Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (11)Автореферати дисертацій (47)Книжкові видання та компакт-диски (457)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>U=Х001.0$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 452
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Бехруз Х. 
Идеи правового государства и проблемы исламской государственности: история и современность : Дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Х. Бехруз; Одесский гос. университет имени И. И. Мечникова. - О., 1994. - 130 с. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.01 + Ф1(5)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС44638 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Речицкий В. В. 
Свобода и государство. Вып. 4(36) / В. В. Речицкий; Харьк. правозащит. группа. - Х. : "Фолио", 1998. - 144 с. - рус.

Излагаются политико-правовые аспекты взаимоотношений гражданского общества и государства, вопросы соотношения гражданской интеллектуальной активности и государства. Особое внимание уделено анализу феномена политической свободы и ее конституционным гарантиям. Приведен модельный проект Закона Украины "О гражданском (общественном) контроле за государственной деятельностью", который освещает возможности юридической институционализации приемлемого для Украины режима взаимоотношений гражданского общества и государства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Х803 + Х809(4УКР) + Х001.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69470 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Денисенко В. М. 
Проблеми раціоналiзму та ірраціоналізму в політичних теоріях Нового часу європейської історії : Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.01 / В. М. Денисенко; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. - Л., 1998. - 34 c. - укp. - рус.

Досліджуються проблеми раціоналізму та ірраціоналізму в політичних теоріях Нового часу європейської історії. Визначаються їх взаємодетерміновість в цілісній системі політико-правових наук, що формуються, та специфіка такого взаємозв'язку і взаємообумовленості в онтологічній сфері - політичних процесах, якими репрезентувалася складна динаміка прогресування демократичних основ суспільних відносин, утвердження правових засад держави та громадянського суспільства. Особливе місце відводиться порівняльному аналізу логіки (через теорії Н. Макіавеллі, Т. Гоббса, Дж. Локка, Ш. Л. Монтеск'є, Ж. Ж. Руссо, І. Канта, Г. В. Гегеля та ін.) становлення політичних форм свободи, влади та права спираючись на дослідження історичних типів раціональності та ірраціональності та адекватних їм форм людської діяльності. Саме на підставах такого аналізу по-новому зроблений підхід до осмислення таких понять як "індивідуалізм", "держава договірного типу", "ідеологія", "трансцендентна сутність держави", "розподіл влад", "соціально-політична рівність", "правова держава", "інституалізація політичного поля буття" тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.1 + Х001.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА301486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Права людини і правова держава (До 50-ї річниці Загальної декларації прав людини) : Тези доп. та наук. повідомл. наук. конф. проф.-викл. складу; 10-11 груд. 1998 р. / ред.: В. Я. Тацій; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. - Х., 1998. - 188 c. - укp.

Характеризується загальна декларація прав людини, проблеми забезпечення основних прав громадян України, повідомляється про виборчі права громадян і принципи народовладдя. Розглядаються питання законодавчого визначення і реалізації міжнародних стандартів прав і свобод людини і громадянина в Україні, методологічні питання вивчення суб'єктно-образної інтерпретації прав людини, конституційні гарантії захисту прав людини. Досліджуються деякі питання судової влади в Україні, роль міжнародних стандартів у забезпеченні права на інформацію, тенденції розвитку національного законодавства, окремі питання реалізації права рівного доступу громадян до державної служби та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.3я431 + Х001.01я431 + Х809(4УКР)3я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590589 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Пасько Я. І. 
Громадянське суспільство: світоглядні версії та історичне втілення (соціально-філософський аналіз) : Автореф. дис... канд. філос. наук : 09.00.03 / Я. І. Пасько; НАН України. Ін-т філософії ім. Г.Сковороди. - К., 1998. - 16 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена аналізу феномена громадянського суспільства. Предметом дослідження є детермінанти становлення і функціонування громадянського суспільства. На підставі узагальнюючого огляду історії розвитку громадянських ідей та еволюції форм громадянського суспільства від античності до сьогодення встановлюється теоретична сутність та практичне значення цього соціального інституту. Доводиться загальноєвропейський характер громадянських процесів в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.395.1 + Х001.01 + С5*667.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302015 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Хміль В. В. 
Дилема етатизму та антиетатизму у сучасній французькій філософії (історико-філософський аналіз) : Автореф. дис... д-ра філос. наук : 09.00.05 / В. В. Хміль; Нац. гірн. акад. України. - Д., 1999. - 32 c. - укp. - рус.

Вперше в вітчизняній історико-філософській літературі здійснено аналіз концепцій держави у французькій соціальній філософії другої половини ХХ ст. Для цього виявлено та досліджено головні концепції держави, що репрезентовані різними школами та напрямами. Виявлені алгоритми дають змогу прогнозувати тенденції розвитку як європейської державності, так і розвиток державності в Україні. На основі комплексного аналізу концепцій французьких філософів був обгрунтований кризовий стан традиційних держав, що демонструють певну тенденцію переходу їх до неполітичних моделей, в яких держава буде осмислювати себе з позиції нової людиновимірної системи, де індивідуальні свободи, природні та громадянські права особистості стануть епіцентром розвитку соціальної організації. Незважаючи на розбіжності етатичних та антиетатичних концепцій, в них проявляється загальна тенденція до осмислення неполітичної держави, що характеризується високим рівнем децентралізації, різноманітністю та складністю структури, що прагне до рівноваги державного контролю та суспільної самодіяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6г(4ФРА)6 + Х001.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304464 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Тацій В. Я. 
Правова наука та її завдання щодо забезпечення розвитку громадянського суспільства в Україні / В. Я. Тацій // Наука та наукознавство. - 1999. - № 1. - С. 22-28. - укp.

Розглянуто завдання правової науки в країнах із перехідною економікою щодо формування національних галузей права та законодавства, що зумовлено розвитком засад громадянського суспільства і побудовою такого правового поля, котре забезпечувало б трансформацію цих країн у сукупність цивілізованих демократій. Таким чином, мова повинна йти про розробку правової доктрини країн із перехідною економікою, яка б відповідала сучасним економічним, соціальним та іншим прогресивним реаліям життя суспільства, ресурсним можливостям цих країн, підвищенню ефективності їх використання для забезпечення духовного та фізичного здоров'я нації, побудови правової держави, успішної боротьби із злочинністю. Простеженотакож нормативні засоби, що значною мірою нейтралізують негативні обставини, притаманні правозастосовному процесу в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.01 + Х809(4УКР)2-30

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кириченко С. О. 
Шляхи формування громадянського суспільства і правової держави / С. О. Кириченко. - К. : Логос, 1999. - 84 c. - укp.

Розглядаються конкретні теоретичні та практичні проблеми громадянського суспільства і правової держави у співвідношенні їх структурних інститутів. Зроблено спробу окреслити можливі шляхи вдосконалення цих інститутів та розбудови правової держави і громадянського суспільства в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Т3(4УКР)64-5 + Х001.01 + Х003(4УКР)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592737 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Задоянчук О.  
Соціально-політичні аспекти становлення громадянського суспільства в Україні / О. Задоянчук // Людина і політика. - 1999. - № 1. - С. 16-20. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розкрито сутність поняття "громадянське суспільство" та його відносини з державою. Проаналізовано основні необхідні передумови, які дозволяють суспільству та державі розглядати себе як партнерів. Розглянуто тенденції та проблеми, пов'язані з неминучою зміною соціально-економічної структури українського суспільства, що реформується; напрямок розвитку політичної структури; його складові: партії, громадські організації, профспілки, недержавні ЗМІ та їх роль у становленні громадянського суспільства в Україні.


Ключ. слова: громадянське суспільство, недержавна власність, політичні партії, групи інтересів, соціальна структура суспільства
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Х001.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Телятник Л.  
Проблема розширення логічного обсягу загального поняття держави / Л. Телятник // Право України. - 1999. - № 9. - С. 20-21. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Литвиненко Ю. Н. 
Истинный мир (взгляд со стороны). Кн. 1. Гражданское общество и государство / Ю. Н. Литвиненко. - К. : Криниця, 1999. - 208 c. - рус.

Представлен нетрадиционный авторский взгляд на смысл жизни и его существование. Дана характеристика взаимодействия возможностей членов общества с точки зрения достижения высшей цели существования человечества, в частности, общая характеристика доступности удовлетворения потребности человека (доступность необходимого (продукта), доступность потребности, доступность удовлетворения потребности в продукте). Рассмотрены истинные и ложные потребности человека, основные аспекты элементарного человеческого общества, проблемы взаимодействия гражданского общества и государства, представлена характеристика бюрократических монополий. Освещены либерально-демократический и марксистский подходы к решению проблемы взаимодействия гражданского общества и государства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333 + Х001.01 + Ф036 + Ф022.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342799 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кузьменко Б.  
Правління права, політична демократія, громадянське суспільство: перспективи інтегративної ідеології / Б. Кузьменко // Право України. - 1999. - № 11. - С. 20-23. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Кириченко С. О. 
Громадянське суспільство і правова держава: поняття та зміст / С. О. Кириченко. - К. : Логос, 1999. - 47 c. - укp.

Роботу присвячено проблемам правової держави і громадянського суспільства в їх історичному, загальносоціальному, духовному та правовому аспектах. Досить важливе місце відведено об'єктивним передумовам та історичній перспективі проголошення незалежності України як основи розбудови української правової держави. Детально проаналізовано соціальний та матеріальний виміри правової держави і громадянського суспільства, а також шляхи, засоби та методи досягнення головної мети - побудови реальної правової держави і справжнього громадянського суспільства на теренах незалежної України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Т3(4УКР)64-5 + Х001.01 + Х2(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р87200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Балабанова Н. В. 
Державні органи влади та суспільство: можливості взаємодії / Н. В. Балабанова // Вісн. Харк. нац. ун-ту ім. В.Н. Каразіна. Соціол. дослідж. сучас. сусп-ва: методологія, теорія, методи. - 2000. - № 462. - С. 81-84. - укp.

Досліджено проблему взаємодії влади та суспільства, представлених органами державної влади та громадськими інститутами. У процесі аналізу експертного соціологічного опитування представників держадміністрацій виявлено, що між громадянським суспільством і структурами влади сформовано протистояння. Для зростання ефективності соціального управління на етапі трансформації українського суспільства необхідно створити умови для життєдіяльності громадських ініціатив. Розвиток співробітництва між владою та суспільством, подолання відчуженості населення від впливу на політичні процеси у суспільстві можливі завдяки організації діалогових процедур взаємодії, застосуванню соціальних та інформаційних комунікацій, розвитку системи "public relations".


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.4 + Х001.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Скрипнюк О. В. 
Соціальна, правова держава в Україні: проблеми теорії і практики / О. В. Скрипнюк; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. - К., 2000. - 599 c. - укp.

Розроблено системологічну концепцію становлення соціальної, правової держави в Україні за умов всебічного реформування соціальної сфери та формування громадянського суспільства. Простежено еволюцію ідеї соціальної, правової держави. Розкрито політичні та правові аспекти її реалізації в Україні. Охарактеризовано стан і перспективи розвитку системи соціального законодавства. Визначено шляхи конституційно-правового забезпечення принципів соціальної, правової держави у суспільстві перехідного типу. Проаналізовано політико-правові проблеми взаємодії громадянського суспільства та соціальної, правової держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.01 + Х8(4УКР) + Ф022.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА607835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Сухомлінов С.  
Доцільність чи верховенство закону? / С. Сухомлінов // Право України. - 2000. - № 3. - С. 93-95. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.01 + Х8(4УКР)-30

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Скрипнюк О. В. 
Сучасна зарубіжна правова наука про сутність соціальної правової держави та шляхи її реалізації / О. В. Скрипнюк // Наук. зап. НаУКМА. Правн. науки. - 2000. - Т. 18. - С. 7-15. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Висвітлено питання генезису ідей соціальної правової держави, історико-політичну та правову зумовленість їх розвитку в другій половині ХІХ ст. Існуюча ринково-ліберальна модель суспільства нездатна забезпечити соціальні права та відповідний рівень добробуту для громадян, проте вона сприяє розвитку громадянського суспільства, соціалізованої демократії, наповненню ідеї соціальної правової держави новими змістовними ознаками, втіленню її ідеалів на практиці. Проаналізовано сучасні концепції західних правознавців та політологів, їх багатогранність, співвідношення ліберальних і консервативних поглядів з державним регулюванням економічних процесів. Значну увагу приділено ідеям сучасних опонентів соціальної правової держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Х001.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Європа, Японія, Україна: шляхи демократизації державно-правових систем : Матеріали міжнар. наук. конф., 17 - 20 жовт. 2000 р. / НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. - К., 2000. - 411 c. - укp.

Висвітлено парламентські аспекти інституційної реформи, визначено функції Верховної Ради України. Розкрито особлиості діяльності парламенту України. Розглянуто проблеми зближення європейського права із законодавством України та подальшого розвитку парламентаризму на сучасному етапі, з'ясовано сучасні тенденції розвитку законодавства у сфері реалізації та захисту прав дітей. Здійснено порівняльний аналіз аграрного законодавства України та зарубіжних країн: Росії, США, Європи, Японії. Досліджено питання діяльності міжнародного валютного фонду та його роль у міжнародному кредитуванні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4)2я431(0) + Х809(4УКР)2я431(0) + Х809(5ЯПО)2я431(0) + Х001.01 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА610921 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Яковюк І. В. 
Соціальна держава: питання теорії і шляхи її становлення : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.01 / І. В. Яковюк; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. - Х., 2000. - 19 c. - укp.

Досліджено проблеми визначення змісту і сутності соціальної держави, притаманних їй принципів та виконуваних функцій. Проаналізовано її місце та співвідношення з традиційними засадами державного ладу. Обгрунтовано необхідність становлення соціального права. Зроблено комплексний аналіз моделей соціальної держави, визначено особливості її формування в Україні, а також запропоновано шляхи розбудови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.01 + Ф024

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309241 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Фартушний А. А. 
Українська національна ідея як підстава державотворення / А. А. Фартушний; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2000. - 307 c. - Бібліогр.: 348 назв. - укp.

Розглянуто основні методологічні принципи дослідження української національної ідеї. Охарактеризовано її вплив на формування громадянського суспільства в Україні. Значну увагу приділено національному питанню в ідеології українського політичного руху наприкінці XIX - на початку XX ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.256(4УКР) + Т3(4УКР)0-45 + Х001.01 + Ю3(4УКР)5/6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603632 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського