Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (36)Тематичний інтернет-навігатор (3)Наукова електронна бібліотека (121)Автореферати дисертацій (409)Книжкові видання та компакт-диски (4936)Журнали та продовжувані видання (234)
Пошуковий запит: (<.>K=ХРИСТИЯНСЬК$<.>+<.>K=ЧИТАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3527
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Mediaevalia Ucrainica: Ментальність та історія ідей. Т. 5 / ред.: Г. Боряк; Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського . - К., 1998. - 128 c. - у.

На сторінках даного випуску розглянуто наступні питання - проблема становлення популярних християнських культів в Україні; публічність як домінанта культурної традиції (Волинь другої половини XVI ст.); середньовічна традиція слова, мови та книги в творах Іоана Вишенського; лук та рушниця в лицарській символиці українського козацтва: парадокси козацької ідеології і проблема східного впливу; біблійна генеалогія в етногенетичних концепціях польських та українських літописців і хроністів та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-7 я43 + Э370.9 я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: В338966 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Актуальні питання комплексної освіти у спеціалізованих середніх навчальних закладах з підвищеними вимогами до вивчення природничо-математичних дисциплін : Матеріали Всеукр. наук.-метод. конф. "Рішельєв. читання", 23 - 27 верес. 1999 р., м.Одеса / ред.: В. А. Сминтина; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. - О. : АстроПринт, 1999. - 272 c. - укp.

Висвітлено сучасний стан проблем науково-методичного та організаційного забезпечення навчального процесу, позакласної роботи у середніх навчальних закладах природничо-математичного профілю, пошуку та впровадження новітніх технологій роботи з обдарованою молоддю, а також проведення наукових змагань школярів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б.р(4Укр)21 я431(4Укр) + Ч34(4УКР)4 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594080 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Антропологічні ідеали Київської школи та реалії постмодерну (До 70-річчя О.Яценка) / ред.: В. Г. Табачковський; Ін-т філос. НАН України. - К., 2000. - 305 с. - (Філос.-антропол. читання'99). - укp. - рус.

Розглянуто феномен діяльності як предмет філософського аналізу, наміри, проблеми, труднощі постмодернізму як філософії сучасного світоосягнення. Проаналізовано ідеал держави у філософії Л.Барановича, неораціональність як спосіб порозуміння, інфантильність і зрілість у людському бутті, традиційні та нові контексти віри як акту усвідомлення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216я431(4УКР) + Ю6*328.933 + Ю3(4УКР-2К)6-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70264 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Архівознавство. Археографія. Джерелознавство : Міжвід. зб. наук. пр. Вип. 2. Архівознавчі читання / ред.: Р. Я. Пиріг; НАН України. Ін-т історії України. - К., 2000. - 280 с. - укp. - рус.

Висвітлено сучасні проблеми архівного будівництва, зокрема, едиційної, польової, камеральної археографії, джерелознавства історії України. Розглянуто питання регіональних досліджень історії України в діяльності Всеукраїнської академії наук (1924 - 1930 рр.), історію організації видавничої діяльності Національної академії наук України у 1918 - 1923 рр., діяльність постійної комісії з метою складання словника української живої мови у складі УАН-ВУАН у 1918 - 1930 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч61я43 + Т2я43 + Ч213(4Укр)711

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70545 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Багаліївські читання в НУА : Прогр. та матеріали / ред.: В. І. Астахова; Харк. гуманіт. ін-т "Нар. укр. акад.". - Х. : Око, 1998. - 55 c. - укp.

Вміщено наукові праці, видані за підсумками Багаліївських читань в НУА, присвячених Багалію Д.І. - видатному українському педагогу і просвітителю. Висвітлено його життєвий та творчий шлях, розглянуто політичні, правові та історичні погляди, соціально-політичне кредо. Досліджено бібліографічні та бібліографознавчі аспекти діяльності Д.І.Багалія, зокрема, його внесок у розвиток бібліотечної справи на Слобожанщині.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)61-8 Багалей + Т3(4УКР)6-7 я434 + Ч33(4УКР)6-8 Багалій

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586881 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Багаліївські читання в НУА : Програма та матеріали, Харків, 5 листоп. 1999 р. / ред.: В. І. Астахова; Харк. гуманіт. ін-т "Нар. укр. акад.". - Х., 1999. - 110 c. - укp.

Раскрыто значение педагогического наследия Д.И.Багалея - известного украинского педагогического деятеля - для осуществления реформы образования 90-х гг. в Украине. Показано формирование отношения к отечественной истории на примере жизни и деятельности Д.И.Багалея, проанализирован вклад ученого в организацию учебно-методической работы в Харьковском институте народного образования в 20-х гг., создание Государственного архивного фонда Харьковской области и др.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)6-8 Багалій Д.І. + Т1(4УКР)6-8 я431 Багалій

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Біблія і культура : Зб. наук. ст. Вип. 1 / ред.: А. Є. Нямцу; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 2000. - 243 с. - рус.

Розглянуто актуальні літературознавчі, філософсько-теологічні та лінгвістичні проблеми функціонування біблійного сюжетно-образного матеріалу в культурі різних часів і народів. Висвітлено закономірності переосмислення сюжетів та образів Нового Завіту в українській літературі ХХ ст., проблематику християнської моралі у малій прозі В.Підмогильного у зв'язку з філософією Ф.Ніцше, основні принципи освоєння біблійних образів у ліриці І.Франка. Охарактеризовано етику англіканського протестантизму та її художню репрезентацію у творчості Н.Бретона, біблійні образи в етнологічному аспекті, особливості виявлення апеляції в сакральних текстах, співвідношення експліцитного та імпліцитного в євангельському тексті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-20-117.3 + Ч11я43 + Ш5(0)-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70549 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Валеологічна освіта та виховання: сучасні підходи, доступність і шляхи їх розвитку в Україні : Зб. наук.-практ. ст. / ред.: В. М. Оржеховська; АПН України. Наук.-метод. центр превентив. виховання. - К. : Магістр-S, 1999. - 118 c. - укp.

Розкрито пріоритетні напрями валеологічної політики в Україні та програмні завдання валеологічної галузі, зокрема, розглянуто значення християнського світогляду з метою дієвої пропаганди здорового способу життя, необхідність створення системи валеологічної освіти в державі тощо. Висвітлено сучасний досвід і методику впровадження валеологічної освіти та виховання дітей і молоді, у т.ч. психологічні аспекти формування культури здоров'я дітей і молоді, впровадження знань про здоровий спосіб життя у систему соціально-правового захисту дітей, кадрове і методичне забезпечення валеологічної освіти і виховання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.4 я43(4УКР) + Р11(4УКР),1 я43(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594746 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Качковський Л.  
Великий церковний розкол: догматичні причини і світські наслідки / Л. Качковський // Людина і політика. - 1999. - № 5. - С. 40-48. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто історію становлення християнської церкви, причини церковного розколу, догматичні відмінності між Східною і Західною Церквами. Викладено тезу про необхідність негайного вирішення церквою нагальної проблеми об'єднання всього Християнського Світу.


Ключ. слова: Християнська Церква, догматичні відмінності
Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-341-017

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Виховання молодого покоління на принципах християнської моралі в процесі духовного відродження України / ред.: І. Д. Пасічник. - Острог, 2000. - 639 с. - (Наук. зап. Остроз. акад; Т. III). - укp. - рус.

Вміщено наукові статті з актуальних питань історії Біблії в Україні, релігієзнавства, християнської філософії, психології та педагогіки. Досліджено християнські мотиви у літературі, музиці та мистецтві. Значну увагу приділено ролі Острозької Біблії у церковному та культурно-національному житті українців і білорусів ранньомодерного періоду. Окремі розділи присвячено діяльності Івана Огієнка (митрополита Іларіона) - визначного вченого, державного, громадського та церковного діяча, а також феномену віри у контексті екзистенційної філософії Кіркегора та святоотцівської екзегетики. Висвітлено роль українського греко-католицького духовенства у міжвоєнний період та його участь в українському національно-визвольному русі у Східній Галичині. Детально проаналізовано християнську толерантність у контексті суспільно-політичних, релігійних, а також морально-психологічних проблем сьогодення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37я54(4Укр)3 + Э370.9я54(4Укр)3 + Ч311.350.4я43 + Т3(4Укр)0-7я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69992 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Виховання молодого покоління на принципах християнської моралі в процесі духовного відродження України : Матеріали ІІІ Міжнар. наук.-практ. конф.: Зб. наук. пр. / ред.: І. Пасічник; НАН України. Остроз. від-ня Ін-ту укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. - Острог, 1998. - 444 c. - укp.

Розглянуто теолого-філософські аспекти виховання молоді на принципах християнської моралі, зокрема, проблему смислу життя у російській релігійній філософії як дидактичного принципу православної педагогіки, психічний стан віри як основу духовності людини, моральність відношення як духовну цінність. Визначено роль церкви у формуванні національної свідомості, психологічний зміст християнської моральної духовності, вплив соціоекологічної культури та християнської моралі на оптимізацію взаємовідносин суспільства та природи. Проаналізовано проблеми формування християнської моралі у контексті українського менталітету. Особливу увагу приділено християнським мотивам у творчості І.Огієнка, Т.-О.Сосновського, П.Куліша, Л.Українки, Б.Лепкого, Т.Г.Шевченка, С.Русової та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-103.2 я431 + Ч311.350.4 я43 + Ю717.42 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595451 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Влада і церква в Україні (перша половина ХХ століття) : Зб. наук. пр. / ред.: В. О. Пащенко; Від-ня релігієзнавства Ін-у філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. - Полтава, 2000. - 136 c. - укp.

Проаналізовано роль релігії у системі загальнолюдських цінностей, значення християнства у розвитку національної культури та відносин влади і християнських конфесій в Україні протягом першої половини ХХ ст. Значну увагу приділено правовій культурі православного духовенства на початку ХХ ст., розвитку релігійної освіти у період національно-визвольних змагань, проблемам становлення українського молодіжного християнського руху за умов радянської антирелігійної політики, а також ідеологічному протистоянню церкви і держави під час утвердження тоталітарної ідеології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э370.9(4УКР)-115 + Т3(4УКР)6-315 я4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603714 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Паласюк Г. Б. 
Вплив філософії стоїків на розуміння Григорієм Сковородою Бога і церкви / Г. Б. Паласюк; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. - Т. : Укрмедкн., 1999. - 19 c. - Бібліогр.: 9 назв. - укp. - рус.

Прослідковується вплив ідей античної філософії на формування філософської концепції Г.Сковороди. Зроблена спроба проаналізувати трактування українським мислителем Бога, релігії та церкви в житті людини, яке не співпадає з ортодоксально-християнським розумінням, під впливом стоїчної філософії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)46

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р85480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Горбаченко Т. Г. 
Вплив християнства на становлення писемної культури Русі-України: релігієзнавчо-філософський аспект / Т. Г. Горбаченко. - К. : Академія, 2001. - 272 c. - Бібліогр.: с. 229-270. - укp.

Розглянуто питання впливу християнства на становлення писемної культури Русі-України у XI - XVII ст. На засадах філософсько-релігієзнавчих позицій грунтовно проаналізовано мову та писемність як складові церковно-релігійного життя в цілому і, зокрема, православних християн: документальні пам'ятки християнської писемної культури - рукописні та друковані книги, способи їх збереження та використання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э370.9(4УКР)-117.3 + Ч611.5 + Ч611.63(4УКР)4 + Ш108*03 + Ч734(4УКР)759.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Федоренко Т.  
Вплив християнського світогляду на правосвідомість та правову культуру Київської Русі (кінець X - перша третина XIII ст.) / Т. Федоренко // Право України. - 2001. - № 8. - С. 114-116. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр)414

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Всеукраїнська міжнародна християнська Асамблея "Заповідь нову даю вам: любіть один одного" (Іоан, 13,34) : Наук.-практ. конф., Київ, 17-18 лют. 1998 р.: Доп., повідомл. / Всеукр. міжнар. церков.- громад. ком. з відзначення 2000-ліття Різдва Христового, "Заповідь нову даю вам: любіть один одного" (Іоан, 13,34) Всеукраїнська міжнародна християнська асамблея. Науково- практична конф. (1998; Київ). - К., 1998. - 320 c. - укp.

Розглядаються проблеми єдності українського православ'я, духовність у контексті сучасних наукових концепцій, християнська моральна доктрина і національно-культурне відродження України. Висвітлюються питання формування національної самосвідомості і православні братства в Україні, участь військового духовенства у боротьбі за волю України, економічна політика Радянської влади щодо церкви в Україні у післявоєнний період. Досліджується вплив християнства на розвиток культури, на процес українського державотворення. Особливу увагу приділено сімейному питанню, зокрема, аналізуються актуальні проблеми сучасного сімейного виховання дітей на основі християнських цінностей, духовні основи виховання молоді в сучасних умовах української родини, а також психологічні проблеми сімейного виховання через призму християнської моралі тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33149 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Гусаков В.  
Війна в Судані як приклад міжцивілізаційного конфлікту ХХІ століття / В. Гусаков // Людина і політика. - 2001. - № 1. - С. 82-85. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто збройний конфлікт у Судані (поряд з Іраном та Пакистаном, сьогодні він є провідним центром ісламського відродження та його світової експансії), охарактеризований як міжцивілізаційний (зіткнення ісламської та західної цивілізацій, збройна боротьба ісламо-арабської півночі з чорношкірим християнським півднем). Особливу увагу приділено визначенню типології цього конфлікту та шляхам його фінансуванню.


Ключ. слова: конфлікт, "ісламський інтегризм", Судан
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Вісник Київського державного лінгвістичного університету / ред.: С. Ю. Ніколаєва. - К., 2000. - 221 с. - (Педагогіка та психологія; Вип. 3). - укp.

Проаналізовано особливості навчання монологічного мовлення на основі автентичних навчальних відеокурсів. Наведено технологію реалізації формуючої індивідуалізації навчання профорієнтованого читання англійською мовою студентів технікумів і коледжів економічного профілю. Розглянуто інформаційні технології навчання іноземних мов, сучасні проблеми педагогіки та психології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-91я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69789/Пед. Псих. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Галичина : Наук. і культ.-просвіт. краєзн. часоп. N 4 / ред.: М. Кугутяк; Прикарп. ун-т ім. В.Стефаника. - Івано-Франківськ, 2000. - 208 с. - укp.

Досліджено проблему слов'янських русів у світлі археології. Охарактеризовано українське національне відродження кінця XVIII - початку ХХ ст. Розкрито національний феномен українського січового стрілецтва. Наведено методологічні аспекти періодизації українського націогенезису. Зроблено історико-політологічний аналіз державотворчої концепції українських християнських суспільників у міжвоєнній Галичині (1920 - 1939 рр.). Розглянуто проблеми традиції та новаторства монументального мистецтва в Галичині кінця ХІХ - початку ХХ ст. Висвітлено участь України у діяльності міжнародних організацій з питань охорони довкілля.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр331)я54 + Т4(23=Укр7,31)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69453 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Пасько І. Т. 
Громадянське суспільство і національна ідея: Україна на тлі європейських процесів. Компаративні нариси / І. Т. Пасько, Я. І. Пасько; НАН України. Центр гуманіт. освіти. - Донецьк : Схід. вид. дім, 1999. - 184 c. - укp.

Зроблено спробу дослідження європейського контексту, на тлі якого розгортається українська національна та громадянська історія. Здійснено порівняльно-історичний соціально-філософський аналіз розвитку громадянської і національної ідеї та форми їх історичного втілення - громадянського суспільства (від греко-римського світу, християнського середньовіччя до епохи Відродження, Нового часу та сучасних громадянських реалій) - в європейській та українській історії, а також виявлено на підставі цього зіставлення перспективи і контури формування громадянського суспільства й української нації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593360 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського