Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (462)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>M=Львівський торговельно-економічний університет<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 146
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Трохимець О. І. 
Державне регулювання ринку соціально-орієнтованих товарів та послуг в Україні : автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.03 / О. І. Трохимець; Централ. спілка спожив. товариств України, Львівський торговельно-економічний університет. - Львів, 2017. - 40 c. - укp.

Розкрито теоретичні, методологічні засади та концептуальні положення, надано практичні рекомендації щодо розвитку державного регулювання ринку соціально-орієнтованих товарів та послуг в Україні. Розглянуто сутність понять «ринок», «споживчий ринок». Розвинуто категоріальний апарат щодо понять «соціально-орієнтовані товари та послуги» і «ринок соціально-орієнтованих товарів та послуг». Наведено перелік соціально-орієнтованих товарів та послуг, який містить три складові, а саме: продукти харчування; окремі види продуктів переробки нафти; товари та послуги, які реалізуються за регульованими цінами і тарифами. Удосконалено концептуальний підхід щодо регулювання ринку соціально-орієнтованих товарів та послуг. Проведено критичний аналіз стану галузей, в яких функціонують підприємства-монополісти, зокрема енергетичної галузі. Особливої уваги заслуговує методологічний підхід щодо державного регулювання ринку соціально-орієнтованих товарів та послуг. Удосконалено науково-методологічний підхід щодо формування споживчого кошика. Удосконалено науково- методологічний підхід щодо моніторингу споживчих цін на соціально-орієнтовані товари на основі системного підходу та пропонованої сукупності принципів. Проведено моніторинг споживчих цін на соціально-орієнтовані продукти харчування, бензин А-95 та дизельне паливо. Розроблено концепцію державного регулювання ринку соціально-орієнтованих товарів та послуг в Україні. Розглянуто державне регулювання якості соціально-орієнтованих товарів та послуг. Набув подальшого розвитку механізм державного контролю за станом якості соціально-орієнтованих товарів та послуг. Удосконалено систему факторів впливу на ціни і тарифи на соціально-орієнтовані товари та послуги. Визначено достовірні та оптимальні сценарії розвитку цінової ситуації на ринку соціально-орієнтованих товарів та послуг. Удосконалено механізм залучення громадськості до контролю за діяльністю органів державної влади з питань підвищення якості соціально орієнтованих товарів та послуг і регулювання споживчих цін та тарифів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94-21,01 + Х819(4УКР)127

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427901 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Григор'єв Г. С. 
Державне регулювання фінансово-економічних процесів в умовах глобалізації: теорія і методологія : автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.03 / Г. С. Григор'єв; Центральна спілка споживчих товариств України, Львівський торговельно-економічний університет. - Львів, 2018. - 40 c. - укp.

Розроблено теоретичні, методологічні і практичні аспекти державного регулювання фінансово-економічних процесів в умовах глобалізації. Здійснено теоретичне узагальнення та запропоновано вирішення важливої науково-прикладної проблеми, що полягає у розробці концептуальних, теоретико-методологічних та методико-прикладних положень державного регулювання фінансово-економічних процесів в умовах глобалізації. Досліджено категорію «фінансово-економічні процеси» в системі державного регулювання національної економіки, сформовано методологічний базис стратегічного оцінювання національної економіки в умовах глобалізації. Запропоновано методичні підходи до забезпечення сталих інтеграційних процесів у національному макроекономічному середовищі, які спрямовані на досягнення збалансованого фінансово-економічного розвитку національної економіки на основі вертикально-горизонтальної спрямованості та синергетичного ефекту. Досліджені макроекономічні показники національної економіки в умовах глобальної турбулентності. Обґрунтовано аналітичний інструментарій для державного регулювання фінансово-економічних процесів. Сформовані пріоритетні напрями державного регулювання сегментної структури національної економіки. Запропоновано концепцію державного контролінгу в системі регулювання фінансово-економічних процесів національної економіки. Розроблено концептуальну модель механізму державного регулювання фінансово-економічних процесів. Розроблено методичне забезпечення діагностики в системі державного регулювання макроекономічного середовища та його сегментів. Удосконалено макроекономічне планування в системі державного регулювання. Сформовано концептуальний базис та методологічні домінанти щодо інформаційної відкритості національної економіки. Запропоновано фінансово-економічний моніторинг у державному регулюванні національної економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-21,01 + Х819(4УКР)129

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433596 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Різник Д. В. 
Управління мотивацією праці на підприємствах санаторно-курортного комплексу : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Д. В. Різник; Центральна спілка споживчих товариств України, Львівський торговельно-економічний університет. - Львів, 2018. - 24 c. - укp.

Обґрунтовано та розвинуто теоретико-методичні засади, прикладних інструментів і засобів управління мотивацією праці на підприємствах санаторно-курортного комплексу (СКК). Досліджено процес управління мотивацією праці на підприємствах СКК, теоретико-методичні засади, інструменти та засоби управління мотивацією праці на підприємствах СКК. З’ясовано теоретичні аспекти управління мотивацією праці як елемента системи управління персоналом підприємства. Обгрунтовано необхідність її розгляду як системи інструментів, заходів і засобів управління, які застосовуються для формування на підприємстві мотиваційного середовища. Узагальнено еволюцію підходів до визначення мотивації праці та виявлено особливості управління мотивацією праці на підприємствах СКК. Уточнено ключові предмети мотивації праці персоналу підприємств СКК, доповнено характеристики внутрішньої, економічної та адміністративної мотивації. Визначено передумови управління мотивацією праці на підприємствах СКК. Проаналізовано стан економічної компоненти мотивації праці на підприємствах СКК. Обгрунтовано науково-методичний підхід та оцінено ефективність управління мотивацією праці на підприємствах СКК. Виокремлено напрями формування системи управління мотивацією праці на підприємствах СКК. Сформовано алгоритм впровадження елементів системи управління мотивацією праці на підприємствах СКК. Визначено напрями узгодження управління мотивацією праці та ефективності функціональних сфер підприємств СКК.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.358.16-645-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434336 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Рубіш І. І. 
Державне регулювання інвестиційних процесів в перехідних економіках : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / І. І. Рубіш; Центральна спілка споживчих товариств України, Львівський торговельно-економічний університет. - Львів, 2018. - 24 c. - укp.

Увагу приділено науковому обґрунтуванню державного регулювання інвестиційних процесів в перехідних економіках. Доведено доцільність і узагальнено теоретичні моделі державного регулювання інвестиційної діяльності. Окреслено структурні пріоритети державної політики регулювання інвестицій в перехідній економіці. Проведено дослідження ефективності сучасних інструментів державного регулювання інвестиційної діяльності на прикладі країн ЦСЄ. Здійснено аналіз взаємодії макроекономічних факторів в процесі стимулювання інвестиційних процесів. Обґрунтовано доцільність застосування інституційних чинників вдосконалення державного регулювання інвестиційної діяльності. Проаналізовано особливості імплементації державної політики в інвестиційній сфері. Ідентифіковано нормативно-правові, соціально-політичні й організаційно-економічні умови активізації інвестиційних процесів в Україні. Визначено пріоритетні напрями державної підтримки інвестицій в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56-21,01 + Х819(4УКР)120.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435013 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бабенко О. М. 
Лідерство в управлінні персоналом підприємств ресторанного господарства : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. М. Бабенко; Центральна спілка споживчих товариств України, Львівський торговельно-економічний університет. - Львів, 2018. - 20 c. - укp.

Висвітлено теоретико-методичні засади, прикладні інструменти та засоби впровадження лідерства в управління персоналом підприємств ресторанного господарства. Зазначено, що об'єктом дослідження є процес впровадження лідерства в управління персоналом підприємств ресторанного господарства, а предметом - теоретико-методичні засади, інструменти та засоби управління лідерством в системі управління персоналом підприємств ресторанного господарства. Узагальнено теоретичні погляди та встановлено концептуальний зміст поняття та структури лідерства на підприємстві. Сформовано методику діагностики лідерства в управлінні персоналом підприємств. Здійснено аналіз соціально-економічних передумов лідерства на підприємствах ресторанного господарства. Охарактеризовано стан і ефективність застосування лідерства в управлінні персоналом підприємств. Проведено оцінювання реалізації лідерського потенціалу та його впливу на управління персоналом. Визначено напрями інституціалізації лідерства на підприємствах ресторанного господарства. Обгрунтовано базові положення стратегії розвитку лідерства на підприємствах ресторанного господарства. Розроблено методику оцінювання лідерства в управлінні персоналом підприємств ресторанного господарства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)424.14-640-21 + Ю954.05

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435016 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Підлипна Р. П. 
Розвиток системи соціального страхування за умов становлення соціально орієнтованої ринкової економіки в Україні : автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.03 / Р. П. Підлипна; Центральна спілка споживчих товариств України, Львівський торговельно-економічний університет. - Львів, 2018. - 40 c. - укp.

Вирішено науково-прикладну проблему розроблення теоретико-методологічних засад, обґрунтування пріоритетів, механізмів і засобів державного регулювання розвитку системи соціального страхування (СС) за умов становлення соціально орієнтованої ринкової економіки в Україні. Сформовано теоретико-методологічні основи державного регулювання соціального розвитку. Розроблено концептуальні засади державної політики у сфері соціального захисту населення в умовах соціально орієнтованої ринкової економіки. Узагальнено сутнісні характеристики та базові елементи СС у системі соціального захисту населення та виявлено особливості його державного регулювання. Виявлено процеси становлення системи СС, його елементи та завдання державного регулювання. Систематизовано ризики державного регулювання системи СС в умовах невизначеності. Узагальнено структуру фінансового механізму державного регулювання системи СС. Обґрунтовано роль та значення державного регулювання СС у поліпшенні фінансового забезпечення соціального захисту населення. Оцінено вплив системи СС та її державного регулювання на стан соціального розвитку в Україні. Проаналізовано взаємозв’язки й удосконалено інституційно-інфраструктурне забезпечення державного регулювання СС та подолання критичних диспропорцій доходів населення. Проведено якісне оцінювання державної політики фінансування видаткових повноважень фондів СС та обгрунтовано напрями їх удосконалення. Розвинуто систему планування й організації державної політики у сфері пенсійного страхування та пенсійного забезпечення в Україні. Розроблено модель інституційно-ресурсного забезпечення державного регулювання системи СС. Ідентифіковано альтернативні види СС в умовах скорочення бюджетного фінансування соціальної сфери держави. Обгрунтовано перспективні напрями державної політики модернізації системи СС в умовах адаптації до світових практик становлення соціально орієнтованої ринкової економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)271

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Думич Н. Б. 
Адаптація досвіду державного регулювання інфляційних процесів у трансформаційних економіках до умов сучасного розвитку економіки України : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / Н. Б. Думич; Львівський торговельно-економічний університет. - Львів, 2018. - 19 c. - Бібліогр.: с. 15-16 - укp.

Проведено комплексне макроекономічне дослідження інфляційних процесів на основі порівняння різних підходів до визначення цього економічного феномену, аналізу державної макроекономічної антиінфляційної політики. Досліджено еволюцію поглядів представників основних економічних шкіл на природу і причини інфляції. Макроекономічне поняття інфляції в трансформаційній економіці визначено як процес стійкого підвищення загального рівня цін, що супроводжується знеціненням грошової одиниці. Також інфляція визначається як процес, який характеризується підвищенням загального рівня цін в економіці або зниженням купівельної спроможності. Детальне вивчення ряду теоретичних і практичних аспектів проблеми подолання інфляції дозволило прийти до висновку, що правильно обрана дієва макроекономічна політика вже на початковому етапі ринкових перетворень є запорукою успішності трансформацій. Запропоновані науково обґрунтовані рекомендації щодо подолання цього негативного процесу. Проаналізовано світовий досвід використання різних методів і моделей антиінфляційної політики. Вивчення динаміки інфляційного процесу в трансформаційних економічних системах (на прикладі України, Республіки Польща, Угорщини, Чехії, Словаччини, Республіки Словенія, Литовської Республіки, Латвійської Республіки, і Естонської Республіки) дозволило виявити його закономірності та особливості, з’ясувати причини виникнення інфляції, підтвердити існування кореляційно-регресійної залежності між інфляцією і ВВП, державним боргом і безробіттям. Виходячи з пріоритетності цілей макроекономічної політики України на сучасному етапі сформульовані конкретні рекомендації щодо впровадження політики таргетування інфляції. Виділено ряд істотних критеріїв оцінки таргетування інфляції, обмінного курсу, і монетарних агрегатів. Запропоновано авторське визначення таргетування інфляції - це специфічний режим грошово-кредитної політики, що передбачає пріоритетність встановлення інфляційної мети і напрямку загальноекономічної політики держави на її досягнення, при цьому основною метою є: забезпечення цінової і загальної макроекономічної стабільності в довгостроковому періоді. Необхідною умовою існування режиму таргетування інфляції є законодавче закріплення обов’язковості співпраці між урядом і НБУ з питань досягнення цінової стабільності, участь НБУ в підготовці державного бюджету, підвищення прозорості та підзвітності, вдосконалення систем аналізу і прогнозу, а також поліпшення статистичного визначення цільового параметра монетарної політики.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.681-21,01 + У9(4)262.681-21,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434442 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Павлова М. Б. 
Управління асортиментом товарів в роздрібних мережах крупноформатних підприємств торгівлі : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / М. Б. Павлова; Центральна спілка споживчих товариств України, Львівський торговельно-економічний університет. - Львів, 2018. - 20 c. - укp.

Обґрунтовано науково-методичні і прикладні засади управління асортиментом товарів у роздрібних мережах крупноформатних підприємств торгівлі. Об’єктом дослідження є процес становлення мережевих структур у роздрібній торгівлі та управління асортиментом товарів, а предметом - теоретико-методичні засади управління асортиментом у роздрібних мережах крупноформатних підприємств торгівлі за профілем будівельні матеріали і стратегічні підходи диверсифікації асортименту. Розкрито сутність, охарактеризовано типи і види роздрібних торговельних мереж, а також особливості їх форматизації. обґрунтовано засади формування та управління асортиментом товарів у РМКПТ, узагальнені наукові підходи до визначення змісту асортиментної політики і структури асортименту в роздрібних мережах, визначено та систематизовано показники оцінювання асортименту та методи їх розрахунку, здійснено матричний ABC- аналіз асортименту товарів, визначено особливості комбінованого методу матричного аналізу асортименту товарів і на основі економетричної моделі обґрунтовано прогнозну оцінку їх реалізації, обґрунтовано підходи до диверсифікації асортименту товарів, як основи для переформатування мережі підприємств торгівлі. В кінцевому результаті удосконалено концепцію управління асортиментом товарів у РМКПТ та визначено методичний підхід щодо удосконалення асортиментної стратегії розвитку РМКПТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.21-361.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кучер Р.-Д. А. 
Державне регулювання розвитку інвестиційної інфрастуктури АПК України : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / Р.-Д. А. Кучер; Центральна спілка споживчих товариств України, Львівський торговельно-економічний університет. - Львів, 2018. - 20 c. - укp.

Вирішено сукупність завдань щодо обґрунтування теоретико-методичних засад і прикладних інструментів удосконалення державного регулювання розвитку інвестиційної інфраструктури АПК в Україні. Об’єктом дослідження є процес удосконалення інвестиційної інфраструктури АПК; предметом - теоретико-методичні засади, інструменти та засоби державної політики розвитку інвестиційної інфраструктури АПК в Україні. Узагальнено еволюцію теорій інвестування в контексті формування та оцінювання інвестиційної інфраструктури. Виявлено теоретико-методичні особливості характеристик інвестиційної інфраструктури АПК. Проаналізовано макроекономічні передумови активізації інвестиційної діяльності в аграрному секторі економіки України. Здійснено аналіз чинників та умов функціонування інвестиційної інфраструктури АПК. Проведено економетричне оцінювання факторів інвестування в агропромислове виробництво. Обґрунтовано стратегічні пріоритети розвитку інвестиційної інфраструктури АПК. Ідентифіковано організаційно-економічні засоби формування системи інвестиційної інфраструктури АПК. Визначено чинники удосконалення бізнес-інфраструктури як умови поліпшення інвестиційної привабливості АПК.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-56-21,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434538 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Левкович А. В. 
Облік і внутрішній контроль в управлінні логістичними витратами виробничих підприємств : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / А. В. Левкович; Львівський торговельно-економічний університет. - Львів, 2018. - 21 c. - укp.

Розкрито теоретичні основи логістичної діяльності виробничих підприємств, її сутність, мету, функції, завдання та складові - логістичні процеси й операції кожної фази логістики. Удосконалено класифікацію логістичних витрат. За результатами науковою дослідження вдосконалено: організаційно-інформаційне забезпечення системи управління логістичними витратами; методику обліку логістичних витрат, з використанням аналітичних рахунків до субрахунку 239 "Витрати логістичної діяльності"; методичний інструментарій бюджетування логістичних витрат структурних підрозділів, що задіяні у логістичних процесах, за статтями витрат і фаз логістичної діяльності за елементами витрат. Розроблено організаційно-методичне забезпечення внутрішнього контролю логістичних витрат підприємств з використанням контрольно-аналітичних відомостей виконання бюджетів логістичних втрат центрів відповідальності двох рівнів, запропоновано методичні прийоми розкриття інформації про логістичні витрати центрів відповідальності в управлінській звітності, визначено організаційні засади моніторингу логістичних втрат на основі показників оцінювання діяльності структурних підрозділів, удосконалено нормативно-довідкову інформацію щодо логістичних витрат виробничих підприємств у середовищі автоматизованих інформаційних систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.585.151.5-148.6 + У052.9(4УКР)830.585.151.5-148.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434498 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Жихарцева О. О. 
Організаційно-економічний механізм управління ефективністю діяльності інтегрованих корпоративних систем : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / О. О. Жихарцева; Центральна спілка споживчих товариств України, Львівський торговельно-економічний університет. - Львів, 2018. - 21 c. - укp.

Досліджено теоретичні та прикладні аспекти організаційно-економічного механізму управління ефективністю діяльності інтегрованих корпоративних систем. Проаналізовано основні науково-методичні підходи до інтеграції фінансового та промислового капіталу, уточнено дефініції базових понять теми дослідження, вдосконалено модель організаційно-економічного механізму. Визначено основні макроекономічні передумови та можливості адаптації досвіду інших країн у сфері розробки моделі управління ефективністю діяльності інтегрованих корпоративних систем. Здійснено моніторинг та економічну оцінку сучасного стану та перспектив інвестиційної діяльності інтегрованих корпоративних систем у національній економіці, виявлено основні закономірності її економічного розвитку, що чинять вплив на результативність організаційно-економічного механізму управління інтегрованими корпоративними системами. Досліджено та проаналізовано напрями структурних змін у національній економіці, що забезпечують покращення ефективності організаційно-економічного механізму управління діяльністю інтегрованих корпоративних систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.6-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434380 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Бублик Л. Я. 
Організаційно-економічний механізм державного регулювання банківської кредитної діяльності на споживчому ринку України : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / Л. Я. Бублик; Центральна спілка споживчих товариств України, Львівський торговельно-економічний університет. - Львів, 2018. - 21 c. - укp.

Вирішено комплекс завдань щодо наукового обґрунтування теоретико-методичних засад і прикладних інструментів формування і реалізації організаційно-економічного механізму державного регулювання банківської кредитної діяльності на споживчому ринку в Україні. Об’єктом дослідження є процеси формування та реалізації організаційно-економічного механізму державного регулювання банківської кредитної діяльності на споживчому ринку. Предметом дослідження є теоретико-мстодичні підходи та прикладні інструменти і засоби державного регулювання розвитку банківської кредитної діяльності на споживчому ринку країни. Сформовано теоретичні положення розвитку споживчого ринку як об’єкта державного регулювання. Узагальнено концептуальні положення теоретичних аспектів розвитку кредитування споживчого ринку та встановлено теоретико-методологічні основи функціонування організаційно-економічного механізму кредитування товарних ринків. Здійснено аналіз сучасного стану споживчого ринку як передумови реалізації державної політики регулювання банківської кредитної діяльності та оцінено результативність державного регулювання досліджуваних відносин на вітчизняному споживчому ринку. Проаналізовано ефективність реалізації організаційно-економічного механізму регулювання банківського споживчого кредитування в Україні. Визначено пріоритети удосконалення державного регулювання банківської кредитної діяльності на споживчому ринку держави. Обгрунтовано принципи, рівні та цільові орієнтири реалізації організаційно-економічного механізму державного регулювання банківської кредитної діяльності на споживчому ринку України, ідентифіковано напрями вдосконалення інституційного базису державного регулювання досліджуваних відносин на вітчизняному споживчому ринку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.226.421.22-21,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435598 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

VIII Міжнародна науково-практична конференція (у дистанційній формі) "Інновації в управлінні асортиментом, якістю та безпекою товарів і послуг", 03 грудня 2020 року, м. Львів : [тези доп.] / Центральна спілка споживчих товариств України, Львівський торговельно-економічний університет. - Львів : Растр-7, 2020. - 224 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

На основі теоретичних та експериментальних досліджень представлено інноваційні досягнення в управлінні асортиментом, якістю та безпекою товарів і послуг, досягнення індустрії гостинності та готельно-ресторанного бізнесу, менеджменту, експертної діяльності, технологій торгівлі та підприємництва. Запропоновано шляхи створення нових підходів у даних напрямках. Подано інформацію щодо стану та перспектив розробки їстівних упаковок. Окреслено перспективи використання харчових волокон у виробництві борошняних кондитерських виробів. Описано інноваційні тренди у виробництві кави. Увагу приділено визначенню оптимальної робочої зони теплових апаратів підприємств ресторанного господарства. Висвітлено особливості визначення ринкової вартості об'єктів на віддалену дату під час проведення судово-товарознавчих експертиз. Визначено проблеми та перспективи розвитку лікувально-оздоровчого туризму в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.0-361.41-55 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА847481 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Харчова хімія: аналіз та хімічний склад харчових продуктів : навч. посіб. / В. О. Василечко, Я. Ф. Ломницька, Я. П. Скоробогатий, М. В. Бужанська; Львівський торговельно-економічний університет, Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів : Львів. торг.-екон. ун-т, 2020. - 307 c. - Бібліогр.: с. 302-306 - укp.

Розглянуто хімічний склад поширених харчових продуктів і сировини. Проаналізовано особливості забруднення, показано можливість виконання аналізу на вміст різних макро- та мікроелементів. Розглянуто вимоги до пробовідбору харчових продуктів і сировини, підготовки лабораторної проби до аналізу. Охарактеризовано найбільш небезпечні забруднювачі продуктів і наведено принципи їх нормування. Запропоновано методики аналізу шкідливих речовин у харчових продуктах з використанням сучасних хімічних, фізико-хімічних і фізичних методів аналізу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л80 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА847627 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Лисак В. М. 
Українська мова (за професійним спрямуванням) : навч. посіб. / В. М. Лисак; Центральна спілка споживчих товариств України, Львівський торговельно-економічний університет. - Львів : Львів. торг.-екон. ун-т, 2020. - 327 c. - Бібліогр.: с. 301-304 - укp.

Висвітлено законодавчі та нормативно-стильові основи професійного спілкування, важливу для фахівців з економіки, правознавства, товарознавства, управлінської сфери теоретико-прикладну специфіку професійної та наукової комунікації. Проаналізовано особливості усного та писемного професійного мовлення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-923.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА847631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Фінансово-економічний розвиток України в умовах трансформаційних перетворень : матеріали II Міжнар. наук.-практ. конф. (28 квіт. 2020 р.) / ред.: П. О. Куцик, М. Ю. Барна, Т. Г. Васильців, О. І. Копилюк, К. І. Редченко, А. П. Сава, Б. Б. Семак, В. І. Бачинський, Т. О. Герасименко, Н. В. Семенишена; Львівський торговельно-економічний університет, Білоруський торгово-економічний університет споживчої кооперації, Вища соціально-економічна школа в Пшеворську, Вроцлавський економічний університет, Вентспілська вища школа, Вища економічна школа, Комратський державний університет, Національна академія наук України, "Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України", державна установа, "СОФУС", науковий клуб, "Фінансово-економічний розвиток України в умовах трансформаційних перетворень", міжнародна науково-практична конференція. - Тернопіль : Осадца Ю. В., 2020. - 197 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - англ. - рус.

Визначено розвиток економічних систем на мікро-, мезо та макрорівнях. Зазначено пріоритети зовнішньо-економічного сектору економіки України. Розглянуто інноваційно-інвестиційні засади забезпечення економічного зростання. Визначено економіко-екологічні засади розвитку сучасного суспільства. Розглянуто проблеми фінансово кредитної системи та її роль у розвитку національної економіки. Охарактеризовано інтеграційно- кооперативні відносини та перспективи їх розвитку в сучасному вимірі. Визначено систему менеджменту і маркетингу в умовах глобалізації. Зазначено проблеми обліково аналітичного забезпечення та оподаткування суб'єктів господарювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-96 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА847799 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Матеріали наукової конференції студентів "Сучасні напрями розвитку економіки, підприємництва, технологій та їх правового забезпечення", Львів, 02 червня 2021 року / "Інститут модернізації змісту освіти", державна наукова установа, Центральна спілка споживчих товариств України, Львівський торговельно-економічний університет, Білоруський торгово-економічний університет споживчої кооперації, Кооперативно-торговий університет Молдови, Вищий навчальний заклад Укоопспілки "Полтавський університет економіки і торгівлі" , Хмельницький кооперативний торговельно-економічний інститут, Вінницький кооперативний інститут. - Львів : Вид-во Львів. торг.-екон. ун-ту, 2021. - 341 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Визначено сучасний стан і перспективи розвитку економіки, обліку та фінансі. Зазначено розвиток індустрії туризму та готельно-ресторанного бізнесу в контексті ефективного управління та застосування маркетингових інструментів. Розглянуто товарознавство та управління якістю продовольчих і непродовольчих товарі. Наведено удосконалення правових механізмів в умовах змін економіки україни.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР) я431 + Х819(4УКР) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА848487 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Дацко О. І. 
Забезпечення економічної безпеки України: соціально-гуманітарний вимір : автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.03 / О. І. Дацко; Центральна спілка споживчих товариств України (Укоопспілка), Львівський торговельно-економічний університет. - Львів, 2021. - 45 c. - укp.

Приділено увагу теоретичним засадам актуалізації соціально-гуманітарної компоненти ЕкБ на макрорівні. Здійснено інституційний аналіз, окреслено роль людини у системі ЕкБ національної економіки. Проведено критичний аналіз інституціонального забезпечення, окреслені системні взаємозв'язки у системі ЕкБ. Узагальнено та доповнено таксономічні рівні та цілі системи ЕкБ національної економіки, запропоновано методичні підходи до визначення інтегрального показника. Проаналізовано ефективність наддержавного регулювання процесів забезпечення ЕкБ людини в глобальному вимірі, запропоновано стратегічні пріоритети гарантування економічної безпеки національної економіки з урахуванням соціально-гуманітарних імперативів. Доведено істотний вплив соціально-гуманітарних чинників на результати макроекономічної діяльності, вплив культури, освіти, науки, охорони здоров'я, екології, соціального забезпечення на ефективність системи ЕкБ національної економіки та досягнення цільових показників розвитку її вигодоодержувачів - громадян. Обґрунтована доцільність стратегічного планування розвитку, державного регулювання національної економіки з урахуванням соціально-гуманітарних імперативів, орієнтованих на людський розвиток та безпеку громад. Побудовано системно-динамічну модель взаємозв'язку соціально-гуманітарних чинників та ЕкБ національної економіки, запропоновано інституційні механізми її зміцнення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА449974 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

VII Міжнародна науково-практична конференція (у дистанційній формі) "Інновації в управлінні асортиментом, якістю та безпекою товарів і послуг", 05 грудня 2019 року : [тези доп.] / ред.: П. О. Куцик, В. В. Гаврилишин, І. В. Сирохман, І. В. Ємченко, М. П. Бодак, Л. І. Гірняк, І. В. Донцова, В. Т. Лебединець, Н. А. Терешкевич; Центральна спілка споживчих товариств України, Львівський торговельно-економічний університет. - Львів : Растр-7, 2019. - 213 c. - укp.

На основі теоретичних і експериментальних досліджень висвітлено інноваційні досягнення в управлінні асортиментом, якістю, безпекою товарів і послуг, досягнення індустрії гостинності та готельно-ресторанного бізнесу, менеджменту, експертної діяльності, технологій торгівлі та підприємництва. Запропоновано шляхи створення нових підходів у цих напрямках. Охарактеризовано інноваційні технології виробництва та тенденції асортименту товарів. Проаналізовано тенденції розвитку кавових і чайних напоїв на основі лікарсько-технічної сировини. Висвітлено сучасні напрямки наноосвіти фахівців товарознавчо-комерційного профілю в процесі їх навчання в університетах. Подано інформацію про експрес-метод виявлення фальсифікації олив моторних для легкових автомобілів. Увагу приділено дослідженню якості сиру кисломолочного за мікробіологічними показниками, динаміці споживання риби та морепродуктів в Україні, використанню рослинних добавок для боротьби з пліснявінням хлібобулочних виробів. Розкрито правові аспекти щодо обігу зброї.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.0-361.41-55 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА849665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Ляшук К. П. 
Управління соціальною відповідальністю торговельних підприємств : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / К. П. Ляшук; Центральна спілка споживчих товариств України, Львівський торговельно-економічний університет. - Львів, 2021. - 23 c. - укp.

Присвячено вирішенню важливого науково-прикладного завдання - обґрунтуванню науково-методологічних засад і виробленню практичних рекомендацій щодо вдосконалення системи управління соціальною відповідальністю торговельних підприємств. Виділено базові та альтернативні концепції розвитку соціальної відповідальності, доведено її управлінську природу, розмежовано внутрішні і зовнішні складові. Досліджено світові моделі соціальної відповідальності, їх основні принципи, інструменти та форми прояву. Запропоновано авторську модель управління соціальною відповідальністю підприємства з виділенням зовнішнього та внутрішнього рівнів управління. Підтверджено вклад ритейлу в економічний розвиток держави, визначено соціальну функцію торгівлі. Виявлено, що управління соціальною відповідальністю ґрунтується на системному запровадженні концепції сталого розвитку у фінансово-економічному, соціальному та екологічному напрямах. Запропоновано авторську концепцію оцінювання соціальної відповідальності торговельних підприємств, яка передбачає аналіз за векторами розвитку компанії та розвитку галузі. Запропоновано ґрунтувати стратегічний аналіз сталого розвитку на дослідженні збалансованої системи показників для структуризації проблем і ранжування управлінських пріоритетів. Запропоновано замкнутий управлінський цикл реалізації механізму управління взаємодією з ключовими стейкхолдерами. Інноваційний алгоритм ідентифікації стейкхолдерів розроблено з використанням інструментів узгодження значимості та терміновості проектів. Соціальне інвестування визначено інструментом реалізації спільних інтересів ритейлу та суспільства, що потребує відтворювального потенціалу та дієвих механізмів залучення ресурсів. Запропоновано застосування системного підходу до оцінювання ефективності, згідно з яким соціальне середовище доцільно розглядати як сукупність взаємозалежних елементів, здатних під часі взаємодії з соціумом змінювати структуру.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.21-645.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА450789 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського