Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (9)Книжкові видання та компакт-диски (32)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю6*133$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
Категорія:    
1.

Дзьобань О. П. 
До питання про тенденції соціокультурної трансформаційної динаміки / О. П. Дзьобань // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2005. - Вип. 1. - С. 85-91. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто сучасні глобальні тенденції соціокультурної динаміки на тлі їх оцінок, що містяться у працях визнаних вітчизняних фахівців із даної проблеми, таких, як П. Сорокін, О. Богданов, В. Вернадський. Проаналізовано прояви за сучасних умов виділених П. Сорокіним головних тенденцій нашого часу, виокремлено основні найбільш імовірні сценарії міжцивілізаційних відносин сьогодні та на перспективу. Проаналізовано окремі аспекти прояву динамічних перетворень у природі та суспільстві. Показано, якщо в природі домінують стихійно-організаційні процеси, то в соціокультурній діяльності людей вони носять свідомо-організаційний характер. Акцентовано, що організаційна діяльність у цьому випадку має доцільний сенс і містить у собі "ідею мети".


Ключ. слова: соціокультурна трансформація, суспільство, цивілізація, соціокультурна динаміка, діяльність, нестабільність
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*328.943 + Ю6*133.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Корабльова Н. С. 
Багатомірність рольової реальності: соціально-філософський аналіз : Автореф. дис... д-ра філос. наук : 09.00.03 / Н. С. Корабльова; Ун-т внутр. справ. - Х., 2000. - 32 c. - укp.

Досліджено проблему рольової реальності, актуалізовану суттєвими трансформаціями, які переживає Україна. Зрушення, що відбуваються у нашому постсоціалістичному суспільстві, несуть у собі конструктивні та деструктивні можливості, на які здатна вплинути ефективна соціальна політика. Потребують аналізу проблеми соціальної сутності людини та її репрезентації у соціальних формоутвореннях. До таких феноменів можна віднести поняття рольової реальності, яке грунтується на теорії соціальних ролей, опрацьованій кількома гуманітарними дисциплінами, а також західноєвропейську традицію розгляду діяльності сутності людини з конкретно-рольовою визначеністю цієї сутності у національній філософії історії. Створена на підставі цього соціально-філософська теорія рольової реальності дозволяє відпрацювання нової стратегії в ситуації, коли людська сутність зводиться до ансамблю сутнісних можливостей і нескіченності проектів цієї сутності постмодерном. Ця нова сутність особи, взаємодія особи та суспільства пов'язані з більш складним типом соціальності ніж той, на грунті якого виникла і розвивалась теорія соціальних ролей. Доведено, що суперечливий характер рольової реальності в межах інтерпретації історії, її дискретних і континуальних витоків представлено топологією символічної форми, універсалізм якої не в безмежній експансії ролей, а в універсальному самоздійсненні сутнісних сил людини. Рольові реальності як топоси історії дозволяють розгорнути ідею людиновимірності історії, визначену надлишком соціального резервуару рольових ідентифікацій, що надають історії антропомірних характеристик. Обгрунтовано необхідність творення

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*133 + Ю6*328.94 + Ю216.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА311024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Панфілов О. Ю. 
Збереження гомеостазису суспільства в умовах системних трансформацій: силовий аспект (теоретико-методологічний аналіз) : автореф. дис... д-ра філософ. наук : 09.00.03 / О. Ю. Панфілов; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. - Д., 2008. - 35 c. - укp.

Запропоновано філософську концепцію місця та ролі воєнної могутності та воєнної сили держави у системі збереження гомеостазису суспільства, що трансформується. Обгрунтовано суть і розкрито особливості соціальних систем трансформативного типу. Здійснено аналіз стійкості та лабільності такої системи через дію варіативних величин, їх роль у системі суспільних відносин. Визначено умови та принципи функціонування трансформативної соціальної системи, що дозволяють їй забезпечувати стійкість і стабільність. Досліджено динаміку перехідних процесів у період трансформацій. Обгрунтовано систему силового забезпечення гомеостазису суспільства. Визначено, що її основою є воєнна могутність держави. Висвітлено детермінацію державної діяльності у силовому забезпеченні гомеостазису суспільства. Розкрито суть механізму забезпечення силового збереження гомеостазису та його типології. Виокремлено основні компоненти структури такого механізму за умов соціокультурних змін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*328.943 + Ю6*668 + Ю6*133.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА360091 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Спиця Н. В. 
Оптимізація процесів самоорганізації сучасного суспільства : автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.03 / Н. В. Спиця; Запоріз. нац. ун-т. - Запоріжжя, 2008. - 17 c. - укp.

Проведено соціально-філософське дослідження процесів самоорганізації сучасного суспільства та детермінант їх оптимізації. Розкрито соціально-філософське значення категорій "процеси самоорганізації" та їх "механізми". Виявлено можливості оптимізації таких процесів, досліджено специфіку їх механізмів. Визначено міру оптимального для гармонійного розвитку суспільства співвідношення порядку та хаосу. Конкретизовано соціально-філософське визначення гомеостазу та гомеостазу соціальної системи. На підставі проведеного аналізу особливостей процесів самоорганізації обгрунтовано важливість збереження духовних і культурних цінностей суспільства як системної інформації суспільства, що забезпечує стійкий розвиток соціальної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*1 + Ю6*133.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА360877 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ріктор Т. Л. 
Ризик в умовах соціальної нестабільності (соціально-філософський аналіз) : Автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.03 / Т. Л. Ріктор; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2005. - 17 c. - укp.

Проаналізовано особливості феномену ризику у соціально-філософському контексті, що дозволило представити його як специфічний засіб впливу на суспільні процеси та розробити модель функціонування соціального ризику. Опрацьовано концепцію прийнятного та необхідного ризику, яка визначає, що стратегічно позитивний ризик за умов динамічного розвитку суспільства є фактором сталого розвитку. Встановлено, що ризик виступає як засіб раціонально-практичного розкриття "таємниці" стратегічного творення нової дійсності, яка набула форми глобалізації, ризикогенної за своєю природою. Вдосконалено класифікацію ситуацій невизначеності як домінувальної характеристики ризику, розуміння векторів детермінування кризової ситуації як невід'ємного компонента ризику та критерії визначення ризикових наслідків глобалізації. Надано практичні рекомендації, які сприятимуть формуванню стійкості соціального розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*133.2 + С5*347*333.395.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА339305 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Нестеренко Г. О. 
Самовідтворення української політичної нації: принципи та механізми : автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.03 / Г. О. Нестеренко; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К., 2009. - 32 c. - укp.

Досліджено ідею про приховані в самій етнонаціональній системі чинники, що забезпечували на попередніх етапах розвитку формування сутнісних ознак української політичної нації, які через несприятливі умови перебували в латентному стані. Проведено аналіз політичної нації як соціальної системи, яку характеризують достатній рівень національної самосвідомості та воля до політичної самоорганізації, що обумовлює формування демократичної держави зі спрямованістю на спільне майбутнє. Запропоновано поділ механізмів самовідтворення української політичної нації на самоорганізаційні й ентропійні. Розроблено принципи самовідтворення, які рекомендовано використовувати з метою оптимізації процесу становлення української політичної нації в сучасний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*425 + Ю6*133 + Ф50(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА362812 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кривега Л. Д. 
Світоглядні орієнтації особи в умовах трансформації суспільства : Автореф. дис... д-ра філос. наук : 09.00.03 / Л. Д. Кривега; Ун-т внутр. справ. - Х., 1999. - 30 c. - укp. - рус.

Дисертація являє собою соціально-філософське дослідження світоглядних орієнтацій особи в умовах трансформації суспільства. Визначаються зміст понять "світоглядна орієнтація особи" і "соціальна трансформація", їх суттєві ознаки, тенденції розвитку. Вперше аналізується специфіка світоглядної орієнтації особи пострадянського типу. Дається теоретична розробка проблем світоглядної свободи та світоглядної істини. Виявлені фактори та критерії оптимізації світоглядної орієнтації особи в умовах становлення та розвитку незалежної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*62.221 + Ю6*133.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305470 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Горбань О. В. 
Стратегема сталого розвитку суспільства (соціально-філософський аналіз) : Автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.03 / О. В. Горбань; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. - Сімф., 2004. - 20 c. - укp.

Проведено соціально-філософський аналіз можливих стратегічних напрямів розвитку суспільства у контексті концепції сталого розвитку. Введено в науковий обіг базові концепти методології сталого розвитку суспільства - сценарії, стратегії, проект, стратегему. Розроблено інтеграційну модель освітньої системи як статегему сталого розвитку суспільства. Визначено необхідні технологічні заходи в освітній сфері, що сприятимуть формуванню передумов переходу України до суспільства сталого розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*133.1 + Ю6*63*622

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА331784 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Дунець О. А. 
Чинники стабілізації сучасного суспільства (соціально-філософський аналіз) : автореф. дис... канд. філософ. наук / О. А. Дунець; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. - Сімф., 2008. - 16 c. - укp.

Встановлено, що основними (парадигмальними) чинниками, що впливають на стабільність сучасного суспільства, є: позитивна соціальна політика держави, адекватна громадська думка та громадянське суспільство, що розвивається. Обгрунтовано необхідність введення до категоріального апарату соціальної філософії поняття "стан суспільства" як основної характеристики сучасної соціальної системи, що дозволяє визначати кризові, стабільні та динамічні періоди суспільного розвитку на підставі спеціально створеної для даних цілей системи стандартів і показників. Розроблено стабілізаційну концепцію, пристосовану до умов України. Виявлено діалектичний зв'язок між станом трансформації та стабілізацією суспільства. Обгрунтовано умови, за яких інститути суспільства забезпечують його стійкий розвиток. Запропоновано сучасну інтерпретацію принципу соціальної детермінації, яка полягає у запереченні "жорсткої" та безпосередньої залежності соціального розвитку суспільства від рівня його економічного розвитку в епоху постіндустріалізму. Встановлено, що домінування "економічного" мислення, пріоритетність економічних цілей, характерні для пострадянських держав, є причиною дисбалансу, що утворився між темпами розвитку економіки та соціального розвитку. Створено систему операціональних (об'єктивних і суб'єктивних) показників і стандартів як засобів визначення та вимірювання стану суспільства. Наведено рекомендації щодо використання даної методики соціальної діагностики для формування державою, інститутами громадського суспільства адекватної соціальної політики з урахуванням особливостей конкретного етапу економічного розвитку країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*133.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358727 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Лакуша Н. М. 
Ідея сталого розвитку в контексті екологічних проблем (соціально-культурний та праксеологічний аспекти) : Автореф. дис... канд. філос. наук : 09.00.03 / Н. М. Лакуша; Ін-т вищ. освіти, АПН України. - К., 2005. - 18 c. - укp.

Базуючись на концептах соціальної філософії, досліджено питання сталого розвитку цивілізації у контексті екологічних проблем та визначено шляхи досягнення цього розвитку. З використанням фактичного матеріалу вітчизняних і зарубіжних вчених з'ясовано шляхи досягнення сталого розвитку як моделі подальшої долі людства, розкрито евристичні можливості розглядуваної моделі та її суперечливий характер. Відзначено, що людство постало перед альтернативою: або зберегти сформований тип діяльності (споживацький) та загинути в екологічній катастрофі, або кардинально змінити його та зберегти природу для життя наступних поколінь. Зауважено, що завданням сучасності є перегляд пріоритетів розвитку - перехід до сталого розвитку суспільства. Запропоновано тезу, що сталий розвиток - це економічна ефективність, біосферосумісність і соціальна справедливість за загального зниження антропогенного тиску на біосферу. Зазначено, що актуальним питанням реалізації моделі сталого розвитку є врахування природно-космічного чинника в життєдіяльності людей і проблем, наявних для сучасної цивілізації. Показано, що існують загрози космічних катастроф, які можуть істотно вплинути на екологію та стан Землі, цьому необхідно запобігти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*133.1 + Ю6*63

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА339516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Горлинський В. В. 
Філософія безпеки і сталого людського розвитку: ціннісний вимір : монографія / В. В. Горлинський. - К. : ПАРАПАН, 2011. - 377 c. - Бібліогр.: 311 назв - укp.

Висвітлено особливості ціннісного дискурсу безпеки та сталого людського розвитку. Проаналізовано розвиток теоретичних поглядів на безпеку та її цінний зміст у соціально-філософській думці Відродження та Нового часу. Розкрито сутність поняття безпеки як цінності суспільства сталого людського розвитку. Визначено когнітивний і ціннісний зміст екзистенціальної безпеки. Розглянуто ціннісну систему безпеки суспільства сталого людського розвитку. Висвітлено концептуальні засади дослідження ціннісної системи як соціокультурної умови безпеки та сталого людського розвитку. Приділено увагу соціокультурній регуляції безпеки та сталого людського розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*133.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА745002 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Муза Д. Е. 
Устойчивое развитие на перекрестке глобальных процессов: в поисках оптимальной модели / Д. Е. Муза // Ноосфера і цивілізація. - 2012. - Вип. 1. - С. 118-127. - Библиогр.: 25 назв. - рус.

Проанализирована проблема устойчивого развития на основе существующих в современной философии и науке представлений о формате, специфике и направленности глобальных процессов. Раскрыто содержание принципа коэволюции, при помощи которого возможно регулировать глобальный мир в сторону повышения его организованности и прогнозируемости.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*133.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72436 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Чоловська Н.  
Глобальна самоорганізація людства на засадах сталого розвитку / Н. Чоловська // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. Філософ. науки. - 2012. - Вип. 15. - С. 105-111. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто глобальні тенденції поступу людства та вплив інноваційних технологій на виникнення процесів біфуркації техногенного суспільства. З'ясовано, що процеси біфуркації, спричинені антропогенним тиском на довкілля, зумовлюють втрату техногенним суспільством соціально-економічної та екологічної стабільності, засвідчуючи його кризовий стан. Аргументовано, що шляхом до подолання кризового стану є гуманістична еволюційна стратегія, в основі якої лежить ідея сталого розвитку. Вона передбачає створення динамічного, високотехнологічного та екологічно безпечного суспільства. Проаналізовано два можливі варіанти розвитку суспільства: ієрархічний та голархічний. Доведено, що суспільством майбутнього може бути лише глобальна самоорганізуюча система, інтегрована в довкілля, з локальною автономією та глобальною координацією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*133.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/філос. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Лібанова Е. М. 
Сталий людський розвиток: забезпечення справедливості : нац. доп. / Е. М. Лібанова, С. Ю. Аксьонова, О. М. Алимов, О. М. Балакірева, І. К. Бистряков; ред.: В. М. Геєць, О. С. Онищенко, М. Г. Жулинський; НАН України, Ін-т демографії та соц. дослідж. ім. М.В. Птухи, Ін-т економіки та прогнозування, Ін-т економіки природокористування та сталого розв. - Умань : Сочінський, 2012. - 382 c. - укp.

Розкрито сутність цивілізаційного прогресу на засадах людиноцентричності соціуму, економіки та екології. Головною передумовою і водночас результатом успішного розвитку визначено справедливість щодо сучасних та майбутніх поколінь. Зазначено, що процеси людського розвитку в Україні відповідають глобальним трендам і спрямовані на досягнення вищих соціо-гуманітарних цілей держави. Визначено умови досягнення усталеності людського розвитку. Запропоновано шляхи подолання негативних чинників формування та використання природних, економічних та соціальних ресурсів, вирівнювання доступності ресурсів для різних верств та соціальних шарів населення, створення надійних інституційних механізмів передбачення системних загроз та ризиків, попередження або пом'якшення наслідків їх реалізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94 + Ю6*133.1 + С5*133.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС54868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Чоловська Н. 
Етичний імператив сталого розвитку: комунікативний вимір / Н. Чоловська // Наука. Релігія. Суспільство. - 2012. - № 4. - С. 121-126. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*133.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23051 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Сталий розвиток: проблеми та перспективи : [зб. наук. пр.] / ред.: О. А. Дубасенюк, О. Є. Антонова, Р. Ю. Васильєва; Житомир. держ. ун-т ім. І. Франка. - Житомир : Вид-во ЖДУ ім. І. Франка, 2013. - 411 c. - укp.

Розглянуто теоретичні засади концепції сталого розвитку в Україні. Визначено пріоритетні концептуальні положення парадигми сталого розвитку. Проаналізовано умови розвитку творчо обдарованої особистості в країні. Розкрито питання соціально-педагогічного супроводу обдарованих учнів в умовах загальноосвітньої школи. Вивчено проблеми екологізації продуктивних сил України. Показано можливості використання глобальних стратегій фінансування сталого розвитку. Розглянуто питання фітоіндикації динаміки зростання сільськогосподарських угідь лісами. Охарактеризовано синтаксономічну структуру лишайникових угруповань Центрального Полісся. Досліджено рівень психологічної адаптованості людини в різних типах ландшафтних екосистем. Розкрито проблеми впливу ЗМІ на суспільство. Описано сучасні криптографічні методи захисту інформації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*133.1 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА766421 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Корсак Ю. К. 
Концепція сталого розвитку у змісті філософії освіти : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.10 / Ю. К. Корсак; НАПН України, Ін-т вищ. освіти. - К., 2012. - 20 c. - укp.

Послідовно і в багатьох аспектах висвітлено явище початку якісно нової стадії науково-технологічної революції (НТР-ХХІ), визначальною рисою якої є створення нешкідливих для людини та біосфери мудрих ноотехнологій. Їх поява потребує змін, а з деяких пунктів і повного перегляду філософії та теорій сталого (екобезпечного) розвитку, створених до 2010 р. що спиралися на стратегічні плани, які не враховували можливість заміни індустріальних технологій новими екобезпечними. Тепер сталий (екобезпечний) розвиток може відбуватися шляхом заміни індустріальних технологій - ноотехнологіями, що створює можливість усунення загроз для подальшого цивілізаційного поступу. Наведено докази оптимістичності філософії ноорозвитку людства, гносеологічної небезпеки розгортання фактологічно необгрунтованної критики точних наук на базі поняття "небезпечних знань", адепти якого не помічають найновіших відкриттів. Досліджено філософсько-евристичний потенціал нової інтегральної філософської дисципліни "Концепції сучасного природознавства", а також досвід її використання, накопичений у Росії, у тому числі в Україні. Виявлено факт її високого значення для формування у студентів нового світогляду та засад філософії ноорозвитку - прогресу людства на базі масового створення та використання ноотехнологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*133.1 + Ю252:Ч30 + Ч30 в2:Ю9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА389995 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Дорогунцов С. 
Реалії цивілізаційного розвитку - проблема ідентифікації / С. Дорогунцов, О. Ральчук // Вісн. НАН України. - 2006. - № 3. - С. 3-20. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.

Продовжено розгляд проблем цивілізаційних змін з позицій постнекласичної науки. Основний акцент зроблено на необхідності інструментарію ідентифікації і реалізації таких змін саме як сталого розвитку або того, що має сенс. Показано, що таким інструментарієм має бути відповідна теоретична модель, а її робочим режимом - "мислення немислимого".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*133.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Taylor D. 
The requirements of a sustainable planetary system = Вимоги до сталої планетарної системи / D. Taylor, G. Taylor // Відп. економіка : наук.-популяр. альм. - 2011. - Вип. 3. - С. 7-17. - Бібліогр.: 24 назв. - англ.

Зазначено, що біологічні та соціальні системи є сталими, доки вони можуть керувати змінами і пристосовуватися. Сталість є функцією здатності системи задовольняти свої потреби, підтримувати здоровця, цілісність і гнучкість. Оскільки глобальна системи наразі є екологічно та соціально несталою, її чекає колапс найближчими десятиріччями. Несталість глобальної системи зумовлена руйнівним світоглядом і цінностями: конкуренцією, експлуатацією, нерівністю, стразом, насиллям і марнотратством. Стала глобальна система має грунтуватися на конструктивних цінностях, які зможуть задовольнити екологічні, соціальні та особисті потреби. Ключові складники сталості вже з'являються, але дотепер є фрагментарними. Для їх розвитку потрібна чітка й уніфікована концепція реалізації сталого розвитку. Наріжним каменем останньої вбачається Хартія Землі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*63 + Ю6*133.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73781 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Носач Б. О. 
Революційне перетворення дійсності: від локальних конфліктів до єдиного соціокультурного простору / Б. О. Носач // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2020. - № 2. - С. 83-87. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Здійснено спробу проаналізувати концепції соціальних змін в умовах постійно функціонуючих локальних конфліктів з точки зору забезпечення ними процесу формування єдиного соціокультурного простору. Доводиться необхідність узгодження сучасних світових і національних тенденцій соціальних конфліктів із попередніми для того, щоб уявляти масштаби та логіку дії кожного напрямку. У свою чергу, революційні зміни, не дивлячись на можливість нищівних руйнувань, все одно мають творчий характер, сприяють формуванню особливого типу людини та відповідного його потребам культурного середовища, а моделювання цивілізаційних перспектив тієї чи іншої країни стає неможливим поза дослідженням сутності самого соціокультурного процесу розвитку її народу, який базується на традиціях, національній ідентичності, принципах господарської культури та специфічній взаємодії рушійних сил соціального розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*133.1 + С5*32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського