Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Наукова електронна бібліотека (67)Автореферати дисертацій (21)Книжкові видання та компакт-диски (766)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=РОЗДУМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 364
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Актуальні проблеми держави і права : Зб. наук. пр. / ред.: С. В. Ківалов; Одес. держ. юрид. акад. - О. : Астропринт, 1998. - 139 c. - укp.

Висвітлюються питання юридичної освіти, історії і теорії держави і права, механізму законоутворення, проблеми державно-правової екологічної політики. Розглядається проблемність юридичної термінології та шляхи її удосконалення, питання мови юридичного закону та її вплив на правову культуру суспільства, а також питання формування права і законодавства в Київській Русі. Наведено елементи звичаєвого права в судовому процесі XIV-XVI ст. на українських землях. Простежується заснування і розвиток Одеської науково-дослідної лабораторії судової експертизи. Визначено джерела мусульманського права. Досліджуються функції сучасної держави тощо. Витоками праць, що публікуються в збірці, є законодавство різних часів і країн, роздуми відносно стану і удосконалення вищої юридичної освіти в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х.я43 + Х8(4УКР)я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587081 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Актуальні проблеми історії, теорії та практики художньої культури : Зб. наук. пр. Вип. IV - V, ч. І / ред.: В. Г. Чернець; Держ. акад. керів. кадрів культури і мистец. - К,, 2000. - 244 с. - укp.

Висвітлено естетичний образ і особливості естетичної свідомості. Розглянуто антропологічні виміри національних культурних традицій. Досліджено феноменальність культури та антиномії культурології. Проаналізовано динаміку культуротворчих процесів. Наведено світоглядні принципи авангарду. Охарактеризовано вітчизняний театр ХІХ ст. у ракурсі історичного аналізу. Наведено роздуми щодо парадоксів історико-художньої концепції О.Шпенглера.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю8,1 + Щ:я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70175 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Брайчевський М. Ю. 
Вибрані твори : Іст.-археол. студії, публіцистика / М. Ю. Брайчевський; ред.: Л. Винар; Укр. іст. т-во у США. - К. : Вид. дім "КМ Academia"; Нью-Йорк, 1999. - 600 c. - Бібліогр.: 493 назв. - укp.

Представлено монографічні дослідження визначного українського історика й археолога, дійсного члена Української Вільної Академії Наук у США, голови Осередку УІТ ім. М.Грушевського у Києві, професора Києво-Могилянської академії М.Брайчевського, серед яких: "Коли і як виник Київ", "Походження Русі", "Анти" та ряд статей історико-археологічного та публіцистичного характеру, а також філософські роздуми вченого над вічними проблемами минулого та сьогодення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)6-8 Брайчевський, Михайло

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594353 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лупейко В. Ю. 
Кайдашизм, або Доки ж будемо самоїдами? : Есеї / В. Ю. Лупейко. - К. : Вид-во ім. О.Теліги, 1998. - 381 c. - укp.

Містяться публіцистичні роздуми, есеї, ескізи до портретів визначних діячів українського Відродження, подвижників української культури, духовності: Петра Могили, Миколи Костомарова, Володимира Антоновича, Івана Огієнка, Михайла Грушевського, Володимира Вернадського, Дмитра Яворницького, Дмитра Багалія, Матвій Яворського, Наталії Полонської-Василенко. Автор намагається осмислити історію України, дошукується до першопричин поразок та невдач українців, які впродовж довгих віків гнулись у чужоземному ярмі й не могли вибороти свою державу, втрачену в епоху середньовіччя. Розкривається технологія творення Російської імперії, висвітлюються злочини царів та компартійних верховодів. Показана трагедія українського народу на лихих дорогах історії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)я44 + Ш6(4УКР)6-46 + Ш6(4УКР)6-47

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586407 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

На службі Кліо : Зб. наук. праць на пошану Л.Р.Винара, з нагоди 50-ліття його наук. діяльності / ред.: М. Брайчевський; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича НАН України. - К. : Укр. іст. т-во, 2000. - 817 c. - Бібліогр.: с. 802-808. - укp.

Розглянуто життя, наукову історіографічну та історичну діяльність видатного українського історика, провідного організатора українського наукового життя, громадського діяча, а також Президента Українського історичного товариства, професора Л.Винара. Проаналізовано етногенічні проблеми та питання походження українського народу. Визначено місце середньовічної української держави в історичній схемі М.Грушевського та концептуальних вимірах історіографії. Вміщено роздуми про національне питання, українсько-словацькі взаємини в культурно-історичному аспекті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР) я434 + Т1(9=УКР)6-8 Винар, Любомир

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603177 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Болдижар М. М. 
Наука вимагає правди / М. М. Болдижар. - Ужгород, 1999. - 55 c. - укp.

Представлені деякі роздуми вченого про дослідження окремих аспектів теорії та державотворчих процесів Закарпаття. Міститься ряд матеріалів з історії краю, більшість з яких є рецензії на опубліковані праці чи матеріали з приводу важливих подій сучасності. Серед розглянутих питань: входження Закарпаття до складу Чехословаччини в 1919 році, про Угорську іреденту на Закарпатті, щодо назви Карпатська Україна та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР333) + Т3(4УКР333)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589924 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кордун О. О. 
Особливості виконавчої влади в пострадянській Україні / О. О. Кордун, К. О. Ващенко, Р. М. Павленко; Міжрегіон. Акад. упр. персоналом. - К., 2000. - 248 c. - Бібліогр.: 184 назв. - укp.

Проаналізовано одну з ключових проблем сучасного державного будівництва в Україні - реформу виконавчої влади, зокрема, органів центральної виконавчої влади. Висвітлено особливості розвитку виконавчої гілки влади в пострадянській Україні з погляду політичної науки. Розкрито глибинні чинники відставання в державі реформування політичної системи. Викладено теоретичні роздуми про сутність виконавчої влади в пострадянському суспільстві та запропоновано практичні рекомендації щодо шляхів подолання існуючих проблем у реалізації державної влади.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА601960 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Стефаник Ю. В. 
Роздуми про батька : Ст. про В.Стефаника. Листи в Україну / Ю. В. Стефаник. - К. : Криниця, 1999. - 223 c. - укp.

Представлено дослідницькі статті та розвідки Юрія Стефаника (виступав під псевдонімом Юрій Гаморак, Юрій Клиновий), його вибрані листи в Україну, що присвячені дослідженню життя і творчості батька Василя Стефаника. Вони розкривають багато важливих сторінок біографії та творчої спадщини видатного новеліста, вводять у літературний обіг документи його архіву, який Ю.Стефаник почав опрацьовувати зразу після смерті батька. Листи Ю.Стефаника, надіслані з-за кордону в Україну до батька, брата Кирила, до приятелів розкривають одну із граней його духовного зв'язку з рідною Землею.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4 г(7КАН=Ук)д Стефаник Ю. + Ш5(4УКР)5-4 Стефаник я44

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590362 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Мандрик М. Д. 
Стрийщина: шлях до волі / М. Д. Мандрик. - Стрий : Щедрик, 1998. - 626 c. - укp.

Висвітлено роздуми та спогади автора про шляхи боротьби галичан за незалежність України та участь у цьому процесі українців Стрийщини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЛВО)6-4,013 + Т3(4УКР331)6-4,013

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС32846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Січеславський збірник : До 80-річчя Я.Славутича / упоряд.: М. Миколаєнко. - 2-е вид. - К. : Дніпро; Січеслав, 1999. - 240 c. - укp.

Висвітлено життєвий та творчий шлях відомого поета та науковця, професора Альбертського університету Яра Славутича. Значну увагу приділено його поетичним збіркам: "Співає колос", "Гомін віків", "Правдоносці", "Спрага", "Маєстат", "Трофеї" та іншим творам, у яких виражено ставлення митця до дійсності, роздуми та переживання, надії, а також державницькі сподівання. Поет знаходить джерела героїзму своїх героїв-шістдесятників у революційно-визвольних змаганнях народу та повстанському русі. Встановлено, що завдяки поетичній музі Яра Славутича українська література має образи мужніх учасників національно-визвольної боротьби 40-х рр. XX ст. - чернігівських і поліських січовиків, карпатських повстанців та воїнів УПА.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(Ук=7КАН)-4 Славутич Я. 457 + Ш5(7КАН=Ук)-4 Славутич Яр я434

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597671 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Бегей І. І. 
Юліан Бачинський: з життєпису, політичної та наукової діяльності / І. І. Бегей; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. - Л. : Світ, 1998. - 51 c. - укp.

Розглядається життєвий шлях, політична, наукова і державна діяльність непересічної постаті в історії української політико-правової думки Ю.О.Бачинського, якого можна вважати одним із засновників австромарксизму, родоначальником україномарксизму і національно-державницького напряму в українській політичній науці. Висвітлюються неординарні роздуми Ю.Бачинського про українську націю, її взаємовідносини з поляками, євреями, росіянами, а також про потребу формування єдиної української політичної нації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)508 + Т3(4УКР)61-8 Бачинський

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589046 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Серрі Р.  
Яка ти, незалежна Україно? : Пер. з нідерланд. / Р. Серрі. - К. : Задруга, 1998. - 179 c. - укp.

Представлено пристрасні роздуми автора над долею України як незалежної країни та її народу, влучні спостереження вируючих процесів в суспільстві за роки відновленої незалежності, глибокий аналіз причин і подій життя українського суспільства. Автор майстерно переплітає особисті враження посла з аналізом тих великих проблем, перед якими стоїть Україна.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587261 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Іщук М.  
Василь Стус і українська народна творчість / М. Іщук // Нар. творчість та етнографія. - 2005. - № 1. - С. 85-89. - Бібліогр.: с. 89. - укp.

Розкрито роль української народної пісні у становленні відомого українського поета В.Стуса як великого гуманіста й патріота. Наведено уривки з листів поета із заслання до рідних, в яких роздумує про літературу, мистецтво, культуру та народну пісню.

Раскрыта роль украинской народной песни в становлении известного украинского поэта В.Стуса как великого гуманиста и патриота. Приведены отрывки из писем поэта из ссылки к родным, в которых размышляет о литературе, искусстве, культуре и народной песне.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1УК)-316 + Щ313(4УКР)0-41 + Ш5(4УКР)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Пода О.  
Історичний роман І.С.Нечуя-Левицького "Князь Єремія Вишневецький": роздуми над рукописом / О. Пода // Слово і час. - 2004. - № 10. - С. 44-57. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Мащенко С.  
Історіософські мотиви у творчому спадку Олександра Довженка / С. Мащенко // Київ. старовина. - 2005. - № 3. - С. 107-120. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Охарактеризовано історіософські ідеї у творчості О.Довженка, які за умов сталінського тоталітарного режиму значно відрізнялися від пануючого марксистсько-ленінського розуміння історії, певною мірою лишаються актуальними й тепер. Показано, що визначення ролі народу та видатної особи в суспільних перетвореннях, а також проблема війни і миру є центральними темами історіософських роздумів О.Довженка. Зазначено, що в усіх творах письменника головною є думка про те, що народний дух стане рушієм прогресивних перетворень у Вітчизні за умови, наскільки кожна людина відчує своєю історію рідного краю, а себе її невід'ємною часткою.

Охарактеризованы историософские идеи в творчестве А.Довженко, которые в условиях сталинского тоталитарного режима значительно отличались от господствующего марксистско-ленинского понимания истории, в определенной степени остаются актуальными и теперь. Показано, что определение роли народа и выдающейся личности в общественных преобразованиях, а также проблема войны и мира являются центральными темами историософских размышлений А.Довженко. Указано, что во всех произведениях писателя главной является мысль о том, что народный дух станет двигателем прогрессивных преобразований в Отечестве при условии, насколько каждый человек почувствует своей историю родного края, а себя ее неотъемлемой частью.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ373(4УКР)-31 + Щ373(4УКР)6-85

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Руснак І.  
Кохання - шлюб - щастя (не зовсім ювілейні роздуми над прозою Уласа Самчука) / І. Руснак // Слово і час. - 2005. - № 2. - С. 27-38. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7КАН=УК)-4 + Ш5(УК=7КАН)-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Матеуш В. О. 
Література, шевченкознавство і конкуренція. Роздуми / В. О. Матеуш. - Хмельниц. : ТОВ НВП "Евріка", 2005. - 51 c. - укp.

Проведено дослідження розвитку конкуренції у сфері літературної діяльності. Розглянуто дружні стосунки Т.Шевченка та П.Куліша та особливості творчого суперництва письменників. Показано невідповідність між народною популярністю та якістю художніх творів на прикладі вивчення творчості російськомовного письменника А.Курникова. Проаналізовано публіцистичну діяльність сучасних українських журналістів - А.Богуславської, О.Стусенко, Г.Тарасюк, М.Слабошпицького, Л.Таран, показано суперечності деяких тверджень в їх літературних статтях. Розглянуто прояви конкуренції на конкурсах і в боротьбі за премії (на прикладі вивчення умов проведення Всеукраїнського рейтингу "Книжка року" та літературного конкурсу "Коронація слова"). Наведено маловідомі факти з життя Т.Шевченка та відомості про його творчу діяльність у період 1845 - 1850 рр., викладено тези з шевченкознавства від 17 січня 2005 р.

Проведено исследование развития конкуренции в сфере литературной деятельности. Рассмотрены дружественные отношения Т.Шевченка и П.Кулиша и особенности творческого соперничества писателей. Показано несоответствие между народной популярностью и качетвом художественных произведений на примере изучения творчества русскоязычного писателя А.Курникова. Проанализирована публицистическая деятельность современных украинских журналистов - А.Богуславской, А.Стусенка, Г.Тарасюк, М.Слабошпицкого, Л.Таран, показаны противоречия некоторых утверждений в их статьях. Рассмотрены проявления конкуренции на конкурсах и в борьбе за премии (на примере изучения условий проведения Всеукраинского рейтинга "Книга года" и литературного конкурса "Коронация слова"). Приведены малоизвестные факты из жизни Т.Шевченка и сведения о его творческой деятельности в период 1845 - 1850 гг., изложены тезисы по шевченковедению от 17 января 2005 г.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш6(4УКР)6-46.7 + Ш5(4УКР)5-4 Шевченко,Т.Г. я44

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА664144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Борисова Т. В. 
Метафізичні роздуми про надію : Моногр. / Т. В. Борисова, В. П. Капітон; Дніпропетр. держ. фін. акад. - Д., 2005. - 140 c. - Бібліогр.: с. 139-140. - укp.

Висвітлено проблему, що стосується однієї з трьох християнських доброчинностей - надії. Визначено ознаки надії як символу, принципу, феномену. Показано, що образ надії, яким керується індивід, дає можливість зрозуміти життя в ціннісно-смислових контекстах. Розглянуто суть поняття надії як персоналізацію людського буття.

Освещена проблема, которая касается одной из трех христианских заповедей - надежды. Определены признаки надежды как символа, принципа, феномена. Показано, что образ надежды, которым руководствуется индивид, дает возможность постичь жизнь в ценностно-смысловых контекстах. Рассмотрена сущность понятия наджеды как персонализация человеческого бытия.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.22 + Ю3(0)323-231.3 + Э37-433.221.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА662735 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Мостяєв О.  
Світ як затриманий розпад: роздуми щодо еволюції відкритих систем / О. Мостяєв. - К. : МП "Леся", 2004. - 346 c. - Бібліогр.: с. 331-335. - укp.

На підставі новітніх даних синергетики, теорії гіперциклів, геології, біології, вікової психології та філософії висвітлено теорію відкритих систем. Переосмислено ідею буддийської філософської системи мадх'ямаки у контексті еволюційної діалектики. Проаналізовано проблему фундаментальних констант, визначено типи моделей еволюції та самопідтримки. Розглянуто питання походження Всесвіту, речовини та соціумів, а також вторинних самогравітуючих тіл, філогенезу, ніогенезу, анагенезу, мегаспільності, функціональних хаосів. Розкрито зміст понять енергетики онтогенезу, а також онтогенезу зірок, планети Земля, особистості та соціуму. Наведено загальні перспективи еволюції.

На основании новейших данных синергетики, теории гиперциклов, геологии, биологии, возрастной психологии и философии освещена теория открытых систем. Переосмыслена идея буддийской философской системы мадхьямаки в контексте эволюционной диалектики. Проанализирована проблема фундаментальных констант, определены типы моделей эволюции и самоподдержки. Рассмотрены вопросы происхождения Вселенной, вещества и социумов, а также вторичных самогравитирующих тел, филогенеза, ниогенеза, анагенеза, мегасовместимости, функциональных хаосов. Раскрыто содержание понятий энергетики антогенеза, а также антогенеза звезд, планеты Земля, личности и социума. Приведены общие перспективы эволюции.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*22 в1 + Ю251.518.2 + Ю6*324.21 + А4

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО26252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Кульчицький С.  
Україна і Росія: переваги і небезпеки "особливих відносин" : Роздуми історика / С. Кульчицький; НАН України. Ін-т історії України. - К. : Ін-т історії України НАНУ, 2004. - 112 c. - укp.

Наведено п'ять статей, опублікованих газетою "Дзеркало тижня" в 2002 - 2004 рр., в яких розглянуто проблему українсько-російських відносин на сучасному етапі та історичні уроки минулого. Проаналізовано політичні умови укладання Переяславського договору, конфлікт навколо осторова Коса Тузла, особливості входження Кримського півострова до складу України та підписання рамкової угоди про її участь в Євразійському економічному просторі. Висвітлено питання національного суверенітету, визначення політичних прав та оптимальних умов взаємозв'язку з Росією. Досліджено досвід українського народу щодо встановлення державної незалежності та політичних відносин з сусідніми державами в різні історичні періоди. Зроблено висновок, що навіть часткова втрата суверенітету загрожує самому існуванню українського народу.

Приведено пять статей, опубликованных газетой "Зеркало недели" в 2002 - 2004 гг., в которых рассмотрена проблема украинско-российских отношений на современном этапе и исторические уроки прошлого. Проанализированы политические условия подписания Переяславского договара, конфликт по поводу острова Коса Тузла, особенности вхождения Крымского полуострова в состав Украины и подписания соглашения об ее участии в Евразийском экономическом пространстве. Освещены вопросы национального суверенитета, определения политических прав и оптимальных условий взаимоотношений с Россией. Исследован опыт украинского народа об установлении государственной независимости и политических отношений с соседними странами в разные исторические периоды. Доказано, что даже частичная утрата суверенитета угрожает самому существованию украинского народа.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-6 + Т3(2РОС)64-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА659726 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського