Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (18)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю3(4ФРА)6-661$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Мерло-Понті М.  
Феноменологія сприйняття / М. Мерло-Понті. - К. : Укр. Центр духовн. культури, 2001. - 552 c. - укp.

На підставі критичного аналізу класичних новоєвропейських підходів, гештальттеорії, феноменології Е.Гуссерля, феноменологічних та екзистенціалістських концепцій М.Гайдеггера і Ж.-П.Сартра здійснено феноменологічний опис сприйняття первісного та дорефлексивного зв'язку людини зі світом, у якому відбувається самовираження людини та конституювання світу культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4ФРА)6-661

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606067 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мерло-Понті М.  
Видиме й невидиме: З робочими нотатками / М. Мерло-Понті. - К. : Вид. дім "КМ Акад.", 2003. - 268 c. - укp.

Висвітлено фази розвитку свідомості (духу) від простого пізнання чуттєвих даних до абсолютного знання, а також напрямок у філософії ХХ ст. Розглянуто буття і почуття, генеалогію істинного, класичну та сучасну онтологію.

Освещены фазы развития сознания (духа) от простого познания чувственных данных до абсолютного знания, направление в философии ХХ ст. Рассмотрены бытие и чувства, генеалогия истинного, классическая и современная онтология.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4ФРА)6-661

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА636030 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Шолухо Н. Є. 
Культура повсякденності в контексті "філософії іншого" (на матеріалах спадщини Еманюеля Левінаса) : автореф. дис. ... канд. культурології : 26.00.01 / Н. Є. Шолухо; Харк. держ. акад. культури. - Х., 2010. - 16 c. - укp.

Проаналізовано стратегії дослідження культури повсякденності. Визначено феноменологічну, соціологічну, історичну, екзистенційну школи, а також школу семіотики та структуралізму. Досліджено історико-культурний контекст формування світоглядних і філософських настанов Е. Левінаса з наголосом на роках проживання майбутнього філософа в Харкові. Реконструйовано концепцію культури повсякденності у "філософії Іншого" Е. Левінаса як мозаїчну, багаторівневу структуру, соматичний, жестовий, речовий та вербальний рівні якої впорядковуються через категорію Іншого як домінуючого елементу концепції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4ФРА)6-661 + Ю223.32 + Ч111.156

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА374685 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Йосипенко О. М. 
Французька філософія мови другої половини ХХ - початку XXI ст.: основні тенденції та альтернативи : автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.05 / О. М. Йосипенко; НАН України, Ін-т філос. ім. Г.С. Сковороди. - К., 2013. - 28 c. - укp.

Надано результати історико-філософського аналізу парадигмальних змін у французькій філософії кінця XX - початку XXI ст., їх рушійною силою визнано рефлексію мовлення та проблем, що воно у собі концентрує (інтенціональності, соціальності, практичності, історичності тощо). Запроваджено поняття семіологічної філософії як ідейно-методологічної основи філософії постмодерну. Представлено новий для української філософської думки напрям - французьку аналітичну філософію граматичної інспірації. Встановлено методологічну несуміснсть семіологічної та граматичної критики мовлення, розкрито модернізаційні наслідки останньої для філософського дискурсу. Зазначено, що використано тільки оригінальні джерела, переважна більшість яких (праці В. Декомба, Ж. Бувреса, С. Ложьє, П. Анжеля) дуже рідко залучаються до аналізу у вітчизняних історико-філософських дослідженнях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4ФРА)6-661 + Ю224.21 + Ш100.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА402449 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Герасименко Д. Г. 
Ідея громадянського суспільства (І. Кант та Е. Левінас) : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.05 / Д. Г. Герасименко; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. - Київ, 2017. - 19 c. - укp.

Досліджено ідею громадянського суспільства (ГС) і її роль в історії філософії і подальшому впливі на становлення та розвиток філософського дискурсу. Проведено аналіз теоретичних і методологічних засад здійснення дослідження ідеї ГС як фундаментального поняття сучасного філософського дискурсу, яке наділено великою кількістю функцій по відношенню до соціуму. Встановлено зв'язки з попередніми та послідуючими течіями, концепціями мислителів, що підтверджують історичну обумовленість даної категорії. Виведено основні засади ГС згідно з ученнями І. Канта й Е. Левінаса, загальні критерії ГС, які висуває соціум щодо останнього та здійснено їх співставлення з ідеями, висловленими І. Кантом та Е. Левінасом. Доведено, що підхід впровадження ідеї ГС за І. Кантом та Е. Левінасом і моделі суспільних взаємовідносин, виведеної на основі моделей суб'єкт-суб'єктної взаємодії, можуть бути застосованими по відношенню до сучасного суспільства. Проаналізовано можливі вектори розвитку ГС як категорії, що набула ідеологічного значення для життя соціуму. Означено місце концепцій І. Канта й Е. Левінаса у визначенні подальшого розвитку ГС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4НІМ)5-563.1 + Ю3(4ФРА)6-661

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА431152 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського