Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (24)Книжкові видання та компакт-диски (152)
Пошуковий запит: (<.>U=Л865$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 209
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Чорна Н. В. 
Технологія бісквітних напівфабрикатів з використанням соргового борошна : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.18.16 / Н. В. Чорна; Харк. держ. акад. технології та орг. харчування. - Х., 1998. - 18 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено обгрунтуванню, розробці та впровадженню нових видів борошняних кондитерських виробів. Вперше для розробки рецептур бісквітних напівфабрикатів використана нетрадиційна сировина - соргове борошно світле і темне, як джерело харчових волокон, вітамінів, мінеральних і поліфенольних сполук. Досліджені технологічні властивості борошняних сумішей з пшеничного та соргового борошна. Встановлені оптимальні концентрації соргового борошна в борошняних сумішах, надані рекомендації щодо їх використання в тих чи інших видах тіста. Досліджені якісні показники бісквітних напівфабрикатів з сорговим борошном та технологічні режими їх виробництва, закономірності процесів, що відбуваються під час їхнього зберігання. Запропоновані нові види бісквітних напівфабрикатів як основа при виробництві борошняних кондитерських виробів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л865-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дорохович А. М. 
Комплексний показник оцінки якості крекера / А. М. Дорохович, Н. В. Олексієнко // Вісн. аграр. науки. - 1998. - № 9. - С. 53-57. - Бібліогр.: назв. - укp.

Розроблене ієрархічне дерево властивостей. Показано, наскільки хімічний склад крекера відповідає вимогам нутриціології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л865.11

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Василевич О. В. 
Розробка технології борошняних кондитерських виробів підвищеної харчової цінності : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.01 / О. В. Василевич; Одес. держ. акад. харч. технологій. - О., 1998. - 18 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено питанням розробки технологій борошняних кондитерських виробів підвищеної харчової цінності з використанням білкових збагачувачів рослинного походження. Сукупність результатів теоретичних та експериментальних досліджень дозволила сформулювати доцільність використання соєво-шротового білкового ізоляту та подрібнених термічно оброблених пшеничних зародків при виробництві затяжного печива. Встановлено, що введення добавок до рецептури затяжного печива дозволяє одержати високоякісну готову продукцію, подовжує термін зберігання виробів, підвищує біологічну цінність затяжного печива. Оптимізована технологія затяжного печива з використанням СШБІ та ПТПЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л865-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА301941 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Медведєва А. О. 
Технологія борошняних кондитерських виробів з використанням соєвої пасти : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.16 / А. О. Медведєва; Київ. держ. торг.-екон. ун-т. - К., 2000. - 19 c. - укp.

Розроблено та обгрунтовано технологію борошняних кондитерських виробів із використанням білкового збагачувача рослинного походження - соєвої пасти. За сукупністю результатів теоретичних та експериментальних даних сформульовано доцільність використання соєвої пасти для виробництва бісквітного напівфабрикату, пісочного печива та кексів. Встановлено, що введення нової нетрадиційної сировини до рецептури названих виробів дозволяє одержати високоякісну готову продукцію, підвищує її біологічну цінність. Доведено, що внесення соєвої пасти скорочує витрати виробництва та знижує собівартість готових виробів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л865.1/9-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309067 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Олексієнко Н. В. 
Прогнозування та встановлення гарантійних термінів зберігання борошняних кондитерських виробів : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.18.01 / Н. В. Олексієнко; Укр. держ. ун-т харч. технологій. - К., 2000. - 20 c. - укp.

Розглянуто питання вивчення впливу різноманітних технологічних чинників на зберігання борошняних кондитерських виробів і розробки технології борошняних кондитерських виробів із подовженим терміном зберігання. На підставі проведеного комплексу досліджень розроблено і науково обгрунтовано класифікацію борошняних кондитерських виробів, що дозволяє визначити термін зберігання відповідно до домінуючого фактора. Розроблено методологію і математичну модель оцінки якості борошняних кондитерських виробів у процесі зберігання за комплексним і диференційними показниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л865-909

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА308012 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Павлишин М. Л. 
Поліпшення споживних властивостей і збереженості печива : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.18.15 / М. Л. Павлишин; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. - К., 2000. - 20 c. - укp.

Розглянуто питання поліпшення збереженості споживних властивостей цукрового печива, виготовленого з нетрадиційної сировини. Встановлено, що нові види печива "Калинка", "Горобинка", "Берізка", "Смородинка", "Насолода", "Осіння суміш" і "Весняний привіт" мають високу харчову та біологічну цінність, а також краще зберігають споживні властивості у порівнянні з традиційними виробами. Показано кореляційну залежність між перекисним, кислотним, бензидиновим і тіобарбітуровим числами та тривалістю зберігання жирів і жирової основи печива. Вивчено зміни органолептичних і фізико-хімічних показників нових видів печива залежно від використання різної упаковки й умов зберігання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л865.1/9-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312268 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Чудік Ю. В. 
Удосконалення технології бісквітних і пісочних напівфабрикатів на основі ячмінного борошна : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.18.01 / Ю. В. Чудік; Нац. ун-т харч. технологій. - К., 2002. - 20 c. - укp.

Розроблено технології бісквітних і пісочних напівфабрикатів з вмістом ячмінного борошна від 50 % до 100 % для заміни пшеничного борошна. За результатами проведених досліджень встановлено доцільність використання сумісної дії ацетату натрію та гліцерину для покращання структурно-механічних властивостей тіста та готових виробів. Визначено раціональні концентрації додатків до маси борошняної сировини - від 0,3 - 0,4 % (у разі заміни 50 - 75 % пшеничного борошна) до 0,5 - 0,6 % (у разі заміни пшеничного борошна вище 75 % або повного його виключення). Встановлено вплив додатків на формування якісної продукції на всіх етапах технологічного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л865

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА320699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Горяйнова Ю. А. 
Розробка технології виробів з пісочного тіста з використанням чорноплідної горобини : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.16 / Ю. А. Горяйнова; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. - Х., 2003. - 18 c. - укp.

Визначено поліфенольний склад плодів чорноплідної горобини, а також фізико-хімічні властивості біофлавоноїдів. Досліджено вплив домішок чорноплідної горобини (ДЧГ) на стан білкового комплексу пшеничного борошна, дію його протеолітичних і амілолітичних ферментів. Визначено високу антиоксидантну активність ДЧГ і здатність її поліпшувати стійкість жирового компонента пісочного тіста до окиснення. Теоретично знайдено та підтверджено за методом математичного моделювання раціональні концентрації ДЧГ, які дозволяють зменшити кількість жирового компонента в пісочному напівфабрикаті та підвищити харчову цінність готових виробів. Установлено позитивний вплив ДЧГ на органолептичні, фізико-хімічні та мікробіологічні властивості виробів з пісочного тіста зі зниженим вмістом жиру, на їх смак та харчову цінність. Запропоновано засіб використання чорноплідної горобини в технологічному процесі одержання даних кондитерських виробів, що полягає у додаванні домішки до борошна на початковій стадії процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л865.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА326313 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Чуйко А. М. 
Використання кріас-порошків із виноградних вичавків у виробництві борошняних виробів : Автореф. дис. канд. техн. наук : 05.18.16 / А. М. Чуйко; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. - Х., 2003. - 18 c. - укp.

Науково обгрунтовано доцільність використання порошків із виноградних вичавків, одержаних за кріогенною технологією, у виробництві борошняних виробів. Встановлено, що введення кріас-порошків до рецептур бісквітних, пісочних і дріжджових напівфабрикатів дозволяє одержати високоякісну готову продукцію з покращаними структурно-механічними властивостями, підвищеною біологічною цінністю та подовженими термінами зберігання. На основі знайдених закономірностей розроблено рецептури та технології борошняних виробів з використанням кріас-порошків із виноградних вичавків. Здійснено апробацію запропонованих розробок на підприємствах громадського харчування та хлібопекарної промисловості Харкова і визначено економічний ефект від їх можливого впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л865-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА327887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Дідик І. В. 
Вплив різних чинників на споживні властивості та збереженість крекерів : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.18.15 / І. В. Дідик; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. - К., 2003. - 20 c. - укp.

Створено якісно нові крекери з підвищеним вмістом незамінних аміно- та жирних кислот, мінеральних речовин, вітамінів за рахунок використання нетрадиційної сировини рослинного походження - м'яти перцевої, цикорію, зародкових пшеничних пластівців, гречаного борошна, мускатного горіха. Виявлено закономірності змін якості крекерів за органолептичними, фізико-хімічними та мікробіологічними показниками залежно від виду пакувальних матеріалів та умов зберігання. Встановлено, що використані природні домішки з антиоксидантними властивостями сповільнюють окиснювальні та гідролітичні процеси у жирах удвічі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л865.2-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323321 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Лебединець В. Т. 
Споживні властивості і збереженість вафель з рослинними добавками : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.18.15 / В. Т. Лебединець; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. - К., 2005. - 19 c. - укp.

Науково обгрунтовано теоретичні та практичні аспекти використання нетрадиційної сировини функціонального призначення у виробництві вафель підвищеної харчової цінності. Експериментально встановлено оптимальну кількість та підтверджено доцільність внесення до рецептури вафельних листів висівок пшеничних, зародкових пластівців, кукурудзяного борошна та панірувальних сухарів. Наведено покращаний рецептурний склад вафель відповідно до потреб організму людини, систематизований у розробленій нормативній документації. Створено якісно нові вафлі з жировими начинками, збагачені поліфункціональними біологічно активними рослинними домішками, що сприяє задоволенню потреб організму людини у життєво важливих нутрієнтах. Виявлено закономірності змін органолептичних, фізико-хімічних і мікробіологічних показників у нових вафлях залежно від внесених нетрадиційних компонентів, використаних сучасних пакувальних матеріалів за відповідних умов зберігання та обгрунтовано необхідні рекомендації. Установлено, що складові частини насіння винограду, кореня цикорію, зародків пшениці, приймочок кукурудзи, квітів акації та підварки гарбузової характеризуються ефективними антиоксидантними властивостями і у середньому удвічі сповільнюють окиснювальні та гідролітичні процеси в жирах вафель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л865.1/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА338600 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Шидакова-Каменюка О. Г. 
Вплив ядра насіння соняшнику на фізичні властивості пісочного печива / О. Г. Шидакова-Каменюка, І. М. Фоміна, Г. М. Лисюк // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2005. - № 16. - С. 108-110. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Досліджено можливість застосування ядра соняшнику в технології пісочного печива і його вплив на фізико-хімічні властивості готового виробу.


Ключ. слова: ядро насіння, печиво, крихкість, міцність, твердість
Індекс рубрикатора НБУВ: Л865.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Штефан Є. В. 
Математичне моделювання процесів коекструзії при виготовленні трубчастих виробів з начинками / Є. В. Штефан, Л. М. Мізнік // Наук. вісті НТУУ "КПІ". - 2005. - № 6. - С. 82-85. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено аналітичну модель процесу коекструзії дисперсних матеріалів, зокрема, у разі виготовлення трубчастих виробів із начинками.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л865.1/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16492 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Дробот В. І. 
Дослідження впливу житнього солодового екстракту на якість тіста і пряників / В. І. Дробот, А. Д. Прокопенко, Д. Ю. Ігнатченко // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2005. - № 16. - С. 28-29. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Досліджено вплив житнього солодового екстракту на структурно-механічні властивості тіста та якість пряників. Установлено, що використання у виробництві пряників житнього солодового екстракту замість крохмальної патоки підвищує граничну напругу зсуву пряничного тіста, що вимагає більшої кількості води під час приготування тіста і поліпшує якість пряників.


Ключ. слова: пряники, якість, житній солодовий екстракт, крохмальна патока, вологість, температура тіста, гранична напруга зсуву
Індекс рубрикатора НБУВ: Л865.3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Макарова О. В. 
Удосконалення технології борошняних кондитерських виробів на основі композитних сумішей : Автореф. дис... канд. техн. наук / О. В. Макарова; Одес. нац. акад. харч. технологій. - О., 2005. - 19 c. - укp.

На підставі експериментальних даних науково обгрунтовано доцільність використання у технології затяжного та цукрового печива борошняних композитних сумішей на основі зернобобової й олійної сировини. Проведено попередню теплову обробку складових композитних сумішей, яка забезпечує різноманітні функціонально-технологічні властивості, а також сприяє поліпшенню якості та споживчих властивостей даного печива. Вивчено закономірності одержання стійкої емульсії й механізми впливу олієвмісних компонентів композитних сумішей на процеси приготування емульсії та тіста, обгрунтовано співвідношення складових борошняних сумішей. Установлено особливості впливу двох- і трикомпонентних борошняних сумішей на в'язкісні, пружні, міцнісні й адгезійні властивості напівфабрикатів на певних стадіях технологічного процесу виробництва печива. Обгрунтовано підвищення вологості кондитерського тіста за умов внесення до сладу суміші компонентів з високою водопоглинальною здатністю. Проведено оптимізацію рецептур і технологічних параметрів виробництва затяжного та цукрового печива на основі двох- і трикомпонентних борошняних сумішей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л865-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА340883 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Сафонова О. М. 
Теоретичні передумови та практичні аспекти використання добавок - регуляторів кислотності зі спиртами для поліпшення борошна / О. М. Сафонова // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2006. - № 18. - С. 13-16. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Обгрунтовано можливість використання добавок регуляторів кислотності (оцтової та лимонної кислот, їх натрієвих солей тощо) сумісно з поліатомними спиртами (зокрема гліцерином) для регулювання структурно-механічних властивостей хлібного та кондитерських видів тіста з різної борошняної сировини.


Ключ. слова: добавки-регулятори кислотності, поліатомні спирти, хлібне і кондитерські види тіста, борошняна сировина
Індекс рубрикатора НБУВ: Л83-32 + Л865-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Шидакова-Каменюка О. Г. 
Технологія виробів із пісочного тіста з використанням ядра насіння соняшнику : Автореф. дис... канд. техн. наук / О. Г. Шидакова-Каменюка; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. - Х., 2006. - 18 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л865.11-3

Шифр НБУВ: РА344483 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Своєволіна Г. В. 
Удосконалення технології заварних пряників : Автореф. дис... канд. техн. наук / Г. В. Своєволіна; Нац. ун-т харч. технологій. - К., 2006. - 20 c. - укp.

Удосконалено технологію заварних пряників з приготування рідких (вологості 32,5, 36 %) з 30,50 % від маси борошна у тісті житнього борошна або густих заварок (вологості 30 %) з 75 % суміші житнього та пшеничного борошна, з заварюванням борошна кислим інвертним сиропом з pH 2,8 і вмістом сухих речовин 60 % та з додаванням до заварок від 4%, борошна з ячмінного солоду. На підставі проведених досліджень визначено оптимальне дозування солодового борошна, що дозволяє скоротити тривалість ферментації заварок до 1-ї доби для рідких заварок і до 4-х діб - для густих заварок. Установлено вплив удосконаленої технології на інтенсифікацію технологічного процесу та на тривалість зберігання готових виробів. Затверджено нормативну документацію (рецептури, технологічні інструкції), нову технологію впроваджено у виробництво. Визначено ефективність удосконаленої технології за показником конкурентоспроможності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л865.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА345603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Залевська Н. О. 
Удосконалення технології здобного печива з начинкою : Автореф. дис... канд. техн. наук / Н. О. Залевська; Нац. ун-т харч.технологій. - К., 2006. - 20 c. - укp.

Запропоновано використання комплексної суміші поверхнево-активних речовин складного ефіру полігліцерину, тригліцериду стеаринової кислоти, моностеарату гліцерину, сорбату тристеарату для удосконалення технології приготування здобного тістового напівфабрикату. Досліджено вплив комлексної суміші гідроколоїдів "Едгум КД 15" і яблучної клітковини на властивості фруктової начинки та запропоновано технологію її виготовлення. Визначено раціональні режими формування напівфабрикатів за методом ко-екструзії, які забезпечують якість готових виробів за максимальної продуктивності. Розглянуто процеси тепломасопереносу під час випікання - сушіння - охолодження двокольорового печива та здобного печива з начинкою, обгрунтовано раціональні режими, які забезпечують інтенсифікацію процесу. Проведено кваліметричну оцінку ефективності удосконаленої технології, показано перевагу запропонованих технологічних рішень у порівнянні з традиційними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л865.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА345602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Вісник Львівської комерційної академії / ред.: Б. Д. Семак. - Л., 2007. - 178 с. - (Сер. товарозн.; Вип. 8). - укp.

Проаналізовано вплив нетрадиційних домішок на покращення амінокислотного складу вафель. Описано антиоксидантні властивості домішок, що покращують здобне печиво рослинного походження, рослинних домішок на твердих жирах. Розглянуто питання дослідження наявності збудників картопляної хвороби хліба та інших спороутворювальних бактерій в борошні, прогнозування змін якості хлібобулочних та борошняних кондитерських виробів під час зберігання. Визначено мінеральний склад солодких страв, збагачених розторопшею.

Проанализировано влияние нетрадиционных примесей на улучшение аминокислотного состава вафель. Описаны антиоксидантные свойства примесей, улучшающих сдобное печенье растительного происхождения, растительных примесей на твердых жирах. Рассмотрены вопросы исследования наличия возбудителей картофельной болезни хлеба и других спорообразующих бактерий в муке, прогнозирования изменений качества хлебобулочных и мучных кондитерских изделий при хранении. Определен минеральный состав сладких блюд, обогащенных расторопшей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л83я54(4УКР)3 + Л865я54(4УКР)3

Шифр НБУВ: Ж69765/тов. Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського