Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>U=П062.7$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Орлов В. О. 
Сільськогосподарське водопостачання та водовідведення : Підруч. для студ. вищ. навч. закл. / В. О. Орлов, А. М. Зощук; Укр. держ. ун-т вод. госп-ва та природокористування. - Рівне, 2002. - 203 c. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Наведено основні схеми сільськогосподарського водопостачання та водовідведення населених пунктів і підприємств. Висвітлено конструктивні особливості та основні принципи розрахунку водопровідних і каналізаційних мереж, водоводів, насосних станцій, станцій підготовки води та водозабірних споруд, резервуарів та водонапірних башт, каналізаційних очисних споруд. Викладено основи обводнення, пасовищного та польового водопостачання тваринницьких ферм.

Приведены основные схемы сельскохозяйственного водоснабжения и водоотвода населенных пунктов и предприятий. Освещены конструктивные особенности и основные принципы расчета водопроводных и канализационных сетей, водоводов, насосных станций, станций подготовки воды и водозаборных сооружений, резервуаров и водонапорных башт, канализационных очистительных сооружений. Изложены основы обводнения, пастбищного и полевого водоснабжения животноводческих ферм.


Індекс рубрикатора НБУВ: П062.7я73-1 + П060.3я73-1

Шифр НБУВ: ВА643687 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гончаров Ф. І. 
Про стан водопостачання в АПК / Ф. І. Гончаров // Пр. Тавр. держ. агротехнол. ун-ту. - 2010. - Вип. 10, т. 6. - С. 84-88. - Библиогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто питання водопостачання в АПК.


Індекс рубрикатора НБУВ: П062.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Балихіна Г. А. 
Науково-технологічне обгрунтування водокористування на системах Північно-Кримського каналу : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 06.01.02 / Г. А. Балихіна; НААН України, Ін-т вод. проблем і меліорації. - К., 2013. - 20 c. - укp.

Показано необхідність удосконалення водокористування, розробки методів прийняття рішень за умов ризиків стосовно вартості послуг під час забору води з каналів комплексного призначення. Запропоновано методи водокористування: у першому випадку об'єкт розглядається як цілісна система, в якій встановлюється єдина ціна; другий метод враховує збільшення ціни за транспортування води по каналу згідно з технологічними особливостями. Сформовано основні принципи платного водокористування. Проведено моделювання технологічних особливостей водокористування на прикладі АР Крим. Досліджено різні схеми водокористування: погектарну, покубометрову та комбіновану. Досліджено ризики водопостачальників і водоспоживачів, запропоновано сценарний аналіз варіантів для управління ризиками, вибір оптимальних стратегій на основі двокритеріальної оптимізації в процесі застосування інформаційних систем оцінювання ризиків і підтримки прийняття рішень для аналізу, розрахунку та контролю за надходженням плати за послуги з подачі води.


Індекс рубрикатора НБУВ: П062.7 + У9(4УКР)452

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА397306 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Поберезніченко О. Ю. 
Удосконалення технології водопостачання підприємств АПК з підземних джерел (у басейні р. Ірпінь) : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 06.01.02 / О. Ю. Поберезніченко; НААН України, Ін-т вод. проблем і меліорації. - Київ, 2015. - 20 c. - укp.

Дисертація спрямована на удосконалення технологій очищення та подачі води в системах водопостачання з підземних джерел на підприємствах АПК, які є ефективними, надійними й економічними з використанням нових вітчизняних матеріалів. У басейні р. Ірпінь проаналізовано водно-екологічну ситуацію, сучасний стан підземних водних джерел та оцінено ефективність традиційних технологій видалення заліза з води. За результатами аналізу системи водопостачання Філії "Гаврилівський птахівничий комплекс" запропоновано підходи, розроблено та впроваджено технічні рішення з визначення раціональних конструктивних і технологічних параметрів установок для знезалізнення підземних вод під час висхідного фільтрування води через плаваюче завантаження. На основі аналітичних досліджень встановлено залежності для визначення економічно найвигідніших діаметрів труб поліетиленових трубопроводів за сучасної вартості труб та електроенергії. Запропоновано метод вибору раціональної технологічної схеми очищення та подачі води на підприємства АПК залежно від довжини водовода і співвідношення витрат питної та технічної води. Проведено апробацію розроблених технічних рішень, яка показує істотне підвищення експлуатаційної надійності й енергоефективності досліджуваної системи водопостачання, за зниження експлуатаційних витрат.


Індекс рубрикатора НБУВ: П062.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА420201 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Соколюк В. М. 
Санітарно-гігієнічна характеристика води в районі молочнотоварної ферми та свиноферми / В. М. Соколюк, І. П. Лігоміна, С. В. Фурман, Д. В. Лісогурська, В. Б. Духницький // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2019. - № 2. - С. 191-196. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П086.0 + П086.4 + П062.73

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Хандола Ю. М. 
Бездротова схема автоматичного керування насосною станцією системи водопостачання для фермерських господарств / Ю. М. Хандола, А. І. Середа, О. Ю. Назаренко, Ю. М. Федюшко // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2019. - Вип. 203. - С. 114-116. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

На основі статистичної обробки добових графіків водопостачання, шляхом застосування імовірнісного метода виокремлення апріорної інформації про характер витрати води, розроблено бездротову схему автоматичного керування насосною станцією з водонапірним баком системи водопостачання для фермерських господарств.


Індекс рубрикатора НБУВ: П062.73 + Н761.103

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Стасюк С. Р. 
Удосконалення технологій знезалізнення підземних вод у системах сільгоспводопостачання : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 06.01.02 / С. Р. Стасюк; Національна академія аграрних наук України, Інститут водних проблем і меліорації. - Київ, 2021. - 23 c. - укp.

Зазначено, що сільськогосподарське водопостачання, особливо для локальних водопроводів, базується на використанні підземних вод, які мають кращу захищеність від забруднень з поверхні землі. Підземні води, що залягають на глибинах 60 - 150 м у північних регіонах України (більше 50% розвіданих запасів) мають підвищений вміст заліза, що інколи в десятки разів перевищує допустимі норми. Це вимагає будівництва і експлуатації водознезалізнювальних установок у локальних сільгоспводопроводах, до яких ставлять вимоги надійного забезпечення всіх споживачів якісною водою в достатній кількості і під необхідним вільним напором при найменших витратах на будівництво і експлуатацію водопровідних споруд. При реалізації цієї ідеї розроблено компактну установку, на яку отримано патент на корисну модель і яка займає небагато місця та може бути розміщена в насосних станціях або інших виробничих приміщеннях під дахом. Для визначення оптимальних конструктивних і технологічних параметрів такої установки проведено лабораторні дослідження процесів знезалізнення води при трьох швидкостях висхідного фільтрування проаерованої води через контактно-прояснювальний фільтр (КПФ): 7; 9 і 11 м/год для двох методів окиснення двовалентного заліза: фізико-хімічного (без біореактора), біологічного (за допомогою залізобактерій на волокнистому завантаженні біореактора). Зіставлення фізико-хімічного і біологічного методів знезалізнення підземних вод засвідчило значні переваги біологічного методу, оскільки підвищується ефективність роботи водознезалізнювальної установки Е, збільшується тривалість фільтроциклу Тф і затриманого за цей період осаду ЛО, спрощується експлуатація установки і покращуються її техніко-економічні показники. Виконано необхідні інженерні розрахунки та розроблено рекомендації з проєктування і експлуатації водознезалізнювальних установок запропонованої конструкції, виконано їх техніко-економічне обгрунтування та впроваджено у виробництво.


Індекс рубрикатора НБУВ: П062.7 + Н761.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА452954 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського