Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (36)
Пошуковий запит: (<.>U=Р194.31$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 129
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Гавура В.  
Деякі епідеміологічні закономірності тяжкого гострого респіраторного синдрому (SARS) і грипу / В. Гавура, О. Олексенко // Ліки України. - 2005. - № 3. - С. 123-124. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Представлены данные о тяжелом остром респираторном синдроме, его этиологии и особенностях эпидемического процесса. В историческом аспекте проанализированы основные эпидемиологические закономерности двух инфекционных болезней: тяжелого острого респираторного синдрома и гриппа. Приведена новая информация относительно улучшения эпидемиологического прогноза при этих инфекциях. Рассмотрены причины активизации эпидемического процесса тяжелого острого респираторного синдрома, зарегистрированного в 2002 - 2003 гг.


Ключ. слова: тяжкий гострий респіраторний синдром, грип, етіологін, епідемічний процес, прогноз
Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.31-1 + Р194.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Аронова М. М. 
Епідеміологія грипу і ГРІ в Україні та удосконалення моніторингу за епідеміями грипу : Автореф. дис... канд. мед. наук / М. М. Аронова; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. - К., 2005. - 20 c. - укp.

Визначено основні характеристики епідемічного процесу грипу та гострих респіраторних інфекцій (ГРІ) в Україні за 1992 - 2003 рр., а саме: динаміку, інтенсивність, тенденції захворюваності, ураженість різних вікових груп населення, сезонність і циклічність. Установлено поступове зниження показників загальної захворюваності переважно за рахунок дорослого та міського населення. Зареєстровано тенденцію до зростання захворюваності дитячого населення з превалюванням вікової групи 7-ми - 14-ти років, а також сільського населення. Показано, що найвищі рівні захворюваності на грип і ГРІ в Україні зареєстровано в м.Києві. Вони перевищували середньоукраїнські показники в 1,5 - 1,7 разів. На моделі м.Києва уперше встановлено сильний прямий кореляційний взаємозв'язок між величиною температурного фактора та кількістю опадів і рівнем захворюваності на зазначені хвороби. Показано, що ймовірнішим є зростання захворюваності населення на грип за умов вищої температури повітря в осінньо-зимовий період року, а також нижчої температури та вищого рівня опадів влітку. Для ГРІ встановлено, що зі зростанням максимальної температури повітря рівень захворюваності зменшується, а у разі нижчої температури та вищої вологості повітря взимку показники розповсюдження респіраторних інфекцій вищі. Наведено порівняльну характеристику епідемій грипу 1998 - 2002 рр. в Україні та визначено їх епідеміологічні особливості. Відзначено, що епідемії реєструвались щорічно та були різними за екстенсивністю й інтенсивністю. З застосуванням розробленої комп'ютерної математичної моделі зроблено короткостроковий і довгостроковий прогноз захворюваності на грип і ГРІ на

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.31-1 + Р194.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341195 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Доан С. І. 
Динаміка виділення ентеровірусів від хворих на гострі респіраторні вірусні інфекції / С. І. Доан // Військ. медицина України. - 2005. - 5, № 1. - С. 65-71. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Показано залежність частоти виділення ентеровірусів від хворих з гострими респіраторними інфекціями від року, місяця та регіону. Середня частота ізоляції ентеровірусів за період 1998 - 2002 рр. становила 0,9 %, найвищим цей показник був у 1998 р., найменшим - у 2000 р. Найчастіше від хворих з гострими респіраторними інфекціями виділяли поліовіруси та віруси Коксакі B, питома вага яких відповідно дорівнювала 32,1 % і 33,7 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.31-1 + Р194.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Виноград Н. О. 
Пташиний грип / Н. О. Виноград // Львів. мед. часоп. - 2005. - 11, № 1. - С. 73-77. - Библиогр.: с.77 - укp.

Наведено сучасні відомості про нову інфекційну хворобу - пташиний грип. Висвітлено питання етіології, епідеміології, клініки, лабораторної діагностики, організації профілактичних і протиепідемічних заходів.

Представлены современные сведения о новой инфекционной болезни - птичьем гриппе. Освещены вопросы этиологии, эпидемиологии, клиники, лабораторной диагностики, организации профилактических и противоэпидемиологических мероприятий.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361.91 + Р514.311-3 + Р194.311

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Скачко Б. Г. 
Грипп: эффективная профилактика, рациональное лечение, полноценная реабилитация / Б. Г. Скачко. - К. : ООО "Вид-тво ім. О.Теліги", 2005. - 72 c. - рус.

Рассмотрены основные средства и методы повышения иммунитета, в частности, к вирусам и бактериям. Показано, что повышение неспецифического иммунитета позволяет с наименьшими потерями подготовиться к возможной комбинации вирусов гриппа человека и птиц во время нынешней эпидемии. Освещены особенности подготовки к вирусу гриппа с помощью использования натуральных средств.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.311-5 я9 + Р194.311 я9

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА669603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Пловецкая И. А. 
Годичные и сезонные колебания респираторной вирусной заболеваемости в г. Полтаве / И. А. Пловецкая, Л. Д. Коровина // Експерим. і клініч. медицина. - 2007. - № 1. - С. 126-129. - рус.

Проведено математичний аналіз змін сумарної респіраторної вірусної захворюваності (ГРВІ та грип) у м. Полтаві методами спектрального Фур'є-аналізу й обчислення автокореляцій. Виявлено наявність багаторічних періодичних залежностей, що дозволяє будувати апроксимаційно-інтерполяційні функції.

Проведен математический анализ изменений суммарной респираторной вирусной заболеваемости (ОРВИ и грипп) в Полтаве методами спектрального Фурье-анализа и вычисления автокорреляций. Обнаружено наличие многолетних периодических зависимостей, что позволяет строить аппроксимационно-интерполяционные функции.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.31-2(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Пловецька І. А. 
Епідемічний процес грипу і ГРВІ у працівників різних виробництв / І. А. Пловецька // Експерим. і клініч. медицина. - 2007. - № 4. - С. 152-155. - укp.

Вивчено захворюваність на грип і ГРВІ у робітників заводів з виробництва газорозрядних ламп, фарфору, медичного скла залежно від стажу. Кількість випадків і днів непрацездатності на заводі газорозрядних ламп була найменшою у робітників, які працювали на виробництві 6 - 10 років і найбільшою - до 5-ти та понад 20 років. У робітників фарфорового заводу вірогідні відмінності були у показниках "кількість днів непрацездатності" та "середня тривалість одного випадку непрацездатності". Найменше число днів непрацездатності з приводу грипу і ГРВІ разом і окремо у робітників зі стажем 6 - 10-ти років і найбільше - зі стажем понад 20 років. Те саме стосується і "середньої тривалості одного випадку". У робітників виробництва медичного скла залежності захворюваності від стажу не спостерігали.

Изучена заболеваемость гриппом и ОРВИ у рабочих заводов по производству газоразрядных ламп, фарфора, медицинского стекла в зависимости от стажа. Количество случаев и дней нетрудоспособности на заводе газоразрядных ламп было наименьшим у рабочих со стажем 6 - 10 лет и наибольшим - со стажем до 5 и свыше 20 лет. У рабочих фарфорового завода достоверные отличия были в показателях "количество дней нетрудоспособности" и "средняя продолжительность одного случая нетрудоспособности". Наименьшее количество дней нетрудоспособности по гриппу и ОРВИ вместе и раздельно было у рабочих со стажем 6 - 10 лет, а наибольшее - в группе со стажем свыше 20 лет. То же касается и "средней продолжительности одного случая". У рабочих производства медицинского стекла зависимости заболеваемости от стажа не наблюдали.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.31 + Р124.50/51-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Чеботарьова Т. А. 
Віферон при вакцинації проти грипу й гепатиту В у дітей / Т. А. Чеботарьова, І. Л. Соловйова, М. П. Костінов, О. В. Паршина, Т. С. Гусєва // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2007. - № 4. - С. 123. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.311-395 + Р194.16-395

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Гончарук О. С. 
Пташиний грип. Оцінка ефективності протидії : наук. вид. / О. С. Гончарук, М. В. Зайчикова, Д. Л. Коник, М. В. Олійник, О. В. Трофименко; НАН України. Ін-т соц. - К. : Фоліант, 2007. - 163 c. - укp.

Наведено результати соціологічного опитування населення АР Крим та 8-ми областей України щодо визначення й кількісного оцінювання рівня знань про пташиний грип і моделі поведінки за даної ситуації. Проаналізовано ставлення ключових груп та загалу населення до проблем протидії пташиному грипу. Досліджено вплив інформаційно-комунікаційних кампаній на його поведінкові стереотипи за умов очікування епідемії пташиного грипу. Розглянуто способи вирощування/утримання свійської птиці та її використання за умов домашнього господарства. Розроблено методику оцінювання дієвості системи розповсюдження окремих інформаційних продуктів.

Приведены результаты социологического опроса населения АР Крым и 8-ми областей Украины, основная цель которого - определить уровень знаний о птичьем гриппе и выявить модели поведения при данной ситуации. Проанализировано отношение ключевых общественных групп и населения в целом к проблеме противодействия птичьему гриппу. Исследовано влияние информационно-коммуникационых кампаний на его поведенческие стереотипы в условиях ожидания эпидемии птичьего гриппа. Рассмотрены способы содержания/ухода за домашней птицей и ее использования в условиях домашнего хозяйства. Разработана методика оценивания действенности систем распространения некоторых информационных продуктов.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361.91-1 + Р194.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА698100 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Казаков В. М. 
Грип А (Н1N1) 2009, "свинячий грип": пандемія (перші підсумки й перспективи розвитку) : монографія / В. М. Казаков, В. Г. Шлопов. - Донецьк : Каштан, 2009. - 189 c. - Бібліогр.: с. 158-188. - укp.

Проаналізовано сучасні літературні джерела про генетику, біологічні властивості вірусу грипу А (H1N1) Каліфорнія, відомого в усьому світі як "свинячий грип". Показано, що особливістю вірусу H1N1 2009 р. у людини є його переважна реплікація у клітинах епітелію середніх дрібних бронхів легенів і слизової кишечнику, що обумовлює відповідну клінічну картину - ранній розвиток пневмонії та частий розвиток діареї. Розглянуто історію спалахів і пандемій грипу А (H1N1) серед людей. Наведено методи профілактики та лікування грипу.

Проанализированы современные литературные источники о генетике, биологических свойствах вируса гриппа А (H1N1) Калифорния, известного во всем мире как "свиной грипп". Показано, что особенностью вируса H1N1 2009 г. у человека является его преимущественная репликация в клетках эпителия средних и мелких бронхов легких и слизистой кишечника, что обуславливает соответствующую клиническую картину - раннее развитие пневмонии и частое развитие диареи. Рассмотрена история вспышек и пандемий гриппа А (H1N1) среди людей. Приведены методы профилактики и лечения гриппа.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.311 + Р194.311

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА721405 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Марценюк В. П. 
SIR-моделювання епідемії гострих респіраторних захворювань / В. П. Марценюк, Н. В. Цяпа // Мед. інф-ка та інженерія. - 2009. - № 4. - С. 65-69. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Реалізовано підхід до аналізу розповсюдження інфекційних захворювань на базі SIR-моделей. Запропоновано методи розрахунку ряду епідеміологічних показників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.31 + Р194.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Фролов А. Ф. 
Эпидемический процесс гриппа и некоторые факторы биосферы физической природы / А. Ф. Фролов, М. И. Орлюк, В. И. Задорожная, А. А. Роменец // Доп. НАН України. - 2009. - № 1. - С. 172-176. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Проаналізовано динаміку захворюваності на грип в Україні в період 1986 - 2006 рр. та її зв'язок із деякими факторами біосфери фізичної природи (випромінюванням Сонця, магнітною індукцією навколоземного магнітного поля, головним геомагнітним полем). У періоди багаторічних епідемічних циклів грипу визначено високий і середній рівень кореляції захворюваності на грип із цими факторами біосфери. Це найбільш виражено за впливу головного геомагнітного поля. Встановлено, що початку епідемії грипу передує збільшення кореляційного зв'язку показників захворюваності на цю інфекцію та інтенсивності екологічної збудженості (Дисторшін) кліматогеографічного регіону України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.31-2(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Нейко Є. М. 
Вірусні та вірусно-бактеріальні пневмонії: світовий досвід та напрацювання медицини Прикарпаття в умовах пандемії грипу штаму H1N1 у 2009 р. / Є. М. Нейко, І. О. Савеліхіна, Л. С. Малофій, О. І. Варунків, М. М. Островський, Л. В. Глушко, І. П. Вакалюк, Л. М. Боришкевич // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Пульс. - 2009. - № 4. - С. 41-54. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Під час епідемії грипу в жовтні - листопаді 2009 р. в Україні було чітко ідентифіковано, що медики мали справу зі спалахом сезонного грипу в поєднанні з грипом А H1N1. Ситуація виявилася складною, особливо на Західній Україні, де у ці місяці спостерігали найвищу захворюваність і летальність від пневмоній. Надано огляд літературних джерел щодо міжнародного досвіду подолання пандемії вірусу грипу штаму H1N1, його наслідків та ускладнень, а також досвід медицини Прикарпаття в боротьбі з розвитком ускладнень за даної інфекції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.311 + Р412.301.19

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Чернишова Л. І. 
Як готуватися до епідемії та пандемії грипу / Л. І. Чернишова // Перинатология и педиатрия. - 2009. - № 3. - С. 150. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.311-5 + Р194.311

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Міроненко А. П. 
Особливості епідемічного процесу грипу в Україні та удосконалення епідеміологічного нагляду : автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.02 / А. П. Міроненко; Держ. установа "Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України". - К., 2009. - 40 c. - укp.

Визначено закономірності розвитку епідемічного процесу грипу в Україні. Вдосконалено його етіологічне прогнозування та розроблено принципи контролю грипу за умов проведення специфічної імунопрофілактики. Наведено теоретичне узагальнення результатів проведених багаторічних досліджень. Визначено закономірності розвитку епідемічного процесу грипу в Україні. Встановлено тенденції та темпи еволюції вірусів грипу за методом постійного вірусологічного стеження, антигенного картування та математичного моделювання. Показано, що нагромадження певної кількості генетичних мутацій, які виникають у разі пасажів вірусів на великих популяціях, призводить до змін у складі гемаглютиніну та нейрамінідази - основних поверхневих антигенів збудника, що призводить до появи нового епідемічного антигенного варіанта. Створено систему епідемічного нагляду за грипом через впровадження перманентного контролю за генетичними й антигенними змінами у складі вірусів грипу на національному, регіональному та глобальному рівнях. Установлено зв'язок цих змін з появою нового антигенного варіанта збудника, етіологічного прогнозування на цій підставі сезонних епідемій грипу в Україні та планування обгрунтованих заходів щодо зменшення рівня захворюваності контингентів високого ризику.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.31-3(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА364794 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Бадогін С. Г. 
Вивчення безпечності вакцини проти пандемічного грипу А(H1N1) "Моногрипполнео" в Україні / С. Г. Бадогін, Т. Б. Спірідонова, Н. М. Крупко, Т. С. Пікалова, Г. В. Мойсеева // Сучас. інфекції. - 2010. - № 2. - С. 59-63. - укp.

Наведено спостереження за 400-ма щепленими вакциною проти пандемічного грипу A (H1N1) "МоноГрипполНео". За використання цієї вакцини загальна кількість зафіксованих реакцій склала 15,25 % з них місцевих - 5,25 %, загальних реакцій - 10 %. Поствакцінальних ускладнень або сильних реакцій не зареєстровано. Надані результати дослідження підтверджують низькі реактогенні властивості та безпечність вакцини "МоноГрипполНео".


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.311-395

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Шостакович-Корецкая Л. Р. 
Особливості перебігу грипу А (H1N1) Каліфорнія, ускладненого пневмонією в умовах пандемічного спалаху / Л. Р. Шостакович-Корецкая, О. О. Волікова, О. П. Шевченко, О. В. Шевельова, В. О. Черток // Сучас. інфекції. - 2010. - № 2. - С. 42-45. - укp.

Наведено клініко-лабораторні особливості перебігу гострої респіраторної вірусної інфекції, ускладненої пневмонією за умов спалаху пандемічного грипу A (H1N1) Каліфорнія, які спостерігалися у 53-х хворих. Встановлено більш швидкий розвиток пневмонії із розвитком ознак гострої дихальної недостатності та респіраторним дистрес-синдромом, що супроводжувалось лабораторними змінами в загальному аналізі крові та рентгенологічній картині у вигляді розповсюджених інфільтративно-вогнищевих змін у різних відділах легень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.311 + Р412.301.1 + Р194.311

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Шостакович-Корецька Л. Р. 
Порівняльна характеристика клнічного перебігу пандемічного грипу A/H1N1 у дітей м. Дніпропетровська з дітьми різних країн світу / Л. Р. Шостакович-Корецька, В. В. Маврутенков, А. В. Чергінець, І. В. Будаєва, О. М. Якуніна // Сучас. інфекції. - 2010. - № 2. - С. 46-53. - укp.

Наведено дані ретроспективного та порівняльного клініко-епідеміологічного аналізу випадків пандемічного грипу А(H1N1) у дітей м. Дніпропетровська з дітьми із різних країн світу. Результати аналізу не виявили принципових відмінностей у клінічному перебігу пандемічного грипу А(Н1N1) у дітей м. Дніпропетровська та дітей із різних країн світу. Також не було встановлено відмінностей між перебігом сезонного та пандемічного А(H1N1) грипу у дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.311-3 + Р194.311

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Возианова Ж. И. 
Пандемия гриппа А (H1N1): особенности течения и несостоявшиеся прогнозы / Ж. И. Возианова, О. А. Голубовская // Сучас. інфекції. - 2010. - № 2. - С. 4-11. - рус.

Проаналізовано особливості епідеміологічного та клінічного перебігу грипу, що викликаний новим штамом вірусу грипу А Н1 сезону 2009 - 2010 рр. Наведено аналіз пандемій ХХ ст., надано оцінку сучасного стану проблеми та різні точки зору на пандемію "свинячого" грипу. На клінічному прикладі проаналізовано особливості ураження легень за цього захворювання та ефективність різних методів лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.311 + Р194.311

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Гриневич О. Й. 
Грип Н1N1: уроки пандемії / О. Й. Гриневич, І. Г. Маркович // Укр. мед. часоп. - 2010. - № 5. - С. 28-32. - Бібліогр.: с. 32. - укp.

25 квітня 2009 р. Центр з контролю та профілактики захворювань США (Centers for Disease Control and Prevention - CDC) повідомив про випадки інфікування людей невідомим штамом вірусу грипу з раніше невідомою комбінацією генів - А/Н1N1/09. Подібні випадки зареєстровані в Мексиці, а згодом у Канаді та 11 країнах Американського континенту і Європи. У зв'язку з цим було скликано засідання Надзвичайного комітету Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВОО3). ВОО3 визнала виниклу ситуацію надзвичайною, такою, що має значення для міжнародної спільноти, і рекомендувала усім країнам посилити заходи нагляду за спалахами грипоподібних захворювань і тяжкими випадками пневмонії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.31 + Р194.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського