Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (26)Автореферати дисертацій (16)Книжкові видання та компакт-диски (217)Журнали та продовжувані видання (32)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю215$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 104
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Виноградова Н. М. 
Идея Бога как объект социального познания (методологический аспект) : Дис... канд. филос. наук: 09.00.02 / Н. М. Виноградова; Южноукраинский педагогический университет имени К. Д. Ушинского. - О., 1996. - 164 c. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю215.1 + Э242.1 + С5*332.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС51048 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Павленко П. Ю. 
Вплив філософії Платона на зародження та становлення християнської антропології : Автореф. дис... канд. філол. наук : 09.00.11 / П. Ю. Павленко; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К., 1998. - 20 c. - укp.

Дисертацію присвячено питанням виникнення та становлення християнського віровчення, зокрема, такого його аспекту як християнська антропологія. Розроблено новий підхід до з'ясування механізму зародження віровчення християнської релігії, згідно з яким процес зародження і оформлення її віровчення відбувався переважно під впливом філософії Платона. Так, розкриваючи зміст релігійно-філософської концепції віровчення раннього християнства і встановлюючи спільні риси Платонової філософії і головних християнських віроповчальних положень, платонізм визначається за головне ідейне підгрунтя становлення християнської релігії. Атмосферою і географічним місцем, що слугувало за праматірне підгрунтя появи християнства, як релігійної системи, постала іудео-олександрійська діаспора Єгипту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-4-3 + Ю215 + Ю3(0)321-215

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302551 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Федулова В. В. 
Джерела та особливості формування філософсько-історичної думки в Україні в середині XIX ст. (Філософія теїзму) : Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / В. В. Федулова; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 1999. - 18 c. - укp.

Дисертацію присвячено питанням дослідження філософсько-історичних поглядів теїстів як власне світоглядного явища, яке існувало в контексті соціокультурного простору України в XIX ст., західноєвропейської філософії історії, віднайдення джерел формування історіософських поглядів представників цього напрямку філософії, якими є гегелівська філософія історії та православно-теологічна філософія. Розглянуто особливості цих поглядів, які мали характеризувати своєрідність філософсько-історичної думки українських мислителів та введення її надбань до загальної скарбниці європейської філософської науки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю215.0 + Ю3(4УКР)5-578

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306878 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кондратик О. В. 
Феномен релігії у філософії історії М.С.Грушевського : Автореф. дис... канд. філос. наук : 09.00.11 / О. В. Кондратик; НАН України. Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди. - К., 1999. - 19 c. - укp. - рус.

Дисертація є філософським дослідженням феномену релігії у філософії М.С.Грушевського. Проаналізовані погляди вченого на сутність, специфіку і структуру релігії, її соціальні основи і суспільне функціонування. Обгрунтовано, що теорія релігії як такої, у М.Грушевського нерозривно пов'язана з концепцією релігії українського народу. Доведено, що згідно з його методологічними положеннями, різним періодам української історії притаманна своєрідна релігійність. Аналізується бачення вченим специфіки релігійного життя українського етносу у доісторичні часи, чорноморсько-дунайську добу, Києво-Галицький період, переходові часи. Встановлено, що згідно з концепцією історика, релігією українського народу є нове християнство. Досліджуються концептуальні засади М.Грушевського щодо часу, умов становлення, сутніх виявів та відмін українського християнства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т0 + Т1(4УКР)6-8 Грушевський + Э37г(4УКР)6д Грушевський М. + Ю215 + Ю3(4УКР)6-361.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304268 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Філософія : Зб. наук. пр. / ред.: А. М. Маковецький. - Чернівці, 1999. - 87 с. - (Наук. вісн. Чернів. ун-ту; Вип. 64). - укp. - рус.

Розглянуто релігійне вчення в контексті сучасного людинознавства, духовно-практичні виміри віри, потенціал теологічної парадигми в онтології норми, а також феномен релігійного досвіду в екзистенційній психології. Проведено філософський аналіз розвитку християнства на території Руси-України за часів Володимира Великого. Висвітлено раціональне та ірраціональне у пізнанні людиною оточуючого світу, світоглядні засади теорії біотичної регуляції та перспективу розв'язання екологічної проблеми. Простежено модернізацію протестантизму в діяльності релігійних громад сучасної України тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э210.3 + Ю215

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69219 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Мінаков М. А. 
Кантове поняття віри розуму в контексті німецького просвітництва : Автореф. дис... канд. філос. наук : 09.00.05 / М. А. Мінаков; Ін-т філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К., 2000. - 18 c. - укp.

Досліджено класичні філософські проблеми співвідношення віри та розуму на прикладі вчення І.Канта про віру розуму. Розглянуто зміст вчення про віру розуму та його місце у філософії І.Канта. Розкрито несуперечливість відносин віри та точного знання, належність до сфери розуму віри як здатності людини, що вперше у модерній філософії обгрунтував І.Кант. Доведено, що вчення І.Канта про віру розуму зняло класичне протиставлення віри та розуму і вивело релігійно-філософські дискусії на новий некласичний рівень, який дав можливість розглянути людину в особистісній цілісності її здатностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4НІМ)5-563.1 + Ю215

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309028 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Токман В. В. 
Феномен священного: його сутність і світоглядна природа : Автореф. дис... канд. філос. наук : 09.00.11 / В. В. Токман; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К., 2001. - 16 c. - укp.

Відзначено полісемію та інваріантність терміна "священне". Обгрунтовано положення щодо специфіки вживання вказаного поняття у рамках богословської та наукової традицій. Проаналізовано погляди Р.Отто, М.Еліаде, Е.Дюркгейма. Особливу увагу приділено типології уявлень про священне та способу його маніфестації у контексті людської культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э210.0 + Ю215

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312811 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Євдокимова Т. В. 
Взаємовідносини політики і релігії в соціокультурному просторі (соціально-філософський аналіз) : Автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.03 / Т. В. Євдокимова; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2002. - 21 c. - укp.

Досліджено співвідношення політики та релігії як диференційованих форм інституалізації суспільства в єдиному соціокультурному просторі, виявлено еволюційні зміни у взаємодії політичних і релігійних структур, що репрезентують провідні тенденції сучасного розвитку духовного життя. Визначено головні тенденції у взаємовідносинах політики та релігії у період трансформації суспільства: політизацію церковно-релігійного середовища та десекуляризацію культурно-політичної сфери. Показано суперечливість духовного життя в епоху глобалізації, що концептуально виокремлює єдність та взаємоперехід протилежностей духовного життя у формі секуляризації (політизації) та десекуляризації (сакралізації) суспільної свідомості. Обгрунтовано, що протилежність тенденцій секуляризації - десекуляризації по-різному проявляється у різних сферах духовності, відображуючи у теоретичній свідомості історичні форми єдності або протистояння у взаємовідносинах між церквою та державою. Розкрито критеріальні ознаки тенденції десекуляризації: проникнення теїстичних ідеологем, релігійних норм, ідеалів щодо суспільної свідомості, що викликано її поворотом до культуроцентричності, зміщенням акценту на етнорелігійну самобутність. Доведено, що надмірна політизація та десекуляризація духовної сфери мають межі існування у соціокультурному просторі: межі десекуляризації - містифікація масової свідомості, ірраціональна бездуховність, що руйнує саму релігійну свідомість; межі політизації - у свідомому або несвідомому поглинанні сакральних моральних норм, ідеалів, релігійних ідей раціональними конструкціями соціального порядку. Встановлено взаємозв'язок політичних і ре

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*666 + Ю215

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322316 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кірюхін Д. І. 
Феномен релігії в філософії Г.В.Ф.Гегеля : Автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.11 / Д. І. Кірюхін; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К., 2002. - 19 c. - укp.

Доведено, що розуміння релігії розвивалось протягом всієї творчості Г.Гегеля. Визначено два основних етапи розвитку гегелівської думки та розкрито особливості тлумачення релігії на кожному з них. Значну увагу приділено гегелівській інтерпретації релігійної свідомості, розкрито діалектику людини та Бога у філософії Гегеля, особливості його трактування історії релігії, проаналізовано значення принципу системності для формування філософії релігії як окремої дисципліни. З'ясовано функції релігійної спільноти в суспільстві та проаналізовано гегелівську тему "смерті Бога" у співвідношенні з розвитком цієї теми у роботах Ф.Ніцше.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю215 + Ю3(4Нім)5-563.7 + Э210.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА317455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Наука, теологія, постмодерн / ред.: І. З. Цехмістро. - Х., 2002. - 157 с. - (Вісн. Харк. нац. ун-ту. Сер. Теорія культури і філос. науки; N 552, ч. 2). - укp.

Освещена проблема существования двух механик. Изложена Экхартовская концепция взаимоотношений человека и бога в контексте русской религиозной философии начала ХХ в. Рассмотрена категория драмы в классической европейской философии - от Аристотеля к Гегелю. Проведен сравнительный анализ стереотипов этнического поведения. Изложены некоторые аспекты эволюции ведущих мировоззренческих категорий в раннем зороастризме.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.8я43 + Ю25я43 + Ю215я43 + Ю3(0)6-670я43 + Э210.33я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Ильченко В. И. 
Феномен сакрального в историко-культурном пространстве / В. И. Ильченко, В. М. Шелюто. - К. : АО "ИТН", 2002. - 324 c. - Библиогр.: 155 назв. - рус.

Проанализирована современная духовная ситуация, связанная с кризисом философского религиозного и научного мировоззрения. Рассмотрена проблема соотношения между научным и религиозным познанием, приведено определение понятия феномена сакрального и раскрыта его типология. Особое внимание уделено исследованию проявлений феномена сакрального в истории, религиях и культурах разных народов. Даны оценки символа, слова и мифа как медиаторов сакрального. Предложено разработать на основе христианских ценностей сакральную педагогику.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э211 + Ч111.156 + Ч30 в2:Э + Ю215 + Т3(0)0-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА624021 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Ліницький П.  
Про виховання: Ст. третя / П. Ліницький // Філософ. думка. - 2002. - № 2. - С. 106-116. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю215.0 + Э37-112.68 + Ч311.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61798 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Наука, теологія, постмодерн / ред.: І. П. Білецький. - Х., 2002. - 211 с. - (Вісн. Харк. нац. ун-ту. Сер. Теорія культури і філос. науки; N 552, ч. 1). - укp.

Проведен логико-методологический анализ дедуктивного обоснования программирования на ЭВМ. Освещены теоретические проблемы социологии и психологии девиантного поведения. Раскрыто взаимодействие логического и образного мышления. Рассмотрена проблема соотношения веры и разума в контексте православной апологетики фидеизма. Описаны теория либерализма и феминистская теория в постсоветских условиях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.8я43 + Ю25я43 + Ю215я43 + Ю3(0)670я43 + Э2я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Шевцов С. В. 
Религия и право: аспекты взаимодействия / С. В. Шевцов // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2003. - Спец. вип. - С. 461-464. - Библиогр.: 7 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э211.58 + Ю215Ю

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Голець О. Я. 
"Начало" як основоположний символ релігійної свідомості: феноменологічний аналіз : Автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.01 / О. Я. Голець; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2004. - 15 c. - укp.

Проведено феноменологічний аналіз універсальних структур релігійної свідомості, зокрема основоположного символу "начала". Досліджено взаємодію об'єкта та суб'єкта релігійної свідомості. Обгрунтовано, що розуміння "начала" як Бога не є універсальним для різних релігійних культур. Встановлено, що універсальним для релігійної свідомості є досвід безумовного, притаманного кожній людині. Виявлено, що абсолют як "начало" проявляється через символіку безумовного. Вперше здійснено інтегральний аналіз таких символів, як "втрачений рай" і "падіння", а також есхатологічних символів у контексті символу "начала", який розглянуто на рівні безпосереднього переживання, спекулятивної розробки, міфу й тісно пов'язаного з ним ритуалу. Досліджено основні символи релігійної свідомості як тематизації нетематичного досвіду безумовного. Обгрунтовано висновок, що саме у протиставленні безумовного зумовленому й полягає сенс більшості релігійних символів і ритуалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э210.33 + Ю215.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Марченко О. В. 
Богошукання як шлях людського самоздійснення: аналіз вітчизняної релігійно-філософської традиції : Моногр. / О. В. Марченко. - Черкаси : Брама, 2004. - 263 c. - Бібліогр.: с. 246-262. - укp.

Висвітлено онтологічні та світоглядно-особистісні передумови звернення людини до Бога, особливості осмислення її взаємозв'язку з Богом. Розкрито витоки української духовності, проаналізовано вплив ідей Ренесансу та Реформації на духовний клімат в Україні в XVI - XVII ст. Розглянуто проблему морального самовизначення особистості як передумови її самореалізації в філософії українського бароко та романтизму. Описано особистісну природу людського самоздійснення в контексті вітчизняної релігійно-персоналістичної філософії.

Освещены онтологические и мировоззренческо-личностные предпосылки обращения человека к Богу, особенности осмысления взаимосвязи человека с Богом. Раскрыты истоки украинской духовности, проанализировано влияние идей Ренессанса и Реформации на духовный климат в Украине в XVI - XVII ст. Рассмотрена проблема морального самоопределения личности как предпосылки её самореализации в философии украинского барокко и романтизма. Описана личностная природа человеческого самоосуществления в контексте отечественной религиозно-персоналистической философии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР) + Ю215 + Э210.0 + Э372.27-3-100

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА658507 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Рижкова С.  
Еволюція космо-етичних уявлень у релігійних та філософських системах : [Ст. друга] / С. Рижкова // Філософ. думка. - 2004. - № 3. - С. 110-124. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю701.44 + Ю215 + Э429

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61798 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Шкода В.  
Що ж трапилося у Вавилоні? / В. Шкода // Філософ. думка. - 2004. - № 1. - С. 110-119. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю215 + Э37-210.911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61798 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Дубніченко В. Ю. 
Специфіка відображення православного архетипу у російській метафізичній традиції : Автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.03 / В. Ю. Дубніченко; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2005. - 19 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю215 + Ю6*32 + Ю3(4РОС)5/6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА334696 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Кондратик Л. Й. 
Філософсько-соціологічний аналіз релігієзнавчої спадщини діячів українського національного відродження початку ХХ століття : Автореф. дис... д-ра філософ. наук : 09.00.11 / Л. Й. Кондратик; НАН України. Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди. - К., 2005. - 36 c. - укp.

Розглянуто релігієзнавчу спадщину подвижників українського національного відродження початку ХХ ст. М.Грушевського, В.Липинського, О.Лотоцького, А.Річинського, М.Шаповала як осібне явище в історії вітчизняного вчення про релігію. З'ясовано спільність та відмінність концептуальних положень вчених і мислителів про сутність та функціональність релігії, її взаємодію з такими сферами суспільного буття, як соціальне життя, культура, політика, нація, а також проаналізовано їх погляди на церкву й секту, як типи релігійної організації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*686.2в6 + Ф1(4УКР)608 + Э211.4 + Э29(4УКР) + Ю215

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА335651 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського