Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (40)Книжкові видання та компакт-диски (34)
Пошуковий запит: (<.>U=П873.325.9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Дерев'янко С.В. 
Антигенні властивості ентеровірусів свиней: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.06 / С.В. Дерев'янко ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Визначено і вивчено біологічні, фізико-хімічні та антигенні властивості 47 штамів ентеровірусів свиней (ЕВС), 9 з яких віднесено до ЕВС 1-го серотипу, 4 штами не належать до відомих серотипів ЕВС. Типову належність 28 виділених штамів не визначено, бо вони мають антигенні зв'язки з референтними штамами ЕВС декількох серотипів. Встановлено, що міжтипові антигенні властивості ЕВС обумовлені спільними антигенними детермінантами вірусного походження. Внаслідок міжтипового схрещування референтних штамів ЕВС одержано клони з проміжними антигенними властивостями. На підставі вивчення штамів ЕВС із міжтиповими антигенними властивостями створено "набір діагностикумів ентеровірусних пневмоентеритів свиней".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.325.9 + П872.333-925
Шифр НБУВ: РА313754 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Айшпур О.Є. 
Гемофільозний полісерозит в свинарських комплексах (перебіг, діагностика, специфічна профілактика): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / О.Є. Айшпур ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 23 с. — укp.

Вивчено гемофільозний полісерозит у свиней: особливості перебігу, патологоанатомічну та бактеріологічну діагностики, вплив на розвиток патології органів відтворення, застосування лікувально-профілактичних і вакцинних препаратів. Визначено особливості перебігу хвороби, патологоанатомічні зміни, вплив збудника на розвиток викиднів у свиноматок. Підбито підсумки використання формолвакцини проти гемофільозного полісерозиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.325.93,022
Шифр НБУВ: РА310546 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Москалюк В.І. 
Епізоотологія, діагностика та профілактика пастерельозу свиней: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / В.І. Москалюк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Досліджено базові аспекти епізоотології пастерельозу в свинарських господарствах України. Проаналізовано епізоотичні показники: індекс епізоотичності, захворюваність, смертність, летальність, коефіцієнт вогнищевості. Встановлено ступінь впливу природно-кліматичних факторів на поширення захворювання в неблагополучних господарствах Полісся. Наведено результати досліджень біологічних властивостей виділених з патологічного матеріалу польових штамів Pasteurella multocida на фоні гострої та хронічної форм інфекції. Досліджено резистентність культур збудника до антибіотиків. Здійснено серологічне типізування польових штамів пастерел за капсульним антигеном, внесено пропозиції до діючої інструкції щодо заходів профілактики пастерельозу сільськогосподарських тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.325.9-1-6-8(4УКР)
Шифр НБУВ: РА317861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Ксьонз І.М. 
Застосування полімеразної ланцюгової реакції для діагностики хламідіозу свиней: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / І.М. Ксьонз ; УААН. Ін-т експеримент. і клініч. вет. медицини. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень щодо застосування та науково-експериментального обгрунтування методу полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) для діагностики хламідіозу свиней з застосуванням наборів реагентів, призначених для діагностики даної хвороби в людини. Розроблено методи відбору проб клінічного матеріалу для ПЛР-аналізу від свиней різних статевих і вікових груп та вивчено діагностичну цінність цього методу. Проведено випробування методу ПЛР для діагностики хламідіозу свиней в лабораторному та польових дослідах, запропоновано схеми оздоровчих заходів проти цієї інфекції. Запропоновано методичні рекомендації щодо діагностики хламідіозу свиней методом полімеразної ланцюгової реакції з використанням набору фірми "Літех".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.235 + П873.325.9
Шифр НБУВ: РА320886 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Рацький 
Імунобіологічна реактивність і біохімічний профіль крові поросят, хворих на коліентеротоксемію, та застосування гамма-глобулінів: автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.04 / Маркіян Іванович Рацький ; Інститут біології тварин УААН. — Л., 2009. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П861.221 + П873.325.92-8
Шифр НБУВ: РА365053

Рубрики:

      
6.

Дребот Л.М. 
Патоморфологічна характеристика лімфогландулярного апарату кишкової трубки у свиней при набряковій хворобі: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / Л.М. Дребот ; Харк. зоовет. ін-т. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Визначено, що набрякова хвороба свиней розвивається на основі гіпоплазії лімфоїдного апарату задньої частини тонкого відділу кишечнику, алергопатології до монозернових кормів або до їх сумішей, або на основі подвійної патології. Встановлено на макро- та мікроскопічному рівнях основні елементи вродженої погрішності морфо-функціональної організації лімфоїдного апарату задньої ділянки тонкого відділу кишечнику в поросят із господарств благополучних і неблагополучних щодо набрякової хвороби. Показано, що поросята, які мають гіпоплазований лімфоїдний апарат у неблагополучних господарствах через набрякову хворобу гинуть від неї, а у благополучних - через інші кишкові патології. Апробовано для діагностики вродженого кишкового імунодефіциту в поросят копроцитологічний лімфоцитарний тест, для діагностики алергопатології - алергічні шкірні тести.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.325.92
Шифр НБУВ: РА313749 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Свєтлічна Л.І. 
Патоморфологічні зміни при парвовірусній інфекції свиней: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / Л.І. Свєтлічна ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Проведено детальне вивчення патоморфологічних змін за парвовірусної інфекції свиней різних статево-вікових груп і у плодових оболонках з використанням методів гістології, морфометрії та статистики. На підставі аналізу результатів досліджень одержано дані стосовно патоморфології хвороби та її патогенезу. Установлено особливості локалізації збудника хвороби, гістохімічні та морфометричні параметри окремих тканин. Показано, що за патолого-анатомічного розтину мертвонароджених поросят, які загинули від паровірусної інфекції, патоморфометричними змінами є серозний або серозно-геморагічний лімфаденіт, набряклий, часто з крапковими крововиливами у паренхімі тимус, катаральне або катарально-геморагічне запалення шлунка та тонкого відділу кишечнику, набряк головного та спинного мозку. Під час проведення гістологічних досліджень зареєстровано сладж-феномен у судинах мікроциркуляторного русла, зменшення кількості та часткове руйнування лімфоцитів у імунокомпетентних органах. У нирках виявлено серозний гломеруліт з некрозом капілярів частини клубочків, крововиливи у кірковій речовині нирок, зернисту дистрофію епітелію всіх відділів канальців, їх часткове руйнування. У плодових оболонках мертвонароджених поросят мікроскопічно установлено інфільтрацію частини ворсинок еритроцитами, набряк хоріальної пластинки з базофільними вогнищами руйнування тканини та крововиливами у ній. У великих артеріях - руйнування ендотелію, медії та адвентиції. У суданих мікроциркуляторного русла - гіалінові тромби. В усіх органах мертвонароджених поросят за паровірусної інфекції реєстровано порушення обміну білків, вуглеводів і нуклеїнових кислот. Базуючись на результатах дослідження зроблено висновок, що зміни у плодових оболонках зумовлені ураженнями паровірусом, що підтведжується наявністю у багатьох клітинах внутрішньоядерних базофільних тілець-включень. Установлено особливості патогенезу паровірусної інфекції свиней. Ураження всіх імунокомпетентних органів, руйнування частини лімфоцитів і відсутність активації системи гуморального імунітету (трансфомації B-лімфоцитів у плазматичній клітині) є морфологічним проявом імуносупресивної дії збудника. Інфільтрація багатьох органів і тканин еозинофілами свідчить про алергізацію організму за паровірусної інфекції свиней. Розроблено критерії патоморфологічної діагностики цієї інфекції та наведено відповідні методичні рекомендації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.325.9 +
Шифр НБУВ: РА351381

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського