Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (24)Книжкові видання та компакт-диски (105)
Пошуковий запит: (<.>U=Р457.465.203.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 166
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Ананко О. А. 
Особливості клініки, діагностики та лікування шлунково-кишкових кровотеч при синдромі Меллорі - Вейсса : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.03 / О. А. Ананко; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2000. - 18 c. - укp.

Розроблено діагностичний та лікувальний алгоритми, системи прогнозування рецидивних кровотеч у разі синдрому Меллорі - Вейсса (СМВ) для поліпшення наслідків лікування. Створено класифікацію, орієнтовану на причини виникнення СМВ. Проведено патоморфологічний аналіз ділянки езофагокардіального переходу до типу підслизового варикозу, що розвивається внаслідок "прихованої" портальної гіпертензії, у поєднанні з конституційно обумовленою недостатністю сполучної тканини. Запропоновано діагностичний алгоритм, який з високою вірогідністю дозволив встановити діагноз ще до проведення ендоскопічного дослідження. Для визначення достовірних факторів, які призвели до розвитку рецидиву кровотечі (РРК) використано покроковий дискримінантний аналіз, що виявив 4 дискримінантні змінні, в процесі обчислення яких розроблено комп'ютерні програми та бальні формули з виділенням груп з низькою та високою ймовірністю виникнення РРК. На підставі отриманої прогностичної системи розроблено алгоритм лікувально-профілактичних засобів, внаслідок застосування якого частоту рецидивних кровотеч зменшено з 8,7 % до 3,4 %, термін стаціонарного лікування хворих з 5,82 +- 2,51 л/д до 3,75 +- 1,85 л/д.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.203.2-3 + Р457.465.203.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Фомін П. Д. 
Профілактика гнійно-септичних ускладнень з врахуванням особливостей перебігу і хірургічного лікування гастродуоденальних виразок у хворих цукровим діабетом / П. Д. Фомін, Є. М. Шепетько, І. Г. Мельник, С. М. Козлов, А. В. Булава // Галиц. лікар. вісн.. - 2002. - 9, № 3. - С. 273-275. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проаналізовано досвід лікування 145тиворих з шлунково-кишковими кровотечами, які виникли на тлі цукрового діабету. Всього оперовано 105 хворих, у 27-ми - операцію визнали недоцільною, 13 хворих відмовились від операцій. Вибір правильної тактики антибіотикопрофілактики та хірургічного лікування вищеозначеної патології у 2/3 хворих отримав добрі, та у 1/3 - задовільні результати без гнійно-септичних ускладнень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-52 + Р457.465.203.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бондаренко М. М. 
Оптимізація лікувальної програми у хворих з кровоточивими гастродуоденальними виразками / М. М. Бондаренко, О. І. Новіков // Галиц. лікар. вісн.. - 2002. - 9, № 3. - С. 32-33. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Визначено шляхи підвищення ефективності хірургічного лікування хворих з кровоточивими гастродуоденальними виразками завдяки застосуванню нових технологій і зниженню частоти післяопераційних гнійно-септичних ускладнень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.203.2-38

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Фомін П. Д. 
Гнійно-септичні ускладнення в хірургії кровоточивих гастродуоденальних виразок / П. Д. Фомін, В. Д. Братусь, О. І. Ліссов, С. М. Козлов, П. В. Іванчев, І. Г. Селюков // Галиц. лікар. вісн.. - 2002. - 9, № 3. - С. 272-273. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проаналізовано дані про 1201 хворого, прооперованого в центрі з надання невідкладної допомоги з приводу шлунково-кишкових кровотеч м. Києва у разі кровоточивих гастродуоденальних виразок. В даній групі гнійно-септичні ускладнення спостерігались у 16-ти хворих (1,3 %). Серед них зустрічались загоєння ран (у 13-ти прооперованих) та абсцеси черевної порожнини у трьох. Проведено аналіз причин розвитку цих ускладнень і засоби їх профілактики. З використанням передопераційного введення антибіотиків, виконанням органозберігаючих операцій на основі ваготомії та невідкладних операцій (протягом 6 - 24 год) у разі нестійкого гемостазу вдалося знизити частоту гнійно-септичних ускладнень з 1,3 % до 0,9 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.203.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Яворський М. І. 
Особливості хірургічної тактики у хворих з кровоточивою виразкою шлунка та дванадцятипалої кишки і прогнозування рецидиву кровотечі : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.03 / М. І. Яворський; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. - Т., 2002. - 19 c. - укp.

У хворих з гострою виразковою шлунково-кишковою кровотечею різного ступеня вивчено спектр сироваткового білка з використанням методу ДЕФ в ПААГ, кількісний вміст Ig G, A, M у цих фракціях, кількість та функціональну активність T- і B-лімфоцитів, активність трансферину, церулоплазміну, каталази, карбоангідрази, вміст заліза, цинку та міді, показники перекисного окиснення ліпідів і стан АОЗ, які вказують на значне ураження функціонального стану печінки та зниження імунологічної реактивності організму у разі постгеморагічної анемії. Ці дані взято за основу для визначення тактики та вибору методу оперативного втручання, розробки комплексного консервативного та післяопераційного лікування хворих, спрямованого на ліквідацію кровотечі та постгеморагічної анемії, а також виникнення гострої печінково-ниркової недостатності. Вперше у хворих з виразковими гастродуоденальними кровотечами виявлено виражену гіпоальбунемію та диспротеїнемію фракцій швидких і повільних посттрансферинів, яка характеризується зменшенням кількості альбумінів, підвищенням вмісту церулоплазміну та зниженням трансферину, зростанням білка у фракціях 13, 14, 21, 25, які мали прямий зв'язок з тяжкістю крововтрати і виникненням печінково-ниркової недостатності. У даних хворих виявлено високий рівень ДК і МДА, зниження вмісту трансферину, підвищення церулоплазміну та дворазове зниження активності карбоангідрази та каталази, що вказує на виражену гіпоксію з розвитком ендотоксикозу та зниження антиоксидантного захисту. Встановлено, що у хворих з виразковими кровотечами спостерігається майже дворазове зниження вмісту заліза,

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.203.2 + Р457.204.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА319556 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гудивок В. І. 
Гастродуоденальні кровотечі виразкової природи: комплексне хірургічне лікування та коригуюча терапія / В. І. Гудивок, А. Г. Шевчук, В. М. Федорченко // Галиц. лікар. вісн.. - 2002. - 9, № 3. - С. 90-92. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Проведено аналіз хірургічного лікування 180-ти хворих з гастродуоденальними кровотечами виразкової природи. Виявлено несприятливі фактори можливості розвитку рецидиву кровотечі. Розроблено комплексну хірургічну тактику лікування, направлену на покращання кровотворення, збереження та відновлення об'єму крові, білкового обміну з мінімальним застосуванням препаратів крові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.203.2-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Матвійчук Б. О. 
Гнійно-септичні ускладнення в хірургічному лікуванні виразкових гастродуоденальних кровотеч / Б. О. Матвійчук, С. Л. Рачкевич, Я. А. Король, В. В. Михайлович, А. Я. Коваль // Галиц. лікар. вісн.. - 2002. - 9, № 3. - С. 202-203. - Бібліогр.: 1 назв. - укp.

Проаналізовано результати хірургічного лікування 327-ми пацієнтів з виразковими гастродуоденальними кровотечами. У 39-ти (11,9 %) спостерігалися гнійно-септичні ускладнення різного характеру. Шляхом мультифакторного аналізу виділено незалежний критерій виникнення цих ускладнень у ранньому післяопераційному періоді. Летальність у випадку появи гнійно-септичних ускладнень є високою, проте запроваджена у клініці лікувальна тактика дала змогу суттєво знизити їх частоту і, відповідно, післяопераційну летальність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.203.2-387

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Грома В. Г. 
Хірургічна тактика і лікування хворих з синдромом Маллорі-Вейса : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В. Г. Грома; Дніпропетр. держ. мед. акад. - Д., 2003. - 19 c. - укp.

Показано комплексний характер етіологічних чинників, розкрито механізми виникнення розривів та надано характеристику дисфункції гастроезофагальної зони у випадку синдрому Маллорі - Вейса (СМВ). Визначено залежність ступеня тяжкості крововтрати та частоти рецидивів кровотечі від кількості, локалізації, глибини розривів стінки езофагокардіальної зони, ступеня локального гемостазу та супутньої патології. Вивчено клініко-лабораторні показники, кислотність та моторну функцію шлунка в хворих на СМВ, встановлено ступінь залежності їх порушень від обсягу крововтрати. Досліджено ультраструктурні зміни в зоні розриву стінки стравохідно-шлункового переходу. Хурургічну тактику та вибір методів гемостатичних заходів оптимізовано залежно від стадії локального гемостазу в зоні розриву. Розроблено алгоритм хірургічної тактики у хворих на СМВ, а також нові схеми комбінацій лікарських препаратів, комплекс інструментальних та хірургічних втручань, в тому числі, малоінвазивні методи досягнення гемостазу залежно від швидкості, ступеня тяжкості крововтрати та з урахуванням супутньої патології. Запропоновано комплекс заходів для попередження та усунення інтоксикаційного делірію та блювотного рефлексу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.203.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Василенко Л. И. 
Трубчатые резекции желудка в лечении гастродуоденальных язв : Моногр. / Л. И. Василенко, И. Е. Верхулецкий; Донец. гос. мед. ун-т им. М.Горького. - Донецк : Донеччина, 2003. - 335 c. - Библиогр.: с. 293-332 - рус.

Приведена клинико-экспериментальная оценка различных вариантов трубчатых резекций желудка с применением комплекса клинических и экспериментально-морфологических методов исследования. Освещены преимущества и недостатки различных способов трубчатых резекций желудка, наиболее эффективная тактика консервативного и оперативного лечения. Рассмотрены вопросы профилактики и лечения постгастрорезекционных осложнений, представлены схемы медикаментозной противоязвенной терапии. Описан алгоритм эффективного консервативного и оперативного лечения больных с хроническими и осложненными гастродуоденальными язвами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.203.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА651102 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Нікішаєв В. І. 
Ендоскопічна діагностика та мініінвазивна ендохірургія при кровотечах з гастродуоденальних виразок та варикозно-розширених вен стравоходу і шлунку : Автореф. дис... д-ра мед. наук : 14.01.03 / В. І. Нікішаєв; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2003. - 38 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.203.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА327045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Мишалов В. Г. 
Особенности гемостаза при желудочно-кишечном кровотечении у больных с острым инфарктом миокарда / В. Г. Мишалов, Л. Ю. Маркулан, А. А. Бурка, И. М. Лещишин, Я. В. Нежная // Клініч. хірургія. - 2003. - № 4-5. - С. 52-53. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-3 + Р457.465.203.2-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Новиков А. И. 
Повышение эффективности хирургической тактики лечения больных с острыми гастродуоденальными кровотечениями язвенной этиологии / А. И. Новиков, А. В. Сердюк, С. А. Тылик // Сучас. гастроентерологія. - 2004. - № 4. - С. 64-65. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Наведено результати лікування 24-х хворих з гастродуоденальними кровотечами виразкової етіології та високим ризиком оперативного втручання. Використання інфузії блокатора протонної помпи омеза в комплексі з гемостатичною терапією дає змогу виграти час для проведення операції у зручніший для хворого термін, знижує ризик рецидиву кровотечі в стаціонарі.


Ключ. слова: гастродуоденальные кровотечения язвенной этиологии, хирургическая тактика, инфузионная терапия, блокатор протонной помпы
Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.203.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Волков Д. Є. 
Тимчасова балонна оклюзія аорти в комплексному лікуванні важких абдомінальних кровотеч : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.03 / Д. Є. Волков; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 2004. - 19 c. - укp.

Обгрунтовано застосування тимчасової оклюзії аорти в лікуванні тяжких абдомінальних кровотеч різної етіології, ускладнених геморагічним шоком, під час оперативних втручань на органах черевної порожнини та зачеревинного простору. Встановлено, що дозована оклюзія аорти зменшує негативні ефекти повної оклюзії внаслідок зниження післянавантаження міокарда, зменшення сили гемодинамічного "удару", вираженості ішемії абдомінальних органів і швидкості наростання реперфузійного синдрому, що обумовлює збереження гемостазу та задовільне функціонування серця й легень у післяоклюзійному періоді. Запропоновано алгоритм та методику проведення тимчасової балонної оклюзії аорти для клінічного застосування, доведено її ефективність як методу досягнення гемостазу та гемодинамічної стабілізації хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.203.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА329434 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Бондарев В. І. 
Комплексне лікування шлунково-кишкових кровотеч гастродуоденальної зони / В. І. Бондарев, Р. В. Бондарев, О. А. Орєхов // Хірургія України. - 2005. - № 4. - С. 100-103. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати лікувальну тактику у випадку шлунково-кишкових кровотеч гастродуоденальної зони. Матеріали та методи. Проаналізовано результати лікування 115-ти хворих, госпіталізованих з приводу гастродуоденальних кровотеч виразкової етіології. Вік хворих становив від 21-го до 88-ми років, чоловіків було 98 (85,2 %), жінок 17 (14,8 %). Виразку шлунка виявлено в 32-х (27,8 %) пацієнтів, виразку дванадцятипалої кишки - у 75-ти (65,2 %), поєднані виразки шлунка та дванадцятипалої кишки спостерігали у 8-ми (6,9 %) випадках. Усіх хворих комплексно обстежували, дані обстеження були критерієм вибору лікувальної тактики. Результати. У невідкладному порядку прооперовано 12 хворих (10,4 %); у відстроченому - 4-х (3,5 %). Післяопераційна летальність серед пацієнтів, прооперованих у невідкладному порядку, становила 12,6 % (2 випадки). Не оперовано 97 хворих (84,3 %),

їм проводили консервативне лікування. Комплексна противиразкова терапія включала використання квамателу (фамотидину), який вводили в добовій дозі 40 - 80 мг, кларитроміцину 500 мг двічі на добу та метронідозолу 500 мг двічі на добу. Така терапія дала змогу досягти стійкого гемостазу. Висновки. Лікувальна тактика з використанням ендоскопічної діагностики, гемостатичних і противиразкових лікарських засобів дає змогу своєчасно коригувати хірургічну тактику, зменшити кількість екстрених оперативних втручань. Для запобігання рецидиву виразкових гастродуоденальних кровотеч необхідно застосовувати активно-очікувальну та індивідуальну тактику лікування.


Ключ. слова: шлунково-кишкові кровотечі, лікувальна тактика, комплексне лікування
Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.203.2-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

П'ятничка О. З. 
Особливості хірургічної тактики у хворих на гастрит, ускладнений кровотечею : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.03 / О. З. П'ятничка; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. - Т., 2005. - 20 c. - укp.

Уперше вивчено морфофункціональні просторові та імуноморфологічні характеристики стінки шлунка та виявлено три варіанти гастритів, ускладнених кровотечею, - гострих, хронічних зі стабільним локальним імунним гомеостазом та хронічних з поглибленням імунного дисбалансу слизової оболонки шлунка. Досліджено динаміку змін концентрації секреторного імуноглобуліну A (SIgA) й активності синтезу плазмоцитами основних класів імуноглобулінів (Ig A, Ig M, Ig G) та їх кореляційний зв'язок з важкістю структурних уражень стінки шлунка за різних варіантів клінічного перебігу гастриту, ускладненого кровотечею. Установлено значення динамічної оцінки локального імунного статусу як прогностичного критерію перебігу гастриту та взаємопов'язаного з ним ризику відновлення кровотечі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.203.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА337803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Шифрин Г. А. 
Стрессбиометрия и стрессбиокоррекция желудочно-кишечных кровотечений / Г. А. Шифрин, К. В. Сериков // Патологія. - 2005. - 2, № 2. - С. 38-40. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Анализ результатов анестезиологического обеспечения у 135-ти пациентов, оперированных по поводу желудочно-кишечных кровотечений, позволил провести стрессбиометрию и стрессбиокоррекцию оригинальными методами, которые обеспечили снижение летальности до 2,9 %.


Ключ. слова: стрессбиометрия, стрессбиокоррекция, интегративная трансфузионная медицина
Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.203.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Шуляренко В. А. 
Вплив гелікобактерної інфекції на результати хірургічного лікування виразкового пілородуоденального стенозу / В. А. Шуляренко, Б. І. Слонецький, З. З. Парацій, О. В. Шуляренко // Хірургія України. - 2005. - № 4. - С. 104-108. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.


Ключ. слова: гелікобактерна інфекція, пілородуоденальний стеноз
Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.203.2-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Фомин П. Д. 
Применение антикоагулянтов у больных после операции по поводу желудочно-кишечного кровотечения / П. Д. Фомин, П. В. Булыч // Клініч. хірургія. - 2005. - № 6. - С. 5-8. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Клинический опыт свидетельствует о необходимости введения прямых антикоагулянтов в профилактических дозах больным, оперированным по поводу желудочно-кишечного кровотечения. Наиболее эффективным и безопасным является препарат из группы низкомолекулярных фракционированных гепаринов "Фраксипарин". Обобщенные данные в группе больных, у которых применяли "Фраксипарин", свидетельствуют об отсутствии неблагоприятного пика эффекта после введения препарата, постепенном действии и удержании плато в период между введением препарата, отсутствии выраженного аддитивного неконтролируемого действия фраксипарина после каждого последующего введения.


Ключ. слова: желудочно-кишечное кровотечение, хирургическое лечение, антикоагулянты, фраксипарин
Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.203.2-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Мамчич В. І. 
Проблема виконання реконструктивних втручань після операцій з приводу виразкової хвороби шлунка : [Тези наук.-практ. конф. "Актуал. пробл. клініч. хірургії та трансплантології", Київ, 2005] / В. І. Мамчич, В. А. Шуляренко, М. О. Йосипенко, О. В. Шуляренко // Клініч. хірургія. - 2005. - № 4-5. - С. 17-18. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.203.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Фомін П. Д. 
Реконструктивні операції з приводу рецидивних постваготомних та пострезекційних пептичних виразок, ускладнених гострою кровотечею : [Тези наук.-практ. конф. "Актуал. пробл. клініч. хірургії та трансплантології", Київ, 2005] / П. Д. Фомін, П. В. Іванчов, О. В. Заплавський, Ю. І. Шульженко // Клініч. хірургія. - 2005. - № 4-5. - С. 39. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.203.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського