Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=115<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 40
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Яцюк І. І. 
Дискоміцети Харківського Лісостепу : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.21 / І. І. Яцюк; Національна академія наук України, Інститут ботаніки імені М. Г. Холодного. - Київ, 2018. - 20 c. - укp.

Увагу присвячено дослідженню різноманітності, систематичної структури й еколого-трофічних особливостей дискоміцетів Харківського Лісостепу, у тому числі вивченню чисельності, поширення та біотопічних уподобань деяких модельних видів. Встановлено, що видовий склад дискоміцетів Харківського Лісостепу нараховує 254 види із 115 родів, 35 родин, 8 порядків і 5 класів відділу Ascomycota. Один вид наведено вперше для Східної Європи, 35 видів - вперше для території України, 134 - вперше для території Харківського Лісостепу. Показано, що систематична структура дискоміцетів Харківського Лісостепу характеризується високою складністю та є типовою для неморальних угруповань півдня Середньоєвропейської зони. Зазначено, що порівняно з іншими регіонами України Харківський Лісостеп характеризується доволі специфічним видовим складом дискоміцетів. Найбільш подібними до Харківського Лісостепу є Правобережний Лісостеп та Західне Полісся України. Проведено аналіз субстратної приуроченості дискоміцетів на території Харківського Лісостепу. Виділено 9 еколого-трофічних груп дискоміцетів: ксилофіли, едафофіли, гербофіли, бріофіли, філофіли, карпофіли, пірофіли, копрофіли та мікофіли. Показано, що більшість видів дискоміцетів є спеціалізованими у межах еколого-трофічних груп та окремих типів субстратів. Види роду Sarcoscypha та Urnula craterium обрано як зручні модельні об'єкти для моніторингових екологічних досліджень. Виявлено, що гриби з роду Sarcoscypha тяжіють до молодих лісів, a Urnula craterium - до ділянок більш старого віку, при цьому останній вид є менш чисельним. На основі проведених досліджень вид Urnula craterium запропоновано включити до Червоного списку Харківської області. Проведено лєкто- та епітипіфікацію Morchella steppicola Zerova. Акцентовано, що молекулярно-філогенетичне дослідження дозволило встановити конспецифічність зразків М. steppicola з України із зразками з інших країн Центральної Євразії, і підтвердити, шо цей вид є генеалогічно відособленою лінією у складі роду Morchella. Встановлено, що у Харківському Лісостепу цей вид є доволі поширеним, відносно стійким до антропогенного навантаження і не є індикатором малопорушених степових ділянок. Наголошено, що враховуючи це, доцільність збереження цього виду у Червоній книзі України варто переглянути.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.552.3

Шифр НБУВ: РА437739 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Khomko N. 
Assessment of the impact of the paper enterprise on the environment / N. Khomko // Environmental Problems. - 2020. - 5, № 4. - С. 185-190. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 в052

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж44108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
3.

Рождественська А. О. 
Якість життя як індикатор впливу супутньої гіпертонічної хвороби на стан здоров'я пацієнтів з неалкогольною жировою хворобою печінки / А. О. Рождественська // Сучас. гастроентерологія. - 2021. - № 5/6. - С. 46-54. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - визначити вплив супутньої гіпертонічної хвороби (ГХ) на якість життя (ЯЖ) пацієнтів із неалкогольною жировою хворобою печінки (НАЖХП) за допомогою опитувальників SF-36 і CLDQ. Обстежено 115 хворих на НАЖХП на стадії неалкогольного стеатогепатиту. Пацієнтів розподілили на дві групи: основну - 63 пацієнти з НАЖХП і ГХ (32 чоловіки та 31 жінка, середній вік - 48,4 року) і порівняння - 52 пацієнти з НАЖХП (25 чоловіків і 27 жінок, середній вік - 48,3 року). Контрольну групу (КГ) утворили 20 практично здорових осіб (12 жінок і 8 чоловіків, середній вік - 47,1 року). Стаж захворювання на НАЖХП статистично значущо не відрізнявся у пацієнтів з коморбідним (6,6 року (95 % довірчий інтервал (ДІ) - 5,8; 7,3)) і ізольованим (7,8 року (95 % ДІ 6,7; 8,8)) пербігом НАЖХП (p = 0,086). Тривалість захворювання на ГХ становила 8,4 року (95 % ДІ 7,3; 9,5). Розраховували індекс маси тіла (ІМТ), визначали показники систолічного (САТ) та діастолічного (ДАТ) артеріального тиску. Для оцінки ЯЖ пацієнтів із НАЖХП застосовували неспецифічний опитувальник Medical Outcomes Study Short Form (SF-36) і специфічну анкету для оцінки стану здоров'я при хронічних захворюваннях печінки The Chronic Liver Disease Questionnaire (CLDQ). Виявлено статистично значуще зниження ЯЖ майже за всіма шкалами опитувальника SF-36 у пацієнтів із НАЖХП у порівнянні з КГ незалежно від наявності супутньої патології. Зниження показників ЯЖ у пацієнтів із ГХ і НАЖХП відзначено за всіма компонентами здоров'я, окрім результатів за шкалою фізичного функціонування. Показники сумарного фізичного та психічного компонентів здоров'я також були значно нижче у хворих на НАЖХП і ГХ і становили 25,0 % (95 % ДІ 21,20; 29,60) і 44,0 % (95 % ДІ 42,23; 50,47) із максимально можливих 100 %. Зареєстроване статистично значуще зниження показників за всіма доменами опитувальника CLDQ у пацієнтів із НАЖХП і ГХ у порівнянні з хворими на НАЖХП і КГ. Виявлено значущі обернено пропорційні зв'язки між показниками ЯЖ за обома опитувальниками та давністю захворювань, рівнем САТ і ДАТ, а також ІМТ. Встановлено, що НАЖХП асоціюється зі статистично значущими девіантними змінами показників ЯЖ пацієнтів за даними опитувальників SF-36 і CLDQ. Наявність супутньої ГХ, давність жирових змін печінки, стаж гіпертонії, рівні САТ і ДАТ, а також великий ІМТ суттєво погіршують ЯЖ хворих на НАЖХП. Зниження рівнів показників ЯЖ у пацієнтів із НАЖХП і ГХ може негативно вплинути на перебіг захворювання, знизити ефективність терапевтичних і реабілітаційних заходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51 + Р410.030

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Литвишко В. О. 
Закономірності утворення кісткового регенерату після діафізарного перелому за умов функціонального лікування з використанням пружно-стійкого з'єднання відламків : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.21 / В. О. Литвишко; Національна академія медичних наук України, Інститут патології хребта та суглобів імені професора М. І. Ситенка. - Харків, 2019. - 32 c. - укp.

Презентовано досвід лікування 457-ох хворих з діафізарними переломами кінцівок із використанням стрижневих апаратів (298), функціональної гіпсової пов'язки або ортеза (115) і накісткової пластини (44). Проведено гістоморфологічне вивчення навколовідламкових тканин у разі закритого перелому у 8-ми експериментальних тварин (вівці), та у 16-ти хворих із діафізарним переломом. Вивчено особливості формоутворення фібрин-кров'яного згустку з крові людини в замкнутому просторі in vitro під впливом різних механічних умов. Установлено величину лінійних переміщень відламків за умов фіксації їх стрижневим апаратом або ортезом. Розраховано за допомогою математичної моделі напруження фібрин-окісного веретена в разі фіксації відламків стрижневим апаратом, накістковою пластиною й інтрамедулярним стрижнем. У результаті проведених досліджень установлено закономірності етапного формування кісткового регенерату в умовах пружної фіксації відламків, уточнено стадійність процесу й удосконалено методики лікування. Результати лікування показали, що в разі використання стрижневих апаратів та ортезів у випадку діафізарних переломів кінцівок частота незрощення відламків складає 4,7 %, що нижче в порівнянні з даними незалежних досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148.83

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА437856 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Копчак О. О. 
Вплив епігенетичної дієти на пацієнтів з мігренню / О. О. Копчак, О. Є. Гриценко // Укр. неврол. журн. - 2022. - № 3/4. - С. 34-38. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063.05-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
6.

Рудень В. В. 
Апофегма про смертність населення з причини хвороб системи кровообігу у контексті місця проживання померлих - як апорія в суспільному житті України / В. В. Рудень // Буков. мед. вісн. - 2021. - 25, № 4. - С. 86-94. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Мета роботи - встановлення та обгрунтування біостатистичних тенденцій у стані смертності населення України з причини хвороб системи кровообігу (100 - 199) у контексті місця проживання померлих за період 2009 - 2019 рр. Виконано епідеміологічне, одномоментне, суцільне, проспективне наукове дослідження з використання статистичних даних Державної служби статистики та Центру медичної статистики МОЗ України за період 2009 - 2019 рр., де зведення їх та опрацювання здійснювалося автором в електронних таблицях пакета Microsoft Office Еxcel (2019). Використано ретроспективний, біостатистичний, математичний, абстрактний та графічний методи дослідження, а також методи викопіювання, дедуктивного освідомлення, структурно-логічного аналізу з урахуванням принципів системності. Одержані наслідки засвідчують, що смертність з причини хвороби системи кровообігу (100 - 199), протягом досліджуваного часового проміжку (2009 - 2019), є домінуючою в загальній структурі смертності населення України, де перше рейтингове місце зі смертності стійко посідає ішемічна хвороба серця (120, 124 - 125) особливо серед мешканців сільських територій країни, тоді як наступні рангові місця: друге, третє, четверте, послідовно та неподатливо поділяють ураження судин головного мозку (160 - 169), інфаркт міокарда (121 - 124) та гіпертонічна хвороба (110 - 115), що є домінуючими у жителів міських територій. Висновки: враховуючи надмірний та прямий тягар смертності з причини хвороби системи кровообігу на кількісний склад населення країни та його негативний вплив на якість життя людей, а також стан громадського здоров'я, соціально-економічного благополуччя та ресурсне забезпечення суспільства, від держави Україна вимагається рішучих та дієвих першочергових адекватних управлінських рішень профілактичного змісту щодо мінімізації серцево-судинної патології (100 - 199) у контексті змісту "Європейських рекомендацій з профілактики серцево-судинних захворювань у клінічній практиці (2016)".


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)023.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Bezliudnyi Y. S. 
A model of convolutional neural network and a software application for typical insect pests recognition / Y. S. Bezliudnyi, V. M. Shymkovych, A. Yu. Doroshenko // Проблеми програмування. - 2021. - № 4. - С. 95-102. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Розроблено модель загорткової нейронної мережі, базу даних для навчання нейронної мережі та програмний засіб для класифікації типових комах-шкідників, що дозволяє здійснювати розпізнавання класу комахи-фітофага за переданим зображенням. Виконано оптимізацію структури моделі нейронної мережі задля покращення результатів класифікації. Проаналізувавши типові архітектури згорткових нейронних мереж та наклавши на них часові та ресурсні обмеження, було обрано наступну послідовність шарів вихідної загорткової нейронної мережі: один вхідний шар; п'ять згорткових шарів, між якими знаходяться чотири пари шарів нормалізації та об'єднання; три повністю зв'язані шари з двома шарами розрідження між ними. Розроблено власну базу даних для навчання нейронної мережі. Сумарно створений набір даних містить 3000 зображень, які впорядковані ієрархічно по директоріям, відповідно до класу та призначення (для навчання чи тестування). Додатково здійснено розробку інтерфейсу користувача, передбачено автентифікацію та авторизацію, персоналізацію даних, наявність ролей користувачів та відповідний розподіл функціоналу за ролями, створено можливість перегляду статистики по класифікованим комахам, у певному проміжку часу. Проведено функціональне тестування розробленого застосунку на гетерогенному наборі зображень комах 20 різних класів. Результати тестування на CPU середнього часу обробки запитів до застосунку: класифікація зображення натренованою згортковою нейронною мережею - 115 мс; додавання нового зображення до тренувального набору (без урахування часу виконання асинхронних процесів) - 39 мс; завантаження зображення зі зовнішнього сервісу - 434 мс; отримання статистики з класифікації - 5 мс. Подальше покращення якості класифікації може бути виконане за допомогою: обчислень з використанням відеокарт; засобів паралельної обробки даних; побудови конструктивно складніших архітектур згорткових нейронних мереж тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69331 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Zayats O. 
Gender peculiarities of protein and lipid peroxidation of the oral liquid unrer the conditions of preclinical iodine and iron deficiency / O. Zayats // Архів клініч. медицини. - 2021. - № 1. - С. 28-31. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.

The prevalence of somatic pathology in children increases significantly with each passing year, which is associated with socio-economic, environmental conditions, the complex interaction of exogenous and endogenous factors. This problem may be related to micronutrient imbalances, among which iodine deficiency and sideropenia are quite common. The aim of the study is to learn the peculiarities of peroxidation of proteins and lipids, the system of antioxidant defence of oral fluid in conditions of preclinical iodine and iron deficiency. The study included 115 children aged 6 - 18 years. The level of peroxidation of proteins was characterized by the content of oxidative modification of protein products (aldehyde derivatives of the main nature) in the oral fluid. Peroxidation of lipids of oral fluid was assessed by the accumulation of dienc conjugates (DCs) of polyunsaturated fatty acids and products responding to thiobarbituric acid (TBA-RP). It has been determined that in case of iodine and iron deficiencies, their combination causes significant activation of protein and lipid peroxidation processes in the oral fluid of children, accompanied by an imbalance of the prooxidant-antioxidant system of the oral cavity. Such changes can be predictors of the development of dental pathology.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.2-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Леванда Л. І. 
Аналіз сучасних анестезіологічних підходів в ендоскопічній фтизіохірургії / Л. І. Леванда, М. Ю. Шамрай, М. С. Опанасенко, В. І. Лисенко, О. В. Терешкович, Б. М. Конік, О. Д. Шестакова, С. М. Шалагай, С. М. Білоконь // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2021. - № 3. - С. 36-42. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54-59 + Р457.345.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
10.

Susak Ya. 
A case report of severe acute pancreatitis with infected necrosis and concomitant Coronavirus Disease-19 (COVID-19): a nosocomial infection or delayed respiratory manifestation of viral disease? = Повідомлення про випадок тяжкого гострого панкреатиту з інфікованим некрозом та супутньою коронавірусною хворобою-19 (COVID-19): внутрішньолікарняна інфекція чи відтермінований респіраторний вияв вірусної хвороби? / Ya. Susak, O. Tkachenko, O. Lobanova, L. Skivka // General Surgery. - 2021. - № 1. - С. 42-47. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Взаємозв'язок між коронавірусною хворобою-19 (COVID-19) та гострим панкреатитом (ГП) широко обговорюється у дослідницьких та оглядових публікаціях. У більшості праць ГП розглядають як ускладнення COVID-19 та/або позалегеневий вияв захворювання. Значно менше уваги приділяється випадкам панкреатиту з наступним розвитком COVID-19. Мета звіту - опис протоколу та клінічних результатів лікування пацієнта з гострим некротичним панкреатитом, у якого розвинулася внутрішньолікарняна COVID-19. Пацієнт С. (чоловік, 42 роки) госпіталізований з попереднім діагнозом ГП у відділення інтенсивної терапії Київської міської клінічної лікарні швидкої допомоги у жовтні 2020 р. Протокол дослідження було розглянуто та схвалено місцевим комітетом з біоетики (протокол N 25-15-60). Письмову інформовану згоду одержано від пацієнта після пояснення змісту дослідження. У пацієнта з первинним діагнозом ГП, якому на момент госпіталізації не проводили виявлення за допомогою полімеразної ланцюгової реакції коронавірусу тяжкого гострого респіраторного синдрому-2 (Severe acute respiratory syndrome coronavirus-2 (SARS-CoV-2)), через 21 день після надходження до лікарні було діагностовано COVID-19. Прогресування ГП (до тяжкої форми з інфікованим некрозом, синдромом системної запальної реакції та поліорганною недостатністю) потребувало панкреатонекрсеквестректомії, яку було відкладено через тяжку гостру дихальну недостатність. Операцію проведено на 45-ту добу перебування у лікарні після усунення пневмонії, пов'язаної з COVID-19. Післяопераційний період перебігав відповідно до тяжкості захворювання та об'єму операції і був ускладнений зовнішніми панкреатичною та товстокишковою норицями. Пацієнт перебував у лікарні впродовж 115 діб, з них 20 діб був під наглядом у відділенні інтенсивної терапії, призначеному для випадків пневмонії. Його було виписано після поліпшення симптомів у задовільному стані. Висновки: на момент госпіталізації пацієнтів з попереднім діагнозом ГП слід проводити скринінг на наявність SARS-CoV-2 з метою уникнення помилкового діагнозу й оптимізації стратегії лікування, з огляду на подібність симптомокомплексу ГП і абдомптальних симптомів позалегеневої маніфестації COVID-19. Глибокого вивчення у контексті існуючої коморбідності потребують механізми ураження підшлункової залози SARS-CoV-2.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.31 Covid-19 + Р413.601.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101925 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Шолойко Н. В. 
Порівняльний аналіз асортиментного переліку лікарських засобів для лікування артеріальної гіпертензії згідно з вітчизняними та міжнародними клінічними настановами / Н. В. Шолойко, А. О. Гончар // Фармацевт. журн. - 2022. - 77, № 1. - С. 31-39. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Серцево-судинні захворювання - найрозповсюдженіша причина смертності та інвалідизації в усьому світі. В Україні більше 12 млн пацієнтів з артеріальною гіпертензією (АГ). Своєчасне призначення пацієнтам з АГ лікарських засобів згідно з сучасними клінічними настановами значно покращує якість життя та виживаність пацієнтів. Мета дослідження - провести порівняльний аналіз міжнародного та вітчизняного асортименту сучасних лікарських засобів для лікування АГ за МНН та АТС-класифікацією та дослідити стан їх реєстрації та включення до списків лікарських засобів, які підлягають реімбурсацїі в Україні з метою визначення потенційної фізичної доступності (availability) лікарських засобів для лікування АГ. Об'єкт дослідження - нормативно-правова база України у галузі обігу та використання, лікарських засобів, а саме Накази МОЗ України, вітчизняні та міжнародні клінічні настанови, довідник ATC Index ВООЗ. У дослідженні було використано контент-аналіз, методи порівняльного та логічного аналізу. Аналіз вітчизняної нормативно-законодавчої бази показав, що в Україні можуть використовуватися міжнародні клінічні настанови з лікування АГ та національні клінічні протоколи. Проведений контент-аналіз клінічних настанов показав, що в міжнародні клінічні настанови включено класи лікарських засобів для ініціальної та підтримуючої терапії АГ: іАПФ, БРА, діуретики (тіазидні та тіазидоподібні), антагоністи кальцію та бета-адреноблокатори, при цьому перевага надається комбінаціям із цих лікарських засобів у зв'язку з кращою прихильністю пацієнтів до лікування. Було встановлено, що за АТС-класифікацією на міжнародному фармацевтичному ринку для лікування АГ представлено 41 лікарський засіб інгібіторів АПФ та їх комбінацій, з них 16 однокомпонентні лікарські засоби, решта 25 - комбіновані; лікарських засобів блокаторів рецепторів ангіотензину II та їх комбінацій - 32, однокомпонентних 10, комбінацій - 22; блокаторів кальцієвих каналів та їх комбінацій - 21, монопрепаратів - 18, комбінацій - 2; тіазидних діуретиків - 10, тіазидоподібних діуретиків - 11. Аналіз стану реєстрації на території України лікарських засобів за визначеними МНН та АТС-класифікацією показав, що зареєстровано 56 лікарських засобів, що становить 48,69 % від можливих 115 (лікарських засобів іАПФ та їх комбінацій 22 (53,65 %), БРА II та їх комбінацій 21 (65,63 %); БКК та їх комбінацій - 8 (38,10 %); тіазидних діуретиків - 1 (10 %), тіазидоподібних діуретиків - 3 (27,27 %)). Проведені дослідження надають змогу зробити висновок, що у своїй медичній практиці вітчизняні лікарі можуть призначати майже половину зі світового асортименту лікарських засобів (за МНН та АТС-групами), доступних на вітчизняному фармацевтичному ринку. Обмежуючим фактором для лікаря під час вибору терапії для пацієнта з АГ є незначна кількість лікарських засобів, що реімбурсуються.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
12.

Смирнов А. С. 
Оценка влияния погрешностей БИНС, построенной на MEMS-компонентах, на точность выведения ракеты-носителя сверхлегкого класса / А. С. Смирнов, А. В. Голубек // Авіац.-косм. техніка і технологія. - 2021. - № 5. - С. 60-68. - Библиогр.: 22 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: О638

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24839 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
13.

Коршун М. М. 
Гігієнічна оцінка потенційного ризику для здоров'я населення через забруднення грунтових вод та поверхневих водойм пестицидами різних хімічних класів / М. М. Коршун, Ю. В. Мартіянова // Мед. перспективи. - 2022. - 27, № 3. - С. 149-156. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета дослідження - порівняльна оцінка потенційної небезпеки для здоров'я людини через забруднення підземних та поверхневих вододжерел фунгіцидом підифлуметофеном та гербіцидами амікарбазоном та біциклопіроном у широкому діапазоні грунтово-кліматичних умов. Використані 3 методики: визначення інтегрального вектора небезпеки (R); прогнозування негативного впливу на здоров'я населення пестицидів за інтегральним показником небезпеки за умови потрапляння у воду (ІПНВ) та комплексної оцінки ризику шкідливого впливу на організм людини пестицидів при їх вимиванні у воду (Р). Установлено, що найвищий рівень небезпеки для здоров'я населення внаслідок можливого забруднення вододжерел має біциклопірон незалежно від грунтово-кліматичних умов та використаної методики оцінки (R = 144,6 - 173,2 - дуже висока потенційна небезпека; ІПНВ = 12 балів - надзвичайно небезпечний для людини, клас 1А). Підифлуметофен має високу потенційну небезпеку за інтегральним вектором (R = 115,8 - 137,5) й одночасно може бути оцінений від небезпечного (2 клас) до високонебезпечного (1Б клас) залежно від грунтово-кліматичних умов за значенням ІПНВ (7 - 9 балів). Амікарбазон з ІПНВ (11 балів) надзвичайно небезпечний (1А клас) і водночас за інтегральним вектором (R = 76,8 - 122,5) його потенційна небезпека коливається від середньої до високої залежно від грунтово-кліматичних умов. Комплексна оцінка небезпеки для організму людини досліджуваних пестицидів при їх вимиванні у воду на підставі зіставлення потенційної експозиції з допустимим добовим надходженням з водою показала, що потенційний ризик несприятливого впливу на здоров'я населення (Р) усіх досліджуваних речовин є допустимим.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.5(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Brychka S. Ya. 
Heat accumulation with montmorillonite/carnauba wax nanomaterials = Акумуляція тепла наноматеріалами монтморилоніт/карнаубський віск / S. Ya. Brychka // Енерготехнології та ресурсозбереження. - 2022. - № 3. - С. 58-69. - Бібліогр.: 43 назв. - англ.



Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
15.

Топчій В. В. 
Напрями реформування кримінального законодавства України у сфері трансплантації анатомічних матеріалів людини / В. В. Топчій, Л. А. Жерж // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2022. - № 1. - С. 191-199. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - визначення основних напрямів реформування кримінального законодавства України у сфері трансплантації анатомічних матеріалів людини на основі вивчення позитивного досвіду окремих зарубіжних країн (Бельгія, Великобританія, Іспанія, Німеччина та пострадянські держави). Методологічну основу дослідження склали загальнонаукові методи пізнання, за допомогою яких у авторів постала можливість окреслити шляхи вдосконалення кримінальної відповідальності за злочини, пов'язані з незаконною трансплантацією, на сучасному етапі, а саме термінологічний, логіко-семантичний, функціональний, системно-структурний, логіко-нормативний методи. Наголошено на необхідності внесення конкретних змін до статей 143, 149 та 115 КК України з метою вдосконалення кримінального законодавства у сфері трансплантології. Констатовано, що кількість зареєстрованих злочинів у сфері трансплантації анатомічних матеріалів людини за останні 10 років є незначною, що може свідчити про неактуальність обраної теми, однак це є свідченням проблеми латентності досліджуваної категорії злочинів та потребує детального дослідження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Скибчик Я. В. 
Предиктори відновлення синусового ритму в пацієнтів з тривалими епізодами персистентної фібриляції передсердь / Я. В. Скибчик, К. О. Міхалєв, О. Й. Жарінов // Кардіохірургія та інтервенц. кардіологія. - 2022. - № 1/2. - С. 47-57. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.109-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100823 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
17.

Lukavenko I. M. 
LncRNA SRA gene polymorphisms and risk of gynecological pathology development among Ukrainian women with proliferative type of benign breast disease without atypia = Поліморфізми гена днРНК SRA та ризик виникнення гінекологічної патології серед українських жінок із проліферативним типом доброякісної дисплазії молочної залози без атипії / I. M. Lukavenko, A. V. Kolnoguz, V. Yu. Harbuzova, O. V. Ataman // Запорож. мед. журн. - 2021. - 23, № 5. - С. 651-655. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Доброкачественная дисплазия молочной железы - это группа всех доброкачественных заболеваний с риском развития рака молочной железы (РМЖ). РМЖ - самое распространенное онкологическое заболевание в мире, поэтому важно найти новые биомаркеры и мишени для ранней диагностики, лечения, определения прогноза и выживаемости. Длинная некодирующая РНК SRA может исполнить эту роль, следовательно нужны дальнейшие исследования ее влияния на патогенез предраковых поражений. Цель работы - проанализировать связь между rs801460 и rs10463197 полиморфизмами и возникновением гинекологической патологии среди украинских женщин с пролиферативным типом доброкачественной дисплазии молочной железы без атипии. В исследование вошли 115 пациенток с пролиферативным типом доброкачественной дисплазии молочной железы без атипии: 55 - с гинекологической патологией и 60 - без нее. Полимеразная цепная реакция с анализом длины рестрикционных фрагментов (PCR-RFLP) использована для генотипирования полиморфизмов. Для окраски срезов использовали гематоксилин и эозин, толуидиновый синий и пикрофуксин по ван Гизону. Статистический анализ проведен с использованием программы для статистической обработки данных SPSS 25.0. Установлены существенные различия в частоте аллелей rs10463297-полиморфизма (p = 0,032), но не rs801460 (p >> 0,05) в группах с гинекологической патологией и без нее. В то время как распределение генотипов обоих полиморфизмов статистически не различалось (p >> 0,05). Существенная связь обнаружена между SRA1 rs10463297-полиморфизмом и возникновением гинекологической патологии в доминантной (рa = 0,023; ORa = 2,638, 95 % CI = 1,145 - 6,076) и аддитивной (рa = 0,034; ORa = 2,489, 95 % CI = 1,069 - 5,794) моделях. Не установлена связь между SRA1 rs801460-полиморфизмом и развитием данной патологии (p >> 0,05). Выводы: выявлено, что носители SRA1 rs10463297 TT-генотипа имеют в 2,6 раз выше риск развития гинекологической патологии, чем носители С-аллеля, и в 2,48 раз, чем ТС-гетерозиготы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1 + Р715-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Дмитрієва Т. В. 
Термопластичний крохмаль як складова плівкотвірних композицій з деградабельними властивостями : (огляд) / Т. В. Дмитрієва, С. К. Кримовська, Г. Є. Глієва, С. В. Рябов // Полімер. журн. - 2021. - 43, № 2. - С. 73-78. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л716.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Протоколи української мудрости : до 425-ти річчя з дня народж. Митрополита Петра Могили та 115-ти річчя діяльности Товариства Українських Наукових Викладів ім. Петра Могили. Ч. 1 / Богдан Горбовий. - Б.м., 2021. - 325 c. - Бібліогр.: с. 323-324 - укp.

Книга «Протоколи української мудрості» є першою в Україні спробою зібрати, проаналізувати та опублікувати всі наявні матеріали, пов’язані з діяльністю однієї з найактивніших науково-просвітницьких організацій Галичини - Товариства українських наукових викладів ім. Петра Могили. Книга обіймає майже півстолітню діяльність Товариства від 1906 р. до початку Другої світової війни (1939р.), що діяло на взірець тодішніх Народних університетів Західної Європи. В ній також подані короткі відомості про засновників та найбільш активних членів Товариства. В діяльності Товариства брало участь більш як 300 вчених, письменників, істориків, громадських, політичних та культурних діячів Галичини і Буковини, які проводили свою роботу не тільки у Львові, але й у філіях і осередках всіх міста та містечок Галичини й Буковини від Кракова до Коломиї, від Сокаля до Вижниці. Основною метою Товариства було перетворення шляхом просвітництва українського народу в міцну українську націю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч710.3(4УКР331)6 л5 + Э372.27-3-028 Петро Могила ( Мовилэ Петру ; митр.; 1596-1646 )

Рубрики:

Шифр НБУВ: В359351/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Цвірінько І. Р. 
Підвищення ефективності ендоназального хірургічного лікування хворих з доброякісними новоутвореннями селярно-хіазмальної ділянки : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.19 / І. Р. Цвірінько; Національна академія медичних наук України, Інститут отоларингології імені О. С. Коломійченка. - Київ, 2019. - 19 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.627.7-59 + Р569.450-59 + Р562,2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА442460 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського