Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Автореферати дисертацій (8)Книжкові видання та компакт-диски (56)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=С5*671.1*4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 58
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Молодежная субкультура / ред.: Н. А. Победа; Одес. гос. ун-т им. И.И.Мечникова. - О. : АстроПринт, 1999. - 282 c. - рус.

Розглянуто традиції вивчення соціального феномена "молодіжна субкультура" у західній та вітчизняній літературах. На підставі даних соціологічних досліджень, що проводились у Південноукраїнському регіоні, висвітлено проблеми соціального самопочуття, ціннісних орієнтацій, самореалізації покоління, яке вступає у суспільне життя наприкінці ХХ та початку ХХІ ст. Ключові значення нового світорозуміння молодіжних когорт зосереджено на співставленні професії та кар'єри, етнічної та соціокультурної ідентифікацій, ризику та стабільності у стратегіях життя, взаємовідносинах з батьківським і прабатьківським поколіннями.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.122 + С5*671.1*4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596751 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Слюсаревський Н.  
Субкультура як об'єкт дослідження / Н. Слюсаревський // Соціол.: теорія, методи, маркетинг. - 2002. - № 3. - С. 117-127. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*671.1*4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16127 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Висоцький А.  
Постмодерна субкультура: зсередини і ззовні / А. Висоцький // Соціол.: теорія, методи, маркетинг. - 2006. - № 4. - С. 221-224. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*671.1*4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16127 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Рязанова Л.  
Феномен "зірки" в сучасній масовій культурі (функціональний аналіз) / Л. Рязанова // Соціол.: теорія, методи, маркетинг. - 2006. - № 1. - С. 54-70. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*671.1*46

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16127 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Дротянко Л. Г. 
Масова культура в інформаційному суспільстві / Л. Г. Дротянко // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2009. - № 1. - С. 141-144. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто особливості функціонування феномену масової культури за умов становлення інформаційної ери.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*671.1*46 + Ю6*671.1*46 + Ю6*18:Ж

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Варяниця Л. О. 
Дитяча субкультура як фактор соціалізації молодшого школяра в навчально-виховному процесі : Автореф. дис... канд. пед. наук / Л. О. Варяниця; Луган. нац. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. - Луганськ, 2006. - 20 c. - укp.

Вперше визначено особливості впливу дитячої субкультури на процес соціалізації молодшого школяра. Досліджено умови формування соціальної компетентності дітей шести-семи років у просторі дитячої субкультури. З'ясовано сутність та зміст поняття "дитяча субкультура молодших школярів". Удосконалено й доповнено теорію та методику соціально-педагогічної роботи з молодшими школярами щодо забезпечення опосередкованого впливу на збагачення дитячої субкультури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312.1 + Ч421.331.1 + С5*671.1*423.121

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА343230 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Виговський Д. Л. 
Кримінальна субкультура в механізмі злочинності неповнолітніх : Автореф. дис... канд. юрид. наук / Д. Л. Виговський; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. - К., 2006. - 20 c. - укp.

Проаналізовано кримінологічні та кримінально-правові проблеми негативного впливу кримінальної субкультури в суспільстві та безпосередньо на неповнолітніх. Проведено комплексне наукове дослідження кримінально-правової теорії і кримінологічних методів протидії поширенню псевдонорм та ідеології кримінальної субкультури в суспільстві. Викладено нові теоретичні положення, розглянуто проблеми негативного впливу кримінально-субкультурних псевдозаконів та ідеології, а також методи протидії даного впливу на суспільство та неповнолітніх. Обгрунтовано рекомендації щодо вдосконалення норм Кримінального кодексу України та запропоновано нову редакцію ст. 304 КК, яка встановлює відповідальність за втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)52 + С5*671.1*4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА347543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Артьомов П. М. 
Субкультура футбольних хуліганів: фактори формування та особливості прояву на пострадянському просторі : автореф. дис... канд. соціол. наук : 22.00.04 / П. М. Артьомов; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2009. - 20 c. - укp.

Концептуалізовано факторну зумовленість формування субкультури футбольних хуліганів на пострадянському просторі. З застосуванням субкультурного підходу до вивчення футбольного хуліганізму проаналізовано субкультурну проблематику у творчості Т. Парсона, С. Ейзенштадта, О. Тоффлера, М. Мід. Розглянуто футбольних хуліганів як "peer group" та визначено футбольний хуліганізм як специфічну асоціальну субкультуру, головними цінностями якої є братерство, яке грунтується на почутті належності до певного футбольного клубу, та як колективні насильницькі практики. Концептуалізовано цю субкультуру, розроблено категоріально-понятійний апарат, розкрито суть понять "футбольний хуліганізм", "футбольний фанатизм", "навколофутбольні практики". Виокремлено відвідувачів футбольних змагань, а саме: "ситуативні глядачі", "любителі футболу", "футбольні фанати" та "футбольні хулігани". Виділено "південний" і "північний" стилі навколофутбольних практик. За критерієм наслідування певного стилю цих практик виокремлено три покоління пострадянських футбольних хуліганів. Як чинники формування даної субкультури футбольних хуліганів на пострадянському просторі виділено мета-, макро-, мезо- та мікросомальні фактори. За результатами порівняння медійного та реального образу футбольних хуліганів показано, що у медійному дискурсі створено неадекватні уявлення про досліджений об'єкт, що ускладнює вивчення зазначеного феномену. Доведено, що субкультура футбольних хуліганів потребує подальшого наукового аналізу та виваженого контролю суспільством і державою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*671.1*4 + С5*675*332.1-723.581

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА363819 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Борисова Ю. В. 
Традиціоналістські та модерністські цінності в структурі молодіжної ціннісної свідомості: соціологічний аналіз : Автореф. дис... канд. соціол. наук : 22.00.01 / Ю. В. Борисова; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2001. - 19 c. - укp.

Вивчено специфіку ціннісної свідомості сучасної української молоді, факторів її формування та функціонування. Викладено теоретико-методологічні основи дослідження ціннісної свідомості. Доведено, що цінності молоді є індикатором результативності та, водночас, важливим ресурсом модернізації суспільства. Розглянуто структуру елементів молодіжної ціннісної свідомості. Відзначено особливості її емпіричної проекції у контексті модернізаційних перетворень українського суспільства. З метою концептуалізації змін, що відбуваються сьогодні в українському соціокультурному просторі, у дослідженні застосовано поняття аксіологічної модернізації. Визначено специфіку соціокультурних змін як перехід від ціннісного порядку, що базується на системі звичок мислити та діяти певним чином, до сучасного способу легітимації цінностей, який полягає у загальній впевненості членів окремих соціальних груп і суспільства в цілому в розумності, справедливості та доцільності ціннісного порядку. Описано соціальний механізм, детермінанти, сценарії модернізації. Висвітлено ситуацію ціннісного відчуження як передумову аксіонормативного морфогенезу. Український варіант соціальних перетворень експлікований як пунктирна лінія модернізації у зв'язку з нерівномірністю його поширення серед різних елементів соціальної структури та у сфері суспільства, а також непослідовним характером (наявність компенсаторних процесів, відсутність умов для самопідтримуючих змін). На підставі отриманого емпіричного матеріалу описано фактори формування та функціонування цінностей молоді, систему соціальних детермінант, що обумовлюють ціннісний вибір молоді на шкалі "традиціоналізм - модернізм".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*671.1*423.122

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313377 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Прохоренко Є. Я. 
Феномен кіберкультури в інформаційно-технологічному відтворенні соціуму : автореф. дис... канд. соціол. наук / Є. Я. Прохоренко; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2008. - 23 c. - укp.

Досліджено феномен кіберкультури в інформаційно-технологічному відтворенні соціуму. Висвітлено стан наукової розробки цієї проблеми. Розкрито суть і зміст поняття "кіберкультура". Обгрунтовано концептуальний підхід, який дозволяє здійснити соціологічний аналіз феномену кіберкультури. На підставі результатів соціологічного дослідження доведено, що ціннісно-нормативні системи є найбільш виразними характеристиками кіберкультури. Випускників загальноосвітніх шкіл, орієнтованих на кіберкультуру, у цьому аспекті вирізняє значущість базової цінності - "цікавої роботи", яка посідає перше місце у ранговій шкалі, а також специфіка інструментальних цінностей - "упевненість у собі", "самостійність", "свобода" на відміну від традиційних цінностей "здоров'я", "мир та спокій в країні", "щасливе сімейне життя", "матеріальне благополуччя", "хороші і вірні друзі". Оптимальні за раціональністю установки осіб, орієнтованих на кіберкультуру, відображають логіку мислення та спосіб дії інформаційного суспільства, що формується, і підтверджують гіпотезу про вплив кіберкультури на характер суспільних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*676 + С5*671.1*4 + С5*328.93

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА356987 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Виговський Д. Л. 
Деякі засоби протидії негативному впливу кримінальної субкультури / Д. Л. Виговський // Правова держава. - 2009. - Вип. 20. - С. 346-353. - Бібліогр.: с. 353. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю703 + Х883.1 + С5*671.1*4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68385 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Левчук Я. М. 
Масова музика як соціалізуючий чинник молодіжних субкультур України : автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 26.00.01 / Я. М. Левчук; Київ. нац. ун-т культури і мистец. - К., 2011. - 16 c. - укp.

Висвітлено й проаналізовано роль і місце молодіжної субкультури в сучасній Україні. Важливого значення надано проблемі впливу масової музики на культурні (субкультурні) орієнтири сучасної молоді. Зміна політичної і економічної формації дала поштовх пошукові культурних орієнтирів молодого покоління, яке не може перебувати осторонь розвитку культурних цінностей в суспільстві. Доведено, що молодіжна субкультура є соціальним явищем, що відображає культурно-історичну сутність свого часу - виявлення протесних тенденцій через поведінку та сповідування новоутворених "цінностей", які суперечать культурним традиціям минулих поколінь, багатовіковим надбанням народної культури. Сучасне культурне середовище характеризується стильовою різноманітністю. Це створює умови для вільного вибору молоддю культурних зразків, спонукаючи її до самореалізації через ті субкультурні практики, які відповідають обраним індивідуальним уявленням. Статистичні показники дослідження переконують, що музика виступає важливим соціалізуючим чинником сучасної української молоді, здійснюючи соціально-виховні заходи.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*671.1*423.122 + Щ318.5(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА378527 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Народна культура українців: життєвий цикл людини: історико-етнологічне дослідження: у 5 т. Т. 2. Молодь. Молодість. Молодіжна субкультура / ред.: М. В. Гримич; Ун-т Альберти (Канада), Арх. укр. фольклору Б.Медвідського. - К., 2010. - 568 c. - укp.

Наведено результати етнологічного дослідження про українську молодіжну субкультуру у період доіндустріального, індустріального, постіндустріального та ранньо-інформативного суспільства. Висвітлено особливості формування та регуляції гендерної поведінки неодруженої молоді в традиційній культурі українців ХІХ - початку ХХ ст. Визначено етнічні стереотипи освідчення у коханні - від символічних жестів до вербальних кліше. Проаналізовано особливості любовної обрядово-магічної практики молоді у традиційній культурі українців, участь молоді у родинній обрядовості українців.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*671.1*423.122я43 + Т52(45УКР)-522я43 + Ш3(4УКР)-697

Рубрики:

Шифр НБУВ: В351036/Т. 2 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Лисенко Ю. О. 
Соціально-педагогічні чинники впливу сучасної естрадної музики на молодіжну субкультуру : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.05 / Ю. О. Лисенко; ДЗ "Луган. нац. ун-т ім. Т. Шевченка". - Луганськ, 2011. - 20 c. - укp.

Розкрито суть поняття "молодіжна субкультура" з точки зору соціальної педагогіки. Визначено, що молодіжна субкультура є потужним механізмом соціалізації та має свою специфіку, структуру, взаємозв'язок з іншими субкультурами та загальною культурою зокрема. Визначено, що старші підлітки - суб'єкти молодіжної субкультури, оскільки започатковують її соціальну спрямованість, руйнуючи або вдосконалюючи попередню специфіку. Проаналізовано вплив сучасного естрадного музичного мистецтва на старших підлітків. Доведено, що музичне виховання є ефективним засобом соціального, що сприяє підвищенню рівня розвиненості соціальності (як результату соціального виховання) старших підлітків. Визначено провідні соціальні інституції, що впливають на формування та спрямованість молодіжної субкультури: сім'я, школа, однолітки, засоби масової інформації (зокрема, телебачення). Неузгодженість цих впливів зумовила обгрунтування й упровадження соціально-педагогічних чинників впливу сучасної естрадної музики на розвиток соціальності старших підлітків. За допомогою експериментальної перевірки доведено ефективність соціально-педагогічних чинників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312 + Ч421.350.0 + С5*671.1*423.122

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385077 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Міщенко Н. І. 
Студентська субкультура як фактор професійної соціалізації майбутніх соціальних педагогів : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.05 / Н. І. Міщенко; Луган. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Луганськ, 2011. - 20 c. - укp.

Висвітлено сутність досліджуваного процесу за умов університетської освіти. З'ясовано теоретичні основи соціалізуючого впливу фактора студентської субкультури на професійне становлення майбутніх фахівців у ВНЗ. Обрунтовано й експериментально перевірено соціально-педагогічні умови професійної соціалізації майбутніх соціальних педагогів засобами студентської субкультури. Розроблено модель професійної соціалізації майбутніх соціальних педагогів засобами студентської субкультури, експериментальним шляхом доведено ефективність соціально-педагогічних умов професійної соціалізації майбутніх фахівців у вищій школі засобами студентської субкультури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312 р(4УКР)3 + С5*671.1*4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА380880 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Посохов І. С. 
Студентська субкультура: становлення та еволюція (на матеріалах російських університетів XIX - поч. XX ст.) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / І. С. Посохов; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2010. - 20 c. - укp.

Виявлено етапи становлення й еволюції субкультури студентства університетів Російської імперії. Виокремлено деякі характерні риси, які відрізняють студентство російських університетів даного часу. Простежено еволюцію ідеалів і цінностей у студентському середовищі. Визначено та проаналізовано фактори, що безпосередньо впливали на процес консолідації студентської спільноти. Показано роль студентства у модернізаційних процесах, які відбувалися у цей час у Російській імперії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4РОС)5-297 + С5*671.1*4 + Ч481.43(4РОС)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА377992 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Аза Л.  
Субкультурна варіативність українського соціуму : моногр. дослідж. / Л. Аза, І. Бекешкіна, О. Вишняк, О. Злобіна, Н. Костенко, А. Ручка, Л. Рязанова, Н. Соболєва, Л. Скокова, Р. Шульга; Ін-т соціол. НАН України. - К., 2010. - 287 c. - укp.

Обгрунтовано розуміння субкультур як соціологічного конструкту та його статус у культурній теорії. Розглянуто нові підходи до культурних концептуалізацій, що артикулюють онтологічні питання. Представлено ті субкультурні спільноти, які центруються колективними учасниками, традиційно фіксованими як соціальні суб'єкти (вікові групи, статусні угруповання, етнічні спільноти). Акцентовано увагу на конфігураціях, що презентують субкультурні утворення, для яких важливою є просторова присутність, територіальна або віртуальна представленість (регіональні, ідеологічні, релігійні, медіастилі тощо). Наголошено, що результати дослідження можуть свідчити про перспективність субкультурної парадигми для опису, розуміння та пояснення сучасного українського суспільства.

Обосновано понимание субкультур как социологического конструкта и его статус в культурной теории. Рассмотрены новые подходы к культурным концептуализациям, которые артекулируют онтологические вопросы. Представлены те субкультурные объединения, которые центрируются коллективными участниками, традиционно фиксированными как социальные субъекты (возрастные группы, статусные группировки, этнические сообщества). Акцентировано внимание на конфигурациях, которые презентуют субкультурные образования, для которых важным является пространственное присутствие, территориальная и виртуальная представленность (региональные, идеологические, религиозные, медиастили и др.). Указано, что результаты исследования могут свидетельствовать о перспективности субкультурной парадигмы для описания, истолкования и понимания современного украинского общества.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*671.1*4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА734228 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Кучер Т. А. 
Візуалізація як форма естетизації молодіжної культури / Т. А. Кучер // Вісн. Черкас. ун-ту. Cер. Філос. науки. - 2009. - Вип. 170. - С. 59-66. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розкрито нові підходи до розуміння естетичного виміру молодіжної культури через призму її взаємодії з візуальною культурою, враховуючи тенденції розвитку європейського суспільства. Сьогодні візуальна репрезентація молодіжної культури, з точки зору перспективності розвитку суспільства, є одним із стратегічних напрямків, адже засоби дизайн-програм та інноваційних проектів значною мірою формують естетичне середовище молодіжної культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.271 + Ч111.171 + С5*671.1*423.122

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Яворська Н.  
Особистісні зміни підлітків під час групових занять з оптимізації становлення гендерної ідентичності / Н. Яворська // Соц. психологія. - 2011. - № 6. - С. 176-184. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Висвітлено результати емпіричного дослідження особистісних змін підлітків-представників різних молодіжних субкультур, які брали участь у групових заняттях з елементами тренінгу з оптимізації становлення гендерної ідентичності у підлітковому віці.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.121.3 + С5*671.1*4 + С5*423.2*344

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Васильчук Є. О. 
Особливості співвідношення субкультурного та контркультурного компонентів, їх вплив на формування радянсько-російської панк-ідеології / Є. О. Васильчук // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Іст. науки. - 2011. - Вип. 202, ч. 4. - С. 122-126. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Визначено особливості співвідношення субкультурного та контркультурного компонентів, розглянуто їх вплив на формування специфіки радянсько-російської панк-ідеології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4СОЮ)63-7 + С5*671.1*4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського