Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Автореферати дисертацій (12)Книжкові видання та компакт-диски (105)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=З810.42$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 341
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Харченко А. В 
Обобщение некоторых оценок статистической теории обучения на случай больших наборов данных / А. В Харченко // Управляющие системы и машины. - 1998. - № 6. - С. 63-66. - Библиогр.: 2 назв. - рус.

Узагальнено оцінки довірчих інтервалів емпіричного ризику для задач класифікації та відновлення регресії в статистичній теорії навчання, коли навчальною множиною є великий набір даних, якому притаманна локальна стабільність сумісного розподілу значень невідомої функції та параметрів елементів даних.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.421

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Власенко В. А. 
Исследование эффективности алгоритма идентификации объектов на основе метода лучевых сумм в пространстве преобразования Фуко-Гильберта / В. А. Власенко, В. Г. Заганич, С. В. Лавриненко, Н. К. Макаренко // Пр. УНДІРТ. Штуч. інтелект і розпізнавання образів. - 1998. - № 2(14). - С. 29-32. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Рассматривается алгоритм идентификации объектов на основе метода лучевых сумм. Представляются его рабочие характеристики в пространстве обобщенной фазы по Фуко-Гильберту. Исследуются возможности алгоритма для идентификации объектов по их отдельным фрагментам.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69421 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Васильев В. И. 
Индуктивные методы обнаружения закономерностей, основанные на теории редукции / В. И. Васильев, И. В. Суровцев // Управляющие системы и машины. - 1998. - № 5. - С. 3-13. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Розглянуто теорію редукції стосовно задач навчання розпізнаванню образів, виявлення закономірностей, відновлення функціональних залежностей та функцій належності у розмитих множинах та кластеризації. Запропоновано ітеративний підхід до розв'язання задач розпізнавання образів із застосуванням методів, що базуються на теорії редукції. Розглянуті методи базуються на індуктивному підході.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бодянський Є. В. 
Оцінювання параметрів і структури полігармонічних процесів за допомогою штучних нейронних мереж / Є. В. Бодянський, Н. С. Ламонова // Адапт. системи автомат. упр. : міжвід. наук.-техн. зб. - 1998. - Вип. 1. - С. 86-93. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Обговорюється проблема оцінювання та пошуку структури полігармонічних стохастичних процесів в умовах невизначеності. Припускається, що процес є сумою гармонічних компонент з різними невідомими частотами та незалежних випадкових змінних. Запропоновано підхід до вирішення цієї проблеми, заснований на багатомодельному адаптивному алгоритмі визначення розладнань та теорії штучних нейронних мереж. Розроблено архітектуру багатошарової нейронної мережі та алгоритми настроювання параметрів нейронів, що забезпечують максимальну швидкість процесу навчання.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.42 + З811.723

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63671 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Киселева Е. М. 
О применении метода потенциальных функций для решения стохастической задачи оптимального разбиения множеств = Про застосування методу потенційних функцій для розв'язання стохастичної задачі оптимального розбиття множинOn harnessing of potential function method in solution of stochastic optimal set partitioning problem / Е. М. Киселева, К. А. Кузнецов // Пробл. упр. и информатики. - 1998. - № 2. - С. 123-128. - Библиогр.: 3 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26990 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Кіку А. Г. 
Розв'язання задач розпізнавання образів на основі системного підходу та попередньої обробки інформації / А. Г. Кіку, Т. І. Білоус, В. М. Бурлаков // Адапт. системи автомат. упр. : міжвід. наук.-техн. зб. - 1998. - Вип. 1. - С. 26-31. - укp.

Розглядаються питання синтезу методів виявлення та розпізнавання образів при наявності перешкод надвисокого рівня на основі застосування ідей методології системного аналізу та цілеспрямованої обробки інформації. Наводиться опис структури дослідницької пошукової системи для синтезу методів виявлення та розпізнавання, яка побудована на основі вказаної методології, та її основних блоків. Підхід, що використовується, дозволяє досягти задовільних результатів розв'язання задач розпізнавання при рівнях перешкод, коли існуючі методи непрацездатні.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63671 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кравец Т. В. 
Алгоритм нейронной классификации по наблюдениям из смеси с переменными концентрациями / Т. В. Кравец, Р. Е. Майборода // Кибернетика и систем. анализ. - 1998. - № 6. - С. 133-140. - Библиогр.: 16 назв. - рус.

Запропоновано класифікатор спостережень із суміші зі змінними концентраціями, побудований на основі нейронної сітки, що навчається за алгоритмом "weighted back propagation".


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29114 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кіку А. Г. 
Розпізнавання образів на основі системного підходу та попередньої обробки інформації / А. Г. Кіку, Т. І. Білоус // Радіоелектроніка. Інформатика. Управління. - 1999. - № 1. - С. 60-63. - укp.

Розглянуто питання синтезу методів виявлення та розпізнавання образів за наявності перешкод високого рівня на основі застосування ідей системного аналізу та цілеспрямованої обробки інформації. Наведено опис структури дослідницької пошукової системи для синтезу методів виявлення та розпізнавання, побудованої на основі вказаної методології, та її основних блоків. Використаний підхід дозволяє досягти задовільних результатів розв'язання задач розпізнавання за рівнів перешкод, коли існуючі методи, побудовані на основі класичного підходу, не працездатні. Наведено приклад розв'язання подібної задачі виявлення образів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Васильєва Н. К. 
Умови оптимальності та двоїстість для неперервних задач оптимального розбиття множин : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.01 / Н. К. Васильєва; Дніпропетр. держ. ун-т. - Д., 1999. - 19 c. - укp.

Дисертацію присвячено побудуванню умов оптимальності у рамках схеми Дубовицького - Мілютина, а також співвідношень та оцінок розриву двоїстості для неперервних задач оптимального розбиття множин. Для неперервної задачі оптимального розбиття множини на підмножини з заданими координатами їх центрів з обмеженнями у формі рівностей та нерівностей отримано необхідні та достатні умови оптимальності у диференційній та двоїстій формах, а також у термінах сідлової точки, доведено сильну теорему двоїстості. Для неперервної задачі оптимального розбиття множини на підмножини з невідомими координатами їх центрів з обмеженнями у формі рівностей та нерівностей отримано необхідні диференційні та субдиференційні умови оптимальності, досліджено деякі умови виконання сильної теореми двоїстості, доведено існування розв'язків прямої та двоїстої задач, а також побудовано декілька оцінок розриву двоїстості. Проведено ряд узагальнень викладених результатів, зокрема, для динамічних задач розбиття.


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.112.1,022 + З810.42 с11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306446 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Дубровин В. И. 
Построение адаптивных систем классификации на основе нейронных сетей с латеральным торможением / В. И. Дубровин, C. А. Субботин // Радіоелектроніка. Інформатика. Управління. - 1999. - № 2. - С. 110-114. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Розглянуто розв'язок задачі класифікації на основі нейронних мереж із латеральним гальмуванням. Висвітлено методи навчання карт ознак самоорганізації Кохонена. Розглянуто питання використання апріорної інформації про значущість ознак. Зроблено аналіз можливості застосування розглянутих моделей. Результати роботи можна використати для будування адаптивних систем діагностики.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.428 + З810.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Кузнєцов К. А. 
Методи та алгоритми розв'язування стохастичних задач оптимального розбиття множин : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.01 / К. А. Кузнєцов; Дніпропетр. держ. ун-т. - Д., 1999. - 16 c. - рус.

Дисертацію присвячено розробці математичних методів та алгоритмів розв'язування неперервних стохастичних задач оптимального розбиття множин (ОРМ). В роботі проведено дослідження властивостей та розроблено методи та алгоритми розв'язування неперервних стохастичних задач ОРМ у нових математичних постановках на основі теорій стохастичного програмування, регресійного аналізу та навчання розпізнаванню образів. Неперервні стохастичні задачі ОРМ вперше сформульовано в роботі як задачі оперативного стохастичного програмування. Для розв'язування таких задач застосовано двоїстий підхід із пошуком сідлової точки функціонала Лагранжа аналогом методу стохастичних квазіградієнтів, а також здійснено зведення до задачі навчання розпізнаванню образів. В роботі також розглянуто комплексний підхід до розв'язування неперервних стохастичних задач ОРМ із невідомим виглядом функцій із цільового функціонала та обмежень задачі, що заснований на попередньому відновленні аналітичного вигляду цих функцій або їх значень у скінченної кількості точок та подальшому розв'язуванні детермінованої задачі ОРМ.


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.114,022 + З810.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Снитюк В. Є. 
Методи зменшення невизначеності на початкових етапах проектування систем із змінною структурою : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / В. Є. Снитюк; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 1999. - 16 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено питанням зменшення невизначеності на початкових етапах системного проектування. Розроблено новий підхід до проектування систем із змінною структурою, в основі якого лежить процес формування системної моделі. Встановлено, що формування рівнів системної моделі надає можливість визначення міри існування проектного рішення. Класифіковані проблеми формулювання цілей в умовах неповноти інформації. Запропоновано методи визначення міри погодженості значень параметрів, що вказані у технічному завданні із експертною оцінкою їх одержання. Основні результати праці можна використати при прийнятті рішень про можливість реалізації проектів складних технічних систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.42 + З813

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304007 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Михаль О. Ф. 
Принцип локальной параллельности в задачах обработки нечеткой информации. Базовые операции / О. Ф. Михаль, О. Г. Руденко // Доп. НАН України. - 1999. - № 8. - С. 71-75. - Библиогр.: 3 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.42с11

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Перепелица В. А. 
К проблеме распознавания фрактальных графов / В. А. Перепелица, И. В. Сергиенко, А. М. Кочкаров // Кибернетика и систем. анализ. - 1999. - № 4. - С. 72-89. - Библиогр.: 27 назв. - рус.

Вводиться означення передфрактального та фрактального графів, на основі яких формулюються математичні моделі з різних галузей знань. Відзначається актуальність розпізнавання передфрактальних графів, насамперед, з точки зору принципового покращання ефективності розв'язання алгоритмічних проблем. Запропоновано і строго обгрунтовано клас поліноміальних алгоритмів розпізнавання властивостей передфрактальності для цих графів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.42с11

Шифр НБУВ: Ж29114 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Рублев Б. В. 
Разделение двух ограниченных точечных множеств на плоскости с помощью эллипса / Б. В. Рублев // Доп. НАН України. - 1999. - № 7. - С. 26-29. - Библиогр.: 8 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.42с11

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Соловьева Е. А. 
Естественная классификация: системологические основания / Е. А. Соловьева; Харьк. гос. техн. ун-т радиоэлектрон. - Х., 1999. - 222 c. - Библиогр.: 163 назв. - рус.

Рассмотрены феномен, теория и применение естественной (сущностной) классификации как основы любой фундаментальной науки, а также концептуального моделирования в интеллектуальных автоматизированных информационных системах. Разработана и применена для исследования картины мира системология систем-классов (внешних систем). Впервые рассмотрены операционные и математические критерии естественной классификации произвольной проблемной области. Построена категорно-функторная модель естественной классификации как концептуальной модели универсума на основе синтеза системологических и математических методов. Предложен новый метод системологического классификационного анализа на основе естественной классификации, который позволяет отразить в классификации глубинные знания о проблемной области, существенные свойства моделируемых объектов, а также наделить классификацию объяснительной и предсказательной силой. Показано, что применение естественных классификаций схем обеспечивает поддержку принятия оптимальных решений, получение выводов и рекомендаций, повышающих эффективность, а также адаптивность систем и технологий, основанных на знаниях.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.428 + З970.50-010

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597847 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Тоценко В. Г. 
Метод прогнозування параметрів технічних рішень з використанням експертної інформації / В. Г. Тоценко, П. Т. Качанов // Реєстрація, зберігання і оброб. даних. - 1999. - 1, № 3-4. - С. 73-77. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Запропоновано метод прогнозування параметрів на основі використання інформації про аналогічні рішення-прецеденти та експертної інформації щодо властивостей часткових прогнозуючих функцій. Метод є узагальненням методу багатовимірної лінійної екстраполяції. Викладено алгоритм визначення параметрів оптимальних часткових прогнозуючих функцій і використання їх для прогнозування параметрів рішень.


Ключ. слова: прогнозування параметрів,
Індекс рубрикатора НБУВ: З810.426

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16550 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Мамедов Р. К. 
Моделирование погрешностей оценки меры близости между объектами при распознавании образов / Р. К. Мамедов // Электрон. моделирование. - 1999. - 21, № 1. - С. 39-46. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Побудовано математичну модель похибки оцінки міри близкості між об'єктами при розпізнаванні електроенергетичних образів і на її основі виведено умови їх мінімізації. Реалізація цих умов дозволяє зменшити похибки оцінки міри близкості між об'єктами у 2-4 рази.


Ключ. слова: распознавание, погрешность, мера близости между объектами, минимизация погрешностей
Індекс рубрикатора НБУВ: З810.42

Рубрики:


      
Категорія:    
19.

Клименко В. П. 
Аналитическое моделирование решения некоторого класса краевых задач / В. П. Клименко, А. Л. Ляхов, Т. Н. Швалюк // Радіоелектроніка. Інформатика. Управління. - 2000. - № 2. - С. 82-87. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Символьные преобразования громоздких формульных выражений являются одним из наиболее сложных аспектов аналитического моделирования инженерных задач. Предложен компьютерный метод решения одного класса систем дифференциальных уравнений. Приведены результаты решения задач.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Манухін О. В. 
Розробка методів аналізу та діагностики символьних інформаційних потоків : Автореф. дис... канд. техн. наук : 01.05.02 / О. В. Манухін; НАН України. Ін-т пробл. моделювання в енергетиці. - К., 2000. - 16 c. - укp.

Дисертацію присвячено питанням проектування пошукових і кластерних систем. Розроблено новий напрямок у математичному моделюванні символьного потоку будь-якої складності, що базується на концепції використання ієрархічно упорядкованих граматичних правил алфавіту потоку. Встановлено, що об'єднання потоків повідомлень у категорії "клас" на етапі формування спектра (образа) потоку дає можливість здійснити гнучкий процес машинного дослідження складних лінгвістичних закономірностей мови потоку. Запропоновано конструктивні системні та числові методи аналізу подібних явищ у відкритих і закритих інформаційних потоках даних. Основні результати роботи застосовано для проектування нових типів систем кластеризації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з810.420 + В195,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА311055 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського