Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (131)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф4(0),304$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 33
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Логвиненко С. В. 
Антицивілізаційний зміст і антистабілізаційний сенс явища тероризму: теоретико-порівняльний аналіз : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.01 / С. В. Логвиненко; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. - К., 2011. - 16 c. - укp.

Досліджено сучасний тероризм, його антицивілізаційний зміст та антистабілізаційну суть, деструктивний вплив на життя людини, народів, країн, світової спільноти в цілому. Визначено проблеми, шляхи, форми та методи формування відповідних політико-правових, організаційних та інших засад у боротьбі з тероризмом, проти політики терору, за забезпечення національної та міжнародної безпеки. Висвітлено питання посилення антитерористичної діяльності в Україні, створення нової парадигми безпеки за умов формування державності в сучасній Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР),304 + Ф4(0),304

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385792 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дзьобань О. П. 
Інформаційне насильство та безпека: світоглядно-правові аспекти : монографія / О. П. Дзьобань, В. Г. Пилипчук; Нац. акад. прав. наук України, Н.-д. центр прав. інформатики, Ін-т дослідж. пробл. держ. безпеки. - Х. : Майдан, 2011. - 244 c. - Бібліогр.: с. 225-242. - укp.

На підставі системного поєднання різних методологічних підходів досліджено феномени агресивності, насильства взагалі й інформаційного насильства зокрема. Проаналізовано філософські, соціокультурні та правові проблеми забезпечення інформаційної безпеки за сучасних умов глобалізації, розбудови інформаційного суспільства й інтеграції України у світовий інформаційний простір. Визначено основне завдання держави і права - сформувати ефективні законодавчі механізми та передумови своєчасного виявлення, запобігання, припинення чи локалізації реальних і потенційно можливих фактів (процесів) зовнішнього чи внутрішнього інформаційного насилля та негативних інформаційних впливів на свідомість людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.01 + Х849(4УКР)04 + Ю6*18:Ж + Ф4(4УКР),30 + Ф4(0),304.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА747626 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кіслов Д. В. 
Політична безпека масових комунікацій : монографія / Д. В. Кіслов; Київ. міжнар. ун-т, Ін-т екон. та гуманіт. пробл. - К., 2010. - 207 c. - Бібліогр.: 496 назв. - укp.

Викладено теоретико-концептуальні підходи до дослідження політичної безпеки (ПБ) масових комунікацій (МК) держави за умов посилення протидії тероризму. Висвітлено етапи розвитку та методологічні засади дослідження феномену медіа-тероризму (МТ). Розглянуто теоретичні проблеми дослідження трансформації МК та визначення ПБ МК, питання трансформації тероризму в світовому медіа-інформаційному просторі, ПБ МК і протидії тероризму. Визначено кібертероризм як різновид та складову МТ, медіа-інформаційну міфологізацію тероризму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62в05 + Ф4(0),304.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА736089 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Чікель Ю. В. 
Політичний тероризм у сучасних міжнародних відносинах : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / Ю. В. Чікель; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Л., 2011. - 20 c. - укp.

Досліджено сучасний міжнародний політичний тероризм. Проблема політичного тероризму в сучасних міжнародних відносинах вирізняється актуальністю та гостротою. Проаналізовано чинники, що за сучасних умов істотно впливають на ескалацію політичного тероризму в міжнародних відносинах. Досліджено сучасні терористичні організації та способи їх дій, історичні особливості еволюції та показано якісні етапи становлення міжнародного політичного тероризму. Проаналізовано політичні та правові механізми протидії діяльності терористичних організацій, місце і роль України в антитерористичних діях світового співтовариства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0),304

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА381343 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Тимінська К. О. 
Тероризм у світовій політиці : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / К. О. Тимінська; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2010. - 16 c. - укp.

Досліджено явище тероризму в контексті його впливу на стан і розвиток світової політики держав. Визначено концептуально-теоретичні засади типології тероризму, виокремлено нові форми терористичних загроз, досліджено основні міжнародно-політичні механізми контртерористичної стратегії акторів міжнародних відносин. Розглянуто взаємозв'язок між соціально-політичними конфліктами та причинами проявів тероризму. Висвітлено основні механізми впливу тероризму на світову політику локального, регіонального та глобального рівнів. Сформульовано головні пріоритети держав у протидії явищу, інструменти запобігання його деструктивним діям. Виокремлено місце тероризму за сучасної системи міжнародних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0),304

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА377002 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Мовчан А. В. 
Тероризм: теоретико-прикладні аспекти : навч. посіб. / А. В. Мовчан, В. К. Грищук, О. К. Марін, Б. В. Щур, В. С. Канцір; ред.: В. К. Грищук; Львів. держ. ун-т внутр. справ. - Л. : ЛьвДУВС, 2011. - 327 c. - Бібліогр.: с. 318-326. - укp.

Розглянуто найважливіші правові та кримінологічні аспекти тероризму як явища суспільного життя. Висвітлено історичні передумови виникнення та поширення терору, охарактеризовано ознаки, причини та види тероризму. Показано основні напрями та засоби терористичної діяльності. З'ясовано правові підстави та визначено суб'єкти протидії тероризмові в Україні та світі. Увагу приділено кримінально-правовій кваліфікації терористичних злочинів і злочинів терористичної спрямованості. Подано коротку статистику про діяльність основних терористичних організацій у світі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.119.3 + Х881.9(4УКР)119.3 + Х916.881.4 + Ф055.25 я7 + Ф4(0),304 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА748457 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Худов Г. В. 
Використання супутникових даних в інтересах ведення контртерористичних операцій на прикладі операції "Geronimo" по знищенню "терориста N 1" / Г. В. Худов // Системи озброєння і військ. техніка. - 2011. - Вип. 1. - С. 183-189. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

Проаналізовано досвід використання супутникової інформації в інтересах ведення операцій по боротьбі з тероризмом на прикладі підготовки операції "Geronimo" по знищенню "терориста N 1". Визначено основні тенденції розвитку космічних інформаційних систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.881.4 + Ф4(0),304

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Запобігання радикалізації і тероризму: міжнародний досвід і національний вимір : зб. матеріалів "круглого столу" / ред.: М. Г. Гуцало; Нац. ін-т стратег. дослідж. - К. : НІСД, 2012. - 102 c. - укp.

Розглянуто чинники світових процесів суспільної радикалізації розвитку екстремізму та тероризму. Проаналізовано новітні тенденції зростання радикалізації та терористичної активності в окремих країнах - членах ЄС, передусім збільшення кількості саморадикалізованих осіб з числа європейських громадян. Здійснено ретроспективний аналіз впливу зазначених процесів на стан забезпечення національної безпеки держави, в тому числі в контексті підготовки та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 р. з футболу в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР),30 я43 + Ф4(0),304 я43 + Х883.9(4УКР)711.93 я43 + Х916.881.4 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА757349 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Мікічурова О. В. 
Міжнародне економічне право у сфері боротьби з тероризмом : [монографія] / О. В. Мікічурова. - К. : Сталь, 2012. - 159 c. - Бібліогр.: с. 150-159 - укp.

Висвітлено соціально-економічні передумови міжнародного тероризму. Проаналізовано чинні нормативно-правові акти й організаційно-правові механізми міжнародного економічного права у сфері боротьби з тероризмом. Запропоновано перспективні напрями, способи та методи запобігання тероризму. Зазначено, що створення належних соціально-економічних умов життя в кожній державі світу з метою запобігання тероризму є найпріоритетнішим завданням і водночас найскладнішим, адже потребує спільних зусиль усієї світової спільноти й узгоджених дій у різних аспектах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.881.4:У + Ф4(0),304

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА759367 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Ткач В. Ф. 
Антитерористична політика: світовий і національний контексти : монографія / В. Ф. Ткач. - К. : Ун-т "Україна", 2013. - 192 c. - Бібліогр.: с. 166-191 - укp.

Подано результати наукових досліджень феномену, видів та етапів розвитку тероризму, факторів у політичній, економічній, соціальній, духовній та інших сферах життя суспільства, міжнародного досвіду боротьби з тероризмом, світового та національного контекстів антитерористичної політики. Сформульовано поняття тероризму та антитерористичної політики, пропозиції щодо шляхів оптимізації антитерористичної політики новітньої України. Розглянуто механізм договірно-правового регулювання взаємодії спеціальних служб України з іноземними партнерами у боротьбі з тероризмом, виокремлено спільні та відмінні ознаки механізму такого регулювання на різних стадіях його розвитку. Акцентовано увагу на так званих "джентельменських угодах" між спецслужбами різних країн.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР),304.2 + Ф4(0),304.2 + Х916.881.4 + Х881.9(4УКР)119.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА767666 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Противодействие ксенофобии, экстремизму и терроризму в современном обществе : науч. тр. Междунар. науч.-практ. конф., 28 март. 2012 г., Севастополь / ред.: А. Н. Игнатов; Ин-т экономики и права (фил.) Образоват. учреждения профсоюзов высш. проф. образования "Акад. труда и соц. отношений". - Симф. : Крымучпедгиз, 2012. - 577 c. - рус. - укp.

Рассмотрены теоретические основы криминологии экстремизма как учения о криминальном экстремизме. Раскрыта роль социальных сетей в распространении экстремизма и терроризма. Исследована современная оперативная обстановка по борьбе с преступлениями экстремистской направленности в России. Проанализирован вопрос роли торговли людьми в создании межрассовых барьеров. Изложены особенности личности субъекта террористической деятельности (криминалистический аспект). Представлены психологические аспекты личности преступника, совершающего преступления ксенофобской и экстремистской направленности. Раскрыты особенности криминалистической характеристики личности преступника-жертвы в расследовании преступлений, связанных с деятельностью нетрадиционных религиозных конфессий, деноминаций и культов. Изложен виктимологический аспект ксенофобии, экстремизма и терроризма. Приведены тактические и организационные особенности осмотра места происшествия при террористических актах. Исследованы проблемы уголовно-правового противодействия экстремизму в республике Беларусь. Проанализированы международно-правовые основы противодействия торговли людьми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4/8)34 я431(0) + Х911.2 я431(0) + Х916.881.4 я431(0) + Ф4(0),304 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА770365 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Протидія тероризму, нерозповсюдження зброї та матеріалів масового знищення й захист критичної інфраструктури : зб. матеріалів засідань Міжвідом. експерт. робоч. групи, створ. при НІСД / ред.: О. Д. Маркєєва, Ю. М. Скалецький; Нац. ін-т стратег. дослідж. - К. : НІСД, 2013. - 101 c. - (Нац. безпека; вип. 2). - укp.

Наведено інформаційні та аналітичні матеріали, що висвітлюють діяльність створеної у березні 2011 р. при Національному інституті стратегічних досліджень Міжвідомчої експертної робочої групи (МЕРГ) з питань протидії загрозам розповсюдження зброї та матеріалів масового знищення, а також пов'язаних з ними терористичних загроз, і захисту критично важливої для забезпечення життєдіяльності держави інфраструктури. Подано матеріали, що стосуються створення групи, а також окремі доповіді та повідомлення членів МЕРГ з актуальних проблем, віднесених до компетенції групи. Представлено аналітичну доповідь, присвячену актуальним проблемам протидії незаконному обігу ядерних та інших радіоактивних матеріалів, а також ядерному та радіаційному тероризму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.881.4 я43 + Х918.12 я43 + Х919.141.2 я43 + Ф4(0),304 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА771304 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Бєлянська В. В. 
Ідеологія тероризму: походження і типологічні виміри : монографія / В. В. Бєлянська. - Луганськ : Віртуал. реальність, 2014. - 143 c. - Бібліогр.: с. 131-143 - укp.

Викладено теоретико-методологічні засади дослідження ідеології тероризму в науковій літературі. Розглянуто ідеологію етатистського тероризму як інструмент легітимації тоталітарних та авторитарних режимів. Проаналізовано релігійно-клерикальні доктрини сучасності як джерело ідеологій клерикального тероризму. Охарактеризовано ісламський фундаменталізм як ідеологію тероризму. Досліджено шляхи законодавчого забезпечення боротьби із тероризмом та ідеологією тероризму в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0),304.1 + Х883.9(4УКР)711.194 + Х916.881.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА778063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Проноза І. І. 
Політичний тероризм як загроза стабільності сучасного суспільства : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / І. І. Проноза; ДЗ "Півдукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського"ого". - О., 2012. - 17 c. - укp.

Систематизовано теоретико-методологічні підходи до дослідження природи сучасного тероризму, виявлення чинників його виникнення. Досліджено загальну соціально-психологічну природу політичного тероризму як багатовимірного та синтетичного за своєю природою явища. Обгрунтовано доцільність застосування терміну лконтроль над тероризмом» щодо діяльності, спрямованої проти тероризму. Розглянуто поняття лекстремізм», лтерор», лвійна» та здійснено компаративний аналіз видів політичного насилля. Обгрунтовано термін лпротидія» у відношенні до тероризму як політико-правового явища, що відображає увесь комплекс антитерористичних заходів впливу на тероризм. Проаналізовано стратегії антитерористичної політики в сучасному світі на теоретичному та практичному рівнях для визначення й узагальнення комплексного зарубіжного досвіду та використання його у вітчизняній антитерористичній політиці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 + Ф4(0),304

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА388933 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Ткач В. Ф. 
Антитерористична політика: світовий і національний контексти (на прикладі країн Центральної Азії, Росії та України) : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / В. Ф. Ткач; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. - К., 2012. - 16 c. - укp.

Проведено комплексний аналіз актуальних проблем антитерористичної політики та боротьби з тероризмом у країнах Центральної Азії, Росії й Україні. Поглиблено уявлення про феномен тероризму, виділено окремі етапи розвитку тероризму (зокрема етап глобалізації тероризму та розширення кола його детермінант). Систематизовано чинники у політичній, економічній, соціальній, духовній і психологічній сферах життя, які впливають на подальший розвиток тероризму. Визначено особливості та тенденції сучасного тероризму (зокрема збільшення обсягів фінансування тероризму). Обгрунтовано доцільність виділення фінансування тероризму в окрему статтю кримінального законодавства Казахстану, Киргизстану,Таджикистану, Узбекистану, Росії й України. Доведено необхідність уніфікації визначення тероризму в антитерористичних законодавствах країн Центральної Азії, Росії й України з урахуванням їх національних і геополітичних інтересів. Запропоновано авторське визначення тероризму. Проаналізовано роль ООН і діяльність міжнародних спеціальних і регіональних організацій (зокрема Шанхайської організації співробітництва (ШОС) і Регіональної антитерористичної структури ШОС (РАТС ШОС)), роль Вищих органів СНД і профільних органів галузевої співпраці з питань взаємодії в боротьбі з тероризмом. Розроблено рекомендації для подальшого удосконалення й організаційного забезпечення антитерористичної політики в системі національної безпеки країн Центральної Азії, обгрунтовано пропозиції з протидії тероризму в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0),304.2 + Ф4(4УКР),304.2 + Ф4(54),304.2 + Ф4(4РОС),304.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА393112 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Поппер О. В. 
Тероризм як форма політичної боротьби : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / О. В. Поппер; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

Проаналізовано сутність та особливості проявів тероризму в контексті сучасних суспільних процесів. Визначено основні види, характеристики та тенденції сучасного політичного тероризму. Розкрито методологічний інструментарій дослідження тероризму як специфічної форми політичної боротьби. Показано роль та значення міжнародних організацій у боротьбі з тероризмом як новою глобальною проблемою сучасності, узагальнено світову соціально-політичну практику протистояння тероризму. Охарактеризовано політику та практичні засоби боротьби з тероризмом в Україні з урахуванням міжнародних реалій, з'ясовано сутність політики національної безпеки як чинника унеможливлення проявів тероризму. Обгрунтовано ідею, згідно з якою головною державною стратегією антитероризму повинно стати вироблення нових базових ідеологічних принципів, які, в першу чергу, мають ураховувати поліетнічний характер українського суспільства. Запропоновано реальні кроки в цій галузі: створення загальнонаціональної ідеології, що грунтується на патріотизмі як на одному з найбільш яскравих суспільних відчуттів; формування загальної і такої, що визнається всім багатонаціональним суспільством системи цілей, ідей, цінностей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0),304.1 + Ф015.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА411948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Новоскольцев Г. Б. 
Політика України в контексті протидії міжнародному тероризму : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / Г. Б. Новоскольцев; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. - Чернівці, 2015. - 20 c. - укp.

Проведено комплексний політологічний аналіз системи протидії міжнародному тероризму, зокрема проаналізовано основні теоретико-методологічні підходи до виявлення природи та форм сучасного тероризму. Визначено основні характеристики міжнародної системи протидії терористичним загрозам у сучасному світі. Охарактеризована роль міжнародних організацій у запобіганні та протидії міжнародному тероризму. Розкрито зміст системи державної протидії тероризму в Україні та механізмів профілактики тероризму як елементу боротьби з міжнародним тероризмом. Досліджено роль українських ЗМІ у протидії загрозам тероризму. Запропоновано механізми оптимізації застосування заходів попередження та протидії міжнародному тероризму в інтересах національної безпеки України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР),304 + Ф4(0),304

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА412568 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Рижов І. М. 
Акмеологічні засади антитерористичної діяльності / І. М. Рижов // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2013. - № 4. - С. 31-35. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досліджено нові підходи до визначення прикладних акмеологічних напрямів. Описано антитерористичну акмеологію, як самостійний напрям наукового пізнання у зв'язку з актуалізацією суспільної потреби в кадрах, які мають забезпечити високій рівень професіоналізму в антитерористичній діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0),304.2 + Х883.9(4УКР)711.193-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Канцір В. С. 
Транснаціональний тероризм - корозія архітектури міжнародних відносин / В. С. Канцір // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2014. - № 810. - С. 184-189. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Досліджено феномен транснаціонального тероризму, основною метою якого є дестабілізація державних режимів, зміна державної влади та провокація інших політичних, національних чи релігійних конфліктів. Проаналізовано форми його прояву у міжнародних відносинах. Розмежовано поняття тероризму та національно-визвольного руху.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.881.4 + Ф4(0),304

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Канцір В. С. 
Політичний тероризм як крайній захід насильства / В. С. Канцір // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2015. - № 813. - С. 239-244. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено поняття політичного тероризму, що за своєю суттю є суспільно-політичним явищем, яке створює атмосферу тотального страху у населення з метою досягнення певних політико-економічних інтересів. Розкрито особливості цього феномена, проаналізовано причини його виникнення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)119.3 + С5*666*333.732 + Ф4(0),304

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського