Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>TJ=Перинатологія та педіатрія<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 97
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Омельченко Л. І 
Етичні аспекти проведення наукових досліджень та клінічних випробувань лікарських засобів серед дітей / Л. І Омельченко, Н. В. Харченко, А. Г. Ципкун // Перинатологія та педіатрія. - 2005. - № 1/2. - С. 8-10. - укp.

Відображено актуальність проблеми медичної етики в педіатрії. Висвітлено принципи прийняття рішень про проведення біомедичних досліджень у дітей. Розглянуто особливості проведення таких досліджень з урахуванням віку дитини, рівня корисності та ризику для її життя.

Отражена актуальность проблемы медицинской этики в педиатрии. Освещены принципы принятия решений о проведении биомедицинских исследований у детей. Рассмотрены особенности проведения таких исследований с учетом возраста ребенка, уровня полезности и риска для его здоровья.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)п3

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Давиденко І. С 
Експресія проліферативно-клітинного нуклеарного антигену в ядрах трофобласта хоріальних ворсин плаценти при залізодефіцитній анемії вагітних / І. С Давиденко, Т. Д. Задорожна // Перинатологія та педіатрія. - 2005. - № 1/2. - С. 22-25. - Бібліогр.: с. 25. - укp.

Імуногістохімічним методом досліджено експресію проліферативно-клітинного нуклеарного антигену (PCNA) в цитотрофобласті і синцитіотрофобласті проміжних стиглих, термінальних і стовбурових ворсин. Установлено, що відповідно до ступеня залізодефіцитної анемії вагітних спостерігається істотна кількісна проліферативна реакція цитотрофобласта ворсин плаценти, з певними особливостями залежно від типу ворсин. Для залізодефіцитної анемії вагітних характерною є прямопропорційна залежність процесів інтенсивної репарації ДНК у синцитіотрофобласті (згідно з даними про експресію PCNA в ядрах) від ступеня анемії, що найбільшою мірою виявляє себе у проміжних стиглих і термінальних ворсинах і порівняно менше відображене у стовбурових ворсинах.

Иммуногистохимическим методом исследована экспрессия пролиферативно-клеточного нуклеарного антигена (PCNA) в цитотрофобласте и синцитиотрофобласте промежуточных зрелых, терминальных и стволовых ворсин. Установлено, что соответственно степени железодефицитной анемии беременных наблюдается существенная количественная пролиферативная реакция цитотрофобласта ворсин плаценты, причем с определенными особенностями в зависимости от типа ворсин. Для железодефицитной анемии беременных характерной является прямопропорциональная зависимость процессов интенсивности репарации ДНК в синцитиотрофобласте (согласно данным об экспрессии PCNA в ядрах) от степени анемии, что в наибольшей мере проявляет себя в промежуточных зрелых и терминальных ворсинах и сравнительно меньше выражено в стволовых ворсинах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.411.033-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Павловський В. О. 
До питання первинної профілактики алергічних захворювань / В. О. Павловський // Перинатологія та педіатрія. - 2005. - № 1/2. - С. 131-132. - Бібліогр.: с. 132. - укp.

Наведено стислий аналіз причин росту алергічних захворювань, наголошено на необхідності й можливості активного їх запобігання з урахуванням міжнародної практики та вітчизняного досвіду. Вміщено конкретні пропозиції щодо первинної профілактики алергічних захворювань.

Приведен краткий анализ причин роста аллергических заболеваний, подчеркнута необходимость и возможность активного их предупреждения со ссылкой на международную практику и отечественный опыт аллергических заболеваний. Приведены конкретные предложения по первичной профилактике.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.41,2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Багдасарова І. В. 
Ефективність глюкокортикоїдної та цитостатичної терапії первинного гломерулонефриту з нефротичним синдромом у дітей раннього віку / І. В. Багдасарова, О. І. Малежик, С. П. Фоміна // Перинатологія та педіатрія. - 2005. - № 1/2. - С. 83-85. - Бібліогр.: с. 85. - укp.

Проаналізовано ефективність застосування глюкокортикоїдної та цитостатичної терапії, а також кількість рецидивів у 213-ти дітей, хворих на гострий гломерулонефрит з нефротичним синдромом залежно від віку (до 1,5 років та 1,5 - 3 роки). Визначено, що агресивний перебіг захворювання з незадовільним результатом лікування притаманний для вікової групи до 1,5 років.

Проанализирована эффективность глюкокортикоидной и цитостатической терапии, а также частота рецидивов у 213-ти больных в зависимости от возраста (до 1,5 лет и 1,5 - 3 года). Выявлено, что более агрессивное течение заболевания с неудовлетворительным результатом лечения характерно для возратной группы до 1,5 лет.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.540.111-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Арабська Л. П. 
Кідді Фарматон - ефективний вибір для оптимального росту і розвитку дітей / Л. П. Арабська, О. А. Смірнова, С. І. Толкач // Перинатологія та педіатрія. - 2005. - № 1/2. - С. 45-52. - Бібліогр.: с. 52. - укp.

Проведено дослідження, у якому взяли участь 130 дітей різних вікових категорій, які одержували Кідді Фарматон. Одержані результати свідчать про високу клінічну ефективність Кідді Фарматон: препарат позитивно впливає на систему травлення, нормалізує дискінетичні розлади, підвищує опір організму респіраторним хворобам, покращує стан волосся та шкіри, впливає на психоемоційну сферу, сприяє позитивній динаміці вегетативних порушень, поліпшує загальний стан, нормалізує сон, збільшує м'язову силу та її резерв, статичну та динамічну витриманість суглобів, покращує стан кісткової системи, сприяє нормалізації функціональності стану організму дитини, її центральної нервової системи, активізує роботу мозку, нормалізує основні алгоритми психічних функцій. Препарат Кідді Фарматон рекомендовано школярам для покращення успішності у школі, а також у передекзаменаційний період.

Проведено исследование, в котором приняли участие 130 детей разных возрастных категорий, которые получали препарат КИДДИ фарматон. Полученные результаты свидетельствуют о высокой клинической эффективности КИДДИ фарматон: препарат положительно влияет на систему пищеварения, повышает сопротивляемость организма к респираторным болезням, улучшает состояние волос и кожи, влияет на психоэмоциональную сферу, способствует положительной динамике вегетативных расстройств, улучшает общее состояние, нормализует сон, повышает мышечную силу и её резерв, статическую и динамическую выносливость суставов, улучшает состояние костной системы, способствует нормализации функционального состояния организма ребенка, его центральной нервной системы, активизирует умственную работоспособность, нормализует основные алгоритмы психических функций. Препарат Кидди Фарматон рекомендован школьникам для улучшения успеваемости в школе, а также предэкзаменационный период.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Головченко Т. П. 
Ингаляционная терапия воспалительных заболеваний органов дыхания у детей / Т. П. Головченко // Перинатологія та педіатрія. - 2005. - № 1/2. - С. 55-58. - Библиогр.: с. 58 - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Крючко Т. О. 
Зміни концентрації інтерферонів альфа та гамма у дітей з хронічним гепатитом залежно від фази патологічного процесу / Т. О. Крючко, І. М. Несіна // Перинатологія та педіатрія. - 2005. - № 1/2. - С. 86-88. - Бібліогр.: с. 88. - укp.

Наведено результати клініко-лабораторного обстеження 30-ти дітей з хронічним гепатитом В. Вивчено зміст інтерферона (ІФН) альфа, гамма в сироватці крові залежно від фази патологічного процесу. Зроблено висновки, згідно з якими концентрація ІФН залежить від фази інфекційного процесу. Одержано результати, що дозволяють індивідуально обрати терапію для даної категорії хворих.

Представлены результаты клинико-лабораторного обследования 30-ти детей с хроническим гепатитом В. Изучено содержание интерферонов (ИФН) альфа и гамма в сыворотке крови больных в зависимости от фазы патологического процесса. Сделан вывод, что концентрация ИФН зависит от фазы инфекционного процесса. Полученные результаты позволяют индивидуально выбрать терапию для данной категории больных.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.510.116-2

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ласкаржевська І. А. 
Вміст фактору некрозу пухлин-альфа в крові та конденсаті видихуваного повітря у дітей з хронічними неспецифічними захворюваннями легень / І. А. Ласкаржевська // Перинатологія та педіатрія. - 2005. - № 1/2. - С. 75-78. - Бібліогр.: с. 78. - укp.

Проведено порівняльне визначення рівня фактору некрозу пухлин-альфа (ФНП-альфа) у крові та конденсаті видихуваного повітря у 100-а дітей з хронічними неспецифічними захворюваннями легень та 24-х здорових дітей. Встановлено, що у фазі загострення хронічних неспецифічних захворювань легень вміст некрозу пухлин-альфа підвищується як у крові, так і в конденсаті видихуваного повітря. Після проведення базисної терапії рівень цього показника значно зменшився. Більш виражене зниження відзначено у групах дітей, які одержували базисну терапію та препарат антиоксидантної дії. Доведено, що визначення рівня ФНП-альфа у крові та конденсаті видихуваного повітря може бути додатковим діагностичним критерієм оцінки ступеня активності запального процесу. Встановлено, що включення до базисної терапії препаратів антиоксидантної дії сприяє нормалізації протизапальних медіаторів на рівні цитокінів та прискоренню одужання.

Проведено сравнительное определение уровня фактора некроза опухоли-альфа (ФНО-альфа) в крови и конденсате выдыхаемого воздуха у 100-а детей с хроническими неспецифическими заболеваниями легких и 24-х здоровых детей. Установлено, что в фазе обострения хронических неспецифических заболеваний легких содержание ФНО-альфа повышается как в крови, так и в конденсате выдыхаемого воздуха. После проведения базисной терапии уровень этого показателя значительно уменьшился. Более выраженное снижение показателей ФНО-альфа отмечалось в группах детей, которые получали базисную терапию и препараты антиоксидантного действия. Доказано, что определение содержания ФНО-альфа в крови и конденсате выдыхаемого воздуха может быть дополнительным диагностическим критерием оценки степени активности воспалительного процесса в легких. Установлено, что включение в базисную терапию препаратов антиоксидантного действия способствует более быстрой нормализации противовоспалительных медиаторов на уровне цитокинов и быстрейшему выздоровлению.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.56-2 + Р733.412.3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Шунько Є. Є. 
Використання комплексного імуноглобулінового препарату "Триглобулін" для лікування новонароджених з перинатальною патологією / Є. Є. Шунько, Ю. Ю. Краснова, Т. О. Орлова, С. Я. Старенька // Перинатологія та педіатрія. - 2005. - № 1/2. - С. 26-30. - Бібліогр.: с. 29-30. - укp.

Наведено результати використання вітчизняного імуноглобулінового комплексного препарату "Триглобулін" виробництва Київського підприємства "Біофарма" в комплексному лікуванні новонароджених з різною перинатальною патологією та симптомами некротичного ентероколіту. Одержані результати доводять перспективність подальших досліджень. Препарат "Триглобулін" рекомендовано для лікування новонароджених з тяжкими перинатальними інфекціями, некротичними ентероколітами та іншими інфекціями, викликаними ентеробактеріями.

Представлены результаты использования отечественного иммуноглобулинового комплексного препарата "Триглобулин" производства Киевского предприятия "Биофарма", в комплексном лечении новорожденных с различной перинатальной патологией и симптомами некротического энтероколита. Полученные результаты указывают на перспективность дальнейших исследований. Препарат "Триглобулин" рекомендован для лечения новорожденных с тяжелыми перинатальными инфекциями, некротическими энтероколитами и другими инфекциями, предположительно вызванными энтеробактериями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Крамарєв С. О. 
Вивчення ефективності і безпечності застосування ентеросорбенту Атоксил при гострих кишкових інфекціях у дітей / С. О. Крамарєв, О. А. Дмітрієва // Перинатологія та педіатрія. - 2005. - № 1/2. - С. 69-74. - Бібліогр.: с. 74. - укp.

Обстежено 60 дітей віком від 1-го до 13-ти років, хворих на гострі і кишкові інфекції (ГКІ), 30 з яких під час комплексної терапії одержували препарат "Атоксил". Критеріями оцінки ефективності лікування визначено динаміку зменшення симптомів інтоксикації, зникнення болю в області живота, нормалізація випорожнення. Доведено, що Атоксил є ефективним засобом у процесі комплексної терапії гострих кишкових інфекцій у дітей, має добру переносимість, не викликає серйозних побічних реакцій. Атоксил рекомендовано для лікування кишкових інфекцій різної етіології.

Обследовано 60 детей возрастом от 1-го года до 13-ти лет, имеющих острые кишечные инфекции. Половина больных при комплексной терапии получали препарат "Атоксил", критериями оценки эффективности которого были динамика уменьшения симптомов интоксикации, исчезновение боли в области живота, нормализация стула. Доказано, что Атоксил является эффективным средством при комплексной терапии острых кишечных инфекций у детей, имеет хорошую переносимость, не вызывает серьезных побочных реакций. Атоксил рекомендован для лечения кишечных инфекций разной этиологии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Антипкин Ю. Г. 
Вплив мікросередовища на стан здоров'я дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, які проживають в екологічно несприятливих районах / Ю. Г. Антипкин, Л. П. Арабська, С. І. Толкач, О. А. Смірнова, Н. О. Стахурська // Перинатологія та педіатрія. - 2005. - № 1/2. - С. 92-95. - Бібліогр.: с. 94. - укp.

Проаналізовано рівень захворюваності дітей, які проживають у різних районах з урахуванням екологічного стану середовища. Встановлено, що патологія різних органів і систем виявляється практично з однаковою частотою в усіх групах досліджуваних, але відхилення з боку нервової системи, у стоматологічному статусі, рецидивні бронхіти частіше виявлялися у дітей, які мешкають в екологічно забруднених районах. Доведено, що на формування патології різних органів впливають не тільки екологічні, але й соціально-побутові чинники, а екологічний фактор впливає на збільшення частоти виявлення відхилень у стані здоров'я дітей як дошкільного, так і молодшого шкільного віку.

Проанализирован уровень заболеваемости детей, которые проживают в разных районах с учетом экологического состояния микросреды. Установлено, что патология разных органов и систем выявлялась практически с одинаковой частотой во всех группах обследованных, но отклонения со стороны нервной системы, в стоматологическом статусе, рецидивирующие бронхиты чаще выявлялись у детей, которые проживают в экологически неблагоприятных условиях. Доказано, что на формирование патологии разных органов влияют не только экологические, но и социально-бытовые условия, а экологический фактор сказывается на увеличении частоты выявления отклонений в состоянии здоровья детей как дошкольного, так и младшего школьного возраста.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Вовк З. В. 
Діагностика синдрому неадекватної продукції еритропоетину і контроль ефективності лікування дітей, хворих на еритропоетин-дефіцитні анемії / З. В. Вовк // Перинатологія та педіатрія. - 2005. - № 1/2. - С. 128-130. - Бібліогр.: с. 130. - укp.

Проведено клінічну апробацію способу діагностики синдрому неадекватності продукції еритропоетину у разі анемії у дітей. Мета дослідження полягала у порівнянні співвідношення концентрації гормону та гемоглобіну сироватки крові з тестовою номограмою, розрахованою для аналогічної вибірки здорових донорів і пацієнтів з адекватною продукцією еритропоетину у випадку анемії геморагічного й залізодефіцитного генезу. Запропоновано метод графічного комп'ютерного аналізу ефективності лікування у разі недостатності еритропоетину.

Проведена клиническая апробация способа диагностики синдрома неадекватности продукции эритропоэтина при анемиях у детей, который состоит в сравнении соотношения концентрации гормона и концентрации гемоглобина сыворотки крови с тестовой номограммой, рассчитанной для аналогичной популяционной выборки здоровых доноров и пациентов с адекватной продукцией эритропоэтина при анемиях геморрагического и железодефицитного генеза. Предложен метод графического компьютерного анализа эффективности лечения недостаточности эритропоэтина.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.411.033-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Леженко Г. О. 
Вплив штучного вигодовування на фагоцитарну активність нейтрофілів у новонароджених з затримкою внутрішньоутробного розвитку / Г. О. Леженко // Перинатологія та педіатрія. - 2005. - № 1/2. - С. 37-40. - Бібліогр.: с. 40. - укp.

Вивчено стан фагоцитозу у новонароджених з затримкою внутрішньоутробного розвитку. Доведено, що у новонароджених з групи спостереження мали місце порушення різних ланцюгів фагоцитозу, які розрізняють залежно від клінічного варіанта патології. Проаналізовано вплив вигодовування новонароджених сумішами "NAN", які містять нуклеотиди, фірми "NESTLE" та стандартної суміші на фагоцитарну активність нейтрофілів. За результатами досліджень зроблено висновки, згідно з якими суміш "NAN" рекомендовано в комплексі реабілітаційних заходів дітям з затримкою внутрішньоутробного розвитку у випадку відсутності можливості забезпечення дитини грудним молоком.

Изучено состояние фагоцитоза у новорожденных с задержкой внутриутробного развития. Доказано, что у новорожденных из группы наблюдения имели место нарушения разных звеньев фагоцитоза, которые различаются в зависимости от клинического варианта патологии. Проведен анализ влияния вскармливания новорожденных смесями "NAN", которые содержат нуклеотиды, фирмы "NESTLE" и стандартной смеси на фагоцитарную активность нейтрофилов. По результатам проведенных исследований сделаны выводы о том, что смесь "NAN" можно рекомендовать в комплексе реабилитационных мероприятий детям с задержкой внутриутробного развития при невозможности обеспечения ребенка грудным молоком.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р732 + Р733.62-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Тофан Н. І. 
Вплив санаторно-курортного лікування на матково-плацентарний та плодний кровообіг вагітних жінок з анемією / Н. І. Тофан, Л. Б. Гутман, І. С. Лук"янова, А. В. Гончарова // Перинатологія та педіатрія. - 2005. - № 1/2. - С. 15-17. - Бібліогр.: с. 17. - укp.

Наведено принципи санаторно-курортного лікування вагітних з анеміями. Одержані дані свідчать про позитивний вплив запропонованої схеми лікування хворих з матково-плацентарно-плодовою гемодинамікою, стан та розвиток плоду, що дозволяє рекомендувати розроблений комплекс для широкого впровадження у практику. Результати дослідження вказують на те, що дані допплерометричного вимірювання матково-плацентарного та плодового кровообігу дозволяють об'єктивно оцінити стан плоду у вагітних з анемією.

Изложены основные принципы санаторно-курортного лечения беременных с анемиями. Полученные данные свидетельствуют о позитивном влиянии предложенной схемы лечения больных с маточно-плацентарно-плодовой гемодинамикой, состояние и развитие плода, что позволяет рекомендовать разработанный комплекс для широкого внедрения в практику. Результаты исследования указывают на то, что данные допплерометрического измерения маточно-плацентарного и плодового кровотока позволяют объективно оценить состояние плода у беременных с анемией.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.411.033-54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Кундин В. Ю. 
Радиофармацевтическое обеспечение детской нефрологии и урологии / В. Ю. Кундин, И. В. Багдасарова, О. О. Власенко // Перинатологія та педіатрія. - 2005. - № 1/2. - С. 119-123. - Библиогр.: с. 122-123 - рус.

Наведено дані про основні нефротропні радіофармпрепарати (РФП), наведено їх класифікацію. Охарактеризовано канальцеві (131 - гіпуран, 99mTc-VAG3, 99mTc-EC) і клубочкові РФП (99mTc-ДТПО, 99mTc-фосфатів), а також препарати тривалої фіксації в нирках (99mTc-ДМСО, 99mTc-глюкогептонат). Висвітлено діагностичну значущість різних РФП у випадку захворювань нирок у дітей. Наведено основні променеві навантаження у процесі радіонуклідних досліджень нирок і спосіб їх розрахунку.

Приведены данные об основных нефротропных радиофармпрепаратах (РФП), дана их классификация. Приведена характеристика канальцевых (131 гиппурана, 99mTc-MAG3. 99mTc-EC) и клубочковых РФП (99mTc-ДТПA, 99mTc-фосфатов), а также препаратов длительной фиксации в почках (99mTc-ДМСА, 99mTc-глюкогептоната). Освещена диагностическая значимость различных РФП при заболеваниях почек у детей. Проанализированы основные лучевые нагрузки при радионуклидных исследованиях почек и способ их расчета.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.54-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Петрашевич В. П. 
Применение достижений молекулярной биологии в практической медицине / В. П. Петрашевич // Перинатологія та педіатрія. - 2005. - № 1/2. - С. 113-118. - Библиогр.: с. 117 - рус.

Встановлено, що удосконалення методів лабораторної діагностики в цілому залежить від розвитку теоретичної та експериментальної біології. Доведено, що впровадження у практичну медицину сучасних методів лабораторного аналізу - це результат визначення принципів організації та регуляції активності генетичного матеріалу мікроорганізмів, вплив на них різних чинників навколишньоого середовища й вивчення патологічних змін фенотипу внаслідок такої взаємодії.

Установлено, что совершенствование методов лабораторной диагностики в основном зависит от развития теоретической и экспериментальной биологии. Доказано, что внедрение в практическую медицину современных методов лабораторного анализа - это результат определения принципов организации и регуляции активности и генетического материала микроорганизмов, влияние на них факторов окружающей среды и изучения патологических изменений фенотипа как следствие такого взаимодействия.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р345

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Неділько В. П. 
Особливості фізичного розвитку міських та сільських школярів, мешканців зони радіаційного забруднення / В. П. Неділько, Т. М. Камінська, С. А. Руденко // Перинатологія та педіатрія. - 2005. - № 1/2. - С. 96-99. - Бібліогр.: с. 99. - укp.

Наведено результати комплексного обстеження 2 000 дітей шкільного віку, які проживають у IV зоні радіаційного контролю після аварії на Чорнобильській АЕС. Проведено порівняльний аналіз одержаних результатів з такими у дітей, які мешкають у Харкові та Харківській області. З'ясовано що, показники фізичного розвитку в обстежених дітей з зони радіаційного контролю достовірно різнилися від таких у школярів, які мешкають у чистій зоні щодо показників приросту ваги хлопчиків та дівчаток, гармонійності розвитку дівчаток.

Приведены результаты комплексного обследования 2 000 детей школьного возраста, проживающих в IV зоне радиационного контроля после аварии на Чернобыльской АЭС. Проведен сравнительный анализ полученных результатов с аналогичными у детей школьного возраста, проживающих в Харькове и Харьковской области. Показатели физического развития детей, проживающих в зоне радиационного контроля, достоверно отличались от соответствующих у детей, проживающих в чистой зоне по динамике прироста веса у мальчиков и девочек, гармоничности развития у девочек.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)025.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Борисова Т. П. 
Сезонные особенности течения острого гломерулонефрита с нефротическим синдромом у детей / Т. П. Борисова // Перинатологія та педіатрія. - 2005. - № 1/2. - С. 124-127. - Библиогр.: с. 127 - рус.

Обстежено 247 дітей з нефротичним синдромом гострого гломерулонефриту (ГГН) віком 3 - 14 років. Встановлено, що підвищена захворюваність ГГН вірогідно частіше спостерігалася в літньо-осінній період. Це дозволяє припустити його етіологічний фактор. Серед особливостей ГГН у літній період - висока частота й стійкість азотемії, знижена клубочкова фільтрація, тривала макрогематурія, стійка виражена еритроцитурія, наявність структурних змін паренхіми нирок, гіперкоагуляції, підвищення Ig M крові, ШОЕ. У дітей, які занедужали восени, рідше зустрічалися азотемія, гіперкреатинін, знижена фільтрація, порушення концентраційної функції й сонографічні зміни паренхіми нирок, частіше відзначалися підвищення сироваткового Ig G і більш виражена динаміка регресу еритроцитурії. Серед особливостями зимового періоду - менша частота вихідної вираженої еритроцитурії, низькі рівні Ig M крові, весняного сезону - більш виразна динаміка зменшення еритроцитурії. Безпосередній результат лікування гірший влітку, кращий - восени. Встановлено, що результат не залежав від сезону захворювання, а віддалений істотно кращий у дітей, які занедужали восени.

Обследовано 247 детей с нефритическим синдромом острого гломерулонефрита (ОГН) в возрасте от 3 до 14 лет. Установлено, что повышенная заболеваемость ОГН чаще встречается в летне-осенний период. Это позволяет предположить его этиологический фактор. Среди особенностей ОГН в летний период - высокая частота и стойкость азотемии, сниженная клубочковая фильтрация, длительная макрогематурия, стойкая выраженная эритроцитурия, наличие структурных изменений паренхимы почек, гиперкоагуляции, повышение Ig M крови, СОЭ. У детей, заболевших осенью, реже встречались азотемия, гиперкреатинемия, сниженная фильтрация, нарушение концентрационной функции и сонографические изменения паренхимы почек, чаще отмечались повышение сывороточного Ig G и более выраженная динамика регресса эритроцитурии. Особенностями зимнего периода явились меньшая частота исходной выраженной эритроцитурии, низкие уровни Ig M крови, весеннего сезона - более отчетливая динамика уменьшения эритроцитурии. Также установлено, что непосредственный результат лечения был достоверно хуже летом, лучше осенью. Ближайший результат не зависел от сезона заболевания, а отдаленный был существенно лучше у детей, заболевших осенью.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.540.111-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Гнатейко О. З. 
Частота народження дітей з атрезією прямої кишки у Львівській області за 1985 - 2003 роки / О. З. Гнатейко, Н. І. Кіцера, З. М. Федоришин, Н. В. Гельнер // Перинатологія та педіатрія. - 2005. - № 1/2. - С. 18-21. - Бібліогр.: с. 20. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР-4ЛЬВ)026.424.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Бринь В. В. 
Стан системи протеїнази/ інгібітори протеїназ у новонароджених з синдромом аспірації меконію / В. В. Бринь, Н. М. Пясецька, Л. Т. Ванюрихіна // Перинатологія та педіатрія. - 2005. - № 1/2. - С. 32-36. - Бібліогр.: с. 35-36. - укp.

Досліджено рівень протеїназ та їх інгібіторів у сироватці крові новонароджених дітей від матерів з офарбованими меконієм навколоплідними водами. У немовлят з синдромом аспірації меконія протягом раннього неонатального періоду виявлено стійкий дисбалансу в системі протеїнази/ антипротеїнази. Зокрема зафіксовано підвищення протеолізу на тлі пригнічення і/ або вичерпування альфа-1- інгібітора протеїназ як одного з факторів патофізіологічних механізмів розвитку респіраторних порушень.

Исследован уровень протеиназ и их ингибиторов в сыворотке крови новорожденных детей от матерей с окрашенными меконием околоплодными водами. У младенцев с синдромом аспирации мекония на протяжении раннего неонатального периода выявлено стойкий дисбаланс в системе протеиназы/ антипротеиназы. В частности зафиксировано повышение на фоне угнетения и/ или истощения альфа-1-ингибитора протеиназ как одного из факторов патофизиологических механизмов развития респираторных нарушений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського