Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>K=СЕРВІРУВАННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Вісник Донецького державного університету економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського / ред.: О. О. Шубін. - Донецьк, 2004. - 238 с. - (Техн. науки; N 1(21)). - укp.

Висвітлено аспекти ювелірно-матеріалознавчої експертизи предметів сервірування столу з дорогоцінних металів. Описано технологічні особливості дефектності структури та властивості фіанітів - синтезованих монокристалів. Розглянуто питання розробки методу кількісної оцінки якості води для лікеро-горілчаного виробництва. Проаналізовано особливості процесу подрібнення жирової фази молока в кавітаційному апараті, вплив високого тиску на молоко. Розкрито аспекти використання структуроутворювачів у технологіях збитих молочних десертів на основі нежирної молочної сировини, причини відмов механічного обладнання на підприємствах харчування, теоретичні основи нового процесу сепарації порошкових і дрібних сипких матеріалів. Викладено системний підхід до розробки технології желейного мармеладу на пектині та фруктозі для хворих цукровим діабетом.

Освещены аспекты ювелирно-материаловедческой экспертизы предметов сервировки стола из драгоценных металлов. Описаны технологические особенности дефектности структуры и свойств фианитов - синтезированных монокристаллов. Рассмотрены вопросы разработки метода количественной оценки качества воды для ликеро-водочного производства. Проанализированы особенности процесса измельчения жировой фазы молока в кавитационном аппарате, влияние высокого давления на молоко. Раскрыты аспекты использования структурообразователей в технологиях сбитых молочных десертов на основе нежирного молочного сырья, причины отказов механического оборудования на предприятиях питания, теоретические основы нового процесса сепарации порошковых и мелких сыпучих материалов. Изложен системный подход к разработке технологии желейного мармелада на пектине и фруктозе для больных сахарным диабетом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л8/9я54(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж70141/Техн. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Пірковіч К. А. 
Товарознавча експертиза предметів з дорогоцінних металів для сервірування столу : Автореф. дис... канд. техн. наук / К. А. Пірковіч; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. - К., 2007. - 21 c. - укp.

Науково обгрунтовано критерії та показники видової, якісної, атрибутивної ідентифікації предметів сервірування столу. Визначено їх спорідненість за типологічними ознаками. Розроблено класифікацію предметів сервірування столу за ознаками соціального та функціонального призначення. Встановлено граничні показники вмісту компонентів срібних сплавів предметів побуту різних періодів, зокрема скіфського, епохи середньовіччя, XVIII - початку XX ст. та сучасних. Розроблено механізм обчислення базової вартості виробів зі срібла різної складності виготовлення. Встановлено найбільш значущі критерії цінності предметів з дорогоцінних металів для сервірування столу, уточнено механізм прогнозування їх вартості. Здійснено розрахунок оціночної вартості предметів сервірування столу, що мають художню та історичну цінність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М772.36 + Щ125.44

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА350793 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Даниленко О. В. 
Естетика харчової культури у мистецтві сервірування / О. В. Даниленко // Укр. культура: минуле, сучасне, шляхи розвитку : зб. наук. пр. - 2015. - Вип. 21, т. 2. - С. 157-161. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто особливості сервірування столу як творчо-естетичного процесу у сфері харчової культури. Визначено сучасні вимоги і тенденції сервірування столу, охарактеризовано їх культурно-естетичний та раціональний зміст з огляду на якість надання харчових послуг в індустрії гостинності й системі громадського харчування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л995

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69407 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Інноваційні технології розвитку у сфері харчових виробництв, готельно-ресторанного бізнесу, економіки та підприємництва: наукові пошуки молоді : тези доп. Всеукр. наук.-практ. конф. молодих учених і студентів, 2 квіт. 2015 р., Харків : у 2 ч. Ч. 2 / ред.: О. І. Черевко ; Харків. облдержадмін., Харків. держ. ун-т харчування та торгівлі. - Харків, 2015. - 516 c. - укp. - англ.

Проведено порівняльний аналіз вітчизняних інформаційних систем управління готолем. Охарактеризовано альтернативні методи оцінювання ринкової вартості інтелектуального капіталу підприємства. Простежено еволюцію функцій вищої освіти. Розглянуто світову кризу як фактор нової фінансово-економічної парадигми. Обгрунтовано принципи фінансового планування. Висвітлено організаційно-методичні аспекти обліку договірних відносин підприємства. Приділено увагу санації як засобу запобігання банкрутству. З'ясовано тенденції розвитку роздрібної торгівлі в Україні. Досліджено вплив кулінарних фестивалів на формування міжнародного іміджу України. Вивчено способи регулювання взаємовідносин особистих і громадських потреб у Біблії. Викладено основні принципи сервірування столу. Показано роль фізичного виховання в сучасному суспільстві.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)42 я431 + У.я431(4УКР) + Ч21 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В355736/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Петровська І. О. 
Енологія. Словник основних понять / І. О. Петровська; Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського. - Київ : Таврійський нац. ун-т ім. В. І. Вернадського, 2023. - 69 c. - Бібліогр.: с. 69 - укp.

Підготовлено словник основних понять з вибіркової дисципліни "Енологія". Досоліджено історію перших виноробів давньої Русі-України (монахи Печерського монастиря), також виноробство розвивалося на Чернігівщині, на території сучасного Закарпаття. З давніх-давен Північне узбережжя Чорного моря та Кримський регіон були відомими своїми унікальними винами, які експортувалися, починаючи з IV століття до нашої ери з грецьких колоній Тавриди по всьому елліністичному світу, а пізніше - до Римської імперії. Нового поштовху отримало виноробство після активного господарського освоєння причорноморських степів у XIX столітті. Дане видання містить тлумачення основних термінів, пов’язаних із енологією та допоможе читачам розібратися в багатьох складнощах, пов’язаних із процесами вирощування винограду, виробництва, зберігання, транспортування вина, сервірування і подачі різних видів вина і винних продуктів, зокрема - ароматизованих вин та шипучих винних напоїв.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л874 я21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА863421 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Demina A. D. 
Funeral meal in Scythian burial rite (case study of Northern Azov Region, 5th - 4th centuries BC) = Поминальна трапеза в поховальному обряді скіфів (за матеріалами пам'яток Північного Приазов'я у V - IV ст. до н. е.) / A. D. Demina // Археологія. - 2023. - № 2. - С. 30-45. - Бібліогр.: 42 назв. - англ.

Розглянуто роль поховального бенкету, жертвоприношення тварин і супровідної їжі у скіфському поховальному обряді. Проаналізовано, яким чином поширення і характер розташування решток тварин та інвентаря, пов'язаного зі споживанням їжі, сприяло трансляції соціальних норм під час поховальної церемонії. Окремо обговорено значення різних видів тварин, передусім коней, у ритуалі жертвоприношення. Географічні межі пам'яток, що складають основу аналізу, охоплюють Північне Приазов'я, між Присивашшям на заході та басейном р. Кальміус на сході. Хронологічні межі дослідження охоплюють другу половину V - IV ст. до н. е. База даних пам'яток охоплює як кургани, споруджені у скіфський час, так і впускні скіфські поховання в курганах доби бронзи, а також непоховальні пам'ятки зі слідами ритуальних дій. Проведений аналіз виявив закономірності за кількісними, а також якісними показниками: різним способом сервірування та розташування страв, які пов'язані із соціальними, гендерними, географічними і хронологічними чинниками. Індивідуальний простір поховання, пов'язаний із супровідною їжею, демонструє відмінності у стандартизації, які корелюють не лише з багатством поховання та ймовірним соціальним статусом небіжчика, але й між статтю та кількістю похованих осіб. Інша ситуація спостерігається на поверхні кургану, місцем проведення тризни та поховального бенкету спільноти. На відміну від решток тварин у похованні, де преференція певних видів тварин не спостерігається (з кількісним переважанням дрібної рогатої худоби), коні були обов'язковим елементом тризни. Особливу увагу заслуговує тенденція розташування голів коней поблизу широтних перемичок у кільцевих ровиках. Грунтуючись на цих спостереженнях та етнографічних матеріалах, можна припускати, що вибір коней для ритуальних жертвоприношень обгрунтовувався не тим, що вони були поширеною їжею під час поховального бенкету, а навпаки, їх споживання в цьому контексті було можливе тільки тому, що саме коні були основною твариною, яка могла виконувати жертовну роль.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(4УКР)273.112-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14310 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського