Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (12)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю6*666*333.63$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Дехтяр В. М. 
Проблема влади у французькому постструктуралізмі : Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / В. М. Дехтяр; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 1999. - 18 c. - укp.

Надано об'єктивну і цілісну характеристику проблематики влади, місця, яке вона посідає в творчості зазначених авторів та ролі, що відіграла теорія влади у становленні філософії постструктуралізму. Проаналізовано понятійний апарат, вироблений у постструктуралізмі з метою вивчення владних відносин. Реконструкція проблематики влади у постструктуралістській філософії як проекту некласичної теорії доводить: постструктуралістська аналітика влади надається до вивчення суспільно-філософських феноменів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4ФРА)6-667 + Ю6*666*333.63

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307342 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Червона Л. М. 
Феномен опозиції в Україні: соціально-філософський аналіз : Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Л. М. Червона; Ін-т вищ. освіти АПН України. - К., 2004. - 17 c. - укp.

Виявлено фактори, що обумовлюють існування феномену опозиції: суттєві розбіжності інтересів держави та громадянського суспільства, протиріччя між різними суспільними силами, гілками влади, політичними партіями, різні підходи до мети і дій держави та влади. Визначено поняття демократичної політичної опозиції як сукупності суб'єків політичного життя, що не приймають змісту політики діючої влади, та/або методів реалізації цієї політики, виступають організованою альтернативою цій владі. Проведено класифікацію політичної опозиції за різними критеріями: структурним (системна, позасистемна), ідеологічним (ліва, центристська, права), діяльнісним (активна, пасивна), масштабом дій (елітна, масова), цілями (конструктивна, деструктивна), відношенням до держави (державницька, антидержавницька), ступенем лояльності та іншими. Розглянуто діяльність опозиції в аспекті теоретичного і практичного протистояння владі. Визначено особливості формування об'єктивних і суб'єктивних умов функціонування опозиції в українському суспільстві, зокрема "нецивілізованих" форм і методів співпраці влади з опозицією. Доведено, що розбудова демократичної, соціально-правової держави є необхідним фактором ефективної взаємодії влади й опозиції. Обгрунтовано, що формування зрілої політичної та правової культури суспільних відносин - один зі шляхів гармонізації взаємовідносин влади й опозиції в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*666*333.63

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА332024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Копилов В. О. 
Влада і знання: генезис ідеї епістемократії : монографія / В. О. Копилов; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". - Х., 2009. - 512 c. - Бібліогр.: с. 485-511. - укp.

Проаналізовано процес соціально-філософської концептуалізації ідеї епістемократії як специфічної моделі організації влади на базі знання. Розглянуто трансформацію ідеї від міфу до логосу в закордонній соціально-філософській думці. Увагу приділено експлікації генезису ідеї епістемократії у вітчизняній філософії, доведено закономірний характер буття ідеї та практики епістемократії у вітчизняному інтелектуальному та соціально-політичному просторі. Вивчено сучасний стан ідеї епістемократії в концептуальному полі технологічного детермінізму та постмодернізму, показано, що саме в цей час і за цих парадигмальних умов процес концептуалізації ідеї епістемократії досягає свого апогею.

Проанализирован процесс социально-философской концептуализации идеи эпистемократии как специфической модели организации власти на базе знания. Рассмотрена трансформация идеи от мифа к логосу в зарубежной социально-философской мысли. Уделено внимание экспликации генезиса идеи эпистемократии в отечественной философии, доказан закономерный характер бытия идеи и практики эпистемократии в отечественном интеллектуальном и социально-политическом пространстве. Изучено современное состояние идеи эпистемократии в концептуальном поле технологического детерминизма и постмодернизма, показано, что именно в это время и в этих парадигмальных условиях процесс концептуализации идеи эпистемократии достигает своего апогея.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*666*333.63 + Ю3(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА721078 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Карпенко С. Р. 
Дискурс влади і дискурс мас у сучасній філософській антропології: культурний, біологічний та релігійний виміри / С. Р. Карпенко // Антропол. виміри філос. дослідж. : зб. наук. пр. - 2015. - Вип. 8. - С. 19-28. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Встановлено особливості антропологічного змісту владного та масового дискурсів за умов сучасних перетворень. Тема філософсько-антропологічного значення дискурсивного зв'язку між владою і масами у суспільстві постмодерну набуває значної актуальності через технологізацію процесів володарювання та перетворення раніше сакральної владної функції на сукупність стандартних процедур. Визначено інституціональні напрями смисловиразу у дискурсі влади про маси та зафіксовано процес змішування владно-управлінської та представницької антропології. Виокремлено біологічний, релігійний та культурний рівні, відображення антропологічного значення дискурсу влади. Надано визначення антропному змісту дискурсивних масивів владної мовленнєвої діяльності, а також способів філософської рефлексії мас щодо владного дискурсивного самовиразу. Визначено специфіку взаємодії владного та масового дискурсів у національних та загальнолюдських смислових просторах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*666*333.63

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74194 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кримець Л. В. 
Мікрософія влади у контексті науково-освітнього простору / Л. В. Кримець // Антропол. виміри філос. дослідж. : зб. наук. пр. - 2016. - Вип. 9. - С. 63-69. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Актуалізовано значення мікрософії, як нового напряму філософських досліджень, для аналізу науково-освітньої реальності. Науково-освітній простір є контекстом, мірилом і перетином більшості векторів актуалізації соціального управління. Саме в науково-освітньому просторі формується активний, цілеспрямований та креативний громадянин, що має прагнути як до свідомого та відповідального суспільного управління та самоуправління, так і до сумлінного виконання управлінської волі в системі владних відносин. Постнекласична науково-освітня реальність бачиться як комунікативна сфера, що має динамічну структуру та постає в нестійкості і безперервності взаємодії різних рівнів розвитку. Інформаційна науково-освітня реальність репрезентує себе як у світі фіксованих владних взаємин в межах усталених соціальних інститутів, так і у певній віртуальній комунікативно-мережевій невловимості. Саме тому і актуалізується проблема визначення сутності владних відносин в науково-освітньому просторі. Мікрософія як мистецтво мікросоціальної актуалізації допомагає розширити світоглядні орієнтири в означеному аспекті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*666*333.63

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74194 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кримець Л. В. 
Феномен влади в управлінні науково-освітнім простором : автореф. дис. ... д-ра філос. наук : 09.00.03 / Л. В. Кримець; Нац. акад. пед. наук України, Ін-т вищ. освіти. - Київ, 2017. - 36 c. - укp.

Висвітлено проблеми концептуалізації феномену влади та владних відносин у контексті управління науково-освітнім простором. Розкрито змістовні аспекти формування науково-освітнього простору як інтегративної єдності. Визначено основні методологічні аспекти управління сучасним науково-освітнім простором і окреслено специфіку його формування. Розкрито можливості оптимізації напрямків спрямованості владного вектору в контексті управління науково-освітнім простором сучасного українського суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*666*333.63

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА428124 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Шаповал Н. В. 
Деструктивність влади як соціально-філософська проблема : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.03 / Н. В. Шаповал; Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. - Харків, 2019. - 16 c. - укp.

Досліджено деструктивність влади як соціально-філософську проблему, що здійснювалась шляхом переходу від поняття "концепт влади" як її простої дефініції до поняття "конструкт влади" як ідеї влади. Спираючись на розроблену в межах теорії ідей теоретичну конструкцію влади, висвітлено такі форми деструктивності влади як: відокремлення суб’єктів загальної діючої влади від суб’єктів підпорядкування, наслідком чого стає перетворення останніх із свідомих підвладних суб’єктів на несвідомий об’єкт підкорення; дискреція – прийняття рішень і дій суб’єктів влади на власний розсуд, свавілля як крайня форма дискреції, а також безвідповідальність, корупція суб’єктів влади, узурпація влади. Особливу увагу приділено найнебезпечнішій формі деструктивності влади – симуляції влади. Здійснено філософський аналіз теоретичної конструкції державної влади України, закріпленої в Конституції України, на предмет виявлення в ній деструктивних аспектів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*666*333.63

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА440422 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського