Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>TJ=Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 743
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Стецько Т. І. 
Ефективність нового антимікробного препарату на основі данофлоксацину при лікуванні шлунково-кишкових захворювань курей / Т. І. Стецько, М. В. Пашковська, В. Н. Падовський, Г. П. Угрин // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, N 2. - С. 235-241. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Наведено результати досліджень чутливості ізолятів Esсherichіa coli, виділених від клінічно хворих на колібактеріоз курчат-бройлерів, до нового антибактеріального препарату Даноксан-50 на основі фторхінолонового антибіотика третього покоління данофлоксацину. Отримані результати показали високий рівень антимікробної активності препарату по відношенню до виділених культур кишкової палички. Згідно одержаних результатів тесту на чутливість, проведеного за диско-дифузійним методом, 9 ізолятів Escherichia coli проявили високу чутливість до данофлоксацину (90 %), помірну чутливість - лише 1 штам (10 %). Резистентних до данофлоксацину штамів E. coli не було виявлено. Середній рівень мінімальної інгібуючої концентрціх (МІК) данофлоксацину для ізолятів Escherichia coli становив 0,4 мкг/мл (діапазон 0,1 - 1,6 мкг/мл). Встановлено терапевтичну ефективність нового препарату під час лікування клінічно вираженої форми колібактеріозу в курчат-бройлерів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Wojcik E. A. 
Application of bacteriophage preparation BAFASAL in broiler chickens experimentally exposed to Salmonella spp. = Застосування бактеріофагового препарату BAFASAL для лікування курчат-бройлерів, експериментально заражених Salmonella spp. / E. A. Wojcik, A. Wojtasik, E. Gorecka, M. Stanczyk, Ja. Dastych // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, N 2. - С. 241-251. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Результати дослідження показали статистично вірогідні відмінності в рівні сальмонел між групою бройлерів, яким вводився препарат BAFASAL, і контрольною групою бройлерів. Ці дані показують, що добавка BAFASAL є досить ефективною у запобіганні та зменшенні виникнення сальмонельозу в шлунково-кишковому тракті курей і може бути застосована проти сальмонельозної інфекції у домашньої птиці. Кормова добавка BAFASAL є бактеріофаговим препаратом із високою специфічністю до сероварів Salmonella, в тому числі Enteritidis, Typhi, Paratyphi, Typhimurium, Branderburg, Hadar. Бактеріофаг призначений для використання як кормової добавки для бройлерів. Ретельно підібрана суміш з трьох бактеріофагів, застосовуваних як кормова добавка для птиці, відчутно обмежує зростання патогенних штамів сальмонел, що викликають сальмонельоз у людини, другий із найчастіше згаданих зоонозів. Застосування відповідного складу бактеріофагів гарантує, що продукт відповідає всім стандартам безпеки, яким мають відповідати кормові добавки. Цей інноваційний продукт на основі натуральних компонентів екосистеми не позначиться негативно на інших організмах, крім бактерій. Препарат здатний замінити антибіотики та допомагає запобігати поширенню сальмонельозних інфекцій серед сільськогосподарських тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.221

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гутий Б. В. 
Вплив препарату "Мевесел" на прооксидантно-антиоксидантну систему організму бугайців за умов хронічного кадмієвого токсикозу / Б. В. Гутий // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, N 2. - С. 252-259. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено результати досліджень впливу хлориду кадмію на показники ензимної та неензимної ланок систем антиоксидантного захисту у молодняку великої рогатої худоби, а саме на активність каталази, супероксиддисмутази, рівень вітамінів A і E та інтенсивність перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ). Встановлено, що згодовування бугайцям даного токсиканту у дозі 0,05 мг/кг маси тіла сприяє посиленню процесів ПОЛ та знижує активність каталази, супероксиддисмутази, рівень вітамінів A і E у крові дослідних тварин упродовж усього експерименту. За умов хронічного кадмієвого токсикозу, молодняку великої рогатої худоби застосовували новий комплексний препарат мевесел з антиоксидантною дією, до складу якого входять селеніт натрію, вітамін E і метіонін. Встановлено вірогідне підвищення активності каталази, супероксиддисмутази, рівня відновленого вітаміну A та вітаміну E у крові молодняку великої рогатої худоби, яким здійснювали кадмієве навантаження. Встановлено також зниження проміжних та кінцевих продуктів ПОЛ, а саме дієнових кон'югатів та малонового діальдегіду.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сосницький О. І. 
Виникнення вогнищ проліферативного нетуберкульозного запалення в лімфатичних вузлах відгодівельних підсвинків / О. І. Сосницький, Н. В. Алексєєва // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, N 2. - С. 229-235. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

У відгодівельних підсвинків 6 - 10-ти місячного віку під час проведення післязабійної ветеринарно-санітарної експертизи виявили в брижових лімфатичних вузлах тонкого кишечника та частково в підщелепових, туберкульозоподібні патоморфологічні зміни. Патофізіологічних порушень, відмови від корму, уповільнення росту та розвитку у підсвинків не помічено. За патогістологічного дослідження некротичних вогнищ у лімфатичних вузлах встановлено, що вогнища проліферативного запалення мали клітинну будову характерну для туберкульозного ураження, індукованого патогенними мікобактеріями. Проблема диференціації імунобіологічних протективних реакцій макроорганізму на мікобактеріальні антигени складна і потрібує комплексного підходу у разі встановлення причини внутрішньошкірних алергічних реакцій на туберкулін та виникнення туберкульозоподібних утворень в лімфовузлах.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.216

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Музика В. П. 
Вивчення антимікробної активності препарату на основі флуорфеніколу при лікуванні респіраторних захворювань у телят / В. П. Музика // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, N 2. - С. 213-217. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено результати досліджень з визначення антимікробної активності препарату на основі флуорфеніколу та нестероїдної протизапальної речовини флуніксин меглуміну. Визначено видовий склад мікроорганізмів у зразках біоматеріалу від хворих на гострі респіраторні захворювання телят та проведено аналіз чутливості виділеної мікрофлори до різних груп антибіотиків. Наведені дані щодо антимікробної дії флуорфеніколу на виділені мікроорганізми та показники мінімальної інгібуючої концентрації вказують на його високу активність.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.21 + П873.311

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Музика В. П. 
Антимікробна активність нового антибактеріального препарату на основі цефтіофуру і кетопрофену та його ефективність при лікуванні респіраторних захворювань у свиней / В. П. Музика, Т. І. Стецько, Л. Л. Островська, О. З. Балян // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, N 2. - С. 218-224. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено результати вивчення антимікробної активності нового антибактеріального препарату на основі цефалоспоринового антибіотика третього покоління цефтіофуру і нестероїдної протизапальної речовини кетопрофену. Результати тесту на чутливість до цефтіофуру мікрофлори біоматеріалу, взятого від хворих на респіраторне захворювання свиней, а також визначення мінімальної інгібуючої концентрації препарату для бактерій-ізолятів, засвідчили високий рівень антимікробної активності нового антибактеріального засобу щодо збудників пневмонії у свиней. Клінічне випробування препарату в дозах, рекомендованих фірмою-виробником і тривалості застосування показало його ефективність під час лікування респіраторних захворювань бактеріальної етіології у свиней.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.21 + П873.325

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Смолянінова Є. В. 
Порівняльний аналіз ефективності застосування двох модифікацій ПЛР для діагностики цирковірусної інфекції свиней / Є. В. Смолянінова, Н. Г. Рудова, А. П. Герілович // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, N 2. - С. 225-229. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

На сьогодні однією з найбільших проблем сучасного свинарства є респіраторно-репродуктивні вірози свиней, які суттєво впливають на рентабельність свинарства та призводять до значних економічних збитків у цій галузі. Для діагностики цих інфекцій використовують молекулярно-генетичні методи досліджень, зокрема полімеразну ланцюгову реакцію (ПЛР) класичного формату та у режимі реального часу. Проведено порівняний аналіз ефективності застосування двох модифікацій ПЛР для діагностики цирковірусної інфекції свиней серед свинопоголів'я з різним статусом здоров'я. Встановлено, що ПЛР у форматі реально часу є більш чутливим тестом, проте ПЛР стандартного формату не поступається в таких показниках якості як достовірність одержаних результатів та специфічність.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.325

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кушнір В. І. 
Вплив різних доз препарату біовір на організм лабораторних тварин / В. І. Кушнір // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, N 2. - С. 259-264. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Висвітлено результати експериментального визначення ефективної дози біологічно активного засобу, виготовленого на основі пептидогліканів молочнокислих бактерій. За застосування препарату встановлено позитивні зміни гематологічних показників крові, зокрема у лабораторних тварин дослідних груп виявлено збільшення концентрації гемоглобіну, кількості лейкоцитів та еритроцитів у порівнянні з тваринами контрольної групи. За визначення концентрації загального білка та його фракцій в сироватці крові було встановлено зростання рівня загального білка, кількості альбумінів та концентрації gamma-глобулінів у тварин усіх дослідних груп, що вказувало на активацію білоксинтезувальної функції печінки. Виражений фармакологічний ефект серед усіх дослідних груп виявили у тварин, які одержували препарат у дозі 12,5 мг/кг маси тіла.


Індекс рубрикатора НБУВ: П853

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Коцюмбас І. Я. 
Дослідження терапевтичної ефективності та безпечності ветеринарного препарату трифузол 1 % у складі комплексної терапії при бабезіозі собак / І. Я. Коцюмбас, М. І. Жила, О. В. Михалюк, Л. В. Калиновська, Г. М. Михалусь // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, N 2. - С. 288-292. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено результати клінічного дослідження терапевтичної ефективності препарату трифузол 1 %, розчин для ін'єкцій на собаках різних порід, віку, маси тіла, як симптоматичний засіб під час комплексного лікування бабезіозу, викликаного Babesia canis. Встановлено, що покращання загального клінічного стану, зникнення інтоксикаційних процесів, нормалізація гематологічних показників та одужання хворих тварин наступало швидше у собак, яким підшкірно застосовували препарат трифузол 1 %, у дозі 3 мл на 10 кг маси тіла. У рекомендованій виробником дозі та способі застосування препарат добре переносився цільовими тваринами, побічної дії не проявляв.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.611.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Нагорна Л. В. 
Біолого-екологічні особливості малофаг індиків у присадибних господарствах Лісостепу України / Л. В. Нагорна, А. В. Березовський // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, N 2. - С. 292-297. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено результати проведення еколого-епізоотологічного обстеження індивідуальних господарств з розведення індиків, за дрібнотоварного ведення галузі, на предмет ураження постійними ектопаразитами і малофагами. На обстеженому поголів'ї встановлено паразитування малофаг декількох видів, домінуючими серед яких були Menopon gallinae, Menacanthus stramineus, Lipeurus variabilis. При цьому, встановлено наступні улюблені місця локалізації ектопаразитів: задня, нижня і бічні області тулуба, підкрильні ділянки. Малофаг на різних стадіях розвитку з тіла індиків виділяли незалежно від пори року.


Індекс рубрикатора НБУВ: П82 + П873.648.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Стибель В. В. 
Природна резистентність цьоголіток білого амура та товстолобика, інвазованих дактилогірусами і гіродактилюсами / В. В. Стибель, О. В. Федорович // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, N 2. - С. 297-301. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено показники природної резистентності цьоголіток білого амура та товстолобика, інвазованих Dactylogyrus lamellatus і Gyrodactylus ctenopharyngodonis. Встановлено, що в інвазованої риби пригнічується гуморальна ланка неспецифічної резистентності. У неї, у порівнянні з контролем, зменшуються показники лізоцимної, бактерицидної і фагоцитарної активностей, фагоцитарного індексу та фагоцитарного числа. Найбільшим зниженням гуморального імунітету характеризувалася риба, уражена одночасно двома паразитами - Dactylogyrus hypophthalmichthys і Gyrodactylus hypophthalmichthydis.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.382.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Данко М. М. 
Порівняльна оцінка копроскопічних методів діагностики еймеріозної інвазії у великої рогатої худоби / М. М. Данко, О. Л. Тішин, Р. В. Хом'як // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, N 2. - С. 284-287. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.612

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Кушнір Г. В. 
Контроль безпечності рослинної сировини за показником ГМО. Порівняння методик виділення ДНК / Г. В. Кушнір // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, N 2. - С. 265-271. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено результати досліджень, які було проведено у лабораторії кормових добавок та преміксів Державного науково-дослідного контрольного інституту ветеринарних препаратів та кормових добавок щодо наявності генетично модифікованих організмів у рослинній сировині, яка надходила від сільськогосподарських виробників Львівської області. Дослідження проводились за допомогою методу полімеразної ланцюгової реакції у режимі реального часу (ПЛР-РЧ) з використанням наборів ЗАО "Синтол" (Росія) та R-Biopharm AG (Німеччина). Проведено порівняльну оцінку двох методик по виділенню ДНК із рослинної сировини та встановлено, що за допомогою полімеразної ланцюгової реакції в "Реальному часі" та описаних методик можна швидко і якісно провести дослідження рослинної сировини за показником ГМО.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Кушнір І. М. 
Визначення гострої токсичності бактерійних ендотоксинів / І. М. Кушнір // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, N 2. - С. 272-277. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Наведено дані щодо визначення гострої токсичності бактерійних ендотоксинів грамнегативних мікроорганізмів: Escherichia coli, Yersinia enterocolitica та Klebsiella oxytoca. Бактерійні ендотоксини здатні у невеликих концентраціях активувати синтез інтерлейкінів та інтерферонів, що забезпечує неспецифічну резистентність організму. У разі надходження у кров бактерійних ендотоксинів у великих концентраціях виникає інтоксикація організму. У результаті проведених досліджень встановлено, що, залежно від виду мікроoрганізмів, їх токсичність є різною. Зокрема, середньосмертельна концентрація ендотоксину E. сoli для білих мишей становить 4, Y. enterocolitica - 3,3 та K. oxytoca - 6,5 мг/кг маси тіла. Досліджувані бактерійні ендотоксини відносяться до першого класу токсичності, що класифікується як високотоксичні речовини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Авдос'єва І. К. 
Діагностика токсоплазмозу та хламідіозу котів / І. К. Авдос'єва, О. Б. Басараб, І. В. Белендик, В. В. Регенчук, І. М. Григорашева // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, N 2. - С. 278-284. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено результати досліджень сироваток крові котів з метою виявлення специфічних антитіл до збудника токсоплазмозу та хламідіозу. Було використано імуноКомб тест-набір для виявлення lgG антитіл до Toxoplasma gondii та Chlamydophila spp. у котів виробництва Ізраїль. Виявлено специфічні антитіла до збудників токсоплазмозу та хламідіозу в сироватках крові клінічно хворих котів. Тест-набір виявився ефективним для зажиттєвої діагностики токсоплазмозу та хламідіозу котів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.618 + П873.235

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Кушнір І. М. 
Вивчення біологічних властивостей пробіотичних штамів мікроорганізмів / І. М. Кушнір, І. С. Семен, У. З. Майба // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, N 2. - С. 207-212. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Висвітлено результати досліджень щодо визначення антагоністичної активності мікроорганізмів, виділених з кишечнику здорової птиці, до умовно-патогенної і патогенної мікрофлори та результати визначення адгезивних властивостей антагоністично активних бактерій роду Bacillus. Визначено вплив на адгезію умовно-патогенної та патогенної мікрофлори за умови їх спільного культивування з антагоністично активними бактеріями роду Bacillus. Встановлено, що суттєвіше зниження адгезивних властивостей тест-штамів умовно-патогенної та патогенної мікрофлори, відбулось за умови їх спільного культивування з високо антагоністичним штамом B. subtilis 306, що проявив також високу адгезивну активність.


Індекс рубрикатора НБУВ: П68-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Жила М. І. 
Терапевтична ефективність ветеринарного лікарського засобу Ветозал 10 % при лікуванні поросят з ознаками анемії / М. І. Жила, О. М. П'ятничко, Н. В. Шкодяк, О. А. Максимович, О. В. Михалюк // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, N 2. - С. 134-139. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Викладено результати клінічного дослідження ветеринарного лікарського засобу ветозал 10 % (Україна) у порівняльному аспекті з препаратом-аналогом катозал 10 % (Німеччина) під час лікування поросят з ознаками анемії. Вивчено вплив препаратів на гематологічні та біохімічні показники крові поросят. Встановлено позитивний вплив препаратів на організм поросят 2 - 3 місячного віку з ознаками анемії. Після застосування препаратів встановлено збільшення концентрації заліза в сироватці крові та відповідно збільшення концентрації гемоглобіну та кількості еритроцитів у крові. За показниками активності ферментів АлАТ, АсАТ, ЛФ, ГГТ встановлено позитивний вплив препаратів на функціональний стан печінки. Експериментальні дані показали, що препарат ветозал 10 % є ефективним під час лікування анемії у поросят, що підтверджується покращанням їх клінічного стану та нормалізацією досліджуваних показників крові тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.131

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Жила М. І. 
Терапевтична ефективність препарату поліоксидоній-вет в якості імуномодулюючого засобу при лікуванні гострих запальних процесів в органах травлення та інтоксикації у собак / М. І. Жила, О. Й. Сободош, І. В. Лук'янчук, Г. М. Михалусь, В. О. Лук'янчук // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, N 2. - С. 139-144. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено результати досліджень щодо терапевтичної ефективності препарату поліоксидоній-вет (виробник ООО "НПО Петровакс Фарм", Російська Федерація) як імуномодулюючого засобу при комплексній терапії запальних процесів в органах травлення та інтоксикації у собак. Ефективність лікування оцінювали за клінічним станом тварин та результатами лабораторних досліджень крові за морфологічними і біохімічними показниками. В дослідній групі встановлено більш активне відновлення клінічного стану, нормалізацію показників крові та одужання тварин за застосування їм у комплексній терапії препарату поліоксидоній-вет.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.3 + П872.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Зинченко Е. В. 
Клинический опыт применения синбиотических комплексов АКТИ-ДОГ и АКТИ-КЭТ у собак и кошек при диарее вследствие применения антибиотиков / Е. В. Зинченко, А. В. Козлов, Л. В. Калиновская // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, N 2. - С. 145-156. - Библиогр.: 38 назв. - рус.

Освещен вопрос о последствиях применения антибактериальной курсовой терапии, которые выражены в нарушении пищеварения и развитии длительной диареи у собак и кошек. Такое состояние значительно увеличивает период выздоровления животных, способствует развитию вторичных патологий и, в тяжелых случаях, может привести к гибели животного. Как правило, коррекция кормления, назначение противодиарейных препаратов, замедляющих перистальтику кишечника (лоперамид - агонист опиоидных рецепторов, действующий на mu-опиоидные рецепторы в межмышечном сплетении толстой кишки), энтеросорбентов (смекта), не дает существенных улучшений состояния животных и снижения выраженности диареи. Высокую эффективность показали синбиотические комплексы АКТИ-ДОГ и АКТИ-КЭТ при лечении диареи вследствие применения курсов антибиотиков. Приведены результаты исследований влияния синбиотических комплексов для лечения диареи вследствие применения антибиотиков у собак и кошек.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Бучко О. М. 
Вплив біологічно активних добавок на деякі ланки обміну речовин у поросят періоду відлучення від свиноматок / О. М. Бучко, О. З. Сварчевська, Н. О. Салига, А. З. Пилипець, В. Я. Віщур // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, N 2. - С. 129-134. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

З метою активації метаболічних процесів досліджено вплив добавки гумінової природи та аскорбінової кислоти на показники енергетичного і протеїнового обміну в крові поросят під час одного з найбільш критичних періодів онтогенезу і відлучення від матерів. В ході досліджень встановлено, що додавання до раціону поросят комплексу гумілід з аскорбіновою кислотою викликає активацію анаболічних (підвищення вмісту загального протеїну, активності аспартатамінотрансферази та аланінамінотрансферази) і енергетичних процесів (зростання концентрації глюкози та активності лужної фосфатази) у плазмі крові у межах фізіологічної норми стосовно тварин, що утримувались на стандартному раціоні. Виявлено підвищення продуктивності та збереженості тварин дослідної групи стосовно контролю.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського