Н. Котляр // Пробл. історії України: факти, судження, пошуки: Міжвід. зб. наук. пр. - 2003. - Вип. 9. - С. 82-93. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч483(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68307 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Золотухіна С. Т. 
Громадянське виховання студентів вищих навчальних закладів України в другій половині ХІХ - на початку ХХ століття : монографія / С. Т. Золотухіна, О. А. Рацул; Кіровогр. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. - Кіровоград, 2007. - 252 c. - Бібліогр.: с. 201-232. - укp.

Висвітлено особливості громадянського виховання (ГВ) особистості у східнослов'янських народів. Визначено внесок прогресивних представників педагогічної думки другої половини ХІХ - початку ХХ ст. на формування громадянськості. Особливу увагу приділено розвитку ідеї ГВ у зарубіжній педагогічній думці минулого. Розглянуто науково-дослідницьку та громадську діяльність студентів як умови формування громадянськості, особистість викладача вищої школи як чинник формування громадянськості у студентів.

Освещены особенности гражданского воспитания (ГВ) личности у восточнославянских народов. Определен вклад прогрессивных представителей педагогической мысли второй половины ХІХ - начала ХХ вв. на формирование гражданственности. Особое внимание уделено развитию идей ГВ в зарубежной педагогической мысли прошлого. Рассмотрены научно-исследовательская и гражданская деятельность студентов как условие формирование гражданственности, личность преподавателя высшей школы как фактор формирования гражданственности у студентов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.352.13 + Ч483(4УКР)52

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА697583 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Золотухіна С. Т. 
Дослідження вченими Слобожанщини кінця XIX - початку ХХ століття актуальних проблем організації вищої освіти східних регіонів України / С. Т. Золотухіна, Л. Д. Зеленська // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2006. - № 6. - С. 41-44. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розкрито один з напрямів науково-дослідної роботи вчених Слобожанщини кінця XIX - початку ХХ ст., пов'язаний з дослідженням актуальних проблем організації вищої освіти в східних регіонах України.

Раскрыто одно из направлений научно-исследовательской работы ученых Слобожанщины конца XIX -начала ХХ в., связанное с изучением актуальних вопросов организации высшего образования восточных регионов Украины.

In the article one of research work assignments of scientists of Slobozhanshchina of end is exposed XIX - beginning of the ХХ item, related to research of the issue of the day of organization of higher education in the east regions of Ukraine.


Ключ. слова: науково-дослідна робота, вчені-педагоги, вища освіта, Харківський університет
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч483(4УКР)52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Стрижак Є.  
Інститут червоної професури (1929 - 1937): у пошуках більшовицької альтернативи "старій професурі" / Є. Стрижак // Пробл. історії України: факти, судження, пошуки. - 2007. - Вип. 17. - С. 307-319. - Бібліогр.: с. 318-319. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч483(4УКР)62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68307 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Історія Академії наук вищої освіти України (1992 - 2007) / ред.: М. І. Дубина; Акад. наук вищ. освіти України. - К., 2007. - 221 c. - укp.

Висвітлено причини заснування та історію становлення і розвитку Академії наук вищої освіти України, зокрема галузевих секцій та фахових відділень. Проаналізовано науковий потенціал, ідеологічне спрямування та результати наукових здобутків Академії.

Освещены причины основания и история становления и развития Академии наук высшего образования Украины, в частности отраслевых секций и специальных отделений. Проанализированы научный потенциал, идеологическое направление и результаты научных достижений Академии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч483(4УКР)64 + Ч484е(4УКР)л1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА691203 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Історія Харківського університету за двісті років : сист. бібліогр. покажч. / уклад.: М. Г. Швалб; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. Центр. наук. б-ка. - Х., 2007. - 750 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР)711.8я1 + Ч483(4УКР)я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА701337 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Зайцева З. І. 
Проблема українських кафедр у Чернівецькому університеті до Першої світової війни / З. І. Зайцева // Пробл. історії України XIX - початку XX ст. - 2008. - Вип. 14. - С. 323-330. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч483(4УКР)52 + Ч484(4УКР)711.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72651 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського