Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Автореферати дисертацій (37)Книжкові видання та компакт-диски (497)Журнали та продовжувані видання (52)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)260$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 730
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Пасічник Ю. В. 
Бюджетна система : Навч. посіб. для студ. екон. спец. вузів / Ю. В. Пасічник. - Черкаси : Відлуння, 1999. - 375 c. - укp.

Вивчається становлення бюджетних систем в окремих зарубіжних країнах та Україні. Відносно України - розглянуті бюджетні відносини від перших київських князів до сьогодення. Наведено структуру бюджетної системи України, подано характеристику основних її складових частин. Особливу увагу приділено нормативній базі функціонування бюджетної системи, бюджетному процесу, доходній та витратній частині, бюджетному контролю та інформаційному забезпеченню. Аналізується сучасний стан бюджетних систем в окремих зарубіжних країнах та внесок українських та зарубіжних вчених в наукове забезпечення функціонування бюджетних систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.13 я73 + У9(4УКР)261.3 я73 + У9(4УКР)260-03 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590992 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Єрмошенко М.  
Визначення загрози національним інтересам держави у фінансово-кредитній сфері / М. Єрмошенко // Економіка України. - 1999. - № 1. - С. 4-12. - укp.

Розглядаються проблеми, пов'язані з механізмом визначення загроз безпеці фінансово-кредитної сфери держави. Зроблений аналіз сучасного стану фінансово-кредитної сфери України і виявлені на його грунті конкретні загрози фінансовій безпеці надають можливість своєчасно розробляти і здійснювати відповідні заходи відносно зниження їх впливу або ліквідації.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Стельмах В. С. 
Грошово-кредитна політика в Україні / В. С. Стельмах, А. О. Єпіфанов, Н. І. Гребеник, В. І. Міщенко; ред.: В. І. Міщенко. - К. : Знання, 2000. - 306 c. - (Б-чка банкіра). - Бібліогр.: 44 назв. - укp.

Проаналізовано основні засади формування та розвитку грошово-кредитної політики України як незалежної держави. Розкрито особливості використання в Україні кейнсіанських і монетаристських методів грошово-кредитного регулювання. Висвітлено перспективи використання прагматичної течії монетаризму в країні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600848 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дзюблюк А.  
Некоторые аспекты денежно-кредитного регулирования экономики / А. Дзюблюк // Экономика Украины. - 2000. - № 4. - С. 16-23. - рус.

Відображено основні аспекти застосування операцій на відкритому ринку, як одного з найбільш перспективних інструментів грошово-кредитного регулювання, наведено переваги даного механізму в системі заходів реалізації монетарної політики. Визначено основні загальноекономічні та банківські напрями оптимізації практичного застосування операцій на відкритому ринку, як інструмента грошово-кредитної політики за умов перехідного періоду.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)260-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Мельник А.  
Основные параметры денежно-кредитной политики в Украине / А. Мельник // Экономика Украины. - 2000. - № 7. - С. 25-31. - рус.

Проаналізовано особливості грошово-кредитної політики в Україні, її вплив на загальноекономічне становище та перспективи відновлення економічного зростання. Аналіз основних параметрів діючої нині в Україні грошово-кредитної політики проведено на основі їх порівняння з основними параметрами грошово-кредитної політики чотирьох найбільших країн Західної Європи.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)260-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Поречкіна Л. С. 
Стратегічний маркетинг банківських послуг / Л. С. Поречкіна. - К. : Либідь, 1998. - 152 c. - укp.

З урахуванням певного досвіду здійснення маркетингу в різних галузях економіки, на базі узагальнення концептуальних питань функціонування ринку банківських послуг в Україні вперше у вітчизняній літературі розглядаються методологія й методи впровадження стратегічного банківського маркетингу. На підставі грунтовного аналізу праць зарубіжних і вітчизняних авторів досліджуються теорія і практика розробки стратегії маркетингу банку як складова частина загальної банківської стратегії, а також сутність, особливості, функції стратегічної діяльності банку на ринку. Наводиться характеристика факторів впливу на неї та умов ефективного управління. Представлено методику проведення моніторингу конкурентів банку, досліджень щодо визначення привабливості цільових ринків, SWOT-аналізу та портфельного аналізу діяльності банку тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260.10-211.1 + У010.295

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587357 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Україна в перехідному періоді. Досвід і стратегія : Матеріали міжнар. семінару з питань макроекон. політики, що відбувся 6 - 13 груд. 1998 р. в м.Пултуську, Польща / ред.: Я. М. Ширмер, Х. М. Султан; Гарвард. ін-т міжнар. розв. {Київ}. - К. : Альтерпрес, 2000. - 214 c. - укp.

Розкрито інституціональну структуру макроекономічної політики. Висвітлено інституціональний розвиток, віртуальну економіку, важливість політичних факторів та демократії для успішного проведення реформ. Розглянуто питання фінансової реформи, у тому числі податкову реформу, оподаткування у сільському господарстві, бюджетного дефіциту та заборгованості, місцевого самоврядування та фінансової децентралізації. Відображено проблеми фіскальної нестабільності та фінансових криз. Досліджено проблеми великих державних витрат, демонетизації, грошової емісії, збільшення державного боргу та бюджетного дефіциту.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-183я431 + У9(4УКР)260-183я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС35092 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ющенко В. А. 
Управління валютними ризиками : Навч. посіб. для студ. екон. спец. вузів / В. А. Ющенко, В. І. Міщенко. - К. : Знання, 1998. - 444 c. - (Вища освіта XXI ст.). - Бібліогр.: с. 441-443. - укp. - рус.

Спираючись на дослідження світової практики використання нових фінансових інструментів з метою забезпечення управління валютними ризиками, автори аналізують перший досвід використання цих інструментів з метою хеджування валютних ризиків в Україні, розкривають перспективи його розвитку. Детально розглядаються основні поняття і категорії, методики необхідних розрахунків. Велика увага приділена таким поняттям, як форвардні угоди, валютні угоди "своп", валютні ф'ючерси та організація роботи з ними на Українській міжбанківській валютній біржі, валютні опціони. Наводяться численні конкретні приклади розрахунків, вправи і завдання для самостійного вивчення матеріалу, словник основних термінів, а також найважливіші нормативні та інструктивні документи з питань управління валютними ризиками.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-56-99 я73 + У526.16-99 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585688 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Волынский Г.  
Финансово-валютный кризис в странах Юго-Восточной Азии и его воздействие на экономику России и Украины / Г. Волынский // Экономика Украины. - 1998. - № 10. - С. 70-76. - рус.

Рассматриваются причины, породившие финансово-валютный кризис в странах Юго-Восточной Азии, финансовая ситуация в России и Украине, методы преодоления финансово-валютного кризиса и его уроки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(575)260-97 + У9(4Рос)260-97 + У9(4Укр)260-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Белоцерковец В. В. 
Фискальная политика: взгляд холиста / В. В. Белоцерковец. - Д. : Січ, 1998. - 280 c. - Библиогр.: 174 назв. - рус.

Розглянуто теоретичні питання сучасної фіскальної політики, етапи її розвитку, сутність і механізми впливу на національне виробництво України, що формується на сучасному етапі. Подано та обгрунтовано новий погляд на фіскальну політику як явище холістичного характеру. Запропоновано концептуальну схему взаємодії компонентів фіскальної політики та національного виробництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: АО260529 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Барановський О. І. 
Фінансова безпека / О. І. Барановський; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. - К. : Фенікс, 1999. - 338 c. - Бібліогр.: с. 331-337. - укp.

Визначено місце фінансової безпеки в системі економічної безпеки. Висвітлено стан і проблеми грошового обігу та розвитку інфляційних процесів в Україні, функціонування валютного ринку, формування та використання бюджетних коштів, накопичення та обслуговування державних внутрішніх і зовнішніх боргових зобов'язань, інвестиційної активності, формування ринків банківських, страхових і довірчих послуг, а також вітчизняного фондового ринку. Наведено перелік викликів і загроз фінансовій безпеці в цілому та окремим ланкам фінансово-кредитної сфери України. Запропоновано систему індикаторів, що визначають рівень фінансової безпеки громадян, домашніх господарств, підприємств, організацій, установ, регіонів, галузей, банківської системи, фондового ринку, держави. Охарактеризовано механізми забезпечення належного рівня окремих складових фінансової безпеки. Відображено досвід провідних країн світу та країн з перехідною економікою у побудові системи фінансової безпеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33829 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Фінансова криза в Україні - шляхи запобігання в контексті стратегічного розвитку національної економіки : Матеріали 1-го засідання "круглого столу" "Безпека екон. трансформацій", 15 лип. 1998 р. - К., 1998. - 36 c. - укp. - рус.

Представлені матеріали першого засідання "круглого столу" "Безпека економічних трансформацій", що проводилось Національним інститутом стратегічних досліджень з метою обговорення нагальних проблем економічного життя країни за участю представників владних структур, суб'єктів господарської діяльності та недержавних ділових організацій. На засіданні розглядалися питання фінансового розвитку країни, економічної безпеки та шляхи запобігання фінансової кризи. Розглядаючи економічну безпеку як здатність національної економіки до стійкого розвитку, організатори підкреслили, що поєднання завдань зміцнення економічної безпеки держави та безпеки господарської діяльності економічних суб'єктів є ключовим у забезпеченні послідовності та наступності економічної трансформації української економіки. Назва "круглого столу" продиктована прагненням організаторів забезпечити стійкість та ефективність цієї трансформації.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-97

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р84217 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Карпінський Б. А. 
Важелі регулювання трансформації фінансових систем з огляду на збалансованість / Б. А. Карпінський, О. В. Герасименко // Соц.-екон. дослідж. в перехід. період. Ринк. трансформація України: пробл. та перспективи: Зб. наук. пр. - 2004. - Вип. 1. - С. 127-134. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56 + У9(4УКР)260

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69299 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Червяков І. М. 
Визначення рівня фінансової безпеки держави / І. М. Червяков, М. М. Медвідь // Право і безпека. - 2005. - 4, № 1. - С. 168-169. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Започатковано розробку математичного апарату для аналізу структури, стану і динаміки рівня фінансової безпеки та можливих тенденцій її розвитку. Серед показників, які впливають на рівень фінансової безпеки, виділено рівень фінансової злочинності.

Начата разработка математического аппарата для анализа структуры, состояния и динамики уровня финансовой безопасности и возможных тенденций ее развития.

Development of the mathematical device for the analysis of structure, a condition and dynamics of a level of financial safety and possible tendencies of its development is begun.


Ключ. слова: фінансова безпека держави
Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-995 + Х881.9(4УКР)117

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24082 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Азаров М. Я. 
Державна фінансова політика та прогнозування доходів бюджету : Моногр. / М. Я. Азаров, Ф. О. Ярошенко, Т. І. Єфименко, В. Л. Андрущенко, Н. М. Бабіч, В. Ф. Бесєдін, І. В. Бесєдін, І. В. Богдан, В. М. Богомазова; Н.-д. фін. ін-т при М-ві фінансів України. - К., 2004. - 711 c. - укp.

Розкрито зміст державної фінансової політики та напрями її проведення. Висвітлено пріоритети бюджетної політики на середньо- та довгострокову перспективу. Описано зарубіжні теорії фіскальної політики, методи і моделі економічного прогнозування. Викладено підходи до прогнозування динаміки доходів державного бюджету. Визначено чинники, які впливають на надходження податку на додану вартість до бюджету держави.

Раскрыты содержание государственной финансовой политики и направления её проведения. Освещены приоритеты бюджетной политики на средне- и дологосрочную перспективу. Описаны зарубежные теории фискальной политики, методы и модели экономического прогнозирования. Изложены подходы к прогнозированию динамики доходов государственного бюджета. Определены показатели, влияющие на поступление налога на добавленную стоимость в бюджет государства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-18 + У9(4УКР)261.4-230.38

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА658067 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Померанец В. Н. 
Макромодель финансовой политики государства / В. Н. Померанец // Культура народов Причерноморья. - 2004. - № 52, т. 2. - С. 81-85. - Библиогр.: 3 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16332 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Жиляєв І. Б. 
Платіжна криза в Україні: стан, тенденції і шляхи подолання. Ч. 4. Циклічність немонетарної економіки / І. Б. Жиляєв. - К., 2005. - 60 c. - Бібліогр.: с. 54-56. - укp.

Розглянуто проблеми трансформаційної економіки України, яка продовжує функціонувати за умов платіжної кризи. Проаналізовано показники економічної динаміки немонетарної економіки. Висвітлено проблеми побудови часових рядів економічних боргових індикаторів для завдань дослідження циклічності платіжної кризи. Наведено приклади проявів циклічності у реальних макроекономічних боргових процесах.

Рассмотрены проблемы трансформационной экономики Украины, которая продолжает функционировать в условиях платежного кризиса. Проанализированы показатели экономической динамики немонетарной экономики. Освещены проблемы построения временных рядов экономических долговых индикаторов для заданий исследования цикличности платежного кризиса. Представлены примеры проявлений цикличности в реальных макроэкономических долговых процессах.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-971

Рубрики:

Шифр НБУВ: В347783 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Любіч О. О. 
Розробка організаційної онтології домену управління державними фінансами / О. О. Любіч, В. Л. Плескач // Економіка пром-сті. - 2004. - № 3(25). - С. 152-157. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто забезпечення інформаційної підтримки домену управління державними фінансами шляхом створення спільного термінологічного середовища на основі організаційних онтологій цієї сфери. Обгрунтовано вибір інструментальних засобів для створення та супроводження онтологічних систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Сухоруков А. І. 
Сучасні проблеми фінансової безпеки України : Моногр. / А. І. Сухоруков; Рада нац. безпеки і оборони України, Нац. ін-т пробл. міжнар. безпеки. - К., 2005. - 139 c. - Бібліогр.: 50 назв. - укp.

Висвітлено проблеми бюджетної, податкової та боргової безпеки України, банківського кредитування економіки. Проаналізовано податкову політику країни на сучасному етапі економічних реформ, вплив державних боргів на фінансову безпеку України, валютно-курсової політики на економічні процеси в країні, співробітництво держави з міжнародними фінансовими організаціями. Наведено загальні рекомендації щодо підвищення рівня фінансової безпеки України.

Освещены проблемы бюджетной, налоговой и долговой безопасности Украины, банковского кредитования экономики. Проанализированы налоговая политика страны на современном этапе экономических реформ, влияние государственных долгов на финансовую безопасность Украины, валютно-курсовой политики на экономические процессы в стране, сотрудничество государства с международными финансовыми учреждениями. Приведены общие рекомендации относительно повышения уровня финансовой безопасности Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-99

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА659946 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Джаферова Л. Р. 
Теоретические предпосылки формирования эффективного механизма управления финансовыми ресурсами региона / Л. Р. Джаферова // Культура народов Причерноморья. - 2004. - № 52, т. 2. - С. 51-54. - Библиогр.: 5 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)682.6 + У9(4УКР)260-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16332 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського