Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (20)Наукова електронна бібліотека (26)Автореферати дисертацій (109)Книжкові видання та компакт-диски (2076)Журнали та продовжувані видання (107)
Пошуковий запит: (<.>K=СЕЛІГЕЙ$<.>+<.>K=ПИЛИП$<.>+<.>K=ОЛЕКСАНДРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 243
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Бабич Анатолій Олександрович: Життя і діяльність. Наукова школа: Бібліогр. покажч. наук. пр. / УААН. Ін-т кормів. - Вінниця : Тезис, 1999. - 164 c. - укp.

Висвітлено визначні дати життя, наукової та виробничої діяльності академіка А.О.Бабича, проаналізовано його наукову діяльність. Запропоновано бібліографічний покажчик наукових праць, патентів та авторських свідоцтв, літератури про нього. Зроблено оцінку діяльності академіка А.О.Бабича вітчизняними та зарубіжними вченими, державними діячами.


Індекс рубрикатора НБУВ: П.д(4УКР)Бабич Анатолій Олександрович

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605319 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Корнющенко І. П. 
Біобібліографічний довідник / І. П. Корнющенко. - Суми : Обл. друк. Вид-во "Козац. вал", 2001. - 91 c. - укp.

Проаналізовано основні етапи життя, творчу та громадську діяльність члена Спілки журналістів і Національної Спілки письменників України, публіциста, прозаїка, краєзнавця та фольклориста з Сумщини Івана Пилиповича Корнющенка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Корнющенко,Ю.П.я1 + Ч612.3(4УКР)6-8Корнющенко,І.П. + Ш2 г(4УКР)6д Корнющенко,І.П.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА609540 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Казьмирчук Г. Д. 
Віктор Олександрович Романовський: життя та праця вченого / Г. Д. Казьмирчук; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К. : Наук. світ, 2000. - 38 c. - укp.

На основі архівних та рукописних матеріалів висвітлено життя та наукову діяльність видатного вченого-історика, професора Київського університету 20 - 30-х рр. XX ст. В.О.Романовського. Детально проаналізовано розробки вченого з історії України та Росії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)61-8 Романовський

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р88370 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Вісник Львівської комерційної академії. Сер. Гуманіт. науки. Вип. 3 / ред.: С. Д. Гелей. - Л., 2000. - 257 с. - укp.

Розглянуто проблеми духовного прогресу людини в українській філософії з найдавніших часів до XVIII ст. Значну увагу приділено регіональній структурі влади та місцевого самоврядування, національній ідеї та формуванню громадянського суспільства. Охарактеризовано ідеологію націоналізму та шовінізму в українському, російському та польському слов'янофільстві. Детально проаналізовано діяльність Т.Бульби-Боровця, Д.Вітовського, М.Галущинського, В.Липинського та ін. Окремі розділи присвячено світоглядно-виховному потенціалу звичаїв, повір'їв, свят та обрядів українського народу, феномену релігії, системі бінарності як парадигмальній основі міфологічної свідомості, а також Конституції Пилипа Орлика.


Індекс рубрикатора НБУВ: С.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69765/Гум. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Записки Історико-філологічного товариства Андрія Білецького. Вип. 1 / ред.: Є. К. Чернухін. - К., 1997. - 186 с. - рус.

Наведено короткий нарис життя та діяльності професора Андрія Олександровича Білецького, який працював у галузі філології, історії, археології, епіграфіки, палеографії. Висвітлюються традиції вивчення давньо- та новогрецької мови в Україні, пропонується опис наслідків мовних грецько-українських контактів. Розповідається про життя та діяльність греків в Україні - в межах братств, в місцях компактного проживання, на різних державних і громадських посадах, а також про їхній внесок у розвиток української культури. Розглядається проблема переселення греків на Україні, історія окремих грецьких родів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54 + Ш1г(4УКР)_

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Збірник доповідей викладачів та студентів за підсумками наукової конференції СУДУ 21 - 22 квітня 1999 року / ред.: В. М. Євдокимов; Східноукр. держ. ун-т. - Луганськ, 1999. - 30 c. - укp. - рус.

Викладено історичні аспекти розвитку української державності, особливості розвитку Литовської держави у ХІІІ-ХІV ст., української держави Павла Скоропадського, конституція Пилипа Орлика. Розглядається версальсько-вашингтонська система як фактор поетапної реалізації політики ліквідації повоєнної системи і широкого застосування тактики поступок (умиротворення) у 30-ті роки ХХ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-5я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р86872 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Костюк П. Г. 
Олегу Олександровичу Богомольцю було б уже 90 років / П. Г. Костюк, О. О. Мойбенко, В. Я. Березовський // Фізіол. журн. - 2001. - 47, № 4. - С. 72-77. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е .д

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Караванська М. Ю. 
П.О.Рум'янцев. (Таємниці сім'ї Рум'янцева. Військова кар'єра.) / М. Ю. Караванська, В. М. Мордвінцев. - К. : ТОВ "Міжнар. фін. агенція", 1998. - 42 c. - Бібліогр.: с. 39-42. - укp. - рус.

Основною метою праці є узагальнення досліджень, присвячених долі видатного полководця і військового реформатора другої половини XVIII ст. Петра Олександровича Рум'янцева. Автори на основі глибокого, серйозного вивчення і переосмислення різноманітних джерел зробили спробу розглянути маловідомі сторінки життя і діяльності П.Рум'янцева. На думку авторів, він був дуже неординарною талановитою людиною, бездоганним державним діячем. Все що він робив, він робив добре. Проте з другого боку його згадують як інтригана, розпусника, шибеника, заздрісника, підлабузника, скнару з непомірною пихатістю. Хоч він не цурався простих людей, та серед дворянства мав лише одного справжнього друга. На фоні беззастережної любові до матері і сестер байдужість до власних синів та дружини теж приголомшує. Але на думку видатних вчених-істориків, цілком природно, якщо талановита людина мала "складний" характер. Автори роблять спробу пролити світло на таємничі відносини між царською родиною та родиною Рум'янцевих, бо без розуміння цих стосунків не можна скласти правильне і цілісне уявлення про події "рум'янцевського" періоду російської історії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)46-8 Румянцев + Т214(2РОС)4-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р84221 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Самойленко Г. В. 
Пилип Морачевський - поет, драматург, перекладач / Г. В. Самойленко. - Ніжин : ТОВ "Наука-сервіс", 1999. - 84 c. - укp.

Вперше досліджено життєвий та творчий шлях Пилипа Семеновича Морачевського, проаналізовано його поетичний та драматичний доробок, написаний російською та українською мовами. Висвітлено трагічну долю першого перекладу Святого письма українською мовою, здійсненого Морачевським під час роботи у Ніжинському ліцеї, а також наведено архівні матеріали.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Морачевський П.С. 4,0 + Ш407.3(4УКР)5д Морачевський П.С.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597044 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Рудик С. К. 
Професор Герман Олександрович Гіммельрейх = Professor German Oleksandrovych Himmelreich / С. К. Рудик, В. Т. Хомич. - К. : НАУ, 2000. - 17 c. - укp.

Висвітлено життєвий шлях, наукову, педагогічну та громадську діяльність відомого українського вченого анатома, заслуженого працівника вищої школи України Г.О.Гіммельрейха. Подано бібліографічний покажчик праць вченого, а також список докторських і кандидатських дисертацій, виконаних під його керівництвом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е.д(4УКР)а/я Гіммельрейх Герман Олександрович

Шифр НБУВ: Р89192 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Рудик С. К. 
Професор Герман Олександрович Гіммельрейх = Professor German Oleksandrovych Himmelreich /S.K.Rudik, V.T.Khomych / С. К. Рудик, В. Т. Хомич. - К. : НАУ, 2000. - 17 c. - укp.

Висвітлено життєвий шлях, наукову, педагогічну та громадську діяльність відомого українського вченого-анатома, заслуженого працівника вищої школи України Г.О.Гіммельрейха. Наведено бібліографію праць, які є науковим доробком вченого, а також список докторських та кандидатських дисертацій, виконаних під його керівництвом.


Індекс рубрикатора НБУВ: П8.д(4УКР)А/Я Гіммельрейх Герман Олександрович

Шифр НБУВ: Р89354 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Професор Степан Пилипович Бевзенко / упоряд.: П. Ю. Гриценко; НАН України. - К. : Довіра, 1999. - 92 c. - (Мовознавці України). - укp.

Висвітлюються основні дати життя і діяльності відомого українського мовознавця, професора і педагога С.П.Бевзенка, дослідницька діяльність якого охоплює ряд напрямів: історія української мови, діалектологія, історія мовознавства, структура літературної мови, проблеми загального мовознавства, лексикографія. Міститься інформація про друковані та рукописні праці С.П.Бевзенка, короткий нарис про науково-педагогічну діяльність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш1 г(4УКР)6д Бевзенко

Рубрики:

Шифр НБУВ: АО259828 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Онуфрієнко О. В. 
Українська державність доби козацької: від воєнної демократії до парламентської республіки / О. В. Онуфрієнко. - Запоріжжя : Павел, 1998. - 72 c. - Бібліогр.: с. 67-69. - укp.

Робота присвячена актуальній проблемі в історії українського державотворення - аналітичному і систематизованому опису розвитку української державності в XVI-XVIII ст. через порівняння принципів устрою козацької християнської республіки та Української держави за Конституцією Пилипа Орлика. Розглянуто устрій державних утворень у контексті сучасних теоретико-правових концепцій про форму правління з метою з'ясування спільного та специфічного.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)46-5 + Х2(4УКР)46-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588380 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Епштейн А. І. 
Іван Олександрович Мар'яненко (очима не театрознавця) / А. І. Епштейн // Культура України. Мистецтвознав. - Х., 2000. - Вип. 6. - С. 77-81. - укp.

Наведено спогади доктора історичних наук, професора Державного аерокосмічного університету ім. М.Є.Жуковського "ХАІ" про видатного діяча українського театру І.О.Мар'яненка, який був живим втіленням історії та традицій українського театру, працював у трупі А.З.Суслова в першому українському стаціонарному театрі М.К.Садовського, очолював "Товариство українських акторів".


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ334.3(4Укр)6-8 Мар'яненко

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Історія української преси ХХ століття. Хрестоматія : Навч. посіб. / ред.: Н. Тимошик; упоряд.: О. Г. Мукомела; Ін-т журналістики Київ. нац. ун-ту ім. Т.Шевченка. - К. : Наук.-вид. центр "Наша культура і наука", 2001. - 350 c. - укp.

Представлено твори публіцистів, які на початку XX ст. заявили про право українського народу на незалежність, необхідність відродження української державності, національної культури: Бачинського Ю.О., Міхновського М.І., Петлюри С.В., Юркевича Л.Й., Мазлаха С.М., Шахрая В.М., Липинського В.К., Грушевського М.С., Винниченка В.К., Єфремова С.О., Ніковського А.В., Шаповала М.Ю., Донцова Д.І., Ковалевського М.М., Лепкого Б.С., Суровцової-Олицької Н.В., Русової С.Ф., Поліщука К.Л., Пилипенка С.В., Касяненка Є.І., Дудка Ф., Лебединця М.М., Капельгородського П.Й., Річицького А., Авдієнка М.О.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР) я73-3 + Ш6(4УКР)5-47 я43 + Ш6(4УКР)6-47 я43 + Ш6(Ук=4/8)-47 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604150 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Зневажена Кліо : Збір. / ред.: Ю. З. Данилюк; НАН України. Ін-т історії України. - К., 2005. - 594 c. - укp.

Розглянуто основні етапи розвитку історичної науки в Україні, наведено відомості про діяльність вітчизняних учених у часи сталінського тоталітарного режиму. Показано вплив ідеологічного й політичного тиску радянської влади на процес формування та організацію діяльності науково-дослідних установ в Україні у 1929 - 1939 рр. Проаналізовано тематику та основні напрями досліджень радянських учених, висвітлено життєвий шлях і наукову діяльність Бузескула В.П., Березовця Д.Т., Гапеєва С.А., Гериновича В.О., Грінченка В.А., Грищенка М.М., Грушевської К.М., Грушевського О.С., Ернста Ф.Л., Єрмолова Д.В., Загоровського Є.О., Камінського Ф.Т., Кіллерога М.М., Киценка М.П., Коваленка Г.О., Корниловича М.І., Криворотченка М.Г., Лозовика Г.Н., Майстренка І.В., Мазлаха С.М., Машкевича С.Г., Межберга Н.І. Мовчанівського Ф.М., Новицького О.П., Пилипенка Б.К., Риженка Я.О., Рудинського М.Я., Сахновського Л.Н., Слабченка М.Є., Солов'я Д.Ф., Спаської Є.Ю., Сташевського Є.Д., Ткаченка М.М., Френкіна М.С., Шамрая С.В., Шахрая В.М., Шевченка Ф.П., Щербаківського Д.М., Юркевича В.Д., Яворського М.І.

Рассмотрены основные этапы развития исторической науки в Украине, приведены сведения о деятельности отечественных ученых в годы сталинского тоталитарного режима. Показано идеологическое и политическое влияние советской власти на процесс формирования и организацию деятельности научно-исследовательских учреждений в Украине в 1929 - 1939 гг. Проанализирована тематика и основные направления исследований советских ученых, освещен жизненный путь и научная деятельности Бузескула В.П., Березовца Д.Т., Гапеева С.А., Гериновича В.А., Гринченко В.А., Грушевской К.М., Грушевского А.С., Ернста Ф.Л., Ермолова Д.В., Загоровского Е.А., Каминского Ф.Т., Киллерога М.М., Киценка Н.П., Коваленко Г.А., Корниловича М.И., Криворотченка М.Г., Лозовика Г.Н., Майстренка И.В., Мазлаха С.М., Машкевича С.Г., Межберга Н.И., Мовчановского Ф.Н., Новицкого А.П., Пилипенко Б.К., Рыженко Я.А., Рудинского М.Я., Сахновского Л.Н., Слабченка М.Е., Соловья Д.Ф., Спасской Е.Ю., Сташевского Е.Д., Ткаченко Н.М., Френкина М.С., Шамрая С.В., Шахрая В.М., Шевченко Ф.П., Щербаковского Д.М., Юркевича В.Д., Яворского М.И.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т010.3 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА663766 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Член-кореспондент АН УРСР Тюленєв Микола Олександрович : Біобібліогр. покаж. наук. пр. за 1911 - 1964 рр. / ред.: В. А. Вергунов; УААН. Держ. наук. с.-г. б-ка. Ін-т гідротехніки і меліорації. - К., 2004. - 64 c. - (Біобібліогр. вчених-аграріїв України"; Кн. 9). - укp.

Висвітлено основні етапи життя, наукову, організаційну та громадську діяльність відомого українського ученого, професора, члена-кореспондента Академії наук УРСР М.О.Тюленєва. Розглянуто його внесок у галузі меліорації, зокрема освоєння осушуваних земель, розробку агротехнічних заходів для вирощування зернових і кормових культур на даних територіях, організацію дослідних болотних установ в Україні. Наведено хронологічний покажчик наукових праць ученого з проблем освоєння осушуваних боліт та заплавних земель. Запропоновано перелік праць, опублікованих за науковою редакцією М.О.Тюленєва.

Представлены биографические сведения и охарактеризованы основные этапы научной, организационной и общественной деятельности известного украинского ученого, профессора, члена-корреспондента Академии наук УССР Н.А.Тюленева. Освещен его вклад в развитие отрасли мелиорации, в частности освоение осушенных земель и создание агротехнических средств для выращивания зерновых и кормовых культур на данных территориях, организацию исследовательских болотных станций в Украине. Приведен хронологический указатель научных трудов ученого по проблемам освоения осушенных болот и пойменных земель. Предложен перечень трудов, изданных под научной редакцией Н.А.Тюленева.


Індекс рубрикатора НБУВ: П.д(4УКР) Тюленєв М.О. я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА663702 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Оглоблин О.  
Гетьман Іван Мазепа та його доба / О. Оглоблин; Укр. Іст. т-во, Укр. Вільна Акад. Наук у США, Укр. Америк. Асоц. Унів. Проф. - 2-е вид., доповн. - К.; Л.; Нью-Йорк; Париж; Торонто, 2001. - 461 c. - укp.

Висвітлено діяльність гетьмана Івана Мазепи та його добу. Розглянуто економічний розвиток мазепинської України кінця XVII - початку ХVІІІ ст. Проаналізовано міжнародні зв'язки гетьмана, що закінчилися українсько-шведським договором. Наведено лист гетьмана Пилипа Орлика до митрополита Стефана Яворського від 1 червня 1721 р. про таємні польсько-українські й українсько-шведські переговори Мазепи. Запропоновано досі недруковану хронологію "Труди і дні гетьмана Івана Мазепи". Подано бібліографію публікацій та документальних матеріалів про Мазепу (1960 - 2000 рр.).

Освещена деятельность гетьмана Ивана Мазепы и его эпохи выдающимся украинским историком А.П.Оглоблиным. Рассмотрено экономическое развитие Мазеповской Украины конца XVII - начала ХVІІІ ст. Проанализированы международные связи гетьмана, закончившиеся украинско-шведским договором. Приведено письмо гетьмана Филлипа Орлика к метроополиту Стефану Яворскому от 1 июня 1721 г. о тайных польско-украинских и украинско-шведских переговорах Мазепы. Предложена ранее неопубликованная хронология "Труды и дни гетьмана Ивана Мазепы", написанная историком в Киеве. Помещена библиография публикаций и документальных материалов о Мазепе (1960 - 2000 гг.).


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)462-8Мазепа

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА627883 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Збірка наукових праць та спогадів пам'яті відомого вченого-історика, доктора історичних наук, професора Володимира Олександровича Замлинського / ред.: М. Ф. Дмитрієнко; НАН України. Ін-т історії України. - К., 2001. - 442 с. - (Спец. іст. дисципліни: питання теорії та методики: У двох частинах; Чис. 6(7), ч. 2). - укp.

Проаналізовано звіти про діяльність Крайової бібліотеки Рейхскомісаріату України як джерело з історії бібліотек та збереження бібліотечних фондів у період нацистської окупації Києва 1941 - 1943 рр. Висвітлено джерела вивчення партизанського руху в Україні 1941 - 1944 рр. Вміщено невідомі раніше документи про діяльність мазепинців в еміграції середини XVIII ст. Розглянуто фактичний матеріал з історії української православної церкви XV - XVIII ст. Досліджено особливості розвитку українських осередків у Північній Америці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4Укр)63-8ЗамлинськийВ.О. + Т2я434

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70468 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Збірка наукових праць та спогадів пам'яті відомого вченого-історика, доктора історичних наук, професора Володимира Олександровича Землинського / ред.: М. Ф. Дмитрієнко; НАН України. Ін-т історії України. - К., 2001. - 415 с. - укp.

На підставі аналізу значної джерельної бази досліджено життя та творчість професора В.Землинського. Висвітлено історію західноукраїнських земель у науковій спадщині історика. Розглянуто питання геральдики та генеалогії, символіки та фалеристики, сфрагістики, боністики, зброєзнавства та уніформології. Досліджено становлення української генеалогії як наукової дисципліни на початковому етапі. Описано особливості грошового обігу Буковини та Галичини у складі Габсбурзької Австрії. Охарактеризовано колекцію зброї Національного музею історії України. Проведено історико-біографічні дослідження життя та діяльності І.Огієнка (митрополита Іларіона).


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я434(4Укр) + Т1(4Укр)6-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70468 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського