Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (6)Книжкові видання та компакт-диски (33)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю6*672*1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія:    
1.

Гурлєва Т. С. 
Картина світу в гуманітарній освіті / Т. С. Гурлєва, С. П. Осипенко // Наук. зап. КІТЕП. Псих.-пед. пробл. удоскон. проф. підготов. фахівців сфери туризму в умовах неперервн. освіти. - 2001. - № 1. - С. 30-33. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Подано наукове уявлення про суб'єктивну картину світу людини. Розглянуто поняття "життєвий світ", "життєвий сенс", "життєвий шлях", "життєва криза", "життєвий задум" особистості. Акцентовано увагу на необхідності психокорекційної роботи з метою запобігання дисгармонійному світосприйняттю людини. Окреслено методи вивчення понять, значень, які створюють об'єктивну картину світу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*672*148:С5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70938 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Цехмістро І.  
Наукова картина світу останніх 20 років: докорінна зміна антропологічної перспективи / І. Цехмістро // Філософ. думка. - 2004. - № 3. - С. 51-64. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*672*148:С5*622.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61798 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Оноприенко В. И. 
Технонаука в знаниевом обществе / В. И. Оноприенко, М. В. Оноприенко // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2009. - № 1. - С. 33-36. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Отмечено, что постиндустриальном, информационном, знаниевом обществе происходит превращение науки в технонауку, которая, ориентируясь больше на человека, создает новые коллизии и противоречия при своей реализации.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*672*148:С5 + Ч210.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Стебльов С. О. 
Діалог науки та релігії в контексті культурної трансформації публічної сфери : автореф. дис... канд. філософ. наук / С. О. Стебльов; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2007. - 16 c. - укp.

Наведено соціокультурний аналіз моделей діалогу науки та релігії, наявних завдяки науковим, філософським і теологічним дискурсам, у контексті системних перетворень публічної сфери, артикульованої у дослідженні як інформаційно-комунікативний простір культури. Здійснено розробку аналітики науки та релігії на підставі синтезу двох запропонованих методологічних програм, як формально-логічної, яка передбачає теоретичні моделі взаємовідносин двох дисциплін, та соціокультурну, відповідно до якої базою визначення проблеми щодо співвідношення наукового та теологічного дискурсів є їх культурно-історична та суспільно-політична інтерпретація. За результатами дослідження зроблено висновок, що діалог науки та релігії відбувається в інформаційно-комунікативному просторі вітчизняної публічної сфери від початку її виникнення у другій половині XIX ст. за його подальшого функціонування у контексті культурних перетворень радянської та пострадянської доби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*672*148:C5*622.21 + Ю951.082.3 + Ч111.1 + Э212.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА354720 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Поздняков В. М. 
Наука і освіта в ноосферній концепції В.І.Вернадського : Автореф. дис... канд. філософ. наук / В. М. Поздняков; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2006. - 18 c. - укp.

Визначено роль науки й освіти в ноосферній концепції В.І.Вернадського. Показано значення його ідей для розуміння ноосферного процесу, їх науковий і філософсько-світоглядний сенс. Критично розглянуто й уточнено сучасний зміст концепції ноосфери, місце в ній науки й освіти та їх взаємозв'язок, а також шляхи активізації цього зв'язку у програмах побудови суспільства знань. Визначено параметри трансформації науково-пізнавальної діяльності й освітнього процесу, що відбувається в останні десятиліття у світі та в Україні, у їх співвідношенні з уявленнями В.І.Вернадського, проаналізовано роль інформаційно-комунікаційних технологій модернізації та трансформації освітнього процесу й обгрунтовано принципи досягнення його "людиновимірності", виявлено зміст, спрямованість і виховні ресурси концепції ноосферної освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + Ю3(4УКР)6-626 + Ю6*672*148:С5 + Ф733

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА347984 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кузьмічова О. А. 
Соціальна детермінація наукової інновації : Автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.03 / О. А. Кузьмічова; Південноукр. держ. пед. ун-т (м. Одеса) ім. К.Д.Ушинського. - О., 2005. - 20 c. - укp.

Досліджено соціальну обумовленість науково-пізнавальної діяльності та її продуктів (інновацій) за умов суспільства, що розвивається. Соціальну детермінацію науки розглянуто в органічній єдності когнітивного та соціального аспектів. Відзначено, що наука є складовою макросередовища й усього універсуму, а також соціальним феноменом і соціальною підсистемою, що виконує певні функції та взаємодіє з усіма складовими цілісного соціального організму. У методологічному й соціокультурному аспектах науку осмислено як сферу миследії з виробництва та збереження наукового знання. Науково-пізнавальну діяльність висвітлено у контексті безперервної зміни становлення інновацій. Базуючись на когнітивних заходах сучасної науки (зокрема синергетичній теорії), розглянуто наукову інновацію з її гносеологічними та соціальними властивостями як фракталу, що виражає самоподібність усієї науки й моделює її динамізм й інноваційну орієнтацію, а також дозволяє зрозуміти інноваційне наукове знання як "творчий самопрояв світу".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*672*18:С5 + Ю6*328.933 + Ч210.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА338223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Толстоухов А. В. 
Творення еко-майбутнього в контексті глобалізації: проблеми керування та перспективи розвитку : Автореф. дис... д-ра філософ. наук : 09.00.09 / А. В. Толстоухов; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2004. - 35 c. - укp.

Досліджено співвідношення глобалізаційних процесів у сучасному постіндустріальному суспільстві, проаналізовано нові тенденції зміни владних відносин та екологічні перспективи подальшого розвитку людства у контексті сучасної наукової картини світу. З'ясовано, що подолання фундаментального протиріччя між принципом суверенітету національних суб'єктів і необхідністю їх об'єднання для розв'язання глобальних проблем можливе за умови зміни економоцентричної парадигми глобалізації на культуродомінантну, що необхідно для подолання процесів перетворення глобалізації на вестернізацію. Доведено, що ефективне керування процесами людської діяльності за доби когнітивізації влади неможливо без використання сучасних наукових здобутків та прогресивних філософських ідей. Показано, що пріоритетність екологічних імперативів у процесі прийняття владних рішень є суттєвою умовою становлення сприятливого еко-майбутнього.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*672*148:С5*622.21 + Ю6*327.3*311.2 + Ю6*63*328.912

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА331878 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Потіщук О. О. 
Соціальна історія науки: методологічні засади : автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.02 / О. О. Потіщук; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2009. - 19 c. - укp.

Акцентовано увагу на теоретико-методологічних і культурно-історичних особливостях дослідження становлення соціальної історії науки як міждисциплінарної галузі. Поглиблено розуміння соціальної історії науки, соціальної епістемології та антропології. Узагальнено існуючі концептуальні підходи до соціальної історії науки, виявлено основні напрями: конструктивістський, діалектико-рефлексивний, етнографії науки. Розглянуто взаємовідношення науки як соціального інституту з іншими в межах макроаналітичної стратегії соціальної історії науки, а також особливості вивчення окремих випадків, аналіз неповторних, унікальних подій історії науки. Обгрунтовано тезу, що міждисциплінарність соціальної історії науки забезпечила прогрес в пізнанні об'єкту дослідження, поставила центральним завданням співвідношення та ієархію методів і результатів дослідження та можливості його вирішення на основі єдиної методологічної схеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю25 в2:Ч213 + Ю6*672*1 + Ч213 в2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА368567 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Чернова Л. П. 
Соціально-філософська рефлексія сучасної наукової картини світу : автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / Л. П. Чернова; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. - К., 2011. - 19 c. - укp.

Проведено комплексний соціально-філософський аналіз сучасної наукової картини світу сприйняття й осмислення її за сучасних умов глобалізації й інформаційної революції. Визначено зміст і сенс основного й опорного поняття "наукова картина світу" у філософській науці. Досліджено особливості та принципи формування наукової картини світу від часу виникнення до сьгодення. Узагальнено й уточнено складові сучасної картини світу. Проаналізовано процес становлення філософії науки й основні етапи її розвитку. Виявлено завершеність і методологічну доцільність образу, моделі, картини світу, здатних об'єктивно відображати дійсність і водночас ураховувати її людиномірно-ціннісну сутність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*672*148:С5*622.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА384219 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Чекаль Л. А. 
Філософія науки та інноваційного розвитку : навч. посіб. / Л. А. Чекаль, О. Ю. Павлова, С. В. Сторожук, Ю. А. Бойко, А. Г. Супрун; ред.: Л. А. Чекаль. - К., 2011. - 327 c. - укp.

Висвітлено специфіку філософії науки як особливого типу гуманітарного знання та як навчальної дисципліни. Охарактеризовано історичний розвиток основних напрямів і методологічних прийомів вирішення головних проблем філософії науки. Розглянуто методологічні, структурні, світоглядно-ціннісні засади й особливості наукового пізнання. Проведено філософський аналіз специфіки сучасного стану світової та вітчизняної науки, перспектив їх розвитку та взаємодії з іншими сферами життєдіяльності суспільства. Увагу приділено проблемам інноваційного розвитку наукового знання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю25 в.я73 + Ю6*672*1 я73 + Ч210.566 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА736414 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Землянкін А. І. 
Впровадження прогресивних форм інтеграції інноваційних процесів на засадах трансферу знань / А. І. Землянкін, І. І. Лях // Пробл. науки. - 2010. - № 10. - С. 41-45. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Узагальнено наукові підходи до виявлення особливостей впровадження прогресивних форм інтеграції інноваційних процесів з урахуванням генерування знань у розвинених країнах світу. Запропоновано запровадити Національну програму сприяння кластерному розвитку, яка стане частиною інноваційної політики держави та її регіонів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*672*148:У

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15960 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Чмихун С. Є. 
Соціальні та психологічні підстави діяльності суб'єкта знання в інформаційному суспільстві / С. Є. Чмихун // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2007. - Вип. 2. - С. 125-131. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проаналізовано проблему, що у новому суспільстві головні активи будь-якого підприємства - це активи інтелектуальні, інформаційні технології дозволяють створити суспільство, яке базується на знаннях. Поняття "засіб виробництва" поступово переходить з предметної сфери у сферу людських стосунків. Нове суспільство вимагає нового звернення до ідеї діалектики рушійних сил, оскільки є необхідним ефективний розподіл економічної та політичної влади. На сьогодні важливим є аналіз нових підстав діяльності людини (в окремому випадку людини - носія соціального знання) за соціальних умов, що змінилися.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*672*148:У

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Дольская О. А. 
Роль образования в процессе формирования субъекта социального идеала науки / О. А. Дольская // Теорія і практика упр. соц. системами: філос., психологія, педагогіка, соціол.. - 2009. - № 1. - С. 16-20. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Порушено питання щодо ідеалу соціальних наук, у центрі якого стоїть проблема суб'єкту цього ідеалу. Показано, що ця тема опосередковано присутня у філософії з часів Д. Юма. Проаналізовано ситуації "зустрічі", "події". Підкреслено, що соціальний суб'єкт - це складний "суб'єкт гібридного типу"; освіта виступає тим посередником, який формує цей суб'єкт.

Поднят вопрос относительно идеала социальных наук, в центре которого стоит проблема субъекта этого идеала. Показано, что эта тема опосредованно присутствует в философии еще со времен Д. Юма. Проанализированы ситуации "встречи", "события". Подчеркнуто, что социальный субъект - это сложный "субъект гибридного типа", а образование выступает посредником, формирующим этот субъект.

Today actual question about ideal of the social science, rises the problem of the subject of this ideal. The Author shows that subject obliquely already was present in philosophy else with timeses D. Yuma. Analysing situations "meeting", "event", is emphasized that social subject Ц a complex product "hybrid type". Formation emerges that go-between, which forms this subject.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:Ч30 + Ю6*672*1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23113 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Чешко В. Ф. 
Глобальные трансформации адаптивной стратегии техногенной цивилизации: Чернобыль как проблема практической философии / В. Ф. Чешко // Агроекол. журн.. - 2005. - № 3. - С. 76-82. - Библиогр.: 23 назв. - рус.

Проаналізовано філософсько-світоглядні аспекти соціально-культурного контексту трансформації адаптивної стратегії сучасної техногенної цивілізації, що були запрограмовані Чорнобильською катастрофою. Необхідною та достатньою умовою цієї біфуркації в історії людства стало перетворення науки і технології на фактор соціокультурного та соціоекологічного ризику. Проблема "небезпечного знання" принципово не розв'язується в межах як природничих, так і соціогуманітарних наук; вона може бути вирішена лише в результаті системного дослідження ситуації актуального або потенційного ризику і синтезу двох когнітивних підходів - гуманітарного та природничого.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*672*148:С5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Поплавська Ж. 
Інтелектуальний капітал економіки знань / Ж. Поплавська, В. Поплавський // Вісн. НАН України. - 2007. - № 2. - С. 52-62. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Радикальні зміни у сучасному суспільстві та моделях майбутнього підприємництва зумовили створення вартості у знаннємісткій економіці. Віднині знання стали основним джерелом багатства нації, вони не тільки генерують, а й формують нову вартість, виступаючи рушієм економічного зростання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*672*148:У + У9(4УКР)0-141.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського