Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (38)Тематичний інтернет-навігатор (32)Наукова електронна бібліотека (310)Автореферати дисертацій (490)Книжкові видання та компакт-диски (3943)Журнали та продовжувані видання (142)
Пошуковий запит: (<.>K=ХРИСТИЯНСЬК$<.>+<.>K=СВЯТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3272
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Mediaevalia Ucrainica: Ментальність та історія ідей. Т. 5 / ред.: Г. Боряк; Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського . - К., 1998. - 128 c. - у.

На сторінках даного випуску розглянуто наступні питання - проблема становлення популярних християнських культів в Україні; публічність як домінанта культурної традиції (Волинь другої половини XVI ст.); середньовічна традиція слова, мови та книги в творах Іоана Вишенського; лук та рушниця в лицарській символиці українського козацтва: парадокси козацької ідеології і проблема східного впливу; біблійна генеалогія в етногенетичних концепціях польських та українських літописців і хроністів та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-7 я43 + Э370.9 я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: В338966 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дегтярьов М. Г. 
Андріївська церква / М. Г. Дегтярьов, В. І. Корнєєва. - К. : Техніка, 1999. - 120 c. - (Нац. святині України). - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Розглянуто один з шедеврів архітектури вітчизняного та світового значення - перлину архітектурної спадщини Києва доби бароко, зведену в середині ХVІІІ ст. за проектом Ф.-Б.Растреллі - Андріївську церкву; історію її спорудження. Наведено імена багатьох майстрів і народних умільців, що створили цю пам'ятку архітектури, в якій знайшли відображення досягнення науки, техніки та мистецтва ХVІІІ ст. Велику увагу приділено реставрації пам'ятки. Висвітлен участь у долі Церкви представників духовенства і багатьох діячів української культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-655 + Т3(4УКР-2К)-9 + Щ113(4УКР-2К)927.166.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: АО260111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кілессо С. К. 
Архітектурні та мистецькі скарби Богданового краю / С. К. Кілессо. - К. : Техніка, 2000. - 142 c. - (Нац. святині України). - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Роботу присвячено історії, архітектурі та мистецькій спадщині першої гетьманської столиці Чигирина, улюбленої резиденції Б.Хмельницького у с.Суботові та Мотронинському Свято-Троїцькому монастирю в Холодному Яру. На основі багаторічних археологічних досліджень та історичних джерел запропоновано проекти реставрації Іллінської церкви-фортеці у Суботові - усипальниці визначного гетьмана, архітектурного ансамблю Мотронинського монастиря, старовинного замку в Чигирині, комплексу історичних адміністративних споруд, а також збудовано ошатну каплицю Покрови Пресвятої Богородиці, у крипті якої перепоховано сподвижників Б.Хмельницького.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(4УКР-4ЧЕК) + Щ113(4УКР-4ЧЕК) + Т3(4УКР-4ЧЕК)4-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: АО260687 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Болгари в Україні : Наук.-допом. бібліогр. покажч. (1917 - 1941) / ред.: М. І. Сенченко; уклад.: Н. А. Дехтярьова; Кн. палата України. - К., 2000. - 148 c. - (Етноси України). - укp.

Подано інформацію про закони, за якими жила болгарська громада в Україні, а також про законотворчість у давній Болгарії та її вплив на Устав Я.Мудрого й церковні суди. Розкрито спільність історичної долі українського та болгарського народів у етногенезі, релігії, мові, культурі. Визначено роль українців у Болгарії на прикладі творчості видатного громадського діяча, емігранта, професора історії Софійського університету - М.П.Драгоманова. Відображено звичаї, обряди, святкування весіль за народними традиціями тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9БОЛ) + Т52(23=УКР6А/Я)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34525 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бриколаж: Теория и история культуры : Сб. статей студ. науч. о-ва ф-та культурологии / ред.: Л. Стародубцева; Харьк. гос. акад. культуры. - Х., 1998. - 365 c. - рус.

Представлены статьи студентов и аспирантов Харьковской государственной академии культуры, отражающие собственную интерпретацию истории культуры, ее стилей. Исследуется вопрос о развитии философии и культуры в концепции Карла Ясперса, архетипы и символы К.Г.Юнга. Рассматривается культура декаданса во Франции рубежа ХІХ-ХХ вв., в частности, проблема корреляции философии и искусства в этот период. Описывается наскальное искусство Африки, эволюция архитектурного облика Святогорской обители. Анализируются аллегории и метафоры в сонетах Шекспира, тема безумия в творчестве Ф.Достоевского и др.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч11 я43 + Т3(0)0-7 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591238 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Буковина - мій рідний край : Матеріали III іст.-краєзн. конф. молодих дослідників, студ. та науковців, Чернівці, 17 трав. 1998 р. / ред.: О. Масан; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. Каф. етнології, антич. і середньовіч. історії. - Чернівці : Золоті литаври, 2000. - 130 c. - укp.

Висвітлено соціальну структуру, дохристиянські святилища і божества населення Північної Буковини ХІІ - ХІІІ ст. Розглянуто становище єврейського населення регіону за умов першої та другої російських окупацій (1914 - 1915 рр.), товариський рух та українські учительські товариства на Буковині, діяльність відомих буковинських діячів і дослідників (В.С.Залозецького, О.Кандиби, М.Поповича, М.Куєка та ін.). Особливу увагу приділено етнографічним аспектам, у т.ч. особливостям традиційної культури німців Буковини, традиціям заготовлення ткацької сировини наприкінці ХІХ - першій половині ХХ ст., а також опису деяких обрядів різних поселень місцевості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР337) я431 + Т3(4УКР-4ЧЕР) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597778 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Біблія і культура : Зб. наук. ст. Вип. 1 / ред.: А. Є. Нямцу; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 2000. - 243 с. - рус.

Розглянуто актуальні літературознавчі, філософсько-теологічні та лінгвістичні проблеми функціонування біблійного сюжетно-образного матеріалу в культурі різних часів і народів. Висвітлено закономірності переосмислення сюжетів та образів Нового Завіту в українській літературі ХХ ст., проблематику християнської моралі у малій прозі В.Підмогильного у зв'язку з філософією Ф.Ніцше, основні принципи освоєння біблійних образів у ліриці І.Франка. Охарактеризовано етику англіканського протестантизму та її художню репрезентацію у творчості Н.Бретона, біблійні образи в етнологічному аспекті, особливості виявлення апеляції в сакральних текстах, співвідношення експліцитного та імпліцитного в євангельському тексті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-20-117.3 + Ч11я43 + Ш5(0)-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70549 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Валеологічна освіта та виховання: сучасні підходи, доступність і шляхи їх розвитку в Україні : Зб. наук.-практ. ст. / ред.: В. М. Оржеховська; АПН України. Наук.-метод. центр превентив. виховання. - К. : Магістр-S, 1999. - 118 c. - укp.

Розкрито пріоритетні напрями валеологічної політики в Україні та програмні завдання валеологічної галузі, зокрема, розглянуто значення християнського світогляду з метою дієвої пропаганди здорового способу життя, необхідність створення системи валеологічної освіти в державі тощо. Висвітлено сучасний досвід і методику впровадження валеологічної освіти та виховання дітей і молоді, у т.ч. психологічні аспекти формування культури здоров'я дітей і молоді, впровадження знань про здоровий спосіб життя у систему соціально-правового захисту дітей, кадрове і методичне забезпечення валеологічної освіти і виховання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.4 я43(4УКР) + Р11(4УКР),1 я43(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594746 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Луців А. Г. 
Велика Русь - вільній Україні: [історія монет: кат.] / А. Г. Луців. - Т. : Збруч, 1999. - 144 c. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Наведено ідентифікацію та систематизацію золотників і срібників, а також новий погляд на монетні ряди князів Святополка, Ярослава та Володимира. Аналіз історичних матеріалів показав, що карбування монет мало масовий характер. Доведено циліндричність княжих "знаків", що трансформувалися у головні убори, з яких короношолом має найбільш завершену форму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т221(4УКР)414

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА598047 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Качковський Л.  
Великий церковний розкол: догматичні причини і світські наслідки / Л. Качковський // Людина і політика. - 1999. - № 5. - С. 40-48. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто історію становлення християнської церкви, причини церковного розколу, догматичні відмінності між Східною і Західною Церквами. Викладено тезу про необхідність негайного вирішення церквою нагальної проблеми об'єднання всього Християнського Світу.


Ключ. слова: Християнська Церква, догматичні відмінності
Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-341-017

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Кілессо Т. С. 
Видубицький монастир / Т. С. Кілессо. - К. : Техніка, 1999. - 127 c. - (Нац. святині України). - Библиогр.: 50 назв. - укp.

Книгу присвячено історії, архітектурі та мистецькій спадщині однієї з перлин вітчизняної культури - Видубицькому Свято-Михайлівському монастирю, одному з найбільш відомих центрів Давньої Русі, осередку духовного життя народу. На основі аналізу літературних та архівних джерел, матеріалів археологічних досліджень висвітлено багату на події історію монастиря, етапи формування унікального архітектурного ансамблю ХІ-ХІХ ст., розповідається про твори монументального живопису, безцінні скарби монастирської ризниці та старовинний некрополь.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-2К) + Щ117.166(4УКР) + Т3(4УКР-2К) + Э372.27

Рубрики:

Шифр НБУВ: АО260056 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Виховання молодого покоління на принципах християнської моралі в процесі духовного відродження України / ред.: І. Д. Пасічник. - Острог, 2000. - 639 с. - (Наук. зап. Остроз. акад; Т. III). - укp. - рус.

Вміщено наукові статті з актуальних питань історії Біблії в Україні, релігієзнавства, християнської філософії, психології та педагогіки. Досліджено християнські мотиви у літературі, музиці та мистецтві. Значну увагу приділено ролі Острозької Біблії у церковному та культурно-національному житті українців і білорусів ранньомодерного періоду. Окремі розділи присвячено діяльності Івана Огієнка (митрополита Іларіона) - визначного вченого, державного, громадського та церковного діяча, а також феномену віри у контексті екзистенційної філософії Кіркегора та святоотцівської екзегетики. Висвітлено роль українського греко-католицького духовенства у міжвоєнний період та його участь в українському національно-визвольному русі у Східній Галичині. Детально проаналізовано християнську толерантність у контексті суспільно-політичних, релігійних, а також морально-психологічних проблем сьогодення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37я54(4Укр)3 + Э370.9я54(4Укр)3 + Ч311.350.4я43 + Т3(4Укр)0-7я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69992 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Виховання молодого покоління на принципах християнської моралі в процесі духовного відродження України : Матеріали ІІІ Міжнар. наук.-практ. конф.: Зб. наук. пр. / ред.: І. Пасічник; НАН України. Остроз. від-ня Ін-ту укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. - Острог, 1998. - 444 c. - укp.

Розглянуто теолого-філософські аспекти виховання молоді на принципах християнської моралі, зокрема, проблему смислу життя у російській релігійній філософії як дидактичного принципу православної педагогіки, психічний стан віри як основу духовності людини, моральність відношення як духовну цінність. Визначено роль церкви у формуванні національної свідомості, психологічний зміст християнської моральної духовності, вплив соціоекологічної культури та християнської моралі на оптимізацію взаємовідносин суспільства та природи. Проаналізовано проблеми формування християнської моралі у контексті українського менталітету. Особливу увагу приділено християнським мотивам у творчості І.Огієнка, Т.-О.Сосновського, П.Куліша, Л.Українки, Б.Лепкого, Т.Г.Шевченка, С.Русової та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-103.2 я431 + Ч311.350.4 я43 + Ю717.42 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595451 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Влада і церква в Україні (перша половина ХХ століття) : Зб. наук. пр. / ред.: В. О. Пащенко; Від-ня релігієзнавства Ін-у філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. - Полтава, 2000. - 136 c. - укp.

Проаналізовано роль релігії у системі загальнолюдських цінностей, значення християнства у розвитку національної культури та відносин влади і християнських конфесій в Україні протягом першої половини ХХ ст. Значну увагу приділено правовій культурі православного духовенства на початку ХХ ст., розвитку релігійної освіти у період національно-визвольних змагань, проблемам становлення українського молодіжного християнського руху за умов радянської антирелігійної політики, а також ідеологічному протистоянню церкви і держави під час утвердження тоталітарної ідеології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э370.9(4УКР)-115 + Т3(4УКР)6-315 я4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603714 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Паласюк Г. Б. 
Вплив філософії стоїків на розуміння Григорієм Сковородою Бога і церкви / Г. Б. Паласюк; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. - Т. : Укрмедкн., 1999. - 19 c. - Бібліогр.: 9 назв. - укp. - рус.

Прослідковується вплив ідей античної філософії на формування філософської концепції Г.Сковороди. Зроблена спроба проаналізувати трактування українським мислителем Бога, релігії та церкви в житті людини, яке не співпадає з ортодоксально-християнським розумінням, під впливом стоїчної філософії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)46

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р85480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Горбаченко Т. Г. 
Вплив християнства на становлення писемної культури Русі-України: релігієзнавчо-філософський аспект / Т. Г. Горбаченко. - К. : Академія, 2001. - 272 c. - Бібліогр.: с. 229-270. - укp.

Розглянуто питання впливу християнства на становлення писемної культури Русі-України у XI - XVII ст. На засадах філософсько-релігієзнавчих позицій грунтовно проаналізовано мову та писемність як складові церковно-релігійного життя в цілому і, зокрема, православних християн: документальні пам'ятки християнської писемної культури - рукописні та друковані книги, способи їх збереження та використання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э370.9(4УКР)-117.3 + Ч611.5 + Ч611.63(4УКР)4 + Ш108*03 + Ч734(4УКР)759.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Федоренко Т.  
Вплив християнського світогляду на правосвідомість та правову культуру Київської Русі (кінець X - перша третина XIII ст.) / Т. Федоренко // Право України. - 2001. - № 8. - С. 114-116. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр)414

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Всеукраїнська міжнародна християнська Асамблея "Заповідь нову даю вам: любіть один одного" (Іоан, 13,34) : Наук.-практ. конф., Київ, 17-18 лют. 1998 р.: Доп., повідомл. / Всеукр. міжнар. церков.- громад. ком. з відзначення 2000-ліття Різдва Христового, "Заповідь нову даю вам: любіть один одного" (Іоан, 13,34) Всеукраїнська міжнародна християнська асамблея. Науково- практична конф. (1998; Київ). - К., 1998. - 320 c. - укp.

Розглядаються проблеми єдності українського православ'я, духовність у контексті сучасних наукових концепцій, християнська моральна доктрина і національно-культурне відродження України. Висвітлюються питання формування національної самосвідомості і православні братства в Україні, участь військового духовенства у боротьбі за волю України, економічна політика Радянської влади щодо церкви в Україні у післявоєнний період. Досліджується вплив християнства на розвиток культури, на процес українського державотворення. Особливу увагу приділено сімейному питанню, зокрема, аналізуються актуальні проблеми сучасного сімейного виховання дітей на основі християнських цінностей, духовні основи виховання молоді в сучасних умовах української родини, а також психологічні проблеми сімейного виховання через призму християнської моралі тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33149 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Гусаков В.  
Війна в Судані як приклад міжцивілізаційного конфлікту ХХІ століття / В. Гусаков // Людина і політика. - 2001. - № 1. - С. 82-85. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто збройний конфлікт у Судані (поряд з Іраном та Пакистаном, сьогодні він є провідним центром ісламського відродження та його світової експансії), охарактеризований як міжцивілізаційний (зіткнення ісламської та західної цивілізацій, збройна боротьба ісламо-арабської півночі з чорношкірим християнським півднем). Особливу увагу приділено визначенню типології цього конфлікту та шляхам його фінансуванню.


Ключ. слова: конфлікт, "ісламський інтегризм", Судан
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Вісник Львівської комерційної академії. Сер. Гуманіт. науки. Вип. 3 / ред.: С. Д. Гелей. - Л., 2000. - 257 с. - укp.

Розглянуто проблеми духовного прогресу людини в українській філософії з найдавніших часів до XVIII ст. Значну увагу приділено регіональній структурі влади та місцевого самоврядування, національній ідеї та формуванню громадянського суспільства. Охарактеризовано ідеологію націоналізму та шовінізму в українському, російському та польському слов'янофільстві. Детально проаналізовано діяльність Т.Бульби-Боровця, Д.Вітовського, М.Галущинського, В.Липинського та ін. Окремі розділи присвячено світоглядно-виховному потенціалу звичаїв, повір'їв, свят та обрядів українського народу, феномену релігії, системі бінарності як парадигмальній основі міфологічної свідомості, а також Конституції Пилипа Орлика.


Індекс рубрикатора НБУВ: С.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69765/Гум. Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського