Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Наукова електронна бібліотека (23)Автореферати дисертацій (11)Книжкові видання та компакт-диски (450)Журнали та продовжувані видання (67)
Пошуковий запит: (<.>K=СВІТСЬКА$<.>+<.>K=ХРОНІКА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 157
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Бодрухин В. М. 
Державний устрій і церква в Київській Русі / В. М. Бодрухин // Вісн. Східноукр. держ. ун-ту. Іст. науки. - Луганськ, 2000. - № 2(24). - С. 4-8. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

У Київській Русі світська, тобто князівська влада, з самого початку була вищою за церкву. Особливості утворення та розвитку церковної організації не давали церкві можливості створення особистих, незалежних від князівської влади, володінь, як це відбувалось в європейських країнах. Церква зі зміцненням свого матеріального становища прагнула поширення влади й на суто світські справи. Реальне становище церкви в системі державних відносин завжди залежало від конкретного співвідношення економічної могутності та політичних сил.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)414-55 + Х2(4Укр)414-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Каталог стародрукованих книг, що зберігаються у Центральному державному історичному архіві України у м. Києві (ЦДІАК України) 1494-1764 рр. / упоряд.: О. Г. Полегайлов; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського, Центральний держ. історичний архів України (Київ). - К., 1999. - 266 c. - укp.

Каталог репрезентує найбільш давню частину збірки ЦДІАК України - стародруковані книги 1494-1764 рр. У запропонованому виданні подаються описи 414 стародруків; відповідно до набору певним друкарським шрифтом - латинським (антиквою і готичним), грецьким, кириличним (старослов'янським) та різновидом кириличного шрифту - гражданським (світським), книги поділено на 3 самостійні розділи: І розділ - книги, друковані латинським і грецьким шрифтами (235 одиниць); ІІ розділ - книги, друковані кириличним шрифтом (125 одиниць); ІІІ розділ - книги, друковані гражданським шрифтом (54 одиниці). Каталог нараховує порівняно велику кількість латиношрифтних видань вітчизняного друку (книги видані польською, латинською, німецькою і французькою мовами), котрі були випущені в світ в друкарнях Львова, Києва, Чернігова, Бердичева, Почаєва, Вільнюса, Несвіжа, Москви і Петербурга. Велику історичну цінність становлять також додані до стародруків і описані у каталозі різноманітні рукописні додатки: статути, декрети, хронікальні записи подій ХVІ-ХVІІІ ст., рукописні книги. В описових позиціях каталогу наводяться численні власницькі записи і поміти, які дозволяють простежити шляхи міграції стародруків, з'ясувати рівень писемності та культури населення нашої Вітчизни у ХVІІ-ХVІІІ ст., а також соціальний стан власників стародруків - читачів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч811.483 + Т223 я18

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Рудяков П. М. 
Між вічністю і часом: життя і творчість Іво Андрича : Навч. посіб. / П. М. Рудяков; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К. : Укр. центр духов. культури, 2000. - 144 c. - укp.

Розглянуто життєвий і творчий шлях видатного сербського письменника, лауреата Нобелівської премії (1961 р.) І.Андрича (1892 - 1975 рр.). Простежено становлення і рух художньої свідомості митця від ранньої лірико-медитативної прози ("Ex Ponto", "Неспокої") до естеїстики ("Розмова з Гойєю"), а також "малої" ("Шлях Алі Джерзелеза") і "великої" ("Травницька хроніка", "Проклятий двір") прози. Розкрито основні ознаки "міфологічного" історизму І.Андрича, сутність його історико-філософської концепції, особливості розуміння людини та її долі, специфіку оповідної манери.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ЮГО)41-4 Андрич І. 4,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603609 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Костюк С. П. 
"Назустріч". 1934 - 1938 : Сист. покажч. змісту / С. П. Костюк; НАН України. Львів. наук. б-ка ім. В.Стефаника. - Л. : ЛНБ ім.Стефаника, 1999. - 278 c. - укp.

Відображено зміст часопису "Назустріч", у якому публікувались оригінальні та перекладні твори українських та зарубіжних письменників, наукові дослідження з питань мистецтвознавства, історії, мовознавства, рецензії, бібліографічні та хронікальні матеріали, а також репродукції творів художників, портрети діячів культури і науки та види населених пунктів і архітектурних пам'яток.


Індекс рубрикатора НБУВ: Я172(4УКР)122

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597196 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Пам'ятки. Т. 1 / Укр. держ. НДІ архів. справи та документознавства. - К., 1998. - 227 с. - рус.

Подано хроніку архівного будівництва в Україні 1917-1921 рр., документи та матеріали про розвиток архівної справи важливого і малодослідженого періоду вітчизняної історії. Включені архівні документи з фондів центральних державних архівів України, державних архівів областей України, Державного архіву м.Києва, Державного архіву при Раді Міністрів Автономної Республіки Крим, Інституту рукопису Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського, відозви, звернення, повідомлення з питань архівної справи, опубліковані в періодичних виданнях 1917-1921 рр., архівознавчі статті, що стали бібліографічними раритетами. Хроніка репрезентує перебіг подій в архівній галузі періодів Української Центральної Ради, Гетьманату, Директорії УНР, радянської влади в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч81я53(4УКР) + Т212я53

Шифр НБУВ: Ж69828 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кравець М. М. 
Роль Запорізької Січі у визвольній боротьбі українського народу / М. М. Кравець; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. - Вінниця, 1999. - 244 c. - Бібліогр.: 129 назв. - укp.

Висвітлюються передумови виникнення Запорізької Січі та розгортання боротьби запорізького козацтва проти іноземних поневолювачів наприкінці ХVI - першій половині ХVІІ ст. Показана роль запорізького козацтва у Визвольній війні українського народу під впливом Б.Хмельницького. Описується боротьба запорожців за волю України у 50-х рр. ХVII - першій третині ХVIII ст., розглядаються передумови заснування Нової Січі. Особливу увагу приділено основним військовим походам, в яких брали участь запорожці Нової Січі у цей період. Наведено основні історіографічні джерела стосовно Запорізької Січі, починаючи з XVI ст., зокрема, "Хроніка польська, литовська, жмудська і всієї Русі", "Історія Сігізмунда І" Ш.Старовольського, щоденник Еріха Лясоти, "Літопис Самовидця" та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-294.1 + Т3(4УКР)4-42

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591213 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Мартинюк І.  
Світська віра як феномен суб'єктивної реальності: сучасний стан і тенденції змін / І. Мартинюк, Н. Соболєва // Соціол.: теорія, методи, маркетинг. - 2001. - № 2. - С. 32-53. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16127 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Савчук Б.  
Студентський рух у Західній Україні в 20-30-ті роки: хроніка організаційно-ідейного становлення / Б. Савчук // Людина і політика. - 1999. - № 4. - С. 33-37. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Розглянуто студентський рух в Україні 20 - 30-х рр. ХХ ст., етапи й обставини його розгортання. Зроблено висновок, що в основному студентські організації мали освітньо-фаховий характер. Спроби об'єднати українських студентів у 20-30-ті рр. не вдалися, але незважаючи на це, студентство виявилося найбільш організованою верствою української спільноти, що гуртувала в своїх організаціях від 70 до 95 % всього українського студентства.


Ключ. слова: студенський рух, "Профрус", "Студентська громада"
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр33)61-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Єфремов С. О. 
Щоденники. 1923-1929 / С. О. Єфремов. - К. : Газ. "Рада", 1997. - 834 c. - (Б-ка газ. "Рада"; Мемуари). - у.

"Совість української нації" - так сучасники називали Сергія Єфремова, відомого громадсько-політичного діяча України, заступника голови Центральної Ради, академіка і віце-президента Всеукраїнської Академії наук, літературознавця і публіциста, одного із засновників і співробітників газети "Рада". У 1930 р. його було засуджено по сфабрикованій справі "Спілки визволення України" до розстрілу, який потім замінено на 10 років ув'язнення. Майже повністю відбувши свій термін, С.Єфремов загинув десь у нетрях ГУЛАГу. Його Щоденники - унікальне відтворення історичних подій, що призвели до втрати нашої незалежності та спотворення духовності нації. Це неоціненна хроніка українського життя 20-х років - часу, про який збереглося так мало правдивих свідчень. Щоденники, які майже 70 років знаходились в архівах КДБ, друкуються вперше, без скорочень і виправлень. З архіву КДБ України їх було передано в Інститут архівознавства Національної бібліотеки України ім.В.І.Вернадського у 1990 р. Разом з іншими особовими документами С.О.Єфремова Щоденники увійшли до колекції документів репресованих вчених України (фонд 257). Вони охоплюють період з 1923 р. по 1929 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61,013 + Т3(4УКР)61-8 + Ш4 г(4УКР)6д

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586177 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Віднянський С. В. 
Зовнішня політика України в умовах глобалізації. Анотована історична хроніка міжнародних відносин (1991 - 2003) / С. В. Віднянський, І. М. Мельникова, А. Ю. Мартинов, О. М. Горенко, Д. І. Никифорук; Ін-т історії України НАН України. - К. : Генеза, 2004. - 616 c. - укp.

Розглянуто період в історії української зовнішньої політики та сучасних міжнародних відносин, який розгортався на межі ХХ - ХХІ ст. Висвітлено процес міжнародного визнання України, показано етапи прийняття найважливіших законодавчих актів вітчизняної зовнішньої політики. Проаналізовано діяльність української держави в міжнародних організаціях, а також її двосторонні відносини з близько 100-а країнами світу.

Рассмотрен период в истории украинской внешней политики и современных международных отношений, существовавший на рубеже ХХ - ХХІ ст. Освещен процесс международного признания Украины, показаны этапы принятия важнейших законодательных актов отечественной внешней политики. Проанализированы деятельность украинского государства в международных организациях, а также его двухсторонние отношения приблизительно со 100 странами мира.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64 + Т3(4УКР)64-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА662565 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Микола Олексійович Лукаш. Коротка хроніка життя і творчості / уклад.: Б. І. Черняков; Акад. наук вищ. шк. України. Від-ня мас. комунікації. - К., 2004. - 79 c. - (Кролевець і Кролевеччина; Вип.5). - укp.

Вперше здійснено спробу хронологічно упорядкувати фактичний матеріал з життя та творчості геніального українського перекладача М.О.Лукаша (1919 - 1988 рр.). Наведено допоміжні покажчики - періодичних видань і видавництв. Запропоновано перелік лукашезнавчих праць з серії "Кролевець і Кролевеччина".

Впервые осуществлена попытка хронологического изложения фактического материала из жизни и творчества гениального украинского переводчика Н.А.Лукаша (1919 - 1988 гг.). Приведены дополнительные указатели - издательств и периодических изданий. Предложен перечень научных трудов о литературной деятельности Н.А.Лукаша из серии "Кролевец и Кролевеччина".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш407.3(4УКР) д Лукаш,М.О.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА663315 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Андрощук О. Ф. 
Україна: хроніка ХХ століття. Роки 1991 - 1995 : Довідк. вид. / О. Ф. Андрощук, О. Г. Бажан, Г. Б. Басара, Н. П. Барановська, О. Д. Бойко; ред.: В. А. Смолій; Ін-т історії України НАН України. - К., 2005. - 451 c. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Освещены события общественно-политической, экономической, культурной, религиозной и повседневной жизни украинского общества.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64 я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА663763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Андрощук О. Ф. 
Україна: хроніка ХХ століття. Роки 1996 - 2000 : Довідк. вид. / О. Ф. Андрощук, О. Г. Бажан, Г. Б. Басара, Н. П. Барановська, О. Д. Бойко; ред.: В. А. Смолій; Ін-т історії України НАН України. - К., 2005. - 434 c. - укp.

Висвітлено події суспільно-політичного, економічного, культурного, релігійного та повсякденного життя українського суспільства.

Освещены события общественно-политической, экономической, культурной, религиозной и повседневной жизни украинского общества.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64 я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА663762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Климишин І. А. 
Календар і хронологія / І. А. Климишин. - 5-е вид., доповн. - Івано-Франківськ : "Гостинець", вид-во Івано-Франків. Теол. Акад., 2002. - 231 c. - укp.

Висвітлено астрономічні основи календаря і проблеми хронології. Описано календарі та системи літочислення народів Давнього світу, а також сучасні. Особливу увагу приділено історії сучасного календаря. Розкрито причини, що обумовили потребу його реформи 1582 р. - запровадження "нового стилю", а також причину його несприйняття Східними Церквами. Розглянуто питання історії дохристиянського способу рахування часу, методів календарних обчислень на пальцях рук, а також визначення дати окремих подій світової історії за згадками у давніх хроніках про певні астрономічні події.

Освещены астрономические основы календаря и проблемы хронологии. Описаны календари и системы летосчисления народов Давнего мира, а также современные. Особое внимание уделено истории нашего календаря. Раскрыты причины, которые обусловили потребность его реформы 1582 г. - введения "нового стиля", а также причину его невосприятия Восточными Церквями. Рассмотрены вопросы истории дохристианского способа исчисления времени, методов календарных исчислений на пальцах рук, а также уточнения даты отдельных событий мировой истории на основе воспоминаний в давних хрониках об определенных астрономических событиях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э25 + Т597.121 + Т019.5 + Т227

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА624245 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Мельникова І. М. 
Україна і Європа (1990 - 2000 рр.) : Анот. іст. хроніка. Ч. 1. Україна в міжнародних відносинах з країнами Центральної та Південно-Східної Європи / І. М. Мельникова, І. В. Євсеєнко, М. В. Знаменська, А. Ю. Мартинов, Д. І. Нікіфорук; НАН України. Ін-т історії України. - К., 2001. - 308 c. - укp.

На підставі узагальнення даних офіційних дипломатичних документів, міждержавних договорів, положень угод між країнами на урядових, міжвідомчих рівнях висвітлено сучасні тенденції міжнародних відносин у центральносхідноєвропейському регіоні, особливості розвитку дво- та багатостороннього співробітництва його держав, і, зокрема, України. Розглянуто напрями участі Болгарії, Боснії та Герцеговини, Білорусії, Естонії, Латвії, Литви, Македонії, Молдови, Польщі, Росії, Румунії, Словаччини, Словенії, Туреччини, Угорщини, України, Чехії, Хорватії, Югославії в загальноєвропейських і трансатлантичних інтеграційних процесах. Здійснено системно-інформаційний аналіз діяльності міжнародних організацій, охарактеризовано персоналії найвідоміших державних і політичних діячів країн регіону.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: В345111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Мельникова І. М. 
Україна і Європа (1990 - 2000 рр.) : Анот. іст. хроніка. Ч. 2. Україна в міжнародних відносинах з країнами-членами Європейського Союзу / І. М. Мельникова, О. М. Горенко, А. Ю. Мартинов, Д. І. Нікіфорук; НАН України. Ін-т історії України. - К., 2001. - 124 c. - укp.

Висвітлено історію розвитку процесу європейської інтеграції протягом останнього десятиріччя ХХ ст., яке ознаменувалось радикальними змінами в системі міжнародних відносин, поглибленням об'єднавчих тенденцій на Старому континенті та підготовкою до розширення Європейського Союзу (ЄС) на Схід Європи. Охарактеризовано історію становлення зв'язків України з ЄС та розвиток двостороннього співробітництва держави з 15 країнами-членами ЄС: Австрією, Бельгією, Великобританією, Грецією, Данією, Ірландією, Іспанією, Італією, Люксембургом, Нідерландами, Німеччиною, Португалією, Швецією, Фінляндією, Францією. Проведено системно-інформаційний аналіз історичного дослідження, додатки та персоналії найвпливовіших європейських політиків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: В345111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Сніцарчук Л.  
Українсько-польські відносини в Галичині міжвоєнного періоду: сатиричний хронікат (за матеріалами української сатирично-гумористичної преси Галичини) / Л. Сніцарчук // Зб. пр. Н.-д. центру періодики. - 2001. - Вип. 9. - С. 454-465. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4Укр)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69017 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Романюк М. М. 
Українські часописи Львова. 1848 - 1939 : Іст.-бібліогр. дослідж. Т. 2. 1901 - 1919 / М. М. Романюк, М. В. Галушко. - Л. : Світ, 2001. - 692 c. - укp.

Викладено відомості про українські газети, журнали та інші періодичнї видання (за винятком календарів, альманахів, звітів), що виходили у Львові протягом 1901 - 1919 рр. Серед них - "Хроніка..." (1900 - 1939 рр.) розвитку української науки та діяльності Наукового товариства ім. Шевченка в Галичині, серійні видання та праці історико-філософської секції та комісії класичної філології Товариства. Наведено стислий історіо- та бібліографічний огляд українських часописів за даний період у контексті суспільно-політичних, культурних і правових умов їх розвитку.

Изложены сведения об украинских газетах, журналах и других периодических изданий (за исключением календарей, альманахов, отчетов), выходивших во Львове на протяжении 1901 - 1919 гг. Среди них - "Хроника..." (1900 - 1939 гг.) развития украинской науки и деятельности Научного общества им. Шевченка в Галиции, серийные издания и труды историко-философской секции и комиссии классической филологии Общества. Приведен краткий историо- и библиографический обзор украинских журналов за данный период в контексте общественно-политических, культурных и правовых условий их развития.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР)5 + Ч612.4(4УКР)7 + Я171(4УКР)0

Рубрики:

Шифр НБУВ: В344922/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Рибін С. В. 
Хроніка методів викладання академічного рисунка (стародавній світ та середньовіччя) / С. В. Рибін // Вісн. Харк. держ. акад. дизайну і мистец. - 2003. - № 2. - С. 30-43. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто еволюцію методів викладання академічного рисунка в стародавньому Єгипті, Греції, Римі, а також в епоху Середньовіччя.

Рассмотрена эволюция методов преподавания академического рисунка в Древнем Египте, Греции, Риме, Средневековье.

The evolution of methods of teaching of an academic drawing in Ancient Egypt, Greece, Rome, Middle Ages is considered.


Ключ. слова: академічний рисунок, канони, мемфіська, сикіонська, ефеська, фіванська художні школи, гільдії, цеха
Індекс рубрикатора НБУВ: Щ15р(0)3 + Щ15р(0)4

Шифр НБУВ: Ж71480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Олійник Н.  
Хроніка одного гончарського літа / Н. Олійник // Київ. старовина. - 2002. - № 5. - С. 161-166. - укp.

Розглянуто діяльність Національного симпозіуму гончарства "Опішне - 2000", в межах якого відбувся ряд мистецьких і культурних подій. Відзначено його роль у розвитку традицій гончарства, творчому зростанні та спілкуванні митців, обміні досвідом роботи та інформацією про стан і загальні тенденції розвитку української та зарубіжної кераміки, обговоренні актуальних керамологічних питань, популяризації мистецтва кераміки. Наголошено на необхідності видання квартальника "Український керамологічний журнал".


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ125.13(4УКР)я43

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського