Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (14)
Пошуковий запит: (<.>U=Р673.401.1-52$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Сакович В. М. 
Вивчення на добровольцях ефективності пробіотика "Субалін" в лікуванні герпетичних керативів / В. М. Сакович // Мед. перспективи. - 2004. - 9, № 3. - С. 93-96. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Изучена эфективность применения препарата микробного происхождения - пробиотика "Субмалин" - в лечении герпетических кератитов. В комплексном лечени 30-ти больных были использованы инстилляции субмалина (по 1 - 2 капли каждые 2 часа). При этом больные контрольной группы (30 человек) получали общепринятую комплексную терапию: противовирусную, рассасывающую, стимулирующую, симптоматическую. Установлено, что применение субмалина способствует ускорению эпителизации роговой оболочки глаза, рассасыванию ее инфильтратов, более быстрому купированию воспалительного процесса, сокращению сроков лечения, повышению остроты зрения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.401.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Сакович В. М. 
Пробіотик "Субалін" і пелоїди у лікуванні глибоких форм герпетичних керативів / В. М. Сакович // Мед. перспективи. - 2004. - 9, № 4. - С. 65-68. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Осуществлено исследование с целью лечения 60-ти лиц с глубокими формами герпетических креатитов в возрасте от 23-х до 74-х лет. В основной группе больных (30 человек) в комплексном лечении были применены инстилляции пробиотика "Субалина" и аппликации пелоидов озера Соленый лиман. Проведен сравнительный анализ полученных клинических данных с результатами комплексного лечения больных контрольной группы (30 человек). Установлено, что применение субалина и пелоидотерапии в лечении глубоких форм герпетических кератитов значительно улучшает клинические показатели: ускоряются сроки эпителизации роговицы, рассасывания инфильтратов, уменьшение воспаления, а также сокращается время пребывания больных в стационаре. Показано, что данные методы лечения хорошо переносятся больными, не вызывают токсического влияния на ткани глаза и возникновения аллергических реакций. Выявлена высокая терапевтическая активность предложенных методов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.401.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ватченко А. А. 
Применение ципромеда в лечении бактериальных кератитов / А. А. Ватченко, В. Н. Сакович, А. И. Шерстюк // Офтальмол. журн. - 2007. - № 1. - С. 60-62. - Библиогр.: с. 62 - рус.

Проаналізовано результати лікування 76-ти хворих на бактеріальні кератити: 38-ми хворим в комплексну терапію включали ципромед у вигляді крапель (4 - 6 разів на добу), 38 хворих склали контрольну групу, у якій застосовували загальноприйняту терапію. Використання ципромеду у лікуванні бактеріальних кератитів сприяло прискоренню розсмоктування інфільтратів, більш швидкій епітелізації рогівки, стиханню явищ запалення, скороченню терміну перебування хворого у лікарні. Гострота зору вище 0,5 досягла в основній групі у 63 %, а в контрольній - у 47 % хворих. Результати дослідження дозволяють рекомендувати застосування ципромеду у лікуванні бактеріальних кератитів у клінічній і амбулаторній практиці.

Проанализированы результаты лечения 76-ти больных бактериальными кератитами: 38-ми больным (основная группа) в комплексную терапию включали ципромед в виде капель (4 - 8 раз в сутки), 38 больных составили контрольную группу, в которой применили общепринятую терапию. Применение ципромеда в лечении бактериальных кератитов ускорило рссасывание инфильтратов, более быструю эпителизацию роговицы, стихание явлений воспаления, сокращение срока пребывания больного в больнице. Острота зрения выше 0,5 достигла в основной группе у 63 %, а в контрольной - 47 % больных. Результаты исследования позволяют рекомендовать применение ципромеда в лечении бактериальных кератитов в клинической и амбулаторной практике.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.401.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Мартінек Н. А. 
Чутливість бактеріальної флори до антибіотиків під впливом очних засобів з $E bold beta-каротином / Н. А. Мартінек, В. В. Данилейченко, І. Г. Кордонець // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2004. - № 1. - С. 54-58. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.401.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Максименко О. М. 
Дослідження ефективності нового пробіотика "А-бактерину сухого" у комплексному лікуванні кератитів бактеріального походження : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.18 / О. М. Максименко; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2004. - 15 c. - укp.

Уперше в офтальмології запропоновано новий спосіб лікування бактеріальних кератитів (БК), який включає застосування пробіотика "А-бактерин" у комплексній терапії даної патології. Проведено порівняльний аналіз клінічних показників під час лікування хворих із застосуванням А-бактерину та без його використання. Визначено вплив комплексного лікування з включенням даного препарату на рівень загальної та місцевої імунологічної реактивності хворих на БК. Встановлено залежність тяжкості перебігу даної патології та ряду показників загального та місцевого імунітету від характеру мікрофлори, виділеної з кон'юнктивальної порожнини очей хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.401.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330979 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Юревич В. Р. 
Ефективність флуренізидової мазі у лікуванні опіків очей та бактерійних кератитів (експериментально-клінічне дослідження) : Автореф. дис. канд. мед. наук : 14.01.18 / В. Р. Юревич; Ін-т оч. хвороб і тканинної терапії ім. В.П.Філатова АМН України. - О., 2003. - 18 c. - укp.

Розроблено склад флуренізидової мазі, що дозволяє отримати стабільну м'яку лікарську форму з високою терапевтичною активністю, значенням pH, близьким до нейтрального, ізотонічністю, яка відповідає осмотичному тиску слізної рідини. На основі експериментальних, клінічних та гістоморфологічних досліджень встановлено реакцію структур ока на аплікації флуренізидової мазі різних концентрацій. Визначено, що чотирьохразові аплікації 1 %-ої флуренізидової мазі не викликають місцево-подразнювальної дії та пошкодження структур ока. Експериментально доведено регенераторний вплив 1 %-ої флуренізидової мазі на пошкоджений рогівковий епітелій - важливу ланку патогенезу опікової хвороби та виразок рогівки. Запропоновано оптимальну концентрацію флуренізидової мазі для клінічного застосування. Виявлено антирадикальну та антиоксидну активність флуренізиду, що обгрунтовує позитивний вплив на одну з основних ланок патогенезу опіків очей і бактерійних кератитів. Встановлено, що застосування флуренізиду в комплексній терапії опіків очей та бактерійних кератитів підвищує терміни епітелізації та гостроту зору, має антибактерійний, протизапальний і загоювальний вплив, зменшує кількість ускладнень. Зазначено, що терміни лікування хворих з опіками очей скорочуються на 7 - 9 діб і на 4 - 6 діб - з бактерійними кератитами в порівнянні з традиційним лікуванням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.401.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА327890 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сакович В. М. 
Клініко-імунобіохімічні особливості перебігу герпетичних кератитів, їх лікування та профілактика ускладнень : Автореф. дис... д-ра мед. наук / В. М. Сакович; Ін-т оч. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. - О., 2006. - 38 c. - укp.

На підставі вивчення особливостей клінічного перебігу неускладнених та ускладнених форм герпетичного кератиту, патогенетичних ланок запального процесу, а також імунологічної реактивності організму обгрунтовано оптимальні методи лікування та профілактики рецидивів з застосуванням пробіотиків, пелоїдотерапії та гіпербаричної оксигенації. У клінічних дослідженнях брали участь 450 хворих з герпетичними кератитами. Вперше в офтальмології запропоновано новий терапевтичний комплекс лікування хворих з герпетичними кератитами з застосуванням пробіотиків (субаліну й А-бактерину), пелоїдотерапії та гіпербаричної оксигенації. Експериментально обгрунтовано доцільність застосування пробіотика субаліну на моделі герпетичного кератиту у морських свинок. Показано, що у хворих з герпетичними кератитами спостерігаються виражені порушення в стані функціонування клітинної, гуморальної та фагоцитарної ланок імунітету, а також метаболізму. Доведено, що запропонована комплексна терапія є більш ефективною у порівнянні з традиційною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.401.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА343300 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Салдан В. Й. 
Фармакологічне дослідження спільного застосування гумінату і сульфацилу натрію при захворюваннях рогівки : автореф. дис... канд. біол. наук : 14.03.05 / В. Й. Салдан; Одес. держ. мед. ун-т. - О., 2008. - 19 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.401.1-52 + Р675.834-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА360018 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Погребняк О. В. 
Протизапальна активність 1 % хінолінфлагінової мазі на моделі екзогенного кератиту / О. В. Погребняк // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2010. - № 1/2. - С. 116-119. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Установлено, что 1 % хинолинфлагиновая мазь нормализует биохимические показатели, активности глюкозо-6-фосфат- и лактатдегидрогеназы в эпителии и строме роговой оболочки у животных с глубоким экзогенным кератитом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.401.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Ефимова Ю. В. 
Эффективность применения фторхинолонов в лечении кератитов / Ю. В. Ефимова, О. П. Витовская // Архів офтальмології України. - 2015. - 3, № 2. - С. 65-69. - Библиогр.: 28 назв. - рус.

Кератиты в Украине составляют в среднем 4,2 % от общей офтальмологической заболеваемости, часто они приводят к снижению зрения и в структуре первичной инвалидности патология роговицы составляет 4,4 %. Бактериальный кератит занимает 2-е место по частоте после вирусных поражений роговицы, составляя 13 - 47 %. Заболевание является важной причиной снижения зрения, слепоты, анатомической гибели глаза (8 - 9 %), заканчиваясь энуклеацией в 23,7 %, и, таким образом, в каждом четвертом случае становится причиной инвалидизации среди всей инвалидности по зрению. Часто после длительной противовоспалительной терапии у пациентов наблюдаются клинические проявления "сухого" глаза, что может снижать качество жизни пациента. Еще одной проблемой лечения воспалительных заболеваний в последние годы становится появление микроорганизмов, устойчивых к существующим антибиотикам. Таким образом, вопросы лечения бактериальных кератитов в последние годы продолжают оставаться актуальными. Обследовано 30 больных (30 глаз) с кератитом. Пациенты были разделены на две группы. В первую группу (14 пациентов) вошли пациенты, которым в качестве местной антибактериальной терапии назначали оригинальный левофлоксацин, во вторую (16 пациентов) - пациенты, которым в качестве местной антибактериальной терапии назначали Сигницеф. Всем пациентам были проведены стандартные офтальмологические обследования. Динамика воспалительной реакции в обеих группах достоверно не отличается. В группе пациентов, которым на фоне стандартной терапии применяли Сигницеф, показатели теста Ширмера, теста Норна достоверно были выше по сравнению с группой, применяющей оригинальный левофлоксацин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.401.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101097 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Могилевский С. Ю. 
Иммуномодулирующая терапия в комплексе профилактики помутнений роговой оболочки после бактериальных кератитов и язв / С. Ю. Могилевский, Г. В. Гаффарова, О. В. Петренко, А. В. Коробова, М. К. Елазаби // Архів офтальмології України. - 2015. - 3, № 2. - С. 70-73. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

Приведены результаты лечения бактериальных кератитов и язв роговой оболочки с применением иммуномодулирующей терапии в виде внутримышечных инъекций аминодигидрофталазиндиона натрия (Галавита). Через 1 год наблюдений установлено, что в группе, где в комбинации с традиционной терапией применялась иммуномодулирующая, достоверно выше была острота зрения, а также меньшей частота таких отдаленных осложнений, как помутнение роговой оболочки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.401.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101097 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Веліксар Т. А. 
Ефективність антиоксидантної терапії в лікуванні нейротрофічної кератопатії при тривалому користуванні м'якими контактними лінзами : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.18 / Т. А. Веліксар; Національна академія медичних наук України, Інститут очних хвороб і тканинної терапії імені В. П. Філатова. - Одеса, 2019. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.401.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА443185 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського