Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (23)
Пошуковий запит: (<.>U=Р638.59$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 43
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Цымбалюк В. И. 
Некоторые клинико-хирургические сопоставления при травматических повреждениях локтевого нерва на разных уровнях / В. И. Цымбалюк, Л. А. Дунаевская, М. А. Еникеев // Укр. неврол. журн. - 2006. - № 1. - С. 64-67. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Цель: изучить частоту и особенности травматических повреждений локтевого нерва (ТПЛН) на различных уровнях и характер соответствующих хирургических вмешательств. Материалы и методы. Обследовано 398 больных с ТПЛН на разных уровнях: в области плеча и подмышечной впадины - 62, локтевого сустава - 65, предплечья и кисти - 257, одновременно на нескольких уровнях - 14. Показания к хирургическому лечению и выбор хирургической тактики определялись видом повреждения, сроком с момента травмы, данными клинико-неврологического и электрофизиологического обследований. Выводы. Хирургическое вмешательство при открытых ТПЛН на разных уровнях оптимально проводить в течение месяца после травмы при условии отсутствия положительной невролого-электрофизиологической динамики со стороны пораженного нервно-мышечного аппарата. При закрытых повреждениях период консервативного лечения может быть увеличен до 2 - 3 месяцев после травмы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.595

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Еникеев М. А. 
Особенности травматического повреждения локтевого нерва / М. А. Еникеев // Тр. Крым. гос. мед. ун-та. - 2005. - Т. 141, ч. 5. - С. 62-64. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Представлено результати комплексного обстеження 404 випадків із травматичним ушкодженням ліктьового нерва на різних рівнях верхньої кінцівки: у 87,1 % (324) хворих ушкодження ліктьового нерва було зумовлено побутовою травмою, у 4,3 % (16) - в результаті автоаварії. У 80 % випадків із травматичним ушкодженням ліктьового нерва була відкрита травма.


Ключ. слова: ліктьовий нерв, ушкодження
Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.595

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж13130 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ибрагим Николас Жорж. Жорж 
Проблемы диагностики и хирургического лечения травматических повреждений срединного нерва / Жорж. Жорж Ибрагим Николас, В. В. Могила // Тавр. мед.-биол. вестн. - 2005. - 8, № 4. - С. 66-69. - Библиогр.: 22 назв. - рус.

Травматичні ушкодження периферичних нервів (ТУПН) є найбільш частішими та функціонально тяжкими формами рухових і чуттєвих розладів верхніх і нижніх кінцівок. Цей вид травматизму супроводжується тривалими порушеннями працездатності та високим рівнем інвалідизації. Ушкодження серединного нерва (СН) складає до 30 % ушкоджень нервових стовбурів верхніх кінцівок. Проведені дослідження показують, що діагностична та лікувальна допомога має низький рівень за цього виду ушкодження. Тактико-діагностичні помилки при ушкодженні СН є наслідком недостатньої підготовки лікарів хірургічних спеціальностей під час проведення медичної допомоги цієї категорії хворих, особливо на ранніх етапах лікування. Ця робота дозволяє поліпшити знання у разі ТУПН, зокрема порушенні цілісності СН.


Ключ. слова: периферична нервова система, ушкодження, діагностика, хірургічне лікування
Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.595

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16621 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Старченко І. І. 
Структура сідничного нерва та її особливості при післятравматичній регенерації за умов екзогенної гіпертермії : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.03.01 / І. І. Старченко; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 2000. - 18 c. - укp.

Досліджено внутрішньопучкову будову сідничного нерва білого щура та людини, а також особливості післятравматичної регенерації сідничного нерва білого щура під впливом екзогенної гіпертермії (+ 35 - 37 °C) в експерименті. Встановлено, що сідничні нерви білого щура та людини за принципом внутрішньої будови є ізоморфними фармаціями периферичної нервової системи. Екзогенна гіпертермія (+ 35 - 37 °C) стимулює, впливає на проліферацію сполучнотканинних елементів і кровоносних мікросудин регенераційної невроми. Дані умови забезпечують більш інтенсивну регенерацію новоутворених аксонів у ранні (3 - 7 діб після невротомії) терміни, а також упорядкований їх ріст, прискорення дозрівання аксонів та їх мієлінізації у більш пізні терміни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.596-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309848 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Жорж Ібрагім Ніколас 
Хірургічне лікування травматичного ушкодження серединного нерва на різних рівнях : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / Жорж Ібрагім Ніколас; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. - К., 2006. - 17 c. - укp.

Проведено вивчення клінічної картини та результатів хірургічного лікування 217-ти хворих з травматичними ушкодженнями серединного нерва на різних рівнях залежно від характеру і термінів травми. Удосконалено методи діагностики та лікування за травматичного ушкодження серединного нерва на різних рівнях. Розроблено та впроваджено у практику лікувально-діагностичні алгоритми надання спеціалізованої допомоги хворим з травматичними ушкодженнями серединного нерву, які визначають чітку послідовність клінічної оцінки та інструментальних методів обстеження хворих з даною патологією. Визначено показання та протипоказання, а також терміни хірургічного лікування. Проаналізовано результати оперативного лікування. Встановлено, що за травматичного ушкодження серединного нерва на рівні верхньої третини передпліччя, які супроводжуються ушкодженням його коротких м'язових гілок, доцільним є проведення реконструктивних операцій на нервовому стовбурі у поєднанні з коригувальними ортопедичними операціями. З'ясовано, що за травматичних ушкоджень серединного нерва больовий синдром зустрічається у 53 %, комплексний регіонарний больовий синдром - у 7,4 %. Встановлено вплив рівня ушкодження на частоту розвитку больового синдрому. Виявлено статично достовірний зв'язок залежності позитивних результатів хірургічного лікування та терміну з моменту травми. Показано, що довготривала післяопераційна електростимуляція забезпечує зниження інтенсивності больового синдрому на довгий час. З'ясовано, що використання розроблених алгоритмів дозволяє встановити позитивний стан верхньої кінцівки у 91 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.595

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА345317 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Цимбалюк В. І. 
Результати хірургічного лікування спастичності та невропатичного больового синдрому у хворих з наслідками травматичного ушкодження шийних сегментів спинного мозку / В. І. Цимбалюк, Ю. Я. Ямінський // Укр. неврол. журн. - 2011. - № 2. - С. 73-79. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - поліпшити результати лікування невропатичного больового синдрому і спастичності у хворих з наслідками травматичного ушкодження шийних сегментів спинного мозку. Проаналізовано результати лікування 26 хворих з невропатичним больовим синдромом та спастичністю на тлі наслідків травматичного ушкодження шийних сегментів спинного мозку. Хворих з високою спастичністю було 12, з невропатичним больовим синдромом - 7, з поєднанням невропатичного больового синдрому та спастичності - 7. Оцінку результатів лікування проводили залежно від тяжкості травми і виду застосованого лікування. У лікуванні больового синдрому епідуральна електростимуляція була ефективною у 77,8 % хворих, DREZ-томія шийного потовщення - в усіх хворих. У лікуванні спастичності електростимуляція була ефективною у 33,3 % хворих, DREZ-томія шийного потовщення - у 85,7 %, DREZ-томія поперекового потовщення - в усіх хворих. Висновки: диференційований підхід до вибору методу лікування спастичності та невропатичного больового синдрому у хворих з наслідками травматичного ушкодження спинного мозку дає змогу досягти доброго результату в більшості пацієнтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.75 + Р638.59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Царьов А. А. 
Структурні зміни в задніх кінцівках щурів при пошкодженні стегнового і сідничного нервів / А. А. Царьов, В. В. Кошарний, Л. В. Абдул-Огли // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Мед.-біол. науки. - 2012. - № 17. - С. 222-229. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Мета дослідження - встановлення змін, що відбуваються в кінцівках щурів у випадку пошкодження стегнового (СтН) і сідничного нервів (СН). За перетину СН зміни в кінцівці проходять низку послідовних стадій. Досліджено ранні зміни за цих станів. У першу годину після перетину СН спостерігається зменшення питомої маси м'язового волокна з її зниженням до четвертої години експерименту. За перетину СтН зміни в м'язах передньої групи відбуваються аналогічно до змін м'язів задньої групи стегна й у тій самій послідовності. За перетину СтН діаметр артеріол до четвертої години експерименту збільшується в 1,3 разу, а венул - в 1,7 разу. Діаметр капілярів у цьому разі не змінюється.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.596-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Jiang Z. 
Functional changes in motor endplates of the target muscle after amputation of the C7 nerve root / Z. Jiang, Y. Zhu, L. Xu, J. G. Xu, Y. D. Gu // Нейрофизиология. - 2014. - 46, № 1. - С. 63-69. - Бібліогр.: 41 назв. - англ.

Дані щодо структурних та функціональних змін у моторних кінцевих пластинках та м'язових волокнах м'яза-цілі після ампутації сьомого шийного нервового корінця (процедури в межах трансплантаційного хірургічного лікування наслідків відриву корінців брахіального сплетіння) поки що обмежені. Досліджено функціональні зміни в згаданих структурах, використовуючи методику стимуляційної "одноволоконної" електроміографії за умов експериментальної моделі на тваринах. Унілатеральну ампутацію сьомого цервікального нервового корінця виконано на 36 щурах-самцях, і триголові м'язи плеча тестовано за допомогою згаданої ЕМГ-методики в різні часові інтервали. Виявлено суттєві відмінності середніх варіацій ("дрижання", jitter, різниць між послідовними величинами) латентних періодів, характерних для прилеглих одне до одного м'язових волокон, у перший, другий, четвертий та шостий тижні після операційного періоду. В цей час щільність волокон у зоні ефективної стимуляції також поступово зростала. На 8 - 12-й тижні післяопераційного періоду значення варіацій ("дрижання") поверталися до нормальних, тоді як значення щільності активованих волокон продовжували зростати. Одержані результати свідчать про те, що післяампутаційні компенсаторні процеси в м'язах-цілях волокон нервового корінця С7 завершуються через 9 - 12 тижнів після ампутації останнього.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.595-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Рудюк Т. Я. 
Особливості структурної організації ушкодженого сідничого нерва за умов гіпотиреозу на ранніх термінах після пошкодження / Т. Я. Рудюк, Л. О. Стеченко, О. В. Храпай, О. І. Ковальчук, В. Б. Раскалєй // Галиц. лікар. вісн.. - 2013. - 20, № 1. - С. 72-75. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Вивчено ультраструктурні зміни у сідничому нерві гіпотиреоїдних щурів через 2 і 3 тижні після стандартного його перетину. Встановлено, що після нанесення стандартної травми за умов гіпотиреозу через 2 тижні у дистальному відділі сідничого нерва із великою затримкою у часі розпочинались дегенераційні зміни. Затримка дегенерації призвела до більш пізнього розвитку регенерації у сідничому нерві щурів з гіпотиреозом, перші прояви якої з'явились лише через 3 тижні після перетину. Окрім відставання етапів відновлення ушкодженого нерва виявлено ознаки патологічного порушення мієлінізації з наступним руйнуванням аберантних новоутворених волокон.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.596-2 + Р415.120.23-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Рудюк Т. Я. 
Регенерація сідничного нерва за умов його пошкодження та гіпотиреозу : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.09 / Т. Я. Рудюк; ДВНЗ "Івано-Франків. нац. мед. ун-т". - Івано-Франківськ, 2013. - 20 c. - укp.

Уперше встановлено особливості ультраструктурних змін у нервовому стовбурі за умов набутого гіпотиреозу після тяжкого ушкодження нервового стовбура залежно від терміну після травмування. Уперше за умов перерізки периферичного нерва у разі гіпотиреозу вивчено стан нервових волокон, що проростають у дистальний відрізок нервового стовбура, та їх мієлінізацію під впливом L-тироксину і міакальцику. Одержані дані дозволили з'ясувати закономірності процесів регенерації та мієлінізації нервових волокон у різні терміни після ушкодження залежно від впливу L-тироксину і міакальцику за умов відтворення експериментальної моделі травми периферичного нерва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.596-5 + Р415.120.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА400809 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Демченко Т. В. 
Особливості відновлення довільних м'язових зусиль згиначів та розгиначів після пошкодження периферичних нервів задніх кінцівок у щурів : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / Т. В. Демченко; Тавр. нац. ун-т ім. В.І. Вернадського. - Сімф., 2013. - 20 c. - укp.

Виявлено вплив однобічної травми сідничного нерва на силу довільних м’язових скорочень згиначів та розгиначів стопи травмованої та контралатеральної кінцівок, а також часові етапи їх функціонального відновлення. Показано, що на обох кінцівках найбільша втрата та термін повного відновлення сили притаманні тильним флексорам у порівнянні з плантарними. З'ясовано, що у разі одноразового та хронічного введення оксибутират натрію (ОБН) має вибіркову дію по відношенню до нервово-м'язового апарату травмованої кінцівки. За умов хронічного введення ОБН прискорює відновлення сили м'язів травмованої кінцівки та стимулює зростання сили м'язів інтактної контралатеральної кінцівки, причому цей ефект спостерігається навіть через 5 - 8 тижнів після припинення його введення. Під дією хронічного введення ОБН поряд зі зниженням збудливості відбувалося полегшення проведення збудження на обох кінцівках за непрямого подразнення м'язів гомілки після травми нерва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.596-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА403161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Царьов О. О. 
Закономірності змін гемомікроциркуляторного русла м'язів задніх кінцівок щурів при пошкодженні стегнового і сідничного нервів : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / О. О. Царьов; Харк. нац. мед. ун-т. - Х., 2013. - 15 c. - укp.

Вивчено та доповнено дані про зміни судинного русла скелетної мускулатури задніх кінцівок щурів за денервації шляхом перетискання та перерізування сідничного й стегнового нервів. Уточнено та доповнено відомості про особливості топографії, описано варіанти розташування судинно-нервового пучка задніх кінцівок щурів. Описано закономірності зміни судин гемомікроциркуляторного русла (ГМЦР) скелетної мускулатури задніх кінцівок щурів при денервації. Встановлено, що за перерізування сідничного та стегнового нервів зміни на рівні ГМЦР скелетної мускулатури більш виражені у порівнянні з перетисканням периферичних нервів. На основі особливостей топографії м'язів задніх кінцівок щурів запропоновано шкірні розрізи, відповідні проекції сідничного та стегнового нервів. Визначено динаміку зміни діаметрів судин ГМЦР скелетних м'язів за денервації в її ранні терміни та визначено взаємозв'язок між параметрами ГМЦР і терміном денервації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.596-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА404520 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Брагарь О. А. 
Профілактика ушкодження променевого нерва при хірургічному лікуванні діафізарних переломів плечової кістки : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.21 / О. А. Брагарь; ДУ "Ін-т травматології та ортопедії НАМН України". - Київ, 2014. - 18 c. - укp.

В ході експериментальної частини роботи на 76-ти трупах людей встановлені морфометричні показники топографії променевого нерва в ділянці плеча, зокрема, точка виходу променевого нерва з однойменного каналу у дорослих чоловіків мезо- та брахіморфної статури й у всіх жінок є сталим топографоанатомічним орієнтиром, який знаходиться на відстані D-E та визначається коефіцієнтом 1,3 Е-F, де D - точка виходу променевого нерва з борозни Е та F - верхівки латерального та медіального надвиростків плечової кістки відповідно. На підставі аналізу оперативного лікування 197-ми хворих з переломами плечової кістки шляхом оцінки віддалених результатів створений алгоритм диференційованого підходу до вибору оптимальної технології остеосинтезу з врахуванням конституційних особливостей пацієнта, виду та типу перелому, результатів клінічно-інструментального неврологічного обстеження. Під час оцінювання віддалених результатів хірургічного лікування переломів плечової кістки з урахуванням топографічно-конституційних особливостей променевого нерва в ділянці плеча показана ефективність використання інтрамедулярного блокованого остеосинтезу та пластин з кутовою стабільністю. Водночас, проведення оперативного лікування переломів плечової кістки без урахування топографічно-конституційних особливостей променевого нерва в ділянці плеча вказує на відносний ризик розвитку невропатії зазначеного нерва 7,2 (95 % ДІ 4,2 - 12,5) із співвідношенням шансів 13,5 та абсолютним ризиком 43 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.43-5 + Р638.595

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА406189 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Родинский А. Г. 
Электрические и силовые ответы мышц голени крысы после односторонней компрессии седалищного нерва и системного введения гамма-гидроксибутирата / А. Г. Родинский, И. Я. Сердюченко, Т. В. Демченко // Нейрофизиология. - 2013. - 45, № 2. - С. 175-186. - Библиогр.: 38 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*738.822.1 + Р638.596-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Цимбалюк Ю. В. 
Лікування наслідків ушкодження ліктьового нерва із застосуванням тривалої електростимуляції / Ю. В. Цимбалюк // Укр. неврол. журн. - 2013. - № 1. - С. 65-69. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - поліпшення результатів відновного лікування хворих з ушкодженням ліктьового нерва з застосуванням тривалої електростимуляції. У клініці відновлювальної нейрохірургії у період з 2008 до 2012 р. прооперовано 15 хворих з ушкодженням ліктьового нерва з використанням методики прямої тривалої електростимуляції. Всім хворим виконано невроліз та декомпресію ліктьового нерва (у 2-х хворих електростимуляційну систему встановлювали після нейрорафії). Після звільнення ліктьового нерва від щільних рубцево-змінених тканин, що його оточують, було проведено імплантацію електростимуляційної системи "НейСі-3М" (Україна). Ця система має переваги над короткотривалою електростимуляцією, оскільки не потребує відвідування хворим фізіотерапевтичного відділення. Система є індивідуальною та надає змогу здійснювати стимуляцію хворим за домашніх умов декілька разів на добу протягом тривалого часу, що суттєво підвищує ефективність лікування. Завдяки проведеному лікуванню у 12-ти (80 %) хворих одержано позитивні результати відновлення функції ліктьового нерва (покращання рухів кисті, чутливості, зникнення або зменшення больового синдрому, регрес вегетативно-трофічних змін). Зроблено висновок, що використання тривалої електростимуляції - ефективний і безпечний метод впливу на функціональний стан нервово-м'язового апарату кінцівки у випадку ушкоджень ліктьового нерва. Електростимуляція ефективна також у хворих з давністю захворювання понад два роки. Її використання надає змогу досягнути більш повноцінного та швидкого відновлення втраченої функції у порівнянні з хворими, яким проведено невроліз та декомпресію без електростимуляції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.595.2-5

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Цимбалюк Ю. В. 
Використання прямої тривалої електростимуляції при наслідках ушкодження сідничого нерва / Ю. В. Цимбалюк // Клініч. хірургія. - 2013. - № 4. - С. 62-65. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено результати хірургічного лікування 57 хворих з приводу наслідків ушкодження сідничого нерва (СН) з використанням системи для тривалої електростимуляції "Нейсі 3М". Система вітчизняного виробництва, індивідуальна, надає можливість проведення сеансів прямої електростимуляції в домашніх умовах, кілька разів на добу, протягом тривалого часу. Досягнуто позитивні результати у вигляді збільшення об'єму та сили рухів у нижніх кінцівках (НК) різного ступеня, відновлення чутливості та зникнення або зменшення вираженості больового синдрому у 46 (81 %) хворих. За неефективності консервативного лікування та наявності показань до оперативного втручання у хворих у разі ушкодження СН використання тривалої електростимуляції забезпечує відновлення втрачених функцій НК, регрес больового синдрому та вегетативно-трофічних розладів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.596

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Родинский А. Г. 
Сравнительный анализ реакций мышц задних конечностей крыс после односторонней компрессии седалищного нерва и системного введения гамма-гидроксибутирата / А. Г. Родинский, Т. В. Демченко // Нейрофизиология. - 2014. - 46, № 3. - С. 257-261. - Библиогр.: 16 назв. - рус.

Проведен сравнительный анализ силовой активности мышц (разгибателей и сгибателей стопы и сгибателей пальцев задних конечностей) крыс на протяжении периода системного введения натрия гамма-гидроксибутирата (ГГОБ) (100 мг/кг, внутрибрюшинно, ежедневно в течение 4-х нед) после унилатерального передавливания седалищного нерва (СН). Анализировали отдаленные эффекты после введения препарата (10-я и 12-я нед после операции). Силу сокращения мышц определяли с помощью тензометрических устройств. В контрольной группе животным СН также передавливали, но ГГОБ не вводили. В экспериментальной группе спустя неделю после операции у мышц на стороне передавливания нерва была выражена заметная функциональная потеря (20 - 24 %), тогда как на противоположной стороне наблюдался функциональный прирост (60 - 17 %). Начиная со 2-й по 4-ю неделю введения ГГОБ травмированная конечность реагировала стойким приростом силы и у мышц-разгибателей, и у сгибателей (соответственно в 2 - 2,5 раза и на 20 - 50 %), тогда как прирост силы сокращений мышц контралатеральной конечности (30 - 40 %) не зависел от функционального назначения мышц. В отдаленные сроки (10-я и 12-я нед) после операции сила сокращений мышц травмированной и контралатеральной конечностей увеличивалась максимально на 30 - 40 % по сравнению с контролем, причем данный прирост на травмированной конечности наблюдался у разгибателей, а на контралатеральной - у сгибателей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.596-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Родинский А. Г. 
Закономерности изменений гемомикроциркуляторного русла мышц задних конечностей крыс при повреждении бедренного и седалищного нервов : монография / А. Г. Родинский, В. В. Кошарный, А. А. Царёв, Л. В. Абдул-Оглы, А. И. Павлов. - Днепропетровск : Середняк Т.К., 2014. - 128 c. - Библиогр.: с. 100-127 - рус.

Исследованы закономерности изменений гемомикроциркулярного русла (ГМЦР) мышц задних конечностей при повреждении седалищного и бедренного нервов. Описана закономерность измерения ГМЦР скелетной мускулатуры задних конечностей крыс при денервации. На основе особенностей топографии мышц задних конечностей крыс предложены кожные разрезы, соответствующие проекциям седалищного и бедренного нервов, определена динамика изменения диаметров сосудов ГМЦР скелетных мышц при денервации в ее ранние сроки и взаимосвязь между параметрами ГМЦР и сроком денервации. Полученные данные позволяют углубить и дополнить существующие данные об изменении строения скелетной мускулатуры и ГМЦР при повреждении периферических нервов, что позволяет улучшить и оптимизировать оказание первой помощи при травмах, сопровождающихся разрывом нервов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.596-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА788057 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Кучерук О. Є. 
Травматичні ушкодження променевого нерва на різних рівнях : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.05 / О. Є. Кучерук; НАМН України, Ін-т нейрохірургії ім. А.П. Ромоданова. - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

Розширено наукові уявлення щодо регенераторних можливостей променевого нерва в порівнянні з серединним нервом, яке показало не кількісне, а лише якісно краще відновлення нервово-м'язового апарату (переважно його функціонального стану). На основі клінічних досліджень підтверджено факт можливої іннервації довгої голівки триголового м'яза плеча за рахунок гілок пахового нерва. Визначено, що найбільш частим ушкодженням променевого нерва є його ураження в середній третині плеча, при цьому у 85 % випадків воно пов'язане з переломами плечової кістки та заходами щодо лікування цих переломів. Запропоновано адаптовану до даного виду патології шкалу оцінки функціонального стану кінцівки - модифіковану шкалу оцінки втрати рухової функції променевого нерва. Доведено неефективність використання методу прямої невротизації у разі ушкоджень променевого нерва. Виявлено, що довготривала електростимуляція за допомогою імплантованих систем є методом вибору в лікуванні застарілих і неефективно відновлюваних ушкоджень променевого нерва. Основним критерієм для постановки такої системи є наявність мінімальної електрофізіологічної активності м'язів. Показано, що частота спонтанного відновлення функції нерва за результатами відновлення функції нервово-м'язового апарату після закритого ушкодження променевого нерва складає більше 80 %. Визначено чинники ризику, які погіршують або унеможливлюють спонтанну регенерацію при закритих ушкодженнях променевого нерва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.596-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА412818 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Корсак А. В. 
Ультраструктура аферентного сегментарного центру травмованого периферійного нерва за умов впливу високочастотної електрозварювальної технології / А. В. Корсак, Ю. Б. Чайковський, С. М. Чухрай, Н. В. Ритікова, Г. С. Маринський, О. В. Чернець, К. Г. Лопаткіна, В. А. Васильченко, Д. Ф. Сидоренко, Ю. З. Буряк, В. К. Сердюк // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23, кн. 2. - С. 213-219. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

На сучасному рівні широко в медичній практиці застосовується високочастотні-електрозварювальні технології, але вплив їх на нервову тканину до цього часу не визначено. Мета роботи - вивчення змін ультраструктури клітинних популяцій аферентного сегментарного центра під час процесу регенерації травмованого сідничого нерва за умов впливу високочастотної електрозварювальної технології. За допомогою методу електронної мікроскопії вивчено аферентні сегментарні центри сідничних нервів щурів (n = 20) на 1, 6 тижнях після операції відтворення моделі стандартної травми периферійного нерва з подальшим відновленням цілісності стовбура за допомогою епіневрального шва (I група) та після оперативного лікування травми нерва за запропонованою методикою з використанням високочастотної електрозварювальної технології. Контролем були псевдооперовані щури (n = 5) (III група). У разі відновлення цілісності нервового стовбура за допомогою СВ-електрозварювальної технології в нейроцитах спинномозкових вузлів ознаки альтерації та активації виражені слабкіше, ніж в групі тварин, яким цілісність нервового стовбура було відновлено за допомогою епіневральних швів. У групі тварин, яким було застосовано електрозварювальну технологію, також знижена комунікаційна взаємодія між клітинами сателітами та нейронами. Вище наведене свідчить, що у тварин, яким було застосовано електрозварювальну технологію, наявна відсутність затримки дегенерації та існують благоприємні умови для росту аксонів. Висновки: застосування ВС-електрозварювальної технології сприяє прискоренню відновлення травмованого периферійного нерва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.596-59 + Р636.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського