Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Автореферати дисертацій (33)Книжкові видання та компакт-диски (279)Журнали та продовжувані видання (140)
Пошуковий запит: (<.>U=Ц4,8(4Укр)1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 177
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Требін М.  
Армія наступного сторіччя: можлива модель для України / М. Требін // Людина і політика. - 2000. - № 2. - С. 39-44. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено питання можливості переходу до організації української армії на професійних засадах: аргументи на користь цього, основні аспекти такого переходу (економічний, військовий, соціально-політичний), а також питання військового бюджету, формування резервів. Наведено таблиці, що ілюструють військові видатки деяких країн. Порівняно Збройні Сили України та її сусідів за окремими критеріями.


Ключ. слова: професійна армія, військові потреби, Збройні Сили України
Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4Укр)1:64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Горєвалов С. І. 
Військова журналістика України в національно-визвольних змаганнях / С. І. Горєвалов; Від-ня військ. підготов. Держ. ун-ту "Львів. політехніка". - Л., 1997. - 317 c. - укp.

Вперше у світовій історико-журналістській науці системно розглянуто основні етапи становлення і розвитку української військової журналістики як нового типу української преси у національно визвольних змаганнях українського народу за утворення самостійної держави в період розпаду російської та австро-угорської імперій. Значна увага приділяється аналізу тематики та змісту публікацій, основних форм та видів української військової журналістики, а також її ролі у формуванні та ідейному вихованні вояків українських військових формувань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР)6 + Ц4,8(4УКР)1:611/612 + Ц4,8(4УКР)424.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591504 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Смолянюк В. Ф. 
Військова могутність України: Теоретико-методологічні засади формування і розвитку (політологічний аналіз досвіду 1990-х років) / В. Ф. Смолянюк. - К.; Ірпінь : ВТФ "Перун", 2000. - 466 c. - Бібліогр.: с. 408-445. - укp.

Розкрито механізм формування військової могутності України. Розроблено концепцію компенсаційного впливу політичного потенціалу військової могутності на її загальний стан за умов комплексних соціально-економічних і політичних перетворень у державі. Запропоновано методологічні здобутки теорії синергетики з метою висвітлення складності та суперечливості процесу збройного забезпечення державотворчих зусиль в Україні та за її межами. Визначено особливості впливу військової політики України на кількісні та якісні параметри її військової могутності. Враховано міжнародні аспекти формування оборонної сфери України у контексті зміщення акцентів військового будівництва у країнах НАТО та Російській Федерації. Показано вплив геополітичних чинників на вирішення оборонних проблем України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц1,8(4УКР) + Ц4,8(4УКР)1:64 + Ф083

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА601104 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Смолянюк В.  
Військова реформа в Україні: необхідність? вимушеність? приреченість? / В. Смолянюк // Людина і політика. - 2000. - № 5. - С. 72-81. - Бібліогр.: 38 назв. - укp.

Зазначено, що протягом 1991 - 1999 рр. українська держава довела життєздатність своєї військової сфери. Досліджено питання про здатність військової організації держави функціонувати так само ефективно за умов розгортання бойових дій із застосуванням високотехнологічної зброї. Розглянуто моделі сучасних військових сил (передових та основних сил оборони, стратегічних резервів), заходи, визнані військово-політичним керівництвом необхідними для здійснення військової реформи, яка є об'єктивною реальністю. Наголошено, що зволікання з її проведенням неприпустиме з геополітичних і внутрішньодержавних причин.


Ключ. слова: військова реформа, Збройні Сили України, військова могутність
Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4Укр)1:64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Котляр Ю. В. 
Військова історія України : Навч. посіб. / Ю. В. Котляр; Миколаїв. навч.-наук. центр Одес. нац. ун-ту ім. І.І.Мечникова. - Миколаїв; О., 2000. - 101 c. - укp.

Зроблено спробу показати розвиток Збройних сил України від княжих часів до сьогодення і роль у даному процесі українського повстанства. Розглянуто структуру війська княжих часів (XI - XIV ст.), його стратегію, визначено діяльність полководців. Досліджено основи побудови Збройних сил українського козацтва (XVI - XVIII ст.), а також головне завдання українського козацького війська Б.Хмельницького. Відзначено видатних полководців даної доби. Наведено факти про знищення Запорізької Січі та запровадження в Україні московського адміністративного устрою. Розглянуто пластунський та січовий рухи в Україні (кінець XIX - початок XX ст.). Наведено історичні дані стосовно повстанського руху Півдня України, а також збройних сил України у періоди національно-визвольної революції та громадянської війни, тоталітарного режиму. Показано передісторію створення Збройних сил незалежної України, її законодавчу базу, роди військ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)1 я73 + Т3(4УКР)0-54

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Держава та армія / ред.: Л. Є. Дещинський. - Л., 2000. - 199 с. - (Вісн. нац. ун-ту "Львів. політехніка"; N 408). - укp.

Висвітлено політику Франції, Великобританії та США стосовно України у період 1918 - 1921 рр. Розглянуто проблему залучення українців, білорусів та інших вихідців з СРСР, колишніх полонених, до антифашистської боротьби на території Польщі на початку німецько-радянської війни. З'ясовано місце та роль "самвидаву" в українському національному русі 1960 - 1970-х рр. Проаналізовано причини його зародження, способи розповсюдження та етапи розвитку. Охарактеризовано політику "холодної війни" та її негативний вплив на міжнародну атмосферу 1960 - 1980 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)64-5я54 + Ц4,8(4Укр)1:6я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кирієнко М. М. 
Економічні проблеми будівництва Збройних Сил України на сучасному етапі / М. М. Кирієнко, Л. О. Ніколаєва, В. Ю. Запаренко, О. М. Стаєцький, І. А. Борисенко; Київ. військ. гуманіт. ін-т. Наук. центр. - К., 1999. - 308 c. - Бібліогр.: 163 назв. - укp.

Обгрунтовано питання про створення економічних основ будівництва Збройних Сил України, здатних відстоювати суверенітет держави у перехідний період до ринкової економіки. Проаналізовано внутрішні та зовнішні фактори, що впливають на будівництво Збройних Сил, створення оборонного комплексу. Досоіджено воєнно-економічні потреби, їх функції та роль у забезпеченні будівництва Збройних Сил. Розглянуто оборонний комплекс - його структуру та напрями реформування та визначено роль матеріально-технічної бази воєнної економіки, особливості управління оборонним комплексом, а також проблеми ефективного використання воєнно-економічних ресурсів Збройних Сил. Значне місце відведено перспективам військово-економічного співробітництва України з арміями СНД і країн Європи, ООН. Опрацьовано конкретні рекомендації щодо реалізації зазначених питань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц1,8(4УКР)2 + Ц4,8(4УКР)1|64 + У9(4УУКР)305.2 + У9(4УКР)49|Ц

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595046 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Папікян А. Л. 
Збройні сили України двадцятого століття / А. Л. Папікян; Військ. ін-т при Держ. ун-ті "Львів. політехніка". - Л. : КП "Вид-во Кобзар", 1999. - 308 c. - Бібліогр.: с. 257-295. - укp.

Розкрито роль армії у державотворчому процесі в Україні на етапах її історичного розвитку протягом 1917-1998 рр., висвітлено внесок Збройних Сил у боротьбу за утвердження української державності. Досліджено ставлення та політику керівництва СРСР щодо спроби створення в Українській РСР власних Збройних Сил у 1944-1945 рр. Наведено аналіз різних поглядів на історію Української Повстанської Армії. Особливу увагу приділено історії створення та розвитку Збройних Сил незалежної України, починаючи з 1991 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)1|611/612

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гриневич В. А. 
Національне військове питання в діяльності Союзу євреїв-воїнів КВО (липень 1917 - січень 1918 рр.) / В. А. Гриневич, Л. В. Гриневич; НАН України. Ін-т історії України. - К., 2001. - 150 c. - (Іст. зошити). - укp.

Висвітлено історію створення та діяльності міжпартійної військової організації "Союз євреїв-воїнів Київської військової округи". На фоні загально-політичної обстановки на українських землях, у контексті тогочасної боротьби у середовищі єврейських політичних партій проаналізовано особливості змагання Союзу за створення національних військових формувань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)1:611 + Т3(4УКР=9Е)611

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606293 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Павленко М. І. 
Перебування угруповань Української галицької армії на території Чехословаччини (1919-1923 рр.) / М. І. Павленко // Укр. іст. журн. - 1999. - № 2. - С. 113-124. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Бережинський В. Г. 
Словник історичних зброєзнавчих термінів (за матеріалами озброєння Київської Русі) / В. Г. Бережинський; Наук.-дослід. центр гуманіт. пробл. Збройн. Сил України. - К., 2000. - 68 c. - Бібліогр.: с.66-68. - укp.

Роботу складено з тлумачень понять історичного зброєзнавства: рублячо-колючої, ударної, метальної, запалювальної зброї, отруйних речовин, зброї ополчення, оснащення сухопутного війська та спорядження флоту; літописної та билинної термінології зі зброєзнавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)1:412 я212 + Т.я212

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600465 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кентій А. В. 
Українська військова організація (УВО) в 1920-1928 рр. : Корот. нарис / А. В. Кентій; НАН України. Ін-т історії України. - К., 1998. - 80 c. - укp.

У монографії на основі маловідомих архівних матеріалів простежується шлях УВО від утворення до виникнення на її основі ОУН. Аналізуються прорахунки військового будівництва в 1917-1920 рр. в Україні. Висвітлюється історія створення Української військової організації (УВО), її керівні органи, структура, мережа, основні напрямки діяльності, зв'язки з Німеччиною. Розкрито передумови створення Організації українських націоналістів (ОУН).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)1 + Ф513(4УКР)613/614 + Т3(4УКР)61-54

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587139 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Павленко М.  
Українська Галицька Армія в умовах інтернування на теренах Чехословаччини / М. Павленко; НАН України. Ін-т історії України. - К., 1999. - 92 c. - (Іст. зошити). - укp.

На підставі широкого кола архівних джерел висвітлено питання про перебування військовополонених та інтернованих вояків Української Галицької Армії на теренах Чехословаччини 1920 - 1923 рр. Основну увагу приділено аналізу передумов і причин їх переходу на територію ЧСР, умов перебування у таборах, основних засад режиму інтернування, соціально-правового становища вояків, ставлення до них влади, взаємозв'язків із українською діаспорою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)1:611/612 + Т3(4УКР33)612-54

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Завальнюк О. М. 
Українська Галицька армія на Поділлі (липень 1919 - травень 1920 рр.) : Іст. нарис / О. М. Завальнюк, С. В. Олійник. - Кам'янець-Поділ. : Абетка НОВА, 2001. - 147 c. - Бібліогр.: с. 119-137. - укp.

Проаналізовано бойову діяльність Української Галицької армії (УГА) у Східній Галичині, а також на території Подільської губернії. З'ясовано умови проживання та матеріально-технічне забезпечення армії. Детально охарактеризовано причини припинення участі УГА у визвольних змаганнях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)1:611/612 + Т3(4УКР348)612

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА608099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Шанковський Л.  
Українська Галицька Армія : Воєн.-іст. студія / Л. Шанковський. - Л., 1999. - 397 c. - (Українозн. б-ка НТШ; Чис. 13). - укp.

Проаналізовано хід подій, умови формування збройної боротьби та загибелі Української Галицької Армії (УГА). Висвітлено стратегію, тактику та організацію УГА. Наведено характеристику "воєн" Галицької Армії, стратегічного керівництва УГА, бойову характеристику польської та української армій. Розкрито регіональні особливості військово-організаційного внеску населення у визвольну війну. Використано сучасну українську мову за правописом прийнятим в наш час в українській діаспорі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)1:611/612 + Т3(4УКР33)61-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604779 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Павленко М.  
Українські військові формування на теренах Румунії 1920-1923 рр. / М. Павленко; НАН України. Ін-т історії України. - К., 1999. - 61 c. - (Іст. зошити). - Бібліогр.: с. 56-61. - укp.

На основі широкого кола документальних джерел досліджено проблему перебування на теренах Румунії військових формувань Армії УНР упродовж 1920-1923 рр. Проаналізовано історичні передумови і причини їхнього виїзду до сусідньої держави, умови перебування там у спеціальних таборах, соціально-правове становище військовополонених та інтернованих. Значну увагу приділено аналізу шляхів та методів розв'язання цієї проблеми у міждержавних взаєминах України з Румунією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)1:611/612

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591830 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Лазарович М. В. 
Українські січові стрільці в революційних подіях у листопаді 1918 р. в Східній Галичині / М. В. Лазарович // Укр. іст. журн. - 1998. - № 5. - С. 40-52. - укp.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)61 + Ц4,8(4УКР)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Лазарович М. В. 
Українські Січові Стрільці: національно-політична та культурно-просвітницька діяльність / М. В. Лазарович. - Т. : Екон. думка, 2000. - 202 c. - (Б-ка щорічника "Укр. наука: минуле, сучасне, майбутнє". Сер. "Історія"; Вип. 1). - Бібліогр.: с. 170-200. - укp.

Вперше в українській історіографії досліджено ідейно-політичні засади у формуванні та діяльності легіону Українських Січових стрільців у роки Першої світової війни. На основі широкого кола архівних матеріалів зроблено ряд принципових висновків щодо місця і значення стрілецтва та його ідей в українському державотворчому процесі, наведено узагальнюючий аналіз ролі різноманітних форм стрілецької діяльності в поглибленні національної свідомості українського народу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)15:611/612

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА598157 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Кузик В.  
Відлуння героїки Крутів / В. Кузик, М. Кузик // Нар. творчість та етнографія. - 2005. - № 1. - С. 90-91. - Бібліогр.: 1 назв. - укp.

Подано стислі історичні відомості про трагічні події доби українського руху за незалежність - бої з більшовицькими загонами під Крутами (невеликою залізничною станцією) наприкінці 1918 р. Наведено історичне свідчення про один з виступів О.Вертинського - виконання трагічної пісні "Баллада про мальчиков", присвяченої цим подіям.

Представлены кратко исторические сведения о трагических событиях эпохи украинского движения за независимость - боях с большевистскими отрядами под Крутами (небольшой железнодорожной станцией) в конце 1918 г. Приведено историческое свидетельство об одном из выступлений А.Вертинского - исполнении трагической песни "Баллада про мальчиков", посвященной этим событиям.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612 + Ц4,8(4УКР)1:612

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Бережинський В. Г. 
Військо Київської Русі: тактика / В. Г. Бережинський, М. Г. Івануц; Укр. ін-т воєн. історії. - К., 2005. - 62 c. - укp.

Розглянуто питання тактики дій підрозділів військ Київської Русі. Описано види бойових дій, викладено порядок застосування окремих частин війська. Висвітлено особливості управління стародавнім військом у бою.

Рассмотрены вопросы тактики действий подразделений войск Киевской Руси. Описаны виды боевых действий, изложен порядок применения отдельных частей войска. Освещены особенности управления древним войском в бою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(4УКР)412-25 + Ц4,8(4УКР)1:4-25 + Т3(4УКР)414-54

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА665914 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського