Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Книжкові видання та компакт-диски (26)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю210.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Тимирязев А. К. 
Материализм и идеализм в физике ХХ века : сб. ст. / А. К. Тимирязев, В. Ф. Миткевич, В. А. Ацюковский, В. Н. Игнатович; Рос. акад. естеств. наук. - К. : А-Центр; М., 2008. - 260 c. - рус.

Проанализировано противодействие идеализму в теоретической физике ХХ ст. и раскрыто значение книги В.И. Ленина "Материализм и эмпириокритицизм" для развития физики. Освещены вопросы материализма и релятивизма в современной теоретической физике, структура классической физической теории.


Індекс рубрикатора НБУВ: В3в5я43 + В3в03я43 + Ю210.1я43 + Ю210.3я43 + Ю3(4РОС)6-6-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА709164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кадикало А.  
Фізікалістські принципи матеріалістичної інтерпретації природи свідомості / А. Кадикало // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2012. - № 723. - С. 23-29. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проаналізовано матеріалізм, що претендує на статус "найбільш" наукової теорії природи свідомості, аргументуючи свої претензії шляхом застосування фундаментальних понять природничих наук. Оскільки сучасне науково-природниче знання переживає період переосмислення та трансформації класичних уявлень про дійсність, то це безпосередньо впливає на інтерпретаційні потенції матеріалістичного розуміння природи свідомості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю210.1 + Ю216.262

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сепетий Д. П. 
Три найвпливовіші аргументи проти матеріалізму у сучасній філософії свідомості / Д. П. Сепетий // Наука. Релігія. Суспільство. - 2013. - № 4. - С. 75-82. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розкрито найвпливовіші аргументи проти матеріалізму у сучасній філософії свідомості, що розвивається переважно в руслі аналітичної академічної філософії англомовних країн, - аргумент зомбі, аргумент знання та уявний експеримент "китайська кімната". Обгрунтовано тезу про те, що жодна з версій матеріалізму не пояснює і в принципі неспроможна пояснити існування та характер свідомості як особистого внутрішнього, суб'єктивного виміру людини (на відміну від її зовнішніх, поведінкових проявів).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю212.2 + Ю210.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23051 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Харченко П. А. 
Расчеловечивание индивида = The dehumanization of an individual / П. А. Харченко; Украинская академия оригинальных идей. - Київ : Фенікс, 2022. - 159 c. - Бібліогр.: с. 144-146 - рус.

Світова система знань про тілесність людини оберталася навколо об’єкти¬вованого (дискретного) індивіда. Він і став опорою наукового, філософського і релігійного світоглядів. Проте уже Гегель і особливо Бердяєв розуміли, що об’єктивація не веде до Істини і потрібна світоглядна переорієнтація у питанні сутності людини. Автором вперше в історії пізнання здійснено розлюдинення дискретно¬го індивіда в контексті заперечення його як виразника тілесності Людини. З’ясовано, що дискретного індивіда в онтології життя взагалі не існує. Він - примара, наслідок об’єктивації суб’єктом цілісної (Необ’єктивованої) Лю¬дини, речовинна тілесність якої представлена надіндивідним триполярним Єдиним, унеможливленим перебувати у стані розриву на дискретні поляр¬ності («роздільностатеві індивіди»). Це відкриття веде до завершення історії. У книзі подається проектно-світоглядна документація новобудови - триего- зованого соціуму цивілізації Необ’єктивованої Людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю210.1 + Ю216 в

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА862072 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського