Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (35)Автореферати дисертацій (130)Книжкові видання та компакт-диски (273)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>K=СХІДНІ$<.>+<.>K=ДВОБОЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1002
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Аспекти геологічної науки на рубежі тисячоліть : Матеріали молодіж. наук. конф., присвяч. 75-річчю Ін-у геол. наук / ред.: П. Ф. Гожик; НАН України. Ін-т геол. наук. - К., 2001. - 106 c. - укp.

Висвітлено актуальні проблеми геології, палеонтології, стратиграфії, мінералогії та геохімії осадочних утворень і пов'язаних з ними корисних копалин, а також питання інженерної геології та екології. Детально розглянуто геохімічні особливості свинцево-цинкових родовищ солянокупольного типу в південно-східній частині Дніпровсько-Донецької западини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д3,0 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Перепелиця Г. М. 
Без'ядерний статус і національна безпека України / Г. М. Перепелиця; Нац. ін-т стратег. дослідж. - К., 1998. - 108 c. - (Воєн. безпека; Вип.6). - Бібліогр.: 54 назв. - укp.

Аналізуються наслідки ядерного роззброєння України та його вплив на її національну безпеку. Розглядаються питання відновлення геополітичного суперництва між НАТО та Росією; присутності Чорноморського флоту на території України; воєнно-політичної нестабільності навколо кордонів України. Детально проаналізовані концепції без'ядерної зони у Центрально-Східній Європі; воєнно-політичного партнерства як засіб забезпечення національної безпеки України; "оборонного стримування".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц1,8(4УКР) + Х918.132 + Х912.4 + Т3(4УКР)64-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС32808 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гончарук Т. В. 
Боротьба українців Східної Галичини за справедливу систему виборів / Т. В. Гончарук. - К. : ТОВ "Міжнар. фін. агенція", 1998. - 38 c. - укp. - рус.

У праці на підставі вивчення різноманітних джерел розглядаються маловідомі сторінки виборчого руху в Східній Галичині в кінці XIX - на початку XX ст. Детально викладаються етапи виборчих змагань, досліджуються здобутки і невдачі, які зазнали галицькі українці в боротьбі за справедливу систему виборів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р84219 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Виховання молодого покоління на принципах християнської моралі в процесі духовного відродження України / ред.: І. Д. Пасічник. - Острог, 2000. - 639 с. - (Наук. зап. Остроз. акад; Т. III). - укp. - рус.

Вміщено наукові статті з актуальних питань історії Біблії в Україні, релігієзнавства, християнської філософії, психології та педагогіки. Досліджено християнські мотиви у літературі, музиці та мистецтві. Значну увагу приділено ролі Острозької Біблії у церковному та культурно-національному житті українців і білорусів ранньомодерного періоду. Окремі розділи присвячено діяльності Івана Огієнка (митрополита Іларіона) - визначного вченого, державного, громадського та церковного діяча, а також феномену віри у контексті екзистенційної філософії Кіркегора та святоотцівської екзегетики. Висвітлено роль українського греко-католицького духовенства у міжвоєнний період та його участь в українському національно-визвольному русі у Східній Галичині. Детально проаналізовано християнську толерантність у контексті суспільно-політичних, релігійних, а також морально-психологічних проблем сьогодення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37я54(4Укр)3 + Э370.9я54(4Укр)3 + Ч311.350.4я43 + Т3(4Укр)0-7я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69992 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Володіння князів Острозьких на Східній Волині (за інвентарем 1620 року) / упоряд.: І. Ворончук; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. - К.; Старокостянтинів, 2001. - 415 c. - укp.

Вміщено переклад частини унікального джерела першої половини XVII ст. - Інвентаря маєтків князів Острозьких 1620 р. Подано багатий та різноманітний матеріал стосовно 127 поселень, що за сучасним адміністративним поділом розташовуються на території Хмельниччини. Детально описано міста та села, наявні у них ремесла та промисли, сільськогосподарські знаряддя, фільварки та їх продукцію, характер сівозміни, що дозволяє проаналізувати стан і рівень розвитку окремих галузей господарства, а також стан продуктивних сил даної території в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)44,01 + Т3(4УКР)4-8 Острозький + Т214(4УКР)-1 Острозький

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА608192 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Дослідження світової політики : Зб. наук. пр. Вип. 13 / ред.: Л. О. Лещенко; Ін-т світової економіки і міжнар. відносин НАН України. - К., 2000. - 137 с. - укp.

Розглянуто актуальні теоретичні проблеми сучасних міжнародних відносин, політичної науки та соціальних трансформацій. Висвітлено історичні засади, політичні чинники та історичні перспективи інтеграції у Балтійському регіоні. Проаналізовано вплив глобалізації економіки на систему міжнародної екологічної безпеки. Охарактеризовано концептуальний вимір подій 1989 р. у Східній Європі. Розкрито політику США щодо кризових ситуацій у країнах СНД. Досліджено залежність проблем регіональної та глобальної безпеки від специфічних рис національних держав. Вивчено роль фактора громадської думки у виробленні зовнішньополітичних стратегій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4я4

Шифр НБУВ: Ж69723 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Економіка: проблеми теорії та практики : Зб. наук. пр. Вип. 75 / ред.: А. А. Покотілов; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д., 2001. - 106 с. - укp. - рус.

Розглянуто сучасний стан і перспективи розвитку України в інвестиційній діяльності транснаціональних компаній у Центральній та Східній Європі. Висвітлено методику маркетингових досліджень регіонального ринку праці. Проаналізовано факторні моделі, за допомогою яких підвищено ефективність роботи Кримського виробничого об'єднання "Фармація". Розглянуто конкурентне середовище як передумову ефективного функціонування підприємства. Оцінено стан шахтного фонду відносно критерію інвестиційної надійності. Відображено економіко-математичні моделі оптимізації інвестиційної діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70425 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Білоус В. М. 
Етнографічні дослідження на західноукраїнських землях у третій чверті ХІХ ст. / В. М. Білоус; ред.: Р. Кирчів; НАН України. Ін-т народознав. - Л. : ТзОВ "Ахіл", 2000. - 188 c. - укp.

На підставі опублікованих і архівних джерел розглянуто процес етнографічних досліджень у Східній Галичині, Буковині та Закарпатті у 50-х - першій половині 70-х рр. ХІХ ст. Встановлено його зв'язок з розвитком загальноукраїнської народознавчої науки. Проаналізовано музейно-збиральницьку діяльність та праці західноукраїнських авторів, присвячені питанням народної культури. Висвітлено роль та значення періодичних видань, просвітницьких товариств і молодіжних осередків у справі організації народознавчої роботи та нагромадженні етнографічних матеріалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т5 г(23=УКР7,3) + Т52(23=УКР7,3)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605128 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Етнокультурні процеси в Південно-Східній Європі в І тисячолітті н. е. : Зб. наук. пр. / ред.: Р. В. Терпиловський; НАН України. Ін-т археол. - К.; Л. : РАС, 1999. - 329 c. - укp.

Висвітлено питання археології, історії та культури східних слов'ян. Наведено нові дані про старожитності ранніх слов'ян, розглянуто важливі проблеми соціально-економічного розвитку слов'ян, їх взаємовідносини з сусідніми племенами, передумови виникнення державності в давньоруський час на Україні. Детально розглянуто історичну географію східнослов'янських племен між Саном та Дніпром за даними городищ VIII - X ст., питання про перебування кельтів в Україні, про час появи печенігів на території України, про своєрідне та спільне в зарубинецькій та поянешті-лукашівській культурах, поселення III - IV ст. у Розточчі, формування культури типу Луки Райковецької у Середньому Подніпров'ї, три періоди розвитку історичної топографії давнього Галича тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(237УКР)4 я434 + Т4 г(237УКР)д Баран В. + Т3(4УКР)41 я434

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604124 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Передирій В. А. 
Жіноча доля на тлі доби: (Літопис жіночого руху у світлі українських видань) / В. А. Передирій, Н. М. Сидоренко, Т. В. Старченко; Дослід. центр історії укр. преси. - К., 1999. - 120 c. - Бібліогр.: с. 112-115. - укp.

Показано роль українського жіноцтва у державотворчому процесі й національному відродженні, його вплив на культурно-просвітницьке життя суспільства з кінця ХІХ - до кінця ХХ ст. Розкриваються передумови виникнення організованого жіночого руху, створення різних гуртків і товариств ("Товариство руських жінок" на Галичині, гурток Олени Доброграєвої у Києві та ін.), простежується жіноча діяльність у Східній Україні на початку ХХ ст. Аналізується літературно-наукова, педагогічно-виховна та громадсько-політична діяльність найкращих представниць жіночого руху (Н.Кобринської, Л.Українки, О.Кобилянської, С.Русової, Х.Алчевської, М.Омельченко та ін.). Значну увагу приділено аналізу галицької періодики для жінок на початку ХХ ст. як джерела дослідження історії жіночого руху.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР) + Ч612.113 + Ф74(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588249 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Законодавство в світі книги: шляхи реалізації в Україні рекомендацій Ради Європи : Матеріали міжнар. конф., 21-22 квіт. 1997, Київ / Укр. асоц. вид. - К. : Кн. палата України, 1998. - 119 c. - укp.

Висвітлюється реальний стан книговидавничої справи в Україні від автора до споживача книжкової продукції. Аналізується українська законодавча і нормативна база з питань, що стосуються книги та її долі в державі, а також відповідність цієї бази зобов'язанням, взятим на себе Україною, як членом ООН і Ради Європи. Представлено рекомендації для органів законодавчої і виконавчої влади України для вироблення ними рішень по виходу українського книговидання і книгорозповсюдження з кризового стану та виконання міжнародних зобов'язань України в цій сфері. Розглядається книжкове законодавство в Європі та світі, шляхи і засоби захисту авторських прав у Західній та Східній Європі, Флорентійська угода і її реалізація в Європі та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)34-3 я431 + Х839(4УКР)3 я431 + Х915.232.4-9(4УКР) я431 + Ч610 я431 + Ч610.4(4УКР)я431 691

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Артеменко Г. В. 
Использование Sm-Nd изотопного метода в геохронологии и петрологии / Г. В. Артеменко // Минерал. журн. - 2000. - 22, № 2/3. - С. 111-117. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Розглянуто області застосування Sm-Nd методу в ізотопних дослідженнях. Подано методику відбору та підготовки проб. Наведено приклади інтерпретації результатів визначення Sm-Nd методом ізотопного віку порід із грануліт-гнейсових і граніт-зеленокам'яних асоціацій у східній частині Українського щита та Воронізькому масиві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д342с232

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Попадинець І. М. 
Лісівничо-таксаційні особливості дубово-букових деревостанів на східній межі ареалу бука / І. М. Попадинець // Наук. вісн. Лісівн. дослідж. в Україні / Укр. держ. лісотехн. ун-т. - 1999. - Вип. 9.10. - С. 180-185. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Наведено лісівничо-таксаційні показники деревостанів на 55 ділянках, розміщених головним чином у свіжій грабово-буковій діброві. Показано позитивний вплив домішки бука на ріст дуба.


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Казаков О. О. 
Маловідомі сторінки московсько-литовської боротьби за давньоруські землі на межі 70-80-х років XV ст. / О. О. Казаков, В. М. Мордвінцев. - К. : ТОВ "Міжнар. фін. агенція", 1997. - 28 c. - Бібліогр.: 65 назв. - укp. - рус.

На підставі вивчення різноманітних джерел, як російських, так і іноземних, розглядаються маловідомі сторінки військово-дипломатичної боротьби між Московською державою та Великим князівством Литовським за давньоруські землі на межі 70-80-х років ХV ст. Підкреслено, що цей період засвідчив нову розстановку та зміну зовнішньополітичної ситуації в Східній Європі. На зміну різноманітним державно-політичним утворенням Північно-Східної Русі прийшла сильна Московська держава, яка ставила собі за мету об'єднання всіх давньоруських земель, що неминуче вело до військового конфлікту з Великим князівством Литовським, королем якого на той час був Казимир IV. Литва не мала військово-політичного потенціалу, необхідного для утримання в складі своєї території давньоруських земель. Вторгнення Менглі-Гірея на Правобережжя та розорення Києва на певний час припинили коливання кримського хана у виборі союзника, яким став Іван III. В даних умовах потенційні супротивники не наважувались на широкомасштабну війну між собою, а намагались діяти в складі коаліції, використовуючи сили союзників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)44-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р84102 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Казаков О. О. 
Московсько-литовська війна 1500-1503 рр. за українські землі / О. О. Казаков. - К. : ТОВ "Міжнар. фін. агенція", 1998. - 48 c. - Бібліогр.: 165 назв. - укp. - рус.

Висвітлюється ключовий момент у боротьбі між Російською державою та Великим князівством Литовським за давньоруські землі - війна 1500-1503 рр. На основі різноманітних опублікованих матеріалів та архівних джерел розглядаються питання військово-політичної боротьби, міжнародних відносин у Східній Європі на межі ХV-ХVI ст. Досліджуються актуальні і в наш час проблеми, пов'язані з правом населення самому вирішувати власну долю співвідношенням добровільності та насильства в ході формування Російської держави, місцем міжнаціональних і міжконфесійних конфліктів у процесі державотворення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)44-68 + Т3(4УКР)44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р84092 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Павленко Р.  
Міжнародний лад чи безлад? Проблеми і перспективи створення міжнародної системи безпеки / Р. Павленко // Людина і політика. - 1999. - № 2. - С. 13-20. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Проаналізовано проблеми створення системи міжнародної безпеки, етапи міжнародної інтеграції, фактори, що сприяють і заважають їй. Висунуто тезу про те, що створення дієвого міжнародного органу, який встановлював би глобальні правила гри, найближчим часом маловірогідне. Розглянуто можливі центри інтеграції (Китай, Японія, США, ЄС) та зроблено прогноз стосовно ролі України як регіонального центру тяжіння, що згодом може перетворитись на стрижень інтеграції в Центрально-Східній Європі.


Ключ. слова: міжнародна система безпеки, США, міжнародний правопорядок, ЄС, геополітика
Індекс рубрикатора НБУВ: Х918.112 + Х915.22/23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Манжола В. А. 
Міжнародні відносини та зовнішня політика (1945-70-ті роки) : Підруч. для студ. гуманіт. спец. вищ. закл. освіти / В. А. Манжола, М. М. Білоусов, В. С. Бруз, Л. Ф. Гайдуков, С. П. Галака, П. Ф. Кирпенко, І. Д. Коміренко, В. В. Копійка, О. А. Коппель. - К. : Либідь, 1999. - 560 c. - Бібліогр.: с. 554-558. - укp.

Проаналізовано причини формування біполярної структури повоєнного світу, розгортання "холодної війни", глобальні аспекти розрядки міжнародної напруженості. Висвітлено розвиток міжнародних відносин в основних регіонах світу - Європі, Південній та Південно-Східній Азії, Далекому та Близькому Сході, Африці, Латинській Америці. Значну увагу приділено участі України в міжнародних подіях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-6 я73 + Ф4(0) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Наукові записки Національного університету "Києво-Могилянська академія". Т. 18. Історичні науки / ред.: Ю. А. Мицик. - К., 2000. - 94 с. - укp.

Збірник присвячено 385-річчю виникнення Києво-Могилянської академії - першого вищого навчального закладу України, який відіграв надзвичайу роль у розвитку національної культури. Висвітлено Донське питання та глобальне протистояння Московії та Польсько-Литовської держави за гегемонію у Східній Європі, формування козацької самосвідомості, теоретичні новації у вітчизняній історіографії другої половини XIX ст. Детально проаналізовано культурно-просвітницьку діяльність викладацького складу Українського Високого Педагогічного Інституту ім. М.Драгоманова у Празі протягом 1923 - 1933 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4Укр)3 + Ч213(4Укр)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Іст. н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Русначенко А. М. 
Національно-визвольний рух в Україні. Середина 1950-х - початок 1990-х років / А. М. Русначенко. - К. : Вид-во ім. О.Теліги, 1998. - 720 c. - укp.

Розкриваються зміст та етапи розвитку українського визвольного руху в період, що передував цій незалежності в контексті антитоталітарних рухів в Центральній і Східній Європі. Використовуючи малодоступні і невідомі документи, автор показав масштаби, рівень, організацію і проблеми цього руху. Висвітлена діяльність як підпільної течії руху у вигляді груп, гуртків, так і більш відкриті форми боротьби за незалежність і демократію проти імперіалізму і тоталітаризму. Монографія представляє і розвиток непідцензурної суспільно-політичної думки в ті роки. Також показано роль і місце соціального спротиву системі, робітничих протестів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф5(4УКР)63 + Т3(4Укр)63-45_

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585261 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Освіта й виховання в Польщі й Україні (XIX - ХХ ст.) : Матеріали міжнар. наук.-практ. конф. (20-22 трав. 1998, Ніжин). Ч. 1 / ред.: Є. І. Коваленко; Ніжин. держ. пед. ун-т ім. М.Гоголя. - Ніжин, 1998. - 260 c. - укp.

Висвітлюється діяльність українського педагогічного товариства "Рідна школа" в боротьбі за національну освіту в Галичині (1881-1939 рр.) та простежується розвиток теорії виховання у Східній Галичині в контексті зарубіжної педагогічної думки (1918-1939 рр.). Характеризується розвиток форм і змісту педагогічної підготовки та підвищення педагогічної кваліфікації викладачів українських вузів у воєнні та післявоєнні часи (1941-1958 рр.). Розглядається проблема полікультурності в загальноєвропейському освітньому просторі. Аналізується польська педагогічна думка про виховання через туризм і питання європейської інтеграції. Розкривається сутність педагогічного співробітництва структур України й Польщі в ініціюванні здорового способу життя учнівської молоді, а також викладено актуальні проблеми становлення і розвитку української системи професійно-технічної освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)5 я431 + Ч33(4УКР)6 я431 + Ч33(4ПОЛ) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342691 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського