Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Книжкові видання та компакт-диски (49)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф2(0)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Сенченко Н. И. 
Общество истребления - стратегическая перспектива "демократических реформ" / Н. И. Сенченко; Межрегион. акад. упр. персоналом. - К. : МАУП, 2004. - 224 c. - (Б-ка журн. "Персонал"). - Библиогр.: 37 назв. - рус.

Проведено всестороннее исследование причин возникновения и распространения процесса депопуляции населения Украины вследствие всемирного заговора представителей "золотого миллиарда" и их пособников - инициаторов и исполнителей "демократических реформ, которым нет альтернативы". Изложены основные положения концепции о сокращении населения Земли и методы ее реализации. Показаны последствия внедрения "нового мирового порядка" для украинского народа. Приведена детальная характеристика современных средст депопуляции и геноцида, которыми являются информационно-психологические методы воздействия, производство недоброкачественных продуктов питания и фальсифицированных медикаментов, разработка вредных пищевых добавок, поощрение распространения сигарет, алкоголя и наркотиков, внедрение технологий генной инженерии в сельском хозяйстве и усиление влияния транснациональных корпораций на развитие мировой экономики. Исследованы причины, по которым украинская элита не препятствует построению "общества истребления".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф2(0) + Ф023 + Ф037.1 + Т3(4УКР)64-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА659323 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бжезінський З.  
Вибір: світове панування чи світове лідерство / З. Бжезінський. - К. : Вид. дім "Києво-Могил. акад.", 2006. - 204 c. - (Актуал. світ. дискусії). - укp.

Розглянуто проблеми щодо ролі США як світової держави, її здатності стати запорукою стабільності безпеки в світі. Зосереджено увагу на вкрай важливих альтернативах: чи полягає роль Америки у пануванні, підкріпленому військовою й економічною силою, чи у лідерстві, грунтованому на згоді цивілізованих народів щодо головних засад співіснування. Доведено, що тільки лідерство може зробити світ стабільнішим і безпечнішим. Висвітлено питання стосовно відносин США з ісламським світом, розв'язання ізраїльсько-палестинського конфлікту, досягнення політичної стабільності на "Світових Балканах" співробітництва з Росією, Японією та Китаєм.

Рассмотрены проблемы, касающиеся роли США как мирового государства, его способности стать гарантом стабильной безопасности в мире. Сосредоточено внимание на крайне важных альтернативах: состоит ли роль Америки в господствовании, подкрепленном военной и экономической силой, или в лидерстве, основанном на согласии цивилизованных народов по основным правилам сосуществования. Доказано, что только лидерство может сделать мир более стабильным и безопасным. Освещены вопросы, касающиеся отношений США с исламским миром, урегулирования израильско-палестинского конфликта, достижения политической стабильности на "Мировых Балканах", сотрудничества с Россией, Японией и Китаем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф2(0) + Ф087 + Ф4(7США)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА678629 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Волес В.  
Творення політики в Європейському Союзі / В. Волес, Г. Волес. - К. : Вид-во С.Павличко "Основи", 2004. - 871 c. - Бібліогр.: с. 781-829. - укp.

Розглянуто зміни, що сталися в Європі останніми роками: перехід до єдиної європейської валюти, розширення спільної діяльності у сфері юстиції та внутрішніх справ, ініціативи, спрямовані на зміцнення спільної зовнішньої політики безпеки, переговори про розширення ЄС на Схід і спроби реформування спільної політики в галузях сільського господарства й охорони довкілля, сферах біотехнологій і конкуренції.

Рассмотрены изменения, что произошли в Европе в последнее время: переход к единой европейской валюте, расширение совместной деятельности в сфере юстиции и внутренних дел, инициативы, направленные на укрепление совместной внешней политики безопасности, переговоры о расширении ЕС на Восток и попытки реформирования совместной деятельности в отраслях сельского хозяйства и охраны окружающей среды, сферах биотехнологий и конкуренции.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф2(0) + Ф4(0)64 + Х915.232.5,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС42746 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дослідження світової політики : зб. наук. пр. Вип. 47 / ред.: Ю. М. Пахомов; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин НАН України. - К., 2009. - 246 с. - укp.

Наведено результати наукових досліджень, а також матеріали міжнародних конференцій провідних науковців і молодих учених Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України, присвячені актуальним проблемам світової політики та глобального розвитку. Розглянуто питання становлення ліберальної демократії в міжнародній регіональній системі Східної Європи, розширення НАТО та публічної інтерпретації проблем європейської безпеки. Проаналізовано європейську політику сусідства в контексті національних інтересів України. Висвітлено тенденції розвитку європейського інформаційного ринку, цивілізований лобізм в Європі. Визначено кризи політичних комунікацій у процесі трансформації наддержавних структур. Розкрито культурно-цивілізаційні передумови розвитку тероризму в контексті глобалізації та інформатизації суспільства.

Приведены результаты научных исследований, а также материалы международных конференций ведущих и молодых учёных Института мировой экономики и международных отношений НАН Украины, посвященные актуальным проблемам мировой политики и глобального развития. Рассмотрены вопросы становления либеральной демократии в международной региональной системе Восточной Европы, расширения НАТО и публичной интерпретации проблем европейской безопасности. Проанализирована европейская политика соседства в контексте национальных интересов Украины. Освещены тенденции развития европейского информационного рынка, цивилизированный лоббизм в Европе. Определены кризисы политических коммуникаций в процессе трансформации сверхгосударственных структур. Раскрыты культурно-цивилизационные предпосылки развития терроризма в контексте глобализации и информатизации общества.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф2(0)64 я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69723 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Пода Т. А. 
Проблеми сучасної світової політики як предмет філософської рефлексії / Т. А. Пода // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2010. - № 1. - С. 91-95. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено проблеми сучасної світової політики, що виникли внаслідок глобалізації та інформатизації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*666 + Ф2(0) + Ф06

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кіндратець О.  
Формування багатополюсності світоустрою: можливі наслідки і перспективи / О. Кіндратець // Політ. менеджмент. - 2011. - № 1. - С. 141-150. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Висвітлено особливості багатополюсної системи світоустрою, яка нині формується. Здійснено порівняльний аналіз одно-, двох- і багатополюсної системи. У цьому контексті розглянуто варіанти вибору зовнішньополітичного курсу української держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф06 + Ф2(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Піляєв І. С. 
Політична трансформація у сучасному світі: погляд з України : навч. посіб. для студ. ВНЗ / І. С. Піляєв; Міжрегіон. акад. упр. персоналом. - К. : Персонал, 2011. - 111 c. - укp.

Розглянуто загальні закономірності політико-трансформаційного процесу, визначено обов'язкові етапи його розвитку, а також сутність і основний зміст. Проаналізовано особливості трансформаційних процесів у політичній сфері, наведено класифікацію моделей і рівнів політичної трансформації. Розкрито сутність та специфіку модернізації та демократизації в контексті сучасної міжцивілізаційної взаємодії. Досліджено специфіку трансформацій, притаманну країнам Центральної та Південно-Східної Європи, Росії, країнам СНД та Балтії, Китаю та В'єтнаму. Проаналізовано ідейно-політичні засади та політико-трансформаційні впливи сучасних євроінтеграційних процесів. Розкрито зміст, особливості та тенденції розвитку сучасного політичного транзиту в Україні, проведено порівняння українського досвіду політичної трансформації з відповідним досвідом інших посттоталітарних країн.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф2(0) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА766353 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Тишкун Ю. 
До проблеми змістового наповнення терміна "світова політика" / Ю. Тишкун // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розв.. - 2014. - Вип. 26. - С. 38-43. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто проблему змісту терміна "світова політика". Констатовано, що сучасні дослідники не прийшли до консенсусу з приводу змістовного наповнення і не сформулювали остаточного визначення терміна. Для вирішення проблеми використовують термінологічний аналіз понять "світ", "політика", "світова політика", застосовний у лінгвістиці. Підкреслено, що поняття "світ" як одне з найбільш багатозначних і широких, у межах політичної науки можливо використовувати лише в двох значеннях: "світ" як Всесвіт і "світ" як "життєвий простір", визначений межами певної культури (національної, цивілізаційної) і сфери комунікації, що її формує. Зазначено, що світова політика як всесвітня є неможливою за визначенням. Натомість світова політика як політика в межах певного "життєвого світу" по суті є політикою в межах певної цивілізації (в розумінні С. Гантінгтона) та між цивілізацями. З огляду на це, можна стверджувати, що світова політика в буквальному розумінні є явищем ідеальним, трансцедентним і тому нереальним для досягнення. Замість нього краще вживати складний термін "глобальна політика", як такий, що точніше відображає політичні процеси на глобальному рівні, оскільки "світова" та "глобальна" політики співвідносяться подібно до демократії та поліархії, за Р. Далем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф2(0) + Ш103.4:Ф2(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Вишневська І. Г. 
Варіант тренду на майбутнє: події диких карт як наслідок американської стратегії стримування та залучення Китаю / І. Г. Вишневська // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ": Політологія. Соціологія. Право. - 2013. - № 2. - С. 12-16. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто один з ймовірних майбутніх трендів, а саме, події диких карт як наслідок американської стратегії стримування та залучення Китаю. Розкрито основні причини появи неочікуваних стратегій та окреслено деякі слабкі сигнали, котрі вказують на можливість зміни міжнародної системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф2(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:П.С.Пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Актуальні проблеми політичних процесів і міжнародних відносин країн світу : колект. монографія / К. В. Балабанов, М. В. Булик, О. Л. Гільченко, Т. М. Іванець, С. А. Піддубний, Є. В. Рябінін, М. А. Свєтлакова, К. А. Трима, А. В. Трофименко, М. В. Трофименко, О. О. Черепченко, Ю. Ф. Ясірова; ред.: К. В. Балабанов; Маріуп. держ. ун-т. - Маріуполь : МДУ, 2019. - 447, [1] c. - Бібліогр.: с. 385-447 - укp.

Досліджено окремі аспекти розбудови політичної системи України: розглянуто соціально-економічний конфлікт як детермінанту процесу трансформації політичної системи, охарактеризовано фактори та принципи концептуалізації державної молодіжної політики, описано шляхи, механізми та джерела державної політики захисту сім’ї в період кризи. Вдосконалено практики розгляду трансформації політичних систем країн світу в умовах глобалізації. Визначено роль публічної дипломатії у зовнішній політиці держави. Досліджено вплив громадських організацій на забезпечення якості вищої освіти (на прикладі європейського та світового досвіду). Окрему увагу приділено партійним системам у сучасних державах, зокрема країн Південної Європи (Італія, Греція, Кіпр) і Японії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф02 + Ф2(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА838149 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Сенченко М. І. 
Латентні структури світової політики : нариси з конспірології / М. І. Сенченко. - 2-ге вид., стер. - Київ : Ліра-К, 2020. - 273 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф2(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА847862 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Євроінтеграція та освіта: виклики XXI століття : зб. наук. пр. / ред.: Т. В. Андрущенко, І. М. Ковчина, М. В. Панченко, С. В. Пасічніченко; Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова. - Київ : Вид-во НПУ ім. М. П. Драгоманова, 2019. - 201 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Висвітлено актуальні проблеми досліджень в сучасній зарубіжній політичній психології. Досліджено ідеологію антиглобалізму як феномену у політичній теорії. Увагу приділено особливостям туристичного забезпечення українців у ЄС. Запропоновано шляхи вирішення територіальних конфліктних питань між Україною та Угорщиною. Розглянуто основні екологічні проблеми в країнах ЄС. Проаналізовано розвиток туризму в Греції на сучасному етапі. Розглянуто актуальні проблеми особистості з обсесивно-компульсивним розладом. Досліджено уявлення про щастя серед дорослого населення України. Висвітлено психологічні особливості самопрезентації особистості у соціальних мережах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30 я43(4УКР) + Ф2(0) я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА865373 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського