Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (20)Автореферати дисертацій (99)Книжкові видання та компакт-диски (103)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=СУВЕРЕНІТЕТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 659
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Яблонський В. М. 
Від влади п'ятьох до диктатури одного : Іст.-політ. аналіз Директорії УНР / В. М. Яблонський; Київ. держ. лінгв. ун-т. - К. : Альтерпрес, 2001. - 160 c. - Бібліогр.: с.145-152. - укp.

Висвітлено третю форму державності України періоду національно-визвольних змагань 1917 - 1920 рр. - Директорію Української Народної Республіки (УНР). Проаналізовано процес становлення та трансформації Директорії як вищого органу влади у контексті розгортання внутрішньо-політичної боротьби в УНР. Досліджено конституційний процес: спадкоємність концептуальних підходів до ідеї суверенітету України, забезпечення політичних і громадянських прав і свобод. Відображено проблеми зовнішньополітичної орієнтації та військової діяльності Директорії, а також їх вплив на долю Української Народної Республіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-33

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Додонов О. Г. 
Державне регулювання інформатизації України / О. Г. Додонов, О. В. Нестеренко // Реєстрація, зберігання і оброб. даних. - 1999. - 1, № 6. - С. 47-56. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Інформатизація стає важливою галуззю економіки та визначальною сферою суспільного життя і водночас важливішою функцією держави, фактором забезпечення її безпеки та суверенітету. З цих позицій розглянуто шлях становлення державного регулювання сфери інформатизації в Україні, існуючі проблеми та досягнуті результати.


Ключ. слова: інформатизація, державне регулювання, інформаційна безпека, інформаційна інфраструктура, інформаційні ресурси
Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)49:ч23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16550 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бойко О.  
Еволюція суспільних поглядів та процесів: від ідеї оновленого Союзу до проголошення незалежності України (січень - серпень 1991 р.) / О. Бойко // Людина і політика. - 2001. - № 4. - С. 37-48. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Досліджено процес формування ідеї незалежності України на фоні подій, що призвели до розпаду СРСР (криваві події у Литві на початку 1991 р., союзний референдум у березні 1991 р., страйк донецьких шахтарів, зустріч у Ново-Огарьові, позиція українського парламенту, обговорення моделі нової Конституції України тощо). Показано, що на початку літа 1991 р. ситуація у житті країни набула кризового характеру (як у політиці, так і в економіці).


Ключ. слова: референдум 1991 р., суверенітет, політичне протистояння, ново-огарьовський процес
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4Укр)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Економічна енциклопедія : У 3 т. Т. 1. А (абандон) - К (концентрація виробництва) / ред.: Б. Д. Гаврилишин, С. В. Мочерний. - К. : Акад.; Т.: Акад. нар. госп-ва, 2000. - 864 c. - укp.

Охоплено знання з майже 50 економічних дисциплін в їх історичному розвитку та на рівні сучасних досягнень. Зроблено аналіз і порівняння ринкової, змішаної та народної економік, охарактеризовано економічні ризики, структуру та інфраструктуру ринку, перспективи розвитку їх в Україні. Подано інформацію щодо особливостей функціонування фінансової, банківської, бюджетної систем, формування та реалізації фінансово-кредитної, податкової, амортизаційної, антициклічної, антикризової, структурної, регіональної та інших форм політики держави за різних економічних систем і на сучасному етапі. Обгрунтовано процес утвердження економічного суверенітету, економічної безпеки України в різноманітних їх формах, а також можливості та доцільність використання світового досвіду на етапі розбудови ефективної економічної системи в країні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У.я20

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343575 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кирієнко М. М. 
Економічні проблеми будівництва Збройних Сил України на сучасному етапі / М. М. Кирієнко, Л. О. Ніколаєва, В. Ю. Запаренко, О. М. Стаєцький, І. А. Борисенко; Київ. військ. гуманіт. ін-т. Наук. центр. - К., 1999. - 308 c. - Бібліогр.: 163 назв. - укp.

Обгрунтовано питання про створення економічних основ будівництва Збройних Сил України, здатних відстоювати суверенітет держави у перехідний період до ринкової економіки. Проаналізовано внутрішні та зовнішні фактори, що впливають на будівництво Збройних Сил, створення оборонного комплексу. Досоіджено воєнно-економічні потреби, їх функції та роль у забезпеченні будівництва Збройних Сил. Розглянуто оборонний комплекс - його структуру та напрями реформування та визначено роль матеріально-технічної бази воєнної економіки, особливості управління оборонним комплексом, а також проблеми ефективного використання воєнно-економічних ресурсів Збройних Сил. Значне місце відведено перспективам військово-економічного співробітництва України з арміями СНД і країн Європи, ООН. Опрацьовано конкретні рекомендації щодо реалізації зазначених питань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц1,8(4УКР)2 + Ц4,8(4УКР)1|64 + У9(4УУКР)305.2 + У9(4УКР)49|Ц

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595046 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Конституція незалежної України : Навч. посіб. для студ. юрид. спец. вищ. закл. освіти / ред.: В. Ф. Погорілко; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. - К., 2000. - 426 c. - укp.

Висвітлено основні положення Декларації про державний суверенітет України та чинної Конституції України. Значну увагу приділено історії Конституції України, основам конституційного ладу, конституційним правам, свободам та обов'язкам людини і громадянина, формам безпосередньої демократії, а також діяльності органів законодавчої, виконавчої та судової влади, органів місцевого самоврядування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)104 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА601676 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Молодий будівничий України. Вип. 5. Матеріали третьої студент. наук. конф. "Державотворення в Україні", 17-18 трав. 1998 р. / ред.: Х. В. Хачатурян; Міжнар. ін-т лінгвістики і права. - К., 1998. - 217 с. - укp. - рус.

Розглядаються особливості концепції державного суверенітету та її втілення у Декларації незалежності США, принципи кримінального права, правове урегулювання працевлаштування іноземців в Україні, міжнародне співробітництво у сфері боротьби зі злочинністю, проведено порівняльний аналіз конституційного ладу виконавчої влади України та Грузії. Висвітлюються напрямки розвитку банківських послуг в Україні, шляхи становлення національної економіки України, операції з цінними паперами на українській біржі, позитивні та негативні наслідки грошової реформи, деякі актуальні питання подолання економічної кризи в Україні. Характеризується діяльність Міжнародного валютного фонду на Україні, сучасний стан та перспективи розвитку торгівельно-економічного співробітництва України з Угорщиною, Польщею, Японією, Словацькою Республікою та іншими країнами. Аналізується сучасна українська журналістика, правовий статус іноземців в Україні, гарантії забезпечення прав та свобод громадянина в Україні тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4УКР)я

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69650 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Римаренко Ю.  
Національна держава: національний і наднаціональний виміри / Ю. Римаренко, Д. Білий, В. Ігнатов, О. Коваленко, Н. Коваленко; ред.: Ю. Римаренко; НАН України. - К. : Донеччина; Донецьк, 1998. - 255 c. - укp.

Розкриваються національний та наднаціональний виміри національної державності як певного стану саморозвитку. Визначаються соціально-політичні основи, умови та причини розвитку "держави - нації", з'ясовується значення національного суверенітету та етнічного ренесансу для процесу інтеграції. Означено можливості і шляхи цивілізаційного становлення української суверенної держави у новому світовому порядку. Акцент зроблено на етнодержавницькій парадигмі сучасної України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф50(4УКР) + Ф042.3 + Ф088

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Теплицкий Ю. М. 
От Киевской Руси - к суверенной Украине: цивилизационная преемственность : Учеб. пособ. / Ю. М. Теплицкий; Восточноукр. нац. ун-т. - Луганск, 2000. - 352 c. - Библиогр.: 317 назв. - рус.

Розглянуто питання становлення та розвитку слов'янської цивілізації більш як за тисячолітній період. Висвітлено спадкоємність цивілізаційної ментальності від Київської Русі до суверенної України. На підставі аналізу формування ментальності, основних моментів розвитку слов'янства визначено критерії, згідно з якими країни та народи, що отримали суверенітет після розпаду радянської імперії, можуть уникнути багатовікових спроб розбудови "антизахідного контрсвіту" - тенденції, що бере початок у візантійсько-імперських традиціях. На підставі макроісторичного аналізу глобальних історичних процесів визначено "вектор зростання" прогресу та світового лідерства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гусаков В.  
Таджикистан: від громадянської війни до громадянського миру / В. Гусаков // Людина і політика. - 1999. - № 6. - С. 16-20. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто розвиток Таджикистану в 90-х рр. ХХ ст.: становлення суверенної держави, етнічний склад населення, історію громадянської війни та національного примирення, сучасний економічний і політичний стан країни.


Ключ. слова: суверенітет, ісламська опозиція, громадянська війна, національне примирення
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5Тад)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Жадько В. А. 
Філософсько-правові аспекти Конституції України : Навч. посіб. / В. А. Жадько; Гуманіт. ун-т "Запоріз. ін-т держ. та муніцип. упр.". - Запоріжжя : Дике Поле, 2001. - 116 c. - Бібліогр.: с. 110-114. - укp.

Розглянуто Конституцію України з філософських світоглядних і методологічних позицій. Розкрито правовий зміст категорій суверенітету, народу, громадян, влади, верховенства права, свободи та обов'язків, держави, з огляду на їх історичне походження як норм, дотримання яких є умовою формування громадянського суспільства. Викладено критичні міркування з приводу певних конституційних визначень. Наведено пропозиції щодо їх зміни, які б стимулювали правосуб'єктну діяльність окремої людини та супільства в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)104 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605544 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Толочко П. П. 
Що або хто загрожує українській мові? / П. П. Толочко. - К. : Оріяни, 1998. - 29 c. - Бібліогр.: 34 назв. - укp. - рус.

Розглядається становище української мови в Україні після набуття Україною політичного суверенітету. Автор виявляє внутрішні суперечності, які має українська мова, і які не дають їй в повній мірі розвиватися - двоїстість (існування двох правописів і літературних мов), неприродне ускладнення української мови залученнями до її лексики полонізмів та германізмів. Висвітлюються витоки походження української мови, а також вплив української культури та української історії на творчість видатних російських письменників: О.Пушкіна, М.С.Лєскова, І.Тургенєва та ін. Особлива увага приділена розкриттю проблеми двомовності в Україні, розглянуті її позитивна та негативна сторони.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.735 + Ш12(4УКР) + Т3(4УКР)64-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р85143 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Левенець Ю.  
Історичний екскурс у проблему народного суверенітету / Ю. Левенець // Людина і політика. - 2001. - № 4. - С. 79-86. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто зміни поглядів щодо народного суверенітету в історичному аспекті. Стисло проаналізовано підходи до зазначеної проблеми, запропоновані Ж.Боденом; основні положення теорії суспільного договору, висунуту Т.Гоббсом; ідеї "народної свободи" та "народного суверенітету" (Р.Уільямса та Дж.Когтона), що стали основою американської доктрини "істинного суверенітету"; їх вплив на формування договірної теорії як результату доброї волі громадян, сформульованої Дж.Локком. Висвітлено класичну формулу поділу влади, висунуту Ш.Монтеск'є, теоретичні засади ідей громадянського суспільства, розроблені Ж.-Ж.Руссо.


Ключ. слова: народний суверенітет, договірна теорія, поділ влади
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Актуальні проблеми інтеграції України в НАТО: громадська думка та експертні оцінки : Зб. наук.-аналіт. матеріалів / ред.: В. П. Горбулін; Нац. центр з питань євроатлант. інтеграції України. - К. : Євроатлантикінформ, 2005. - 224 c. - (Дослідж. і розроб. у сфері євроатлант. інтеграції України; Вип. 4, ч. 1). - укp.

Наведено прогнози щодо розвитку євроатлантичної інтеграції України, розкрито міжнародні та геополітичні аспекти її необхідності. Запропоновано методику оцінки можливих загноз і ризиків національному суверенітету країни з боку зовнішніх ворогів. Висвітлено проблеми обороноздатності України, цивільного контролю над її Збройними силами. Проаналізовано вплив євроатлантичної інтеграції на явища, процеси та характеристики держави.

Даны прогнозы о развитии евроатлантической интеграции Украины, раскрыты международные и геополитические аспекты ее необходимости. Предложена методика оценки возможных угроз и рисков национальному суверенитету страны со стороны внешних врагов. Освещены проблемы обороноспособности Украины, гражданского контроля над ее Вооруженными силами. Проанализировано влияние евроатлантической интеграции на явления, процессы и характеристики государства.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*666.4*328.941 я43 + С5*46*332.1-723.58 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА662520 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Маманчук О. І. 
Актуальні проблеми політичної історії України : Моногр. / О. І. Маманчук; Київ. нац. екон. ун-т. - К. : КНЕУ, 2005. - 309 c. - укp.

Проведено дослідження політичної історії України від найдавніших часів до сучасного періоду. Вивчено проблему існування арійської доби у скіфо-сарматські часи. Охарактеризовано основні етапи становлення та суспільно-політичного розвитку Київської Русі. Проаналізовано особливості формування політичної системи України у литовсько-польський період. Розглянуто наслідки національно-визвольної війни під проводом Б.Хмельницького. Визначено зміст і наведено характеристику доби Руїни. Висвітлено політичні аспекти національного відродження та консолідації у XIX - на початку XX ст. Проведено дослідження української революції та політичного життя держави у міжвоєнний період. Проаналізовано основні етапи боротьби за державний суверенітет і незалежність України.

Изложена политическая история Украины от древнейших времен до современного периода. Изучена проблема существования арийской эпохи в скифо-сарматские времена. Охарактеризованы основные этапы становления и общественно-политического развития Киевской Руси. Проанализированы особенности формирования политической системы Украины в литовско-польский период. Рассмотрены последствия национально-освободительной войны под руководством Б.Хмельницкого. Раскрыта сущность и приведена характеристика Руины. Освещены политические аспекты национального возрождения и консолидации в XIX - начале XX ст. Проведено исследование украинской революции и политической жизни государсва в межвоенный период. Проанализированы основые этапы бороьбы за государственный суверенитет и независимость Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф085 я73 + Т3(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА667388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Вісник Львівського університету / ред.: В. Т. Нор. - Л., 2004. - 609 с. - (Сер. юрид.; Вип. 39). - укp.

Висвітлено проблеми теорії та історії держави і права, питання удосконалення інститутів конституційного, цивільного, трудового, кримінального та інших галузей права України. Проаналізовано шляхи поліпшення правового регулювання процесуально-юридичної діяльності в державі. Розглянуто питання розвитку природного права психоаналітиками та неофрейдистами, правосвідомості молоді в сфері прав і свобод людини, законодавчого забезпечення права на охорону здоров'я. Визначено основні етапи становлення та розвитку ідеї суверенітету державної влади. Розкрито конституційно-правові засади місцевого самоврядування. Наведено загальну характеристику правового статусу державних інспекцій. Висвітлено проблеми корпоративних відносин за новим цивільним законодавством, питання загальнообов'язкового державного соціального страхування як організаційно-правової форми соціального забезпечення. Проаналізовано роль контролюючих органів у боротьбі з легалізацією (відмиванням) доходів, здобутих злочинним шляхом.

Освещены проблемы теории и истории государства и права, вопросы усовершенствования институтов конституционного, гражданского, трудового, уголовного и других отраслей права. Проанализированы пути улучшения правового регулирования процессуально-юридической деятельности в государстве. Рассмотрены вопросы развития природного права психоаналитиками и неофрейдистами, правосознания молодежи в сфере прав и свобод человека, законодательного обеспечения права на охрану здоровья. Определены основные этапы становления и развития идеи суверенитета государственной власти. Раскрыты конституционно-правовые основы местного самоуправления. Приведена общая характеристика правового статуса государственных инспекций. Освещены проблемы корпоративных отношений по новому гражданскому законодательству, вопросы общеобязательного государственного социального страхования как организационно-правовой формы социального обеспечения. Проанализирована роль контролирующих органов в борьбе с легализацией (отмыванием) доходов, полученных преступным путём.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х.я54(4УКР-2ЛВО)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/ю. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Гелд Д.  
Глобальні трансформації. Політика, економіка, культура : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Д. Гелд, Е. МакГрю, Д. Голдблатт, Д. Перратон В. Курганський, В. Сікора. - К. : Фенікс, 2003. - 580 c. - Бібліогр.: 1006 назв. - укp.

Висвітлено політичні, економічні, соціальні та культурні питання глобалістики, панораму розвитку зв'язків та взаємовпливів країн світу, в якій явища глобалізації постають у просторово-часовому контексті поступу людської цивілізації. Досліджено процеси й тенденції дії глобальних трансформацій та їх вплив на міжнародні відносини за умов посилення геополітичної інтеграції, на суверенітет та долю сучасних національних держав.

Освещены политические, экономические, социальные и культурные вопросы глобалистики, панорама развития связей и взаимовлияний стран мира, в которой явления глобализации предстают в пространственно-временном контексте развития человеческой цивилизации. Исследованы процессы и тенденции действия глобальных трансформаций и их влияние на международные отношения в условиях усиления геополитической интеграции, на суверенитет и судьбу современных национальных государств.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50 + У580 + Ф4(0) + Ф087 + А7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА659619 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Обушний М.  
Дисидентський рух 60 - 80-х рр. XX ст. - вияв невдоволення обмеженим суверенітетом України / М. Обушний // Наук. зап. Ін-ту політ. і етнонац. дослідж. Сер. "Політол. і етнологія". - 2004. - Вип. 26. - С. 253-268. - Бібліогр.: С. 267-268. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)63 + Т3(4УКР)63-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69635 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Мочерний С. В. 
Економічна теорія : Навч. посіб. / С. В. Мочерний. - 3-є вид., доповн. і переробл. - К. : Вид. центр "Акад.", 2005. - 640 c. - (Альма-матер). - Бібліогр.: с. 623-624. - укp.

Розглянуто предмет і метод економічної теорії, основні етапи її становлення та розвитку. Охарактеризовано найактуальніші процеси світового та вітчизняного економічного життя, висвітлено особливості функціонування основних економічних законів. Проаналізовано теоретичні проблеми макро- і мікроекономіки. Розкрито економічні аспекти глобальних проблем, а також зміст понять грошей і грошових систем, ринку, монополій, ринкової, соціально-ринкової та змішаної економіки, товару робоча сила, продуктивних сил, відносин власності в сільському господарстві, земельної ренти, економічного суверенітету, ринкової рівноваги, економічного зростання та прогресу.

Рассмотрены предмет и метод экономической теории, основные этапы ее становления и развития. Охарактеризованы наиболее актуальные процессы мировой и отечественной экономической жизни, освещены особенности функционирования основных экономических законов. Проанализированы теоретические проблемы макро- и микроэкономики. Раскрыты экономические аспекты глобальных проблем, а также содержание понятий денег и денежных систем, рынка, монополий, рыночной, социально-рыночной и смешанной экономики, товара рабочая сила, производительных сил, отношений собственности в сельском хозяйстве, земельной ренты, экономического суверенитета, рыночного равновесия, экономического роста и прогресса.


Індекс рубрикатора НБУВ: У01 я73(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА666228 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Збірник наукових праць Науково-дослідного інституту українознавства. Т. 4 / ред.: П. П. Кононенко. - К., 2005. - 443 с. - укp.

Висвітлено соціально-історичні умови розвитку українського шкільницва в Галичині наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст., роль освіти УРСР у денаціоналізації українського народу в 1920-х рр. Розкрито ідейно-політичні засади Організації українських націоналістів у роки німецької окупації України (1941 - 1944), базисні засади геополітичної ідентичності українців. Розглянуто проблеми прав людини за умов трансформації політичної системи сучасної держави, самоідентифікації національної самосвідомості українців, питання національного відродження в процесі утвердження суверенітету України. Проаналізовано етнонаціональну політику як чинник формування української політичної нації, роль етнонаціональних чинників у формуванні громадянської свідомості українців.

Освещены социально-исторические условия развития украинского школьного дела в Галиции в конце ХІХ - начале ХХ ст., роль образования УССР в денационализации украинского народа в 1920-х гг. Раскрыты идейно-политические основы Организации украинских националистов в годы немецкой оккупации Украины (1941 - 1944), базисные основы геополитической идентичности украинцев. Рассмотрены проблемы прав человека в условиях трансформации политической системы современного государства, самоидентификации национального самосознания украинцев, вопросы национального возрождения в процессе утверждения суверенитета Украины. Проанализированы этнонациональная политика как фактор формирования украинской политической нации, роль этнонациональных факторов в формировании гражданского сознания украинцев.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72662 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського