Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (7)Книжкові видання та компакт-диски (34)
Пошуковий запит: (<.>U=П873.325.9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 40
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Галат В. Ф. 
Акарицидна ефективність препаратів при саркоптозі свиней / В. Ф. Галат, В. О. Євстаф'єва // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2000. - № 6. - С. 44-45. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено результати лікування саркоптозу свиней дектомаксом, баймеком, бутоксом та аміцидом. Доведено високу ефективність застосування дектомаксу у разі тотальної і вушної форм саркоптозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.325.9-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дерев'янко С. В. 
Антигенні властивості ентеровірусів свиней : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.06 / С. В. Дерев'янко; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. - К., 2001. - 19 c. - укp.

Визначено і вивчено біологічні, фізико-хімічні та антигенні властивості 47 штамів ентеровірусів свиней (ЕВС), 9 з яких віднесено до ЕВС 1-го серотипу, 4 штами не належать до відомих серотипів ЕВС. Типову належність 28 виділених штамів не визначено, бо вони мають антигенні зв'язки з референтними штамами ЕВС декількох серотипів. Встановлено, що міжтипові антигенні властивості ЕВС обумовлені спільними антигенними детермінантами вірусного походження. Внаслідок міжтипового схрещування референтних штамів ЕВС одержано клони з проміжними антигенними властивостями. На підставі вивчення штамів ЕВС з міжтиповими антигенними властивостями створено "набір діагностикумів ентеровірусних пневмоентеритів свиней".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.325.9 + П872.333-925

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313754 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Айшпур О. Є. 
Гемофільозний полісерозит в свинарських комплексах (перебіг, діагностика, специфічна профілактика) : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.03 / О. Є. Айшпур; Нац. аграр. ун-т. - К., 2000. - 23 c. - укp.

Вивчено гемофільозний полісерозит у свиней: особливості перебігу, патологоанатомічну та бактеріологічну діагностики, вплив на розвиток патології органів відтворення, застосування лікувально-профілактичних і вакцинних препаратів. Визначено особливості перебігу хвороби, патологоанатомічні зміни, вплив збудника на розвиток викиднів у свиноматок. Підбито підсумки використання формолвакцини проти гемофільозного полісерозиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.325.93,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310546 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Москалюк В. І. 
Епізоотологія, діагностика та профілактика пастерельозу свиней : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.08 / В. І. Москалюк; Нац. аграр. ун-т. - К., 2002. - 17 c. - укp.

Досліджено базові аспекти епізоотології пастерельозу в свинарських господарствах України. Проаналізовано епізоотичні показники: індекс епізоотичності, захворюваність, смертність, летальність, коефіцієнт вогнищевості. Встановлено ступінь впливу природно-кліматичних факторів на поширення захворювання в неблагополучних господарствах Полісся. Наведено результати досліджень біологічних властивостей виділених з патологічного матеріалу польових штамів Pasteurella multocida на фоні гострої та хронічної форм інфекції. Досліджено резистентність культур збудника до антибіотиків. Здійснено серологічне типізування польових штамів пастерел за капсульним антигеном, внесено пропозиції до діючої інструкції щодо заходів профілактики пастерельозу сільськогосподарських тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.325.9-1-6-8(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА317861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ксьонз І. М. 
Застосування полімеразної ланцюгової реакції для діагностики хламідіозу свиней : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.03 / І. М. Ксьонз; УААН. Ін-т експеримент. і клініч. вет. медицини. - Х., 2002. - 20 c. - укp.

Наведено результати досліджень щодо застосування та науково-експериментального обгрунтування методу полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) для діагностики хламідіозу свиней з застосуванням наборів реагентів, призначених для діагностики даної хвороби в людини. Розроблено методи відбору проб клінічного матеріалу для ПЛР-аналізу від свиней різних статевих і вікових груп та вивчено діагностичну цінність даного методу. Проведено випробування методу ПЛР для діагностики хламідіозу свиней в лабораторному та польових дослідах, запропоновано схеми оздоровчих заходів проти цієї інфекції. Наведено методичні рекомендації щодо діагностики хламідіозу свиней методом полімеразної ланцюгової реакції з використанням набору фірми "Літех".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.235 + П873.325.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА320886 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Дребот Л. М. 
Патоморфологічна характеристика лімфогландулярного апарату кишкової трубки у свиней при набряковій хворобі : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.02 / Л. М. Дребот; Харк. зоовет. ін-т. - Х., 2001. - 18 c. - укp.

Визначено, що набрякова хвороба свиней розвивається на основі гіпоплазії лімфоїдного апарату задньої частини тонкого відділу кишечнику, алергопатології до монозернових кормів або до їх сумішей, або на основі подвійної патології. Встановлено на макро- та мікроскопічному рівнях основні елементи вродженої погрішності морфо-функціональної організації лімфоїдного апарату задньої ділянки тонкого відділу кишечнику в поросят із благополучних і неблагополучних щодо набрякової хвороби господарств. Показано, що поросята, які мають гіпоплазований лімфоїдний апарат, у неблагополучних господарствах гинуть через набрякову хворобу, а у благополучних - через інші кишкові патології. Апробовано для діагностики вродженого кишкового імунодефіциту в поросят копроцитологічний лімфоцитарний тест, для діагностики алергопатології - алергічні шкірні тести.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.325.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313749 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Свєтлічна Л. І. 
Патоморфологічні зміни при парвовірусній інфекції свиней : Автореф. дис... канд. вет. наук / Л. І. Свєтлічна; Нац. аграр. ун-т. - К., 2007. - 21 c. - укp.

Проведено детальне вивчення патоморфологічних змін за парвовірусної інфекції свиней різних статево-вікових груп і у плодових оболонках з використанням методів гістології, морфометрії та статистики. На підставі аналізу результатів досліджень одержано дані стосовно патоморфології хвороби та її патогенезу. Установлено особливості локалізації збудника хвороби, гістохімічні та морфометричні параметри окремих тканин. Показано, що за патолого-анатомічного розтину мертвонароджених поросят, які загинули від паровірусної інфекції, патоморфометричними змінами є серозний або серозно-геморагічний лімфаденіт, набряклий, часто з крапковими крововиливами у паренхімі тимус, катаральне або катарально-геморагічне запалення шлунка та тонкого відділу кишечнику, набряк головного та спинного мозку. Під час проведення гістологічних досліджень зареєстровано сладж-феномен у судинах мікроциркуляторного русла, зменшення кількості та часткове руйнування лімфоцитів у імунокомпетентних органах. У нирках виявлено серозний гломеруліт з некрозом капілярів частини клубочків, крововиливи у кірковій речовині нирок, зернисту дистрофію епітелію всіх відділів канальців, їх часткове руйнування. У плодових оболонках мертвонароджених поросят мікроскопічно установлено інфільтрацію частини ворсинок еритроцитами, набряк хоріальної пластинки з базофільними вогнищами руйнування тканини та крововиливами у ній. У великих артеріях - руйнування ендотелію, медії та адвентиції. У суданих мікроциркуляторного русла - гіалінові тромби. В усіх органах мертвонароджених поросят за паровірусної інфекції реєстровано порушення обміну білків, вуглеводів і нуклеїнових кислот.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.325.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА351381 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Рацький М. І. 
Імунобіологічна реактивність і біохімічний профіль крові поросят, хворих на коліентеротоксемію, та застосування $Ebold gamma-глобулінів : автореф. дис... канд. вет. наук : 03.00.04 / М. І. Рацький; Ін-т біології тварин УААН. - Л., 2009. - 17 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П861.221 + П873.325.92-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА365053 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гаврасьєва Н. В. 
Епізоотологічний моніторинг та молекулярно-генетична характеристика збудника репродуктивно-респіраторного синдрому свиней : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / Н. В. Гаврасьєва; НААН України, ННЦ "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". - Х., 2011. - 18 c. - укp.

Одержано нові дані щодо циркуляції збудника репродуктивно-респіраторного синдрому свиней у господарствах України, в яких щорічно реєструється від 27,4 до 68 % позитивно реагуючого свинопоголів'я. На підставі секвенованих послідовностей генів збудника вперше теоретично обгрунтовано й експериментально реалізовано систему праймерів для його індикації, здійснено порівняльне оцінювання діагностичної ефективності полімеразної ланцюгової реакції й імуноферментного аналізу, за результатами якої доведено необхідність включення до схеми лабораторної індикації вірусу молекулярно-біологічного методу. Молекулярно-генетичним методом визначено філогенетичну спорідненість польових ізолятів вірусу репродуктивно-респіраторного синдрому свиней (РРСС), вперше виділених з патологічного матеріалу хворих і загиблих тварин, з європейським генотипом збудника РРСС.


Індекс рубрикатора НБУВ: П861.22 + П873.325.9-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385128 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Головко А. М. 
Аналіз епізоотичної ситуації репродуктивно-респіраторного синдрому свиней на території України і в світі за 2006 - 2008 роки / А. М. Головко, Н. В. Гаврасьєва, З. Р. Троценко, А. В. Абрамов // Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 4. - С. 243-248. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено результат епізоотичного аналізу за 2006 - 2008 рр. на території України та у більшості країн світу, за даними МЕБ та власних досліджень. Показано, що в світі РРСС дуже поширене захворювання та складає найбільшу загрозу на Європейському та Американському континентах. Засоби боротьби та профілактики РРСС на даний час недосконалі, що погіршує епізоотичну ситуацію. За методом імуноферметного аналізу досліджено 2860 проб сироваток крові від свиней з різних регіонів України, з яких виявлено 365 позитивних реакцій щодо РРСС. Проведені дослідження вказали на значне поширення РРСС на території України.


Індекс рубрикатора НБУВ: П861.22 + П873.325.9-1(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Кольчик О. В. 
Вивчення дії аміксину на імунологічний стан тварин, хворих на СПМВ / О. В. Кольчик, О. В. Прохорятова, О. Л. Борисова, Л. В. Матюша // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 3. - С. 385-389. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.6 + П873.325.9-35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Тітаренко О. В. 
Локалізація ентеробактерій роду IBEscherichiaD в організмі свиней / О. В. Тітаренко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2010. - № 2. - С. 111-113. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Викладено результати вивчення з допомогою бактеріологічного методу місць локалізації ешерихій в організмі клінічно здорових та хворих на ешерихіоз свиней. Встановлено, що в організмі клінічно здорових свиней ешерихії найчастіше локалізувалися в товстій кишці, в меншій кількості - в тонкій кишці та жовчному міхурі. У хворих тварин ешерихій виділяли переважно з товстої й тонкої кишок та жовчного міхура, менше - з печінки, селезінки, легень, нирок, лімфатичних вузлів і крові серця.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.151.16 + П873.325.92 + П841.926

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Лісова В. В. 
Патоморфологія гемофільозного полісерозиту свиней / В. В. Лісова // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2010. - № 4. - С. 122-123. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Вивчено патоморфологічні зміни за гемофільозного полісерозиту (ГФПС) свиней. Показано, що найбільш виражені макро- та мікроскопічні зміни виявляються в паренхімі та серозних оболонках легенів, серця, печінки. За умов господарства діагностика ГФПС є складною, іноді навіть неможливою, а лікувальна ефективність препаратів, запропонованих виробниками, недостатньою. Тому хвороба приносить значні економічні збитки, передусім, у вигляді загибелі ремонтного молодняку та недоотримання продукції свинарства.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.325.93-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Кліменко С. С. 
Етіологія та удосконалення специфічної профілактики пневмоентеритів поросят, спричинених патогенною та умовно патогенною мікрофлорою : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / С. С. Кліменко; Одес. держ. аграр. ун-т. - О., 2011. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.325.9-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА383271 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Віщур О. І. 
Сучасні концепції патогенезу коліентеротоксемії поросят / О. І. Віщур, М. І. Рацький, І. Є. Сологодзінська // Біологія тварин. - 2005. - 7, № 1/2. - С. 11-16. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Проаналізовано сучасні концепції патогенезу набрякової хвороби поросят. Згідно них етіопатогенез коліентеротоксемії поросят зумовлений стресом, наявністю резерваційних патогенних бета-гемолітичних штамів кишкової палички, зниженням резистентності, порушенням роботи клапанних механізмів шлунково-кишкового тракту, нестачею мінеральних речовин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.325.92-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Прохорятова О. В. 
Вивчення імунологiчного стану хворих поросят з синдромом післявідйомного мультисистемного виснаження / О. В. Прохорятова, О. В. Кольчик, Л. В. Матюша // Біологія тварин. - 2010. - 12, № 2. - С. 420-425. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Наведено результати вивчення імунологічного стану поросят 40 - 60-денного віку, що були хворими з клінічними ознаками синдрому післявідйомного мультисистемного виснаження. Встановлено зміни гематологічних показників крові, такі як: пойкілоцитоз з поліхромним забарвленням еритроцитів, олігоцитемія, лімфоцитопенія та нейтрофільний лейкоцитоз із зрушенням ядра вліво. В організмі тварин спостерігали пригнічення імунологічної активності противірусної відповіді, що виражалося в недостатньому підвищенні загального білка та IgM, значному підвищенні рівня серомукоїдів та зростанні концентрації інтерлейкінів - IL1, IL4, IL6. Зміни показників імунної резистентності підтвердили розбалансування імунологічної системи хворих поросят з подальшим формуванням алергічного компонента.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.325.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Рацький М. І. 
Вміст окремих класів імуноглобулінів у крові поросят, хворих на коліентеротоксемію, та при застосуванні gamma-глобулінів / М. І. Рацький, О. І. Віщур, І. В. Кичун, Н. А. Брода, Н. М. Лешовська, Д. І. Мудрак // Біологія тварин. - 2010. - 12, № 1. - С. 312-317. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-273.92 + П873.325.92-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Рацький М. І. 
Жирнокислотний склад ліпідного комплексу лімфоцитів крові поросят, хворих на коліентеротоксемію / М. І. Рацький, О. І. Віщур, І. В. Кичун, Н. А. Брода, Н. М. Лешовська, Д. І. Мудрак, І. Є. Соловодзінська // Біологія тварин. - 2009. - 11, № 1/2. - С. 231-236. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Наведено дані про вміст холестеролу і жирнокислотний склад загальних ліпідів лімфоцитів крові клінічно здорових і хворих на коліентеротоксемію поросят. Встановлено вірогідно більший вміст вільного холестеролу у лімфоцитах крові поросят, хворих на коліентеротоксемію, у порівнянні з клінічно здоровими. При цьому виявлено вірогідно менший вміст арахідонової і пальмітоолеїнової жирних кислот та більший - лауринової і міристинової кислот у складі загальних ліпідів лімфоцитів крові у хворих на коліентеротоксемію поросят. У загальних ліпідах лімфоцитів крові поросят, хворих на коліентеротоксемію, відбувалось зниження десатураційних процесів, а саме - індекс десатурації (ІД) ненасичених жирних кислот, визначений за співвідношенням вмісту арахідонової і лінолевої кислот, зменшувався в 1,3 рази, у порівнянні з клінічно здоровими тваринами.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-273.92 + П873.325.92-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Mikiewicz-Sygula D. 
Cloning, expression and purification of the glycoprotein VP7 serotype-specific antigen of porcine rotavirus / D. Mikiewicz-Sygula, A. Mazurkiewicz-Pisarek, A. Wojtowicz-Krawiec, V. Saczynska, G. Plucienniczak, A. Plucienniczak // Укр. біохім. журн.. - 2009. - 81, № 4 (спец. вип.). - С. 169. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.325.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Ткачук О. М. 
Експериментальне дослідження нової концентрованої вакцини iLeptospira interrogans/i серовар ibratislava/i / О. М. Ткачук // Вісн. аграр. науки. - 2000. - № 6. - С. 75-76. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.325.9-8(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського