Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (60)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (705)Автореферати дисертацій (306)Книжкові видання та компакт-диски (954)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>K=СЕЛЯНСЬК$<.>+<.>K=ВІЙНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1849
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Непочонтний В. В. 
Аграрні відносини в Подільській губернії в першій половині ХІХ століття / В. В. Непочонтний. - К. : Четверта хвиля, 1999. - 24 c. - укp. - рус.

На основі різноманітних джерел показано аграрні відносини в Подільській губернії та причини поступового занепаду феодального господарства в Україні в першій половині XIX століття, подано характеристику розвитку поміщицького і селянського господарств, а також проаналізовано різні форми селянського протесту. Велику увагу приділено інвентарній реформі 1847 - 1848 рр., яка передбачала врегулювання селянських повинностей і мала на меті послабити боротьбу селян проти кріпосницьких порядків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХМЕ)47-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р87031 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Архітектура / ред.: Б. С. Черкес. - Л., 2000. - 387 с. - (Вісн. нац. ун-ту "Львів. політехніка"; N 410). - укp.

Розглянуто функціонально-планувальні основи формування забудови самостійних селянських господарств, стилістику, композицію та пропорції художнього металу львівських палаців XIX ст. Проаналізовано роль та місце європейської культури у формуванні класичних традицій львівської архітектурної школи. Охарактеризовано еволюцію об'ємно-планувальної організації української сакральної дерев'яної архітектури XII - XVII ст. Значну увагу приділено функціонально-просторовій модернізації промислових територій центральної частини Львова у контексті розвитку інфраструктури об'єктів малого та середнього бізнесу, типологічним, планувальним, конструктивним та інженерним засадам проектування мансард на багатоповерхових будинках, а також конструктивним особливостям хрестово-баневої структури українських церков княжої доби X - XII ст. Досліджено вплив податливості з'єднань на несучу здатність і деформованість комплексних конструкцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ11я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Варивода Л. П. 
Богдан Хмельницький і наш край : Іст.-літ. нарис / Л. П. Варивода, М. П. Жуковський; Нікопол. держ. краєзнав. музей. - Д. : Пороги, 1998. - 51 c. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Йдеться про одного з найвидатніших гетьманів України Богдана Хмельницького, життя і діяльність якого тісно пов'язані з козацьким краєм - Нікопольщиною. Національно-визвольна війна українського народу під проводом Б.Хмельницького знайшла широке відображення в історичних працях, тогочасному фольклорі, різноманітних іноземних творах. Тому автори поставили собі за мету систематизувати історичні матеріали з даного питання на основі названих джерел.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)442-8 Хмельницький + Т3(4УКР-4ДНЕ)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585895 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Цибульський В. І. 
Визвольна війна українського народу середини XVII ст. у зарубіжній історіографії : Зб. наук. пр. / В. І. Цибульський. - Рівне : Перспектива, 2000. - 179 c. - укp.

Розглянуто причини та передумови війни, проблеми зовнішньополітичної діяльності уряду Гетьманської держави, причини укладення українсько-московської угоди 1654 р. та її наслідки щодо подальшого розвитку держави. Окремі розділи присвячено визначним історичним особистостям: Б.Хмельницькому, М.Кривоносу, А.Кисілю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)442 г + Т1(0)-1(4УКР)442

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603844 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Міщенко О. Ф. 
Використання виробничих потужностей селянськими (фермерськими) господарствами Дніпропетровської області / О. Ф. Міщенко // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2000. - № 4. - С. 93-97. - укp.

Розглянуто динаміку створення селянських (фермерських) господарств (СФГ) на Дніпропетровщині як складової частини сучасного реформування сільськогосподарського виробництва. Порушено питання кредитування та забезпечення СФГ виробничими потужностями, зокрема, засобами механізації рослинництва. Наголошено, що СФГ, особливо фермери-початківці, у своїй виробничій діяльності стикаються з економічними та юридичними труднощами. Лише за незалежного законодавчого забезпечення і дієвої підтримки фермерського руху з боку держави СФГ зможуть посісти серед сільських товаровиробників гідне місце у підвищенні добробуту українського народу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)320-571.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Яблонський В. А. 
Вища освіта України на рубежі тисячоліть: Проблеми глобалізації та інтернаціоналізації / В. А. Яблонський. - К., 1998. - 228 c. - Бібліогр.: 153 назв. - укp.

Вперше показано історію розвитку української вищої освіти, починаючи від Київської Русі і до наших днів, її сучасний стан, успіхи й невдачі перших кроків реформування: давньоруські школи книжного вчення, перші українські університети, стан та напрями розвитку освіти в період між першою та другою світовими війнами, вища освіта Незалежної України. Наведено деякі особливості освіти, в тому числі, сільськогосподарської, в окремих зарубіжних країнах і зроблено критичні узагальнення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч483(4УКР) + Ч483(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586490 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Гусаков В.  
Війна в Судані як приклад міжцивілізаційного конфлікту ХХІ століття / В. Гусаков // Людина і політика. - 2001. - № 1. - С. 82-85. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто збройний конфлікт у Судані (поряд з Іраном та Пакистаном, сьогодні він є провідним центром ісламського відродження та його світової експансії), охарактеризований як міжцивілізаційний (зіткнення ісламської та західної цивілізацій, збройна боротьба ісламо-арабської півночі з чорношкірим християнським півднем). Особливу увагу приділено визначенню типології цього конфлікту та шляхам його фінансуванню.


Ключ. слова: конфлікт, "ісламський інтегризм", Судан
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Говард М.  
Війна в європейській історії / М. Говард; Пер.: А. В Яковина. - К. : Мегатайп, 2000. - 166 c. - (Європ. історія). - укp.

Запропоновано новий погляд на явище війни як звичай, систему, яка розвивалася в надрах європейського суспільства протягом тисячоліття. Досліджено зв'язок та взаємодію військового мистецтва з економічним, технічним, соціальним розвитком суспільства даного періоду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)0-68 + Т3(4)0-68

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА599795 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Вісник Київського національного університету культури і мистецтв. Сер. Історія. Вип. 2 / ред.: М. М. Поплавський. - К., 2000. - 125 с. - укp.

Проаналізовано видавничу та краєзнавчу бібліографічну діяльність галицьких "Просвіт" у 1900 - 1939-х рр. Значну увагу приділено філософській думці періоду Київської Русі, ретроспективному аналізу розвитку духовної хорової музики на Україні, традиціям театру ім. М.Л.Кропивницького та його внеску у процес духовного відродження нашої держави. Окремий розділ присвячено селянському антибільшовицькому повстанському руху на Київщині (Чигиринський та Черкаський повіти) у 1920 - 1924-х рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: С.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70398/Іст. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гуржій О. І. 
Гетьман Іван Скоропадський / О. І. Гуржій; НАН України. Ін-т історії України. - К., 1998. - 207 c. - укp.

Зроблено спробу певної "реабілітації" гетьмана на грунті більш глибшого аналізу тогочасних джерел, а також вивчення внутрішньої ситуації в країні крізь призму зовнішніх факторів, що її зумовлювали. Розглянуто питання про формування державної ідеї у свідомості вищої посадової особи в Гетьманщині початку XVIII ст. Показано, якими методами І.Скоропадський прагнув зберегти автономію великого регіону та його територіальну цілісність. Характеризується міжнародна діяльність володаря булави за тяжких тоталітарних умов царату, участь у війнах і походах на чолі козацьких загонів проти військ Польщі, Туреччини, Кримського ханства та Швеції. Висвітлено трагічні сторінки взаємовідносин Петра I, І.Скоропадського та запорожців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)462-8 + Х2(4УКР)46-523

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587417 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Грані : Наук.-теорет. громад.-політ. альм. Вип. 4(12) / ред.: С. А. Квітка; Дніпропетр. держ. ун-т. - Д., 2000. - 148 с. - укp. - рус.

Висвітлено внутрішню політику держави на сучасному етапі, охарактеризовано адміністративно-територільну реформу та формування органів влади у Донбасі (1920 - 1930-ті рр.). Значну увагу приділено шляхам регулювання соціальних взаємин між окремими селянськими верствами в Україні за часів нової економічної політики, національним традиціям благодійності у галузі освіти, а також розвитку інституту спадкового права в Україні 1917 - 1945 рр. Розглянуто деякі філософські аспекти поняття інтелектуальної власності, ідеально-типову модель вільного суспільства тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69893 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Віхрова Т. В. 
Деякі аспекти булавінського повстання 1707 - 1708 рр / Т. В. Віхрова // Вісн. Східноукр. держ. ун-ту. Іст. науки. - Луганськ, 2000. - № 2(24). - С. 21-26. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Повстання донських козаків під проводом К.Булавіна, що було підтримано частиною запорожців, спалахнуло в 1707 році на території Середнього Подонців'я і стало важливою подією тієї переломної епохи. Визначено, що булавінське повстання не можна вважати селянською війною; його головною метою було збереження станових привілеїв козаків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)462-443

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Дитинство і народна культура Слобожанщини: Матеріали фольклорно-етнографічних експедицій 1992 - 2000 років / упоряд.: В. М. Осадча; Харк. обл. центр нар. творчості. - Х. : Регіон-інформ, 2000. - 152 c. - (Мурав. шлях - 2000). - укp.

Висвітлено історичний досвід щодо залучення селянських дітей до участі в народних промислах і розвитку дитячої декоративно-ужиткової та технічної творчості, висвітлено жанрово-стильові особливості обрядового фольклору Слобожанщини в дитячій традиції виконання. Наведено кращі зразки дитячого пісенного, обрядового фольклору, описано чимало дворових ігор, забав, лічилок, примовок до жеребкування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1Ук)-696 + Т52(23=УКР7,4)-522 + Т595.221

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603560 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Пантелеймоненко А. О. 
До питання поширення агрономічних знань через дослідні поля сільськогосподарських кооперативів України / А. О. Пантелеймоненко // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 1999. - № 4. - С. 15-17. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розкрито важливі аспекти діяльності сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (сільськогосподарських товариств) України кінця XIX - початку XX ст. щодо поширення агрономічних знань серед сільськогосподарських товаровиробників. Розкрито місце і роль дослідних полів у процесі підвищення ефективності селянських господарств, збільшенні їх товарності.


Індекс рубрикатора НБУВ: П1е(4УКР)л4г

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Дрогобицький краєзнавчий збірник. Вип. 4 / ред.: Л. Тимошенко; Дрогоб. пед. ін-т ім. І.Франка. - Дрогобич : Вимір, 2000. - 485 с. - укp. - пол.

Досліджено курганні некрополі Дрогобицько-Моршинського передгір'я. Охарактеризовано боярські політичні угрупування та їх роль у процесі становлення Галицько-Волинської держави. Висвітлено маловідомі аспекти проведення селянської реформи 1861 р. на Правобережній Україні, а також діяльність Революційної української партії з метою здійснення програмних вимог національно-державного будівництва. Детально проаналізовано політику ОУН-УПА щодо українсько-польських відносин під час Другої світової війни та у перші повоєнні роки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(237Укр)я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68800 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Коваль М. В. 
Друга світова війна та історична пам'ять / М. В. Коваль // Укр. іст. журн. - 2000. - № 3. - С. 3-21. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Коваль М. В. 
Друга світова війна та історична пам'ять (Закінчення) / М. В. Коваль // Укр. іст. журн. - 2000. - № 4. - С. 3-19. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Коваль М. В. 
Друга світова війна і Україна (1939-1945 рр.) : Історіософ. нотатки / М. В. Коваль; НАН України. Ін-т історії України. - К., 1999. - 75 c. - (Іст. зошити). - укp.

Зроблено спробу історіософського осмислення історіографічного процесу у галузі проблематики періоду Другої світової війни. Виконано аналіз стану розробки окремих напрямів і здобутків досліджень історії України воєнного періоду, піддано критичному розгляду їх джерельну базу, а також намічено шляхи подальших науково достовірних досліджень. Показано суспільну значимість історичних знань про роль України у війні проти фашизму для зростання національної самосвідомості й патріотизму українського народу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)62 + Т3(0)620

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593912 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Економіка: проблеми теорії та практики : Зб. наук. пр. Вип. 72 / ред.: А. А. Покотілов; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д., 2001. - 98 с. - укp.

Розглянуто питання оподаткування прибутків і доходів суб'єктів підприємницької діяльності. Висвітлено залежність розвитку селянських господарств від асоційованих форм аграрного бізнесу. Удосконалено методику визначення беззбитковості у системі управління економікою підприємства. Запропоновано шляхи оптимізації внутрішнього ринку залізорудної сировини України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70425 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Лановик Б. Д. 
Економічна історія України і світу : Підруч. для студ. вищ. навч. закл. / Б. Д. Лановик, З. М. Матисякевич, Р. М. Матейко; ред.: Б. Д. Лановик. - 4-е вид., випр. і доп. - К. : Вікар, 2001. - 477 c. - (Вища освіта XXI ст.). - Бібліогр.: 122 назв. - укp.

Проаналізовано економічні зв'язки населення Північного Причорномор'я з грецькими містами-полісами, розташованими на території України. Розкрито особливості становлення феодального господарства Франції, Англії, Німеччини, Візантії та скандинавських країн. Значну увагу приділено землеволодінню та сеньйоріально-селянським відносинам, агрокультурі та сільськогосподарській техніці в епоху середньовіччя. Охарактеризовано основні аспекти господарського розвитку українських земель у другій половині XIV - XV ст. у складі Польського королівства та Великого князівства Литовського. Окремі розділи присвячено аграрним реформам 1848 і 1861 рр., передумовам виникнення української кооперації, а також характерним рисам Російської та Австро-Угорської імперій. Детально розглянуто економічну політику урядів Центральної Ради, Гетьманату, Директорії та ЗУНР.


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(0) я73 + У03(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603267 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського