Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Автореферати дисертацій (24)Книжкові видання та компакт-диски (136)Журнали та продовжувані видання (30)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф022.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 170
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Перглер Т. І. 
Роль соціально-правової держави Німеччини у стабілізації суспільства : Автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.02 / Т. І. Перглер; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. - К., 1998. - 20 c. - укp. - рус.

Пропонується концепція значимості соціально-правової держави Німеччини у стабілізації суспільства перехідного типу. Робиться висновок про те, що стабільність політичної системи Німеччини, стійкість сприйняття нею нових реальностей обумовлюється насамперед демократичним соціально-правовим характером держави, значимість ролі якої визначається історичною традиційністю сильної державної влади і специфічністю повоєнного періоду, зокрема, впливом зовнішньополітичного та економічного чинників. Соціальна державність стала головною умовою прогресу німецького суспільства повоєнного періоду, а також основою модернізаційних процесів кінця ХХ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.1 + Х809(4НІМ)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302937 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кононенко Н. В. 
Інститут Президентства в Україні: політологічний аналіз : Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Н. В. Кононенко; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. - К., 1998. - 17 c. - укp. - рус.

На грунті порівняльного аналізу розглянуто вітчизняний та зарубіжні інститути президентства (в межах президентської форми правління на прикладі США, президентсько-парламентської форми правління V Республіки у Франції та парламентської форми правління на прикладі ФРН); виявлено загальні риси та специфіка діяльності цих політичних структур; здійснено спробу з'ясувати оптимальні шляхи функціонування інституту президентства в Україні на сучасному етапі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.1 + Х809(4Укр)612 + Т3(4УКР)64-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА301274 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Федоренко С. М. 
Еволюція політичного курсу відкритості Китаю : Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / С. М. Федоренко; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. - К., 1998. - 20 c. - укp. - рус.

Досліджені теоретичні і практичні аспекти проблеми модернізації і політичної трансформації сучасного китайського суспільства. В роботі проаналізовано витоки, еволюцію і політичний зміст курсу реформ і відкритості Китаю зовнішньому світові, перспективи та можливі наслідки радикальних змін для Китаю і світової спільноти загалом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5Кит)72-6 + Ф022.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА301263 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Денисенко В. М. 
Проблеми раціоналiзму та ірраціоналізму в політичних теоріях Нового часу європейської історії : Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.01 / В. М. Денисенко; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. - Л., 1998. - 34 c. - укp. - рус.

Досліджуються проблеми раціоналізму та ірраціоналізму в політичних теоріях Нового часу європейської історії. Визначаються їх взаємодетерміновість в цілісній системі політико-правових наук, що формуються, та специфіка такого взаємозв'язку і взаємообумовленості в онтологічній сфері - політичних процесах, якими репрезентувалася складна динаміка прогресування демократичних основ суспільних відносин, утвердження правових засад держави та громадянського суспільства. Особливе місце відводиться порівняльному аналізу логіки (через теорії Н. Макіавеллі, Т. Гоббса, Дж. Локка, Ш. Л. Монтеск'є, Ж. Ж. Руссо, І. Канта, Г. В. Гегеля та ін.) становлення політичних форм свободи, влади та права спираючись на дослідження історичних типів раціональності та ірраціональності та адекватних їм форм людської діяльності. Саме на підставах такого аналізу по-новому зроблений підхід до осмислення таких понять як "індивідуалізм", "держава договірного типу", "ідеологія", "трансцендентна сутність держави", "розподіл влад", "соціально-політична рівність", "правова держава", "інституалізація політичного поля буття" тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.1 + Х001.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА301486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бегей І. І. 
Політичні інститути суспільства в теоретичній спадщині Юліана Бачинського / І. І. Бегей; Львів. філ. Укр. Акад. держ. упр. при Президентові України. - Л. : Світ, 1999. - 67 c. - Бібліогр.: 70 назв. - укp.

Розглядається генеза поглядів Ю.Бачинського на суспільство та державу, право та владу, обгрунтування ним необхідності й неминучості відродження соборної Української держави, його бачення місця і ролі партій у політичному житті України. Повідомляється, що Ю.Бачинський був одним з перших в історії української політичної думки, хто почав розробляти самостійницьку науково-обгрунтовану концепцію українського державотворення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)508 + Ф022.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589047 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Пал Л. А. 
Аналіз державної політики / Л. А. Пал І. Дзюб. - К. : Основи, 1999. - 422 c. - укp.

Запропоновано глибокі теоретичні підходи до аналізу державної політики, починаючи з визначення проблеми, цілей та знарядь політики і до її втілення в життя, а також оцінок її політичних, економічних та соціальних наслідків. Зроблено опис розвитку аналізу політики та його особливостей у Канаді, який поєднується з обговоренням питань аналізу політики з урахуванням нових поглядів на роль ідей, експертизи, демократії і сучасної держави в контексті "цілісної картини" міжнародного політичного, економічного, екологічного та технологічного становища.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591000 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Литвиненко Ю. Н. 
Истинный мир (взгляд со стороны). Кн. 1. Гражданское общество и государство / Ю. Н. Литвиненко. - К. : Криниця, 1999. - 208 c. - рус.

Представлен нетрадиционный авторский взгляд на смысл жизни и его существование. Дана характеристика взаимодействия возможностей членов общества с точки зрения достижения высшей цели существования человечества, в частности, общая характеристика доступности удовлетворения потребности человека (доступность необходимого (продукта), доступность потребности, доступность удовлетворения потребности в продукте). Рассмотрены истинные и ложные потребности человека, основные аспекты элементарного человеческого общества, проблемы взаимодействия гражданского общества и государства, представлена характеристика бюрократических монополий. Освещены либерально-демократический и марксистский подходы к решению проблемы взаимодействия гражданского общества и государства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333 + Х001.01 + Ф036 + Ф022.1

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: В342799 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Радько П. Г. 
Національні традиції державотворення в українській історіографії та політичній літературі XIX-XX століть: концепції, ідеї, реалії / П. Г. Радько; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. - К., 1999. - 387 c. - Бібліогр.: с. 334-385. - укp.

На основі праць видатних істориків України (М.С.Грушевського, М.П.Драгоманова, М.Костомарова, В.Липинського, В.Антоновича) вперше здійснено спробу комплексного аналізу національних традицій державотворення у контексті історичних, наукових, республікансько-демократичних, автономістських традицій та самостійницьких прагнень. Відображено соціальний досвід добротворення, благодійності та гуманізму в Україні з початку їх зародження до сьогодення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)5/6 + Т3(4УКР)0-5 + Ф022.1 + Ф1(4УКР)4/6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593927 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Телешун С. О. 
Державний устрій України: проблеми теорії і практики : Автореф. дис... д-ра політ. наук : 23.00.02 / С. О. Телешун; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. - К., 2000. - 34 c. - укp.

Розроблено системологічну концепцію державного устрою України у контексті сучасних світових державотворчих процесів. Охарактеризовано теоретико-методологічні засади дослідження державного устрою. Виявлено загальні закономірності, тенденції, особливості реформування і модернізації державного ладу та державного устрою України за умов незалежності, а також зміни парадигми національно-державного будівництва. Запропоновано політологічну концепцію удосконалення державного устрою України. Комплексно досліджено історію теоретичного осмислення державного устрою як політичного інституту та здійснено її періодизацію. Осмислено досвід організації державного устрою України у ХХ ст., а також проаналізовано його концептуальні засади та чинники. Уточнено визначення держави та державного устрою у єдності субстанційних та інституційних сутнісних виявів. Значну увагу приділено основним гарантіям сучасного державного устрою нашої держави, заходи щодо його всебічного реформування, удосконалення та збереження унітарності України. Визначено основні напрями реформування адміністративно-територіального устрою нашої держави, в основі якого - вирівнювання статусу адміністративно-територіальних одиниць, а також поділ території України на регіони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр)5-52 + Х809(4Укр) + Т3(4Укр)0-5 + Ф022.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310677 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Кучеренко О. О. 
Державна політика: теоретико-методологічні засади дослідження процесу формування та здійснення : Автореф. дис... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / О. О. Кучеренко; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. - К., 2000. - 20 c. - укp.

Розглянуто актуальні теоретичні й методологічні проблеми аналізу державної політики, обгрунтовано комплексну наукову програму реформування українського суспільства. Висвітлено різноманітні концептуальні підходи щодо розуміння сутності та умов формування й ефективного здійснення державної політики. Досліджено засади державної стратегії на реформаційному етапі розвитку України. Визначено змістові, структурні й функціональні особливості державної політики, що має базуватись на імперативах і закономірностях системної трансформації суспільства. Доведено необхідність розробки методик планування та здійснення соціально важливих акцій державної політики, зокрема, у формах солідарного співробітництва структур різних гілок влади між собою та з громадсько-політичними об'єднаннями, засобами масової інформації, іншими самодіяльними соціальними групами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01 + Х809(4УКР)2 + Ф022.1 + Ф3(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312270 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Браун М. П. 
Посібник з аналізу державної політики : Пер. з англ. / М. П. Браун. - К. : Основи, 2000. - 243 c. - укp.

Розглянуто питання регулювання ключових зв'язків під час розробки та аналізу політики, природу державної політики та її складність. Висвітлено функції політичного менеджменту, природу аналізу політики та політичних порад, а також проблеми, що виникають перед менеджерами в процесі аналізу політики та під час використання політичних порад. Охарактеризовано знаряддя державної політики, зв'язок між здійсненням, розробкою та аналізом політики. Підкреслено важливість вертикальних, зовнішніх і горизонтальних стосунків у політичному менеджменті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.01 + Ф022.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА599161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Скрипнюк О. В. 
Соціальна, правова держава в Україні: проблеми теорії і практики / О. В. Скрипнюк; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. - К., 2000. - 599 c. - укp.

Розроблено системологічну концепцію становлення соціальної, правової держави в Україні за умов всебічного реформування соціальної сфери та формування громадянського суспільства. Простежено еволюцію ідеї соціальної, правової держави. Розкрито політичні та правові аспекти її реалізації в Україні. Охарактеризовано стан і перспективи розвитку системи соціального законодавства. Визначено шляхи конституційно-правового забезпечення принципів соціальної, правової держави у суспільстві перехідного типу. Проаналізовано політико-правові проблеми взаємодії громадянського суспільства та соціальної, правової держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.01 + Х8(4УКР) + Ф022.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА607835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Бодрук О. 
Рольова функція держави в сучасній системі міднародних відносин / О. Бодрук // Дослідж. світ. політики : зб. наук. пр. - 2001. - Вип. 18. - С. 33-42. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69723 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Чорномаз Б. 
Державне будівництво на центральноукраїнських теренах у першій половині 40-х років / Б. Чорномаз // Дослідж. світ. політики : зб. наук. пр. - 2001. - Вип. 16. - С. 98-103. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69723 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Щерба О. В. 
Адаптація української дипломатичної служби до вимог сучасності в світлі досвіду країн Заходу : Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О. В. Щерба; Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. - К., 2001. - 17 c. - укp.

Досліджено становлення української дипломатичної служби після 1991 р., основні тенденції розвитку ряду дипломатичних служб світу, на які треба зважати в процесі розбудови української дипломатії. Приділено значну увагу новим методам роботи дипломатичних служб, у тому числі, економізації їх діяльності. Проаналізовано процеси, пов'язані з інформаційною революцією, зокрема комп'ютеризацією міністерств закордонних справ і вплив, який справляє на їх діяльність активне впровадження інформаційних технологій. Обгрунтовано рекомендації щодо базових напрямів становлення сучасної системи комплектування персоналу в Міністерстві закордонних справ України. Розглянуто сучасні вимоги до керівників дипломатичних місій та специфіку їх роботи на початку XXI ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-6 + Ф022.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313016 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Стасюк Ю. Є. 
Інститут президентства в контексті досвіду України та Росії : Автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.02 / Ю. Є. Стасюк; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2001. - 19 c. - укp.

Здійснено політико-правовий порівняльний аналіз політичних систем, розглянуто особливості механізму функціонування інституту президентства в контексті розвитку державно-владних систем України та Росії. Розглянуто сутність, еволюцію та форми вияву інституту президентства в світовій практиці державного будівництва. Вивчено процеси становлення інституту президентства у пострадянський час. Визначено особливості функціонування інституту президентства з органами законодавчої влади України та Росії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.1 + Х001.3 + Х809(4УКР)612

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313998 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Дашутін Г. П. 
Соціально-правова держава як мета і реальна пізнавальна та практична проблема / Г. П. Дашутін // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2001. - Вип. 14. - С. 419-425. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.01 + Ф022.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Дем'янець В. І. 
Інтеграційна політика владних органів країн Вишеградської групи щодо ЄС і НАТО у 1989 - 1999 рр. : Автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.02 / В. І. Дем'янець; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. - К., 2001. - 17 c. - укp.

Вивчено особливості процесу вироблення та реалізації інтеграційної політики держав Центральної Східної Європи (ЦСЄ), що посідають авангардні позиції серед молодих демократичних країн - Польщі, Угорщини, Чехії, Словаччини. Вперше в українській політичній науці комплексно розглянуто складові формування та втілення внутрішньо- та зовнішньополітичних стратегій даних країн на засадах національних інтересів і врахування процесів глобалізації на континенті у постконфронтаційний період розвитку. Проаналізовано форми співробітництва, особливості інституціалізації відносин, оцінено ефективність співпраці ЄС і НАТО з країнами Вишеградської групи щодо зміцнення демократичних перетворень та інтеграції їх до євроатлантичного простору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + Ф022.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Згурська В. Л. 
Діалектика нації і держави у концепції Володимира Старосольського / В. Л. Згурська // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2001. - Вип. 14. - С. 506-510. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.1 + Ф5(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Оніщенко Н. М. 
Розвиток соціальності сучасних державних і правових систем / Н. М. Оніщенко // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2001. - Вип. 14. - С. 3-11. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.01 + Ф022.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського