Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (34)Книжкові видання та компакт-диски (147)
Пошуковий запит: (<.>U=Р716.216.51$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 374
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Тарапурова О. М. 
Пренатальна діагностика та ведення вагітності у жінок групи високого ризику по утробній інфекції : Дис...канд. мед. наук: 14.01.01 / О. М. Тарапурова; Академія медичних наук України , Інститут педіатрії, акушерства і гінекології. - К., 1995. - 145 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС48696 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Тарапурова О. М. 
Пренатальна діагностика та ведення вагітності у жінок групи високого ризику по утробній інфекції : Дис...канд. мед. наук: 14.01.01 / О. М. Тарапурова; Академія медичних наук України , Інститут педіатрії, акушерства і гінекології. - К., 1995. - 145 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС48696 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Грабар В. В. 
Профілактика та корекція плацентарної недостатності та синдрому затримки внутрішньоутробного розвитку плода при герпетичній інфекції у вагітних : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В. В. Грабар; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 1999. - 19 c. - укp.

Дисертацію присвячено вирішенню проблеми оптимізації ведення вагітності у жінок, інфікованих вірусом звичайного герпесу (ВЗГ), що забезпечує профілактику та корекцію хронічної плацентарної недостатності (ХПН). Досліджено епідеміологічні особливості герпетичної інфекції (ГІ) серед популяції вагітних Східної України. Набула розвитку імунологічна концепція ХПН у ВЗГ-інфікованих жінок, на підставі якого розроблено алгоритм ведення і варіант терапії для даного контингенту. Доведено, що у ВЗГ-інфікованих жінок формується складний імунодефіцитний стан. За цих умов відбувається пошкодження фетоплацентарного комплексу антитілами з гемолітичними та лімфоцитотоксичними властивостями, що призводить до формування ХПН. У жінок з ГІ ураження плаценти розвивається за одним із двох напрямків: розвиток плацентиту або порушення ангіогенезу незапального характеру. Використання у вагітних з ГІ запропонованого алгоритму, що базується на комплексній оцінці клінічних, вірусологічних, імунологічних, ехографічних даних, включення до терапії ХПН імуномодулюючих засобів (лаферону, спленіну, імуналу або настойки ехінацеї) забезпечує нормалізацію функції плаценти, а, отже, сприяє оптимізації перинатальних виходів у ВЗГ-інфікованих жінок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.1-5 + Р716.216.514.21-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307454 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Запорожан В. Н. 
ВИЧ-инфекция в перинатологии : Для врачей акушеров-гинекологов, педиатров, инфекционистов, семейн. врачей, организаторов здравоохранения, врачей-интернов и студентов / В. Н. Запорожан, Н. Л. Аряев, Н. В. Котова, Н. Н. Низова, С. П. Посохова; ред.: Запорожан, Аряев. - К. : Здоров'я, 2000. - 186 c. - Библиогр.: 88 назв. - рус.

Висвітлено проблеми щодо ВІЛ-інфекції у вагітних і дітей, а також загальні питання епідеміології, етіології, патогенезу, діагностики і профілактики захворювання. Наведено сучасні класифікації ВІЛ-інфекції, методики лікування дітей та характеристику антиретровірусних препаратів. Розглянуто клініку захворювання у вагітних і дітей, профілактику перинатальної трансмісії ВІЛ, основні принципи диспансерного спостереження у разі ВІЛ-інфекції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514 + Р716.226.514

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596648 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Лінчевський О. Г. 
Клініко-імунологічні та біохімічні особливості загрози передчасних пологів, обумовленої інфекційним процесом, шляхи її профілактики та лікування : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / О. Г. Лінчевський; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 2001. - 22 c. - укp.

Досліджено питання діагностики та лікування загрози передчасних пологів (ЗПП), обумовлених інфекційним процесом. Вивчено стан клітинної та гуморальної ланок імунної системи, стан систем перекисного окиснення ліпідів та антиоксидантного захисту, показники периферичної крові, значення лейкоцитарного індексу інтоксикації у разі ЗПП і нормального перебігу вагітності у різні строки гестації. Стан плідних оболонок у випадку ЗПП проілюстровано за допомогою діагностичного набору "Амнітест". Встановлено основні патогенетичні особливості ЗПП, обумовленої інфекційним процесом. На їх підставі доведено доцільність використання лаферону (в профілактичних дозах) у комплексній терапії ЗПП та використання даного препарату для лікування новонароджених з ознаками внутрішньочеревного інфікування. Досягнуто значне збільшення відсотка жінок із ЗПП (вилікуваних з використанням лаферону), які народили своєчасно, у порівнянні з жінками, вилікуваними без вживання лаферону. Запропоновано методику прогнозування закінчення вагітності за підрахуванням методом інформаційної ентропії лейкоформули крові у жінок із ЗПП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312199 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Анісімова І. М. 
Особливості перебігу вагітності та стан плода у жінок із НВ-вірусною інфекцією залежно від типу репродукції вірусу гепатиту В : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І. М. Анісімова; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. - К., 2001. - 22 c. - укp.

Вивчено частоту інтегративних і реплікативних форм гепатиту В у вагітних, досліджено гормональну функцію фетоплацентарного комплексу (ФПК) за цих варіантів інфекційного процесу. Встановлено, що особливості репродукції HBV виразно впливають на гормональну функцію ФПК, перебіг вагітності, родів, стан плода та новонародженого. Доведено, що у вагітних з НВ-вірусною інфекцією спостерігається велика кількість ранніх викиднів, у разі гострого гепатиту В (ГВ) перебіг і закінчення вагітності залежить від терміну вагітності, на який припадає хвороба, та від тяжкості й перебігу, за умов хронічного гепатиту В - від інтенсивності інфекційного процесу: у вагітних з реплікативною формою ГВ передчасне переривання вагітності спостережено в 7,1 разів частіше, ніж з інтегративною формою ГВ. Одержано нові дані про особливості сенсибілізації імуноцитів до HBsAg у вагітних у разі реплікативних та інтегративних форм ГВ з урахуванням наявності HBeAg та виявленням HBV ДНК. Показано зв'язок між інфекційним процесом і рівнем імуносупресивної активності крові вагітної жінки. Розроблено методику попередження пренатальної передачі вірусу гепатиту В від жінок з інтенсивною реплікацією HBV та обтяженим акушерсько-гінекологічним анамнезом з використанням інтерферонотерапії на репродукцію HBV під час підготовки до запланованої вагітності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.16-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315986 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Диндар О. А. 
Особливості перебігу вагітності, пологів, післяпологового періоду, стан плода та новонародженого у жінок, що перенесли вірусний гепатит В : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / О. А. Диндар; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2001. - 20 c. - укp.

Вивчено та проаналізовано особливості перебігу вагітності, пологів і післяпологового періоду у жінок, які перенесли вірусний гепатит В, залежно від терміну перенесеного захворювання та терміну гестації, вплив вірусної інфекції на плід і новонародженого. Досліджено особливості калікреїн-кінінової системи та імунологічної реактивності у вагітних з вірусним гепатитом В. Встановлено наявність порушень імунологічної реактивності та калікреїн-кінінової системи, їх роль у виникненні акушерських і перинатальних ускладнень. Науково обгрунтовано та розроблено тактику ведення вагітності та пологів, комплексну диференційовану терапію гепатиту В у вагітних, що зменшило негативний вплив інфекції на материнсько-плодовий комплекс, знизило частоту акушерських і перинатальних ускладнень, сприяло корекції виявлених змін неспецифічної реактивності організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.16-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312798 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Покришко С. В. 
Вплив бактеріальної та вірусної інфекції на перебіг вагітності та стан фетоплацентарного комплексу : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.00.01 / С. В. Покришко; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 2001. - 19 c. - укp.

Досліджено вплив бактеріальних і вірусних збудників на перебіг гестаційного процесу, стан фетоплацентарного комплексу. Проведено комплексне клініко-лабораторне обстеження вагітних з різними видами інфекційної патології, визначено їх імунний статус, надано оцінку стану внутрішньоутробного плоду. Проведено комплексне морфологічне, імуноморфологічне обстеження послідів у післяпологовому періоді. Визначено чинники ризику розвитку перинатальних ускладнень з боку матері та плоду, виявлено особливості порушень в імунній системі організму, встановлено зміни у фетоплацентарному комплексі. Для поліпшення функціонального стану фетоплацентарного комлексу, зменшення перинатальних ускладнень розроблено комплексну терапію лікування вагітних з використанням імуномодулятора "Тимоген", який сприяє нормалізації імунного статусу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Каплин Н. Н. 
Кандидоз и кандидоносительство у беременных и новорожденных / Н. Н. Каплин, Я. С. Жерновая, С. Н. Сердюк, С. Ф. Герасименко, В. Н. Голубничая, И. А. Литвин, С. И. Павленко // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Медицина. - 2002. - № 8. - С. 184-189. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Исследованы носители грибов рода Candida среди беременных с применением культурального и микроскопического методов с последующей оценкой уровня кандидоносительства у матерей и степени обсемененности новорожденных детей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.51 + Р733.517.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Корчинська О. О. 
Актуальні аспекти перебігу цитомегаловірусної інфекції у вагітних і новонароджених / О. О. Корчинська // Буков. мед. вісн.. - 2002. - 6, № 1. - С. 62-64. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Проведено клінічний аналіз особливостей перебігу цитомегаловірусної інфекції (ЦМВІ) у 50-ти жінок у різні терміни вагітності та 45-ти їх новонароджених. У 50 % спостережень ЦМВІ перебігання у вигляді синдрому інфекції верхніх дихальних шляхів. Високий ступінь акушерського та перинатального ризику вимагає вдосконалення загальноприйнятих лікувально-профілактичних заходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.21-3 + Р733.514.21-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Філіпова Н. Г. 
Профілактика акушерських та перинатальних ускладнень у юних першороділь з обтяженим акушерсько-гінекологічним анамнезом : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / Н. Г. Філіпова; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 2002. - 20 c. - укp.

Вперше вивчено особливості перебігу вагітності, пологів та післяпологового періоду, а також стан новонароджених від юних першороділь з повторною вагітністю на фоні урогенітальної інфекції. Проведено комплексне обстеження 110-ти юних повторновагітних першороділь з урогенітальною інфекцією віком 14 - 17 років, що склали головну групу, та 30-ти юних першовагітних того ж віку з фізіологічним перебігом вагітності, які увійшли до контрольної групи. Розглянуто особливості мікробіоценозу статевих шляхів, стан гормонального гомеостазу та імунної відповіді. На підставі вивчення гормонального фону відмічено зниження естріолу, естрадіолу, прогестерону, плацентарного лактогену та підвищення кортизолу, що вказує на напруження компенсаторно-пристосувальних механізмів. Встановлено, що концентрація імуноглобулінів A, M і G у сироватці крові юних повторновагітних з урогенітальними інфекціями нижча, ніж у здорових. Етіопатогенетично обгрунтовано використання препарату "Спіруліна Кримська", дія якої сприяє нормалізації гормональних та імунологічних показників. Доведено, що застосування даної комплексної схеми лікувально-профілактичних заходів з обтяженим акушерсько-гінекологічним анамнезом покращує перебіг вагітності та пологів і знизує частоту перинатальних ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322524 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Писарєва С.  
Застосування антицитомегаловірусного імуноглобуліну людини для лікування вагітних, інфікованих цитомегаловірусом / С. Писарєва, Н. Дяченко, С. Толкач, Н. Нетреба, К. Курищук, Л. Родська // Ліки України. - 2002. - № 6. - С. 24-25. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Для лікування вагітних, інфікованих вірусом цитомегалії, з обтяженим акушерським анамнезом застосовано вітчизняний препарат - імуноглобулін антицитомегаловірусний людини рідкий. Внаслідок проведеного лікування відбулася нормалізація клінічного перебігу вагітності та деяких лабораторних показників. наведені дані свідчать про позитивний ефект застосування специфічного антицитомегаловірусного імуноглобуліну для лікування вагітних, інфікованих вірусом цитомегалії.


Ключ. слова: цитомегаловірус, вагітність, лікування, імуноглобулін антицитомегаловірусний людини рідкий
Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.51-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Грищенко О. В. 
Выбор антибактериальной терапии при материнско-плодовой инфекции / О. В. Грищенко, А. В. Сторчак, О. И. Шевченко, Т. А. Яковлева, С. В. Коровай // Клинич. антибиотикотерапия. - 2003. - № 3. - С. 20-22. - Библиогр.: 8 назв. - рус.


Ключ. слова: материнско-плодовая инфекция, антибактериальная терапия, Амоксиклав
Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.51-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16788 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Ахмад Махмуд Хасан Обайдат 
Клініко-мікробіологічні та цитологічні критерії прогнозу та діагностики внутрішньоутробних інфекційних захворювань плода та новонародженого під час вагітності : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Ахмад Махмуд Хасан Обайдат; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 2003. - 20 c. - укp.

Проведено ретроспективне дослідження пацієнток, які народили дітей з внутрішньоутробними інфекційними захворюваннями (ВУІ), на підставі якого визначено основні групи ризику ВУІ. За визначеними критеріями в ході проспективного дослідження сформовано групу жінок, яка була обстежена інфектологічно. Визначено, що ВУІ асоційовано з різноманітною фетоплацентарною патологією, призводять до неспецифічних уражень плода - гіпоксично-ішемічних, родових пошкоджень. Показано, що цитологічне дослідження амніотичної рідини з визначенням вмісту лейкоцитів, інших клітинних елементів, мікрофлори є доступним та інформативним тестом у прогнозуванні даних захворювань плода та новонародженого та може бути критерієм ефективності антимікробної терапії. Доведено, що використання запропонованого поетапного інфектологічного обстеження вагітних жінок, а також дворазове етіотропне лікування (в ІІ і ІІІ триместрах) сприяє оптимізації перинатальних результатів у жінок з високим ризиком ВУІ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.51-4 + Р733.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА325107 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Пирогова В. І. 
Перинатальні інфекції - аспекти антенатального догляду та акушерської тактики / В. І. Пирогова, І. І. Охабська // Буков. мед. вісн.. - 2003. - 7, № 4. - С. 92-95. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проведено обстеження 70-ти вагітних із ризиком перинатального інфікування для розробки шляхів оптимізації антенатального нагляду та акушерської тактики. Показано, що особливу увагу під час антенатального спостереження з огляду на можливість первинної герпетичної та цитомегаловірусної інфекції та внутрішньоутробного ураження плода необхідно приділяти вагітним, серонегативним до герпесвірусів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Юзько О. М. 
Генітальний герпес: особливості перебігу вагітності, стан плода та новонародженого / О. М. Юзько, О. Й. Філюк-Аджімі, Т. А. Лаптєва // Буков. мед. вісн.. - 2003. - 7, № 3. - С. 148-154. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Висвітлено основні аспекти поширення генітального герпесу в популяції, механізми впливу його на перебіг вагітності та пологів, шляхи інфікування та наслідки його для плода та новонародженого. Виникнення та перебіг неонатального герпесу залежить від клінічної форми і стадії герпетичного ураження матері, імунологічного статусу вагітних, способу та терміну інфікування плода і новонародженого. Усунення наслідків герпетичного інфікування жінок репродуктивного віку, плода та новонародженого досягається шляхом вибору оптимальних методів комплексної діагностики та заходів своєчасного раціонального лікування генітального герпесу, що сприятиме зниженню перинатальної захворюваності та смертності, покращанню демографічної ситуації на Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Струк В. Ф. 
Вплив бактеріального вагінозу на невиношування вагітності та інфікування плода і новонародженого : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В. Ф. Струк; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. - Л., 2003. - 20 c. - укp.

Вивчено взаємозв'язок між бактеріальним вагінозом і невиношуванням вагітності й інфікуванням плода та новонародженого, а також розроблено ефективні методи діагностики бактеріального вагінозу у вагітних і раціональних методів їх лікування. Установлено, що бактеріальний вагіноз є причиною та чинником ризику невиношування вагітності, а також призводить до інфікування плода та новонародженого. На підставі результатів проведеного клініко-лабораторного обстеження запропоновано скринінговий тест для діагностики бактеріального вагінозу - гематоксиліновий тест, а також розроблено раціональні диференційовані схеми лікування вагітних препаратами "Орнідазол" ("Тиберал"), "Хілак форте - краплі" та індигенними лактобактеріями, які дають змогу провести ефективну профілактику невиношування вагітності й інфікування плода та новонародженого в жінок із бактеріальним вагінозом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.51-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА325442 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Сем'янів М. В. 
Профілактика непланованої вагітності в жінок із вірусним гепатитом в анамнезі : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / М. В. Сем'янів; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. - Л., 2003. - 19 c. - укp.

Установлено взаємозв'язок між клінічними, ендокринологічними, біохімічними та гемостазіологічними особливостями в жінок з вірусним гепатитом (ВГ) в анамнезі. Це дозволило виявити вплив перенесеного ВГ на їх ендокринний статус. Розроблено та впроваджено методику профілактики непланованої вагітності в жінок з ВГ в анамнезі на підставі застосування диференційованого підходу до використання різних методів контрацепції. Відзначено, що запропонована методика дає змогу запобігти непланованій вагітності та нормалізувати ендокринний статус у жінок в анамнезі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.16-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА326495 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Сандуляк Т. В. 
Опыт целенаправленной антибиотикотерапии перинатальных инфекций / Т. В. Сандуляк, М. Р. Чирва, А. А. Литкевич // Клинич. антибиотикотерапия. - 2003. - № 4. - С. 13-18. - Библиогр.: 23 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.51-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16788 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Воробйова О. В. 
Клініко-імунологічні особливості раннього неонатального періоду у недоношених новонароджених групи ризику з внутрішньоутробного бактеріального інфікування : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.10 / О. В. Воробйова; Харківська держ. мед. акад. післядиплом. освіти. - Х., 2003. - 22 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514-3 + Р733.514-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324356 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського