Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (20)Автореферати дисертацій (31)Книжкові видання та компакт-диски (226)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф1(4УКР)608$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 121
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Ідейно-теоретична спадщина Дмитра Донцова і сучасність : Матеріали наук.-теорет. конф. / ред.: Ф. Г. Турченко; упоряд.: О. В. Старух; Запоріз. держ. ун-т. - Запоріжжя : Просвіта, 1998. - 142 c. - укp.

Розглядається життєвий шлях і творча діяльність видатного українського мислителя Д.І.Донцова. Висвітлюється його концепція історії України, літературознавча концепція, публіцистична спадщина, мовна модель і національна самосвідомість у спадщині Д.Донцова, погляди на проблему українсько-російських відносин і сучасність, на політичне положення нації напередодні першої світової війни, а також літературний процес XIX ст. в інтерпретації Д.Донцова. Повідомляється про творчі взаємозв'язки Д.Донцова та Є.Маланюка, про донцовське протиставлення П.Куліша та Т.Шевченка (психологічний аспект) та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)608 я431 + Т3(4УКР)6-7 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588414 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Рудницький С.  
Політична географія України / С. Рудницький; ред.: П. Штойко; Пер.: П. Штойко. - Б.м., 1998. - 279 c. - Бібліогр.: с. 273-277. - укp.

Розглядається географічне положення України, основні гори, ріки й моря, рослинний і тваринний світ, а також землі, міста й села України. Аналізується політично-географічне значення положення кордонів держави. Особливу увагу приділено висвітленню відносин з західними, східними й північними сусідами, а також з великими державами Середньої і Західної Європи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф087(4УКР) + Ф1(4УКР)608

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мацькевич М.  
Розвиток національної ідеї в Галичині в контексті Конституції України / М. Мацькевич // Право України. - 1998. - № 11. - С. 106-109. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)608

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Панок О. В. 
Сутність та основні проблеми політичної концепції Володимира Старосольського : Автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.01 / О. В. Панок; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Філос. ф-т. - К., 1998. - 14 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено проблемі аналізу теоретико-методологічних засад політичної концепції В.Старосольського, її сутності та основних проблем: методологічній проблемі політичної науки; проблемі нації та національних відносин; проблемі впливу національного та соціального чинників на соціально-політичну історію України. Досліджено місце і роль політичної концепції В.Старосольського в історії розвитку західно-європейської та української політичної думки двадцятого століття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4Укр)608 + Ф014

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА301638 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Чугуєнко М. В. 
Формування та розвиток ідеології Дмитра Донцова : Автореф. дис... канд. філос. наук : 09.00.12 / М. В. Чугуєнко; Харк. держ. ун-т. - Х., 1998. - 16 c. - укp. - рус.

Автор висвітлює процес формування й розвитку ідеології Д.Донцова упродовж усього його життєвого і творчого шляху. Аналізуються ідейні витоки світогляду теоретика українського націоналізму, особливості його політичних і філософських поглядів на різних етапах їхньої еволюції. На підставі цього автор оцінює внесок Д.Донцова в розвиток української філософської й суспільно-політичної думки, а також історичне значення розробленої ним ідеології. Основну увагу дисертант приділив порівняльно-історичному аналізові донцовської ідеології в контексті розвитку європейських ідейних течій та напрямків. Вперше дістали обгрунтування суперечливі інтелектуальні витоки донцовської ідеології, зокрема, марксизм та європейський консерватизм. Цілком новим є трактування автором розробленого Д.Донцовим у міжвоєнний період світогляду "чинного націоналізму" як української версії європейської "Консервативної революції", ідейно світоглядної течії, що була однаково ворожа як до прогресистсько-демократичних ідеологій, так і до тоталітаризму в усіх його різновидах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)608

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА301995 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кармазіна М.  
Ідея української державності у сприйнятті українських інтелектуалів на зламі ХІХ - ХХ ст. / М. Кармазіна // Людина і політика. - 1999. - № 2. - С. 53-56. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Проаналізовано ідейно-теоретичні погляди українських інтелектуалів на ідею української державності кінця ХІХ - початку ХХ ст., коли стрижневим питанням української політичної думки стало прагнення власної національної державності. Охарактеризовано погляди українських вчених на організацію життя національних меншин, які були складовою частиною українського народу. Приділено увагу організації органів влади. Підкреслено, що ідея демократичної держави, розроблена наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст., є абсолютно прийнятною для сучасної молодої Української держави.


Ключ. слова: малороси, великороси, українська автономія
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4Укр)608

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кармазіна М. С. 
Ідея державності в українській політичній думці (кінець XIX - початок XX століття) : Автореф. дис... д-ра політ. наук : 23.00.01 / М. С. Кармазіна; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. - К., 1999. - 36 c. - укp. - рус.

На тлі аналізу наслідків геополітичних змін кінця XVIII ст. на Сході Європи, ходу самоорганізації Новоєвропейської цивілізації досліджено політичні, соціально-економічні процеси, що мали місце на українських землях впродовж XIX ст. і які обумовили приєднання українців до західноєвропейського націотворчого процесу. На основі вивчення інтелектуальної спадщини - оригінальних праць, споминів, щоденників, автобіографій, партійних програм, конституційних проектів, епістолярію - як добре відомих, так і менш знаних, а то й зовсім невідомих представників української політичної думки - виділено етапи розвитку політичного мислення інтелектуальних кіл українських земель як у складі Російської, так і Австро-Угорської імперій. Показано, що на зламах XIX-XX ст., в період найвищої політизації українського національно-визвольного руху, провідною ідеєю політичної думки стала ідея створення Української держави. В дисертації проаналізовано особливості взаємовпливу напрямів політичної думки (соціалізму, лібералізму, націоналізму) на ідейно-теоретичному рівні. За допомогою системного підходу з'ясовано структуру та зміст ідеї державності, витвореної представниками цих напрямків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)608

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА303896 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Возьний В. І. 
Державно-правові погляди академіка С.С.Дністрянського : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.01 / В. І. Возьний; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. - К., 1999. - 19 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено вивченню наукової спадщини академіка С.С.Дністрянського, визначенню її місця в загальному розвитку української юридичної науки. Відтворена повна біографія академіка С.С.Дністрянського. Одержано нові дані про масштаб та характер науково-викладацької діяльності вченого, його вагомий внесок у створення і становлення української правничої термінології. Подано загальну картину громадської діяльності С.С.Дністрянського, його безпосередньої участі в організації україномовної юридичної преси, правничих товариств і наукових правничих видань, організованих безпосередньо вченим, його вклад в наукове та культурне життя України. Висвітлено питання становлення та еволюції поглядів науковця, напрямки його наукової діяльності, основні засади праворозуміння вченого. Зроблено аналіз теоретичних поглядів С.С.Дністрянського в галузі державного (конституційного), цивільного, сімейного, авторського права. З позицій нового часу переосмислено значення творчого надбання вченого, запропоновано цілісне бачення наукової спадщини С.С.Дністрянського в контексті її соціального значення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)608

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305983 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кармазин О.  
Еволюція поглядів Михайла Грушевського на українську державу / О. Кармазин // Людина і політика. - 1999. - № 2. - С. 57-61. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Висвітлено погляди М.С.Грушевського на українську державність протягом 1917 - 1918 рр. (від України автономної до незалежної). Проаналізовано обставини, що призвели до трансформації поглядів вченого і політика. Зазначено, що в багатьох документах Центральної Ради можна знайти втілення державницько-правової концепції М.Грушевського.


Ключ. слова: М.С.Грушевський, Центральна рада, національно-територіальна автономія України
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4Укр)608

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Кузик П.  
Ідеологія національної трагедії. (Український націонал-комунізм як продукт антагоністичних світоглядів) / П. Кузик // Людина і політика. - 2000. - № 1. - С. 54-57. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Проаналізовано доктрину українського націонал-комунізму, викладену у книзі "До хвилі. Що діється на Україні і з Україною" та в програмі УКП (1920 р.). Українські націонал-комуністи класичні марксистські догми оригінально застосовували за умов України. За їх переконаннями, принципи комунізму можуть втілюватись лише в незалежній соціалістичній Україні. На думку автора, українські націонал-комуністи протиставляли себе іншим українським силам, що руйнувало тим самим єдиний національний фронт боротьби за самостійність України й ускладнювало досягнення поставленої ними мети.


Ключ. слова: націонал-комунізм, Українська комуністична партія (УКП), В.Шахрай, С.Мазлах
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф1(4Укр)608

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Квіт С. М. 
Дмитро Донцов : Ідеол. портрет / С. М. Квіт; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2000. - 260 c. - Бібліогр.: 534 назв. - укp.

Розглянуто ідеологічну, естетичну, журналістську, політичну та організаційну діяльність головного редактора "Літературно-Наукового Вістника" (1922 - 1932 рр.) і "Вістника" (1933 - 1939 рр.) - Д.Донцова. Порушено проблеми історії української літератури та журналістики ХХ ст., актуальні питання сучасних естетичних дискусій, філософії й теорії літератури. Розкрито методологічне значення донцовської спадщини для культурного та політичного життя сучасної України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР)6-8 Донцов Д. + Ш5(7КАН=Ук)-4 Донцов Д. 4,0 + Ф1(4УКР)608 + Ш5(Ук=7КАН)-4 Донцов Д. 4,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596294 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Тюрменко І. І. 
Проблеми української державності в діяльності та науковій спадщині Івана Огієнка : Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / І. І. Тюрменко; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2000. - 33 c. - укp.

Висвітлено умови формування державницького світогляду І.Огієнка, його роль та місце в Українській революції 1917 - 1920 рр., національно-культурному та релігійному житті української еміграції, а також внесок вченого у становлення української державності. Розглянуто світоглядні засади наукових поглядів І.Огієнка з проблем української державності, української культури як чинника державотворення, а також методологію його досліджень. Розкрито сутність, характерні риси, тенденції, основні етапи розвитку та джерела формування національної культури, визначено роль української еліти у процесі державотворення. Зроблено висновок щодо можливості використання основ рідномовної політики, розробленої І.Огієнком, у практиці державного регулювання національних відносин на сучасному етапі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-8 Огієнко Іван + Ф1(4УКР)608

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309393 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Шаповал Ю. Г. 
"Літературно-Науковий Вістник" (1898 - 1932 рр.): творення державницької ідеології українства / Ю. Г. Шаповал; НАН України. Львів. наук. б-ка ім. В.Стефаника. Наук.-дослід. центр періодики. - Л., 2000. - 352 c. - Бібліогр.: 72 назв. - укp.

Вперше досліджено основні етапи діяльності "Літературно-Наукового Вістника" (1898 - 1932 рр.), відомого українського видання, що пропагувало ідеї самобутності українського народу, української державності, прилучення до кола європейських народів. Висвітлено подвижницьку редакторську діяльність історичних постатей І.Франка, М.Грушевського та Д.Донцова, які в різні періоди очолювали журнал.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)502 + Ф1(4УКР)608 + Т3(4УКР)61-5 + Т3(4УКР)52-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА601717 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Гринів О. І. 
Спокута Малоросії: державотворення без парадоксів. Непретензійні нотатки / О. І. Гринів. - Л. : "Світ", 2001. - 367 c. - укp.

Висвітлено історичний досвід національного державотворення в Україні. Всебічно розглянуто різноманітні аспекти духовного відродження та національного державотворення. Проаналізовано погляди дисидентів-шістдесятників, діячів науки, літератури та мистецтва. Розкрито роль різних політичних інституцій у процесі остаточного демонтажу залишків московського колоніалізму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)608 + Т3(4УКР)6-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА614835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Кравченко П. А. 
Вітчизняний культурно-історичний досвід у системі сучасного державотворення (Соціально-філософські аспекти) / П. А. Кравченко; НАН України. Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди. - К. : Генеза, 2001. - 332 c. - Бібліогр.: 392 назв. - укp.

Висвітлено проблему трансформації вітчизняного культурно-історичного досвіду в сучасну українську державобудівничу концепцію. Розкрито світоглядні засади, методологічні підвалини, джерела, конституційність, реальну спрямованість політики національного державотворення. Обгрунтовано ідейно-теоретичні принципи узгодження політичних розбіжностей з урахуванням національного контексту. Розглянуто механізми та засоби трансформації досвіду, особливості процесу формування культурно-історичної свідомості та громадянської позиції особистості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)508 + Ф1(4УКР)608 + Х001 + Ю6*667

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604564 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Корнієнко В. В. 
Проблеми розбудови громадянського суспільства в Україні у працях політичних діячів та історичних дослідженнях / В. В. Корнієнко // Пробл. історії України: факти, судження, пошуки: Зб. наук. пр. - 2001. - Вип. 1. - С. 52-64. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)508 + Ф1(4УКР)608

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68307 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Бакланова Н. М. 
Духовні провідники великої нації / Н. М. Бакланова // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2001. - Вип. 13. - С. 510-517. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4Укр)508 + Ф1(4Укр)608

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Романенко О. В. 
Розвиток політико-правової думки ХІХ - ХХ ст. про інститут Президента в Україні / О. В. Романенко // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2001. - Вип. 12. - С. 201-206. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)508 + Ф1(4УКР)608

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Білоус Л. В. 
Проблема взаємовідносин права та держави у поглядах Володимира Старосольського / Л. В. Білоус, З. В. Білоус // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2002. - Вип. 15. - С. 529-533. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)608

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Рафальський О.  
Еволюція політичних поглядів Д.Донцова у передреволюційний період / О. Рафальський, В. Рєзнік // Наук. зап. Ін-ту політ. і етнонац. дослідж. - 2002. - Вип. 21. - С. 82-88. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)608

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69635 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського