Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (5)Автореферати дисертацій (6)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>K=СЕГРЕГАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 72
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Лобода П. И. 
Влияние пористости исходного материала на совершенство структуры выращенных монокристаллов / П. И. Лобода // Пробл. спец. электрометаллургии. - 1998. - № 4. - С. 49-57. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

Експериментально встановлено вплив умов проведення безтигельної зонної плавки пористих заготовок на характер розподілу домішок у вихідній заготовці та кристалі, пористість фронту плавлення, стабільність розмірів та форми зони розплаву, структурну та хімічну досконалість кристалів. Показано, що формування пористого фронту плавлення та сегрегація домішок в окремі скупчення в порах і по границях зерен вихідної заготовки відбувається в процесі спікання заготовки у полі температурного градієнта в умовах безперервного нагріву перед зоною розплаву.


Ключ. слова: зонная плавка, газонасыщенность расплава, монокристаллы, дислокационная структура, бориды редкоземельных и переходных металлов
Індекс рубрикатора НБУВ: К390.45-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14257 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ниженко В. И. 
Оценка состава поверхностного слоя двойных металлических расплавов / В. И. Ниженко // Порошковая металлургия. - 2000. - № 5-6. - С. 60-69. - Библиогр.: 28 назв. - рус.

Для оцінки та прогнозу складу поверхневого шару подвійних металевих розплавів запропоновано використовувати модельно-термодинамічне рівняння ізотерм поверхневого натягу реальних розчинів С. І. Попеля та В. В. Павлова. Розраховані за цим рівнянням концентрації краще узгоджуються з експериментальними даними порівняно з оцінками, що базуються на адсорбційному рівнянні Гіббса.


Ключ. слова: поверхневий шар, поверхневий натяг, адсорбція, сегрегація, склад шару
Індекс рубрикатора НБУВ: К303-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Blaschuk A. G. 
Temperature-Dependent Surface Segregation and Order Parameter in FeNisub3/sub (111) Alloy = Температурно-зависимая поверхностная сегрегация и параметр порядка в сплаве FeNisub3/sub (111) / A. G. Blaschuk // Металлофизика и новейшие технологии. - 1999. - 21, № 8. - С. 75-80. - Библиогр.: 11 назв. - англ.


Ключ. слова: surface segregation, atomic ordering, order - disorder transitions, domains growth, kinetics of atomic ordering, diffusion
Індекс рубрикатора НБУВ: К222.033

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Грушка О. Г. 
Вплив домішки заліза на властивості Hgsub3/subInsub2/subTesub6/sub / О. Г. Грушка, П. М. Горлей, А. П. Бахтінов, В. М. Фрасуняк, В. С. Герасименко // Укр. фіз. журн. - 2001. - 46, № 3. - С. 365-368. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.222

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Зелінський А. Л. 
Правова сегрегація і правова інтеграція в елліністичному Єгипті (до питання про так звану "колоніальну" ситуацію у птолемеївському Єгипті) / А. Л. Зелінський // Сх. світ. - 2005. - № 2. - С. 43-49. - Бібліогр.: с. 48-49. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)322.1 + Х2(0)322

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21929 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Амджадін Л.  
Трансформаційні зміни інституту сім'ї та шлюбних відносин в українському суспільстві: гендерний аналіз / Л. Амджадін // Соціол.: теорія, методи, маркетинг. - 2007. - № 3. - С. 60-75. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Установлено, що для сучасного стану соціального інституту сім'ї характерні певні гендерні особливості, а саме: інститут сім'ї як порівняно стійка соціальна структура суспільства є найбільш вагомою у масовій свідомості населення; знижуються показники шлюбності українського населення за одночасного підвищення показників розлученості, овдовіння та позашлюбного народження дітей. У сімейно-шлюбній структурі населення мають місце тенденції до зменшення частки молодих сімей, заснованих на офіційно оформленому шлюбі та зростання частки неповних сімей (без шлюбної пари), що складаються з матері та дитини; поглиблюється гендерна асиметрія у шлюбних і сімейних характеристиках населення, що виявляється, зокрема, у розриві між частками жінок і чоловіків, які перебувають у шлюбі, а також у зростанні кількості овдовілих осіб у суспільстві за рахунок жінок. Масова свідомість налаштована на збереження патріархатного типу сімей з завищеними вимогами до чоловіків, хоча виявляє готовність сприймати гендерно-рольовий розподіл певних обов'язків у сім'ї на паритетних засадах. Залишається традиційною гендерна сегрегація у сучасних українських сім'ях, що виявляється, зокрема, у звичайно більшій завантаженості жінок у порівнянні з чоловіками у сфері виконання обов'язків хатньої роботи та догляду за дітьми. Наявність поширених у суспільстві гендерних стереотипів доводить, що сучасні гендерні відносини перебувають у стані певної трансформації, зумовленому розвитком загальної політичної та соціально-економічної ситуації в країні, тому суперечливі тенденції, спостережені в інституті сім'ї,

потребують додаткового вивчення їх як феномену перехідного періоду.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*644

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16127 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Блащук А. Г. 
Влияние степени окисления поверхности на процесс формирования сегрегационного профиля в сплаве $E bold roman {Pt sub 80 Co sub 20}(100) / А. Г. Блащук, М. А. Васильев, В. А. Тиньков // Металлофизика и новейшие технологии. - 2003. - 25, № 3. - С. 363-379. - Библиогр.: 29 назв. - рус.


Ключ. слова: поверхностная сегрегация, неразрушающий послойный анализ, ионизационная спектроскопия, окисление, хемосорбция
Індекс рубрикатора НБУВ: К232.302.5

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Сопінський M. В. 
Зміни структури тонкошарової системи PbIV2D - Cu при фотостимульованій взаємодії плівок галогеніду та металу / M. В. Сопінський, Г. П. Ольховик, В. П. Соболевський // Оптоэлектроника и полупроводниковая техника. - 2001. - Вып. 36. - С. 83-94. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60673 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Стефанович Л. И. 
Кинетика неоднородной сегрегации примесей на межкристаллитных и межфазных границах / Л. И. Стефанович, Э. П. Фельдман, В. М. Юрченко // Металлофизика и новейшие технологии. - 2002. - 24, № 8. - С. 1103-1122. - Библиогр.: 19 назв. - рус.

Досліджено кінетику фазового розшарування домішок в адсорбційному шарі за механізмом висхідної дифузії у процесі сегрегації домішок із товщі зразка. Показано, що у випадку притягування між домішками вони виявляють тенденцію до формування в адсорбційному шарі островкової структури. Встановлено, що основні характеристики цієї структури немонотонно еволюціонують із часом. Припущено, що подібна неоднорідна сегрегація домішок на інтерфейсах може призвести до прискорення процесу зростання крихкості металів з домішками. Одержано оцінки відповідних характерних часів.


Ключ. слова: неоднородная сегрегация, спинодальный распад, островковая структура, межкристаллитная граница, межфазная граница
Індекс рубрикатора НБУВ: К202

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Краснопольская Т. С. 
Подобие структур в жидкости и гранулированных средах в горизонтальном вращающемся цилиндре / Т. С. Краснопольская, Г. Я. ван Хейст, Я. Х. Воскамп, С. А. Тригер // Приклад. механика. - 2001. - 37, № 7. - С. 108-114. - Библиогр.: 17 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29095 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Braun O. M. 
Jamming in nonlinear driven models = Фазова сегрегація в нелінійних рухомих моделях / O. M. Braun // Укр. фіз. журн. - 2005. - 50, № 8. - С. 753-761. - Библиогр.: 13 назв. - англ.

Вивчено систему ангармонійно взаємодіючих атомів в періодичному одновимірному та двовимірному зовнішньому потенціалі, що рухається завдяки зовнішній силі. Коли рушійна сила зростає, система переходить від нерухомого стану до стану ковзання, що відповідає рухомому кристалу. Показано, що перед переходом до стану ковзання система проходить через неоднорідний стан, в якому вона розщеплюється на області нерухомих атомів ("затори") й області рухомих атомів. Також запропоновано нову модель, де частинки мають комплексну структуру, що трактується у наближенні середнього поля: зіткнення частинок є нееластичним, до того ж вважається, що кожна частинка володіє власним термостатом. Коли на атоми діє зовнішня сила, ця модель демонструє гістерезис і стан заторів реалізується для набагато ширшого діапазону параметрів моделі, ніж у класичній (еластичній) моделі, і обидва ці результати спостерігаються за високих температур.


Індекс рубрикатора НБУВ: В213.302

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Шпак А. П. 
Основи динамічної дифрактометрії мікродефектів у кожному шарі гетероструктури з квантовою ямою та ефектів сегрегації і взаємодифузії / А. П. Шпак, В. Б. Молодкін, С. Й. Оліховський, Є. М. Кисловський, І. М. Фодчук, О. С. Скакунова, К. В. Первак // Металлофизика и новейшие технологии. - 2005. - 27, № 6. - С. 721-741. - Бібліогр.: 41 назв. - укp.

Виведено рекурентні співвідношення для амплітуд когерентних хвиль у багатошаровій структурі з дефектами та одержано вираз для дифузної компоненти коефіцієнта відбиття цієї структури з урахуванням перерозподілу інтенсивності прямої і дифрагованої когерентних хвиль в кожному з шарів. Одержані формули застосовано для аналізу кривих дифракційного відбиття багатошарової структури з квантовою ямою InGaAsN до та після швидкого теплового відпалу. Знайдено товщини та хімічний склад шарів, деформації та профілі концентрації хімічних елементів у них, які утворилися в результаті процесів сегрегації і взаємодифузії. Визначено характеристики мікродефектів (кластерів і дислокаційних петель) в усіх шарах.


Ключ. слова: динамічна теорія дифракції, багатошарова структура, квантова яма, сегрегація, взаємодифузія, мікродефекти, дифузне розсіяння
Індекс рубрикатора НБУВ: В372.134 + В315.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Жихаревич В. В. 
Дослідження процесу зонного вирощування кристалів напівпровідникових твердих розчинів $E bold {{ roman Hg} sub 1-х-у-z { roman Cd} sub х { roman Mn} sub y { roman Zn} sub z roman Te} та шляхи його оптимізації / В. В. Жихаревич, С. Е. Остапов, І. М. Раренко // Фізика і хімія твердого тіла. - 2006. - 7, № 4. - С. 634-638. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.223 + К345.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Blaschuk A. G. 
Surface segregation at the (111) and (100) crystal faces in thin films of metal binary alloys AVI1-xDBVIxD = Поверхнева сегрегація в тонких плівках металевих бінарних сплавів AVI1-xDBVIxD з гранями (111) і (100) / A. G. Blaschuk, M. A. Vasylyev // Укр. фіз. журн. - 2006. - 51, № 2. - С. 183-191. - Библиогр.: 28 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: К202.6 + В378.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Лісунова М. О. 
Структура, стабільність і перколяційні властивості колоїдних композицій на основі багатошарових вуглецевих нанотрубок : автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук / М. О. Лісунова; НАН України. Ін-т біоколоїд. хімії ім. Ф.Д.Овчаренка. - К., 2007. - 17 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г661-6 + Г741.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА355668 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Богун Л. І. 
Утворення вторинних структур в парах тертя боровмісні евтектичні покриття - сталь та їх вплив на триботехнічні характеристики : Автореф. дис... канд. техн. наук / Л. І. Богун; Хмельниц. нац. ун-т. - Хмельниц., 2006. - 21 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346058 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Клименко М. В. 
Спектральні оптичні характеристики InGaN/GaN напівпровідникових гетероструктур з квантовими ямами : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.05 / М. В. Клименко; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Х., 2011. - 18 c. - укp.

Проведено теоретичне дослідження оптичного відгуку InGaN/GaN напівпровідникової гетероструктури з квантовою ямою. Досліджено спільний вплив п'єзоелектричного ефекту, екранування електронно-діркової плазми та поверхневої сегрегації індію на потенціальний рельєф, дипольний матричний елемент міжзонних оптичних переходів, зонну структуру енергетичних станів і спектральні характеристики поглинання та підсилення з урахуванням колективних ефектів. Встановлено, що поверхнева сегрегація індію призводить до зміщення енергетичних зон електронів та дірок, що в свою чергу, призводить до зміщення червоної межі поглинання в область високих частот. Величина зміщення зростає зі збільшенням молярної частки індію в квантовій ямі. Колективні ефекти призводять до зміщення спектральних характеристик підсилення в область низьких частот внаслідок ефектів обміну. П'єзоелектрична поляризація обумовлює затухання екситонних резонансів і зменшення коефіцієнтів поглинання та підсилення. Базуючись на одержаних результатах, виявлено умови, за яких вплив поверхневої сегрегації індію на оптичні спектральні характеристики є мінімальним.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.247 в641,022 + В379.13 в641,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА384335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Воськало В. І. 
Формування стратегій розвитку житлового будівництва в Україні : автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / В. І. Воськало; НАН України, Ін-т регіон. дослідж. - Л., 2010. - 20 c. - укp.

Узагальнено теоретико-методологічні підходи щодо розробки стратегій розвитку житлового будівництва. Розкрито сутність понять "стратегія житлового будівництва", "сегрегація нового житлового будівництва", "геттоізація", "оазисизація". Визначено джерело поглиблення сегрегації нового житлового будівництва - будівництва нових територіальних житлових утворень різної якості. Визначено особливості житлових гетто й оазисів як територіальних житлових утворень. Розроблено систему принципів формування стратегій житлового будівництва. Встановлено, що чинна житлова політика України не відповідає сучасним вимогам щодо її розвитку як незалежної європейської держави. Обгрунтовано необхідність перегляду тих нормативно-правових актів, які поглиблюють сегрегацію нового житлового будівництва. Проаналізовано проблеми забезпечення населення житлом і здійснення житлового будівництва й обгрунтовано шляхи їх подолання. Висвітлено особливості відображення цих проблем у стратегіях житлового будівництва. Доведено необхідність розробки Національної стратегії житлового будівництва та визначено пріоритетні напрями впровадження інноваційних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)315.441.20

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА370919 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Ющенко К. А. 
Дифузія та сегрегація сірки в криці Х20Н16АГ6 за умов високотемпературного відпалу та одновісного розтягу в насичувальному середовищі. I. Дифузія сірки в криці Х20Н16АГ6 при високотемпературному термічному обробленні в насичувальному середовищі / К. А. Ющенко, В. С. Савченко, Г. В. Звягінцева, С. І. Сидоренко, С. М. Волошко, Ю. В. Нестеренко, І. А. Владимирський, Г. Б. Беляєв // Металлофизика и новейшие технологии. - 2011. - 33, № 6. - С. 831-839. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.02 + К222.043.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Жихаревич В. В. 
Дослідження процесу зонного вирощування кристалів напівпровідникових твердих розчинів HgVBI1-х-у-zDCdVBIхDMnVBIyDZnVBIzDTe та шляхи його оптимізації / В. В. Жихаревич, С. Е. Остапов // Наук. вісн. Чернів. ун-ту. Сер. Фізика, електроніка. - 2007. - Вип. 344. - С. 28-35. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В375.147 + В379.223

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69219 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського