Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (7)Наукова електронна бібліотека (73)Автореферати дисертацій (1235)Книжкові видання та компакт-диски (1182)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>K=ФАЗОВ$<.>+<.>K=РІВНОВАГА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11646
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Bocquet J. L. 
Calculation of Activation Parameters for Diffusion on Relaxed Lattices: General Problems = Расчет активационных параметров для диффузии на релаксированной решетке: общие проблемы / J. L. Bocquet, C. Schmidt // Металлофизика и новейшие технологии. - 1999. - 21, № 1. - С. 20-29. - Библиогр.: 18 назв. - англ.

Обчислення параметрів активації дифузійного атомного стрибка в сплаві з розбіжністю розмірів атомів навіть в рамках простої теорії Вин'ярда абсолютних швидкостей піднімає концептуальні та методичні проблеми, які необхідно належним чином подолати, щоб відкрити шлях до звично здійснимої процедури. Наведено короткий огляд труднощів, з якими зустрічаються у випадках з двома досить різними модельними потенціалами; при сучасному стані обчислювального мистецтва тягар визначення навіть єдиного стрибка здається поки що занадто важким, щоб допускати його многократне повторення по досить великій кількості часових інтервалів, що вимагається будь-яким реалістичним моделюванням (за методом Монте-Карло) дифузійного фазового перетворення.


Ключ. слова: absolute rate theory, diffusion mechanism, saddle point
Індекс рубрикатора НБУВ: К204.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Зименко А. В. 
Скорость вхождения в фазу стартстопного приемника системы, использующей МВК / А. В. Зименко, А. П. Улеев, А. В. Драганов, В. П. Гайдар // Радиотехника / Харьк. гос. техн. ун-т радиоэлектрон. - 1998. - Вып. 108. - С. 190-198. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Стартстопові приймачі, які забезпечують роботу систем на основі розрядно-цифрових кодів, автоматично з визначеною вірогідністю за рахунок змінного числа значущих моментів модуляції входять у фазу за декілька циклів. Сигнальні конструкції, реалізовані на базі багатопозиційних часових сигналів, мають постійне число моментів модуляції, що не дозволяє автоматичне фазування приймача. Запропоновано алгоритм оцінки фазового стану приймача в першому циклі і примусового фазування у другому.


Індекс рубрикатора НБУВ: З881-563

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29221 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Klugmann E.  
Effect of the martensitic phase transition on the magnetic properties of pure cobalt = Влияние мартенситного фазового превращения на магнитные свойства кобальта / E. Klugmann, O. V. Gomonaj // Металлофизика и новейшие технологии. - 2001. - 23, № 5. - С. 571-584. - Библиогр.: 26 назв. - англ.

Вивчено вплив алотропного ГЩП - ГЦК- та мартенситного ГЦК - ГЩП-перетворення на магнітну сприйнятливість, спектри пружної та магнітної релаксації монокристалічних зразків кобальту циліндричної форми з головною віссю вздовж [0001]. Встановлено, що для заданої геометрії за температур, нижчих та 513 К, початкова магнітна сприйнятливість практично не залежить від поля аж до значення 1,5 кА/м. Спектр магнітної післядії містить три піки, які спостережено за температур 450, 520 та 560 К. Пік магнітної післядії за 560 К супроводжується широким піком внутрішнього тертя з максимумом за 550 К. Походження процесів релаксації пояснено рухом дислокацій та утворенням дефектів пакування.


Ключ. слова: magnetic after-effects, martensitic transformation , cobalt
Індекс рубрикатора НБУВ: К232.602.1

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Babich I. L. 
Electric Arc Plasma in Copper Vapour = Плазма електричної дуги а парах міді / I. L. Babich, A. N. Veklich, V. A. Zhovtyansky // Укр. фіз. журн. - 1999. - 44, № 8. - С. 963-968. - Библиогр.: 12 назв. - англ.

Експериментально досліджено фізичні особливості плазми електричної дуги, що вільно горить в парах міді, із застосуванням швидкісних засобів вимірювання та методик. Встановлено, що плазма електричної дуги, що вільно горить в парах міді, в приелектродних областях та на периферії розряду, на відміну від відомих стабілізованих стінками дуг, виявляє нерівноважні властивості. Порушення рівноваги в плазмі визначається наявністю різких градієнтів її параметрів та відповідно просторовою неоднорідністю її випромінювальних та поглинальних характеристик. Механізмом, що відповідає за порушення рівноваги, є перенесення резонансного випромінювання, внаслідок чого реалізується часткова локальна термодинамічна рівновага. В досліджених режимах існування плазми електричної дуги, що вільно горить в парах міді, уточнено значення параметрів штарківського уширення спектральних ліній атома міді Cul - 515,3 та 510,5 нм.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.311

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Los' V. F. 
Electronic Structure, Magnetic Ordering and Electrical Conductivity in the Systems with Strong Electron Correlation = Электронная структура, магнитное упорядочение и электропроводность в системах с сильной электронной корреляцией / V. F. Los', S. P. Repetsky, T. D. Shatnii, T. S. Len // Металлофизика и новейшие технологии. - 1999. - 21, № 12. - С. 3-10. - Библиогр.: 21 назв. - англ.

Запропоновано метод розрахунку енергетичних спектрів та фазових діаграм систем з магнітним упорядкуванням, що базується на методі кластерного розкладу для функції Гріна. Шляхом порівняння результатів, отриманих у моделі напівеліптичної зони та з урахуванням реального закону дисперсії для ОЦК-гратки, досліджено вплив особливостей Ван Хова на магнітну фазову діаграму систем з сильними електронними кореляціями. Зроблено аналіз поведінки електропровідності при магнітному впорядкуванні.


Ключ. слова: electronic structure, magnetic ordering, electrical conductivity, Green's function, electron correlations
Індекс рубрикатора НБУВ: В377.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Chechkin A. V. 
Fractional kinetic equations for superdiffusion = Дробові кінетичні рівняння для супердифузії / A. V. Chechkin // Укр. фіз. журн. - 2000. - 45, № 12. - С. 1491-1497. - Библиогр.: 26 назв. - англ.

Із використанням класичної процедури виведення кінетичних рівнянь броунівського руху одержано дробові кінетичні рівняння для руху Леві, тобто дробове симетричне рівняння Ейнштейна - Смолуховського для щільності розподілу в координатному просторі та дробове симетричне рівняння Фокера - Планка для щільності розподілу у фазовому просторі. Перше рівняння містить симетричну просторову дробову похідну та описує процес супердифузії, тоді як друге рівняння містить симетричну дробову похідну від швидкості та описує релаксацію за швидкістю та координатою. Як приклад одержано розв'язок обох рівнянь у випадку відсутності зовнішнього поля й часи релаксації за швидкістю та координатою, а також визначено критерії переходу від опису у фазовому просторі до опису в реальному просторі.


Індекс рубрикатора НБУВ: В375.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Barabash A. I. 
Isotopic Effects in Hydrogen-bonded Crystals with Order-Disorder Phase Transition = Ізотопічні ефекти в кристалах з водневими зв'язками, в яких відбуваються фазові переходи порядок - непорядок / A. I. Barabash // Укр. фіз. журн. - 1999. - 44, № 1-2. - С. 246-250. - Библиогр.: 34 назв. - англ.

Розглянуто вплив геометричних ізотопічних ефектів на температуру фазового переходу для водневмісних кристалів. Експериментальні баричні та концентраційні залежності температури Кюрі пояснюються у рамках псевдоспінової ізінговської моделі фазових переходів з урахуванням геометричної зміни водневих зв'язків під впливом тиску та внаслідок ізотопічного заміщення.


Індекс рубрикатора НБУВ: В375.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Baryakhtar I. V. 
Kinetic and Transport Equations for Localized Excitations in the Sine-Gordon Equation = Кінетичні властивості локалізованих збуджень у моделі синус - Гордона / I. V. Baryakhtar, V. G. Baryakhtar, E. N. Economou // Укр. фіз. журн. - 1999. - 44, № 8. - С. 1040-1052. - Библиогр.: 12 назв. - англ.

Запропоновано метод дослідження кінетичних властивостей локалізованих збуджень (солітонів, бризерів і фононів) у моделі синус - Гордона. Розглянуто двочастинкові зіткнення і побудовано вирази для ймовірностей відповідних процесів. Показано, що ці вирази для ймовірностей є сумою двох доданків, що описують перенормування швидкості збудження і перемішування станів збудження. Сформульовано новий принцип детальної рівноваги, який дає можливість побудувати інтеграли зіткнень та вивести кінетичні рівняння. Доведено, що зростання ентропії в системі локалізованих збуджень можливе тільки у випадку неоднорідного розподілу збуджень у просторі координат і/або фаз. З використанням стандартного підходу виведено транспортні рівняння для щільностей, температур і середніх швидкостей солітонів та бризерів. Це означає наявність інших кінетичних коефіцієнтів, крім коефіцієнта дифузії. Для прикладу розраховано коефіцієнти дифузії для солітонів і бризерів у координатному і фазовому просторах. Показано, що коефіцієнт дифузії бризерів у координатному просторі набагато більший, ніж у просторі фаз.


Індекс рубрикатора НБУВ: В315.44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Repetsky S. P. 
Magnetic Phase Diagram of the Systems with Strong Electron Correlation = Магнитная фазовая диаграмма систем с сильными электронными корреляциями / S. P. Repetsky, T. D. Shatnii, T. S. Len, E. G. Len // Металлофизика и новейшие технологии. - 1999. - 21, № 11. - С. 7-12. - Библиогр.: 16 назв. - англ.

Методом когерентного потенціалу, що базується на кластерному розкладі для функції Гріна невпорядкованої системи, описано електронний енергетичний спектр та магнітне впорядкування в системах із сильними електронними кореляціями. У змінних потенціал кулонівського відштовхування - електронна концентрація побудовано магнітну фазову діаграму. За допомогою параметрів близького та далекого порядків в орієнтації локалізованих магнітних моментів визначено межі областей існування фаз.


Ключ. слова: electronic spectrum, magnetic ordering, magnetic phase diagram, strong electron correlation
Індекс рубрикатора НБУВ: В371.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Petrina D. Ya. 
Methods of derivation of the stochastic Boltzmann hierarchy = Методи виведення стохастичної ієрархії Больцмана / D. Ya. Petrina // Укр. мат. журн. - 2000. - 52, № 4. - С. 474-491. - Библиогр.: 6 назв. - англ.

Розглянуто різні методи виведення стохастичної ієрархії, що відповідає стохастичній динаміці, яка є границею Больцмана - Греда від гамільтонової динаміки пружних куль. Розв'язки стохастичної ієрархії є границею Больцмана - Греда розв'язків ієрархії ББГКІ для пружних куль у всьому фазовому просторі. Запропоновано нову концепцію редукованих функцій розподілу, що відповідають стохастичній динаміці. Нові функції розподілу враховують вклади від гіперплощин менших розмірностей, де взаємодіють стохастичні точкові частинки. Розв'язки рівняння Больцмана збігаються з одночастинковими функціями розподілу стохастичної ієрархії Больцмана та зображуються інтегралами на гіперповерхнях, де стохастичні точкові частки взаємодіють.


Індекс рубрикатора НБУВ: В171:52 + В172.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Stasyuk I. V. 
Microscopic model of phase transitions in DMAGaS and DMAAlS crystals = Мікроскопічна модель фазових переходів в кристалах GMAGaS і DMAAlS / I. V. Stasyuk, O. V. Velychko. - Л., 1999. - 14 с. - (Препр. / НАН України. Ін-т фізики конденс. систем; ICMP-99-19E). - Библиогр.: 10 назв. - англ.

Запропоновано чотирьохстанову модель для опису послідовності фазових переходів у сегнетоелектричних кристалах типу DMAGaS і DMAAlS. Процеси впорядкування в підсистемі груп DMA розглянуто як головну причину таких перетворень. Взаємодію між групами в їх різних орієнтаційних станах враховано у диполь-дипольному наближенні. Отримано термодинамічні характеристики моделі (спонтанну поляризацію, заселеність орієнтаційних станів, фазову діаграму), що якісно узгоджуються з даними експерименту. Припустивши, що основний вплив гідростатичного тиску на кристал зводиться до зміни різниці енергій орієнтаційних станів груп DMA, пояснено експериментальний факт зникнення сегнетофази зі збільшенням тиску.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.351

Рубрики:


      
Категорія:    
12.

Цалиев Т. А. 
Исследование частотных свойств характеристик излучения зонированного параболического рефлектора / Т. А. Цалиев // Пр. УНДІРТ. Електродинаміка та електромагніт. сумісність. - 1998. - № 1(13). - С. 33-36. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Проведен численный анализ симметричных параболических зонированных рефлекторов. Анализируются результаты расчетов амплитудно-фазовых распределений полей, диаграмм, характеристики излучения зонированных параболических зеркал в полосе частот.


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.432

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69421 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Patsahan O. V. 
On the theory of phase transitions in binary fluid mixtures = До теорії фазових переходів в бінарних флюїдних сумішах / O. V. Patsahan. - Л., 1999. - 26 с. - (Препр. / НАН України. Ін-т фізики конденс. систем; ICMP-99-03E). - Библиогр.: 45 назв. - англ.

Запропоновано мікроскопічний підхід до опису фазових переходів і критичних явищ в бінарних флюїдних сумішах. Він базується на методі колективних змінних з виділеною системою відліку. Обговорюється фізична природа параметра порядку в бінарній суміші. В фазовому просторі колективних змінних, який містить змінну, зв'язану з параметром порядку, отримано базисну густину міри (гамільтоніан Гінзбурга-Ландау-Вільсона). Показано, що проблема зводиться до тривимірної моделі Ізінга у зовнішньому полі.


Індекс рубрикатора НБУВ: В317.242

Рубрики:


      
Категорія:    
14.

Bakai A. S. 
Phase Structure in the Overcritical Region and the Problem of Liquid Vitrification = Фазова структура в надкритичній області та проблема склування рідини / A. S. Bakai // Укр. фіз. журн. - 2000. - 45, № 4-5. - С. 508-511. - Библиогр.: 9 назв. - англ.

Досліджено гетерофазну структуру поблизу кінцевої точки на кривій співіснування фаз.


Індекс рубрикатора НБУВ: В317.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Nakhodkin M.  
Research on surface physics in Ukraine = Наукові дослідження з фізики поверхні в Україні / M. Nakhodkin, Y. Ptushinskii // Фіз. зб. - Л., 2000. - Т. 3. - С. 48-69. - Библиогр.: 106 назв. - англ.

Проаналізовано шляхи розвитку і сучасний стан досліджень з фізики поверхні в Україні. Наведено результати, отримані науковцями України стосовно атомної структури поверхонь та адсорбованих плівок, фазових переходів, хемосорбції газів, фізичних основ електронно-спектроскопічних досліджень поверхонь.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г582

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68777 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Borisenko O.  
Screening, Aharonov - Bohm effect, and linking number in spin systems = Екранування, ефект Ааронова - Бома та лінкове число у спінових системах / O. Borisenko, K. Petrov, M. Faber // Укр. фіз. журн. - 2000. - 45, № 9. - С. 1135-1141. - Библиогр.: 6 назв. - англ.

Вивчено механізми екранування та інші відповідні ефекти в різних спінових моделях у зовнішньому магнітному полі. Запропоновано новий параметр порядку, який дає можливість відрізнити екранування дискретних зарядів спіновими збудженнями від екранування зовнішнім магнітним полем. Принцип дії даного параметра порядку базується на ефекті Ааронова - Бома. Як приклад вивчено гауссову модель і модель Ізінга. Для останьої проведено числові розрахунки методом Монте-Карло. Отримані результати застосовано для двовимірних абелевих і неабелевих спінових моделей. Доведено, що запропонований параметр порядку можна використовувати під час вивчення фазового переходу Березинського - Костерлітца - Таулеса.


Індекс рубрикатора НБУВ: В317.242

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Kozlovskii M. P. 
Self-Consistent Description of the Critical Behaviour of Three-Dimensional Ising-Like Systems: the Phase Transition Temperature as a Function of Microscopic Parameters = Самоузгоджений опис критичної поведінки тривимірних ізінгоподібних систем, температура фазового переходу як функція мікроскопічних параметрів / M. P. Kozlovskii, V. V. Dukhovii, I. V. Pylyuk // Укр. фіз. журн. - 2000. - 45, № 4-5. - С. 512-514. - Библиогр.: 10 назв. - англ.

У рамках самоузгодженого опису критичних властивостей тривимірної ізінгівської системи одержано рівняння для температури фазового переходу та знайдено його розв'язок. Досліджено залежність критичної температури від співвідношення мікроскопічних параметрів системи (радіуса дії експонентно спадного потенціалу взаємодії частинок і сталої простої кубічної гратки).


Індекс рубрикатора НБУВ: В317.242

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Stocks G. M. 
Short-Range and Long-Range Magnetic Order and Phase Diagram of Systems with Strong Electron Correlation = Ближний и дальний магнитный порядок и фазовая диаграмма систем с сильной электронной корреляцией / G. M. Stocks, V. F. Los, S. P. Repetsky, T. D. Shatnii // Металлофизика и новейшие технологии. - 2000. - 22, № 4. - С. 3-12. - Библиогр.: 31 назв. - англ.

Методом когерентного потенціалу, що базується на кластерному розкладі для функції Гріна невпорядкованої системи, описано електронний енергетичний спектр та магнітне впорядкування в системах з сильними електронними кореляціями. У змінних потенціал кулонівського відштовхування - електронна концентрація побудовано магнітну фазову діаграму. За допомогою параметрів близького та далекого порядків у орієнтації локалізованих магнітних моментів визначено межі областей існування магнітних фаз.


Ключ. слова: magnetic ordering, coherent potential, density of electronic states, phase diagram, electrical conductivity
Індекс рубрикатора НБУВ: В371.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Rafaja D.  
Simulation of the Reactive Diffusion Processes in Binery Systems with Finite Geometry = Моделирование процессов реакционной диффузии в бинарных системах с ограниченной геометрией / D. Rafaja, W. Lengauer // Металлофизика и новейшие технологии. - 1999. - 21, № 1. - С. 81-85. - Библиогр.: 13 назв. - англ.

Представлено чисельний підхід, здатний описати дифузійні процеси в бінарних дифузійних зчленуваннях, а саме: переміщення фазових меж та еволюцію концентраційних профілів. Моделювання дифузійних процесів може бути виконано, якщо граничні концентрації і коефіцієнти дифузії всередині всіх фаз відомі. Цей підхід застосовано для уточнення коефіцієнтів дифузії азоту та вуглецю в деяких бінарних нітридах і карбідах перехідних металів підгонкою розрахованих положень меж фаз або концентраційних профілів до отриманих експериментально.


Ключ. слова: finite difference method, diffusion in solids, nitrides and carbides of transition metals
Індекс рубрикатора НБУВ: В375.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Mchedlov-Petrossyan P. O. 
Stochastic Effects in Spinodal Decomposition = Стохастические эффекты при спинодальном распаде / P. O. Mchedlov-Petrossyan, A. S. Abyzov, L. N. Davydov, J. Schmelzer // Металлофизика и новейшие технологии. - 1999. - 21, № 2. - С. 67-70. - Библиогр.: 16 назв. - англ.

Розглянуто кінетику системи з параметром порядку, що зберігається, загартовану в нестійку двофазну область фазової діаграми. Досліджується вплив або випадкових неоднорідностей параметра порядку, які були уже присутні в системі до загартування, або "заморожених" флуктуацій рухливості на процес розділення фаз. Вивчається спільний вплив цих флуктуацій і постійно присутніх в системі термічних флуктуацій на структурний фактор. В першій з цих взаємопов'язаних задач рухливість в стандартному нелінійному рівнянні Кана-Хілларда припускається залежною від параметра порядку. У другій задачі рухливість має випадкову, незалежну від часу добавку. Показано, що у взаємодії первісно загартованих флуктуацій параметра порядку або флуктуацій рухливості з довгохвильовою нестійкістю Кана-Хілларда-Кука мають місце фізично різні випадки в залежності від співвідношення величин кореляційної довжини флуктуацій та граничної довжини в стандартній теорії Кана-Хілларда. Зокрема, крупномасштабні флуктуації рухливості підсилюють когерентну поведінку, ефективно послаблюючи роль термічного шуму. Для крупномасштабних неоднорідностей, навіть для малих часів, максимум нестійкості Кана-Хілларда зміщується в бік більших довжин хвиль. Це може бути інтерпретовано як початок огрублення.


Ключ. слова: phase transition, spinodal decomposition, stochastic effects, thermal fluctuations
Індекс рубрикатора НБУВ: В371.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського