Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>U=Е70*447$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Двирский А. Е. 
"Идеал женщины" Н. И. Пирогова и евгеника Ф. Гальтона / А. Е. Двирский, В. С. Пикалюк, А. А. Двирский // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2012. - 11, № 1. - С. 110-114. - Библиогр.: 20 назв. - рус.

Вперше проаналізовано рукопис H. І. Пирогова "Ідеал жінки", який тривалий час був невідомий. У цьому творі Н. І. Пирогов аналізує роль жінки у вихованні дітей, вказує на необхідність врахування спадкових задатків для формування високоосвічених людей та важливість адекватного підбору подружніх пар. Згодом цей аспект незалежно від нього ретельно розробив Ф. Гальтон, який створив науку євгеніку і сприяв розвитку генетики людини та медичної генетики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р45 д(4УКР) + Е70*447

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кир'яченко С. П. 
Молекулярно-генетичні маркери ризику розвитку важкої перинатальної патології у новонароджених : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.15 / С. П. Кир'яченко; НАМН України, ДУ "Нац. наук. центр радіац. медицини". - К., 2012. - 19 c. - укp.

Досліджено роль АСЕ, АТ2R1, TNF-α, МТНFR генів та їх ген-генної взаємодії у оцінці ризику розвитку важкої перинатальної патології та критичних станів у новонароджених. Одержано дані щодо ролі генів АСЕ, АТ2R1, ТNF-α, МТНF у розвитку перинатальної патології та критичних станів. Визначено асоціацію генотипів DD гена АСЕ і СС гена АТ2R1 з підвищеним ризиком розвитку перинатальної патології та асфіксії, РДС, НЕК, неонатальної жовтяниці. Встановлено асоціацію поліморфних варіантів 308АА та 308АG гена TNF-α з розвитком важкої перинатальної патології, перинатального гіпоксичного ушкодження, РДС, НЕК, неонатальної жовтяниці. З'ясовано асоціацію генотипу 677ТТ гена МТHFR зі скороченням терміну гестації та розвитком важкої перинатальної патології та критичних станів у недоношених новонароджених. Встановлено потенціальний вплив на зростання у 3,5 раза ризику розвитку важкої перинатальної патології у новонароджених у разі поєднання ID/АG/СТ/АА генотипів та найвищий протективний ефект у 14,23 раза до розвитку перинатальної патології у разі наявності комбінації II/AA генотипів генів АСЕ, АТ2R1. Виявлено вплив ген-генної взаємодії у розвиток важкої перинатальної патології та розроблено прогностичну модель, що включає гени АСЕ, АТ2R1, TNF-α, з високою передбачувальною цінністю 72,53 %, для раннього прогнозування ризику розвитку критичних станів новонароджених. Створена модель показала, що генетичний аналіз є перспективним до застосування в клінічній практиці, оскільки дозволить виділити серед новонароджених групу ризику одразу після народження, до появи клінічних проявів неонатальних захворювань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*447 + Р733.3-14

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА392859 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського