Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (17)Тематичний інтернет-навігатор (9)Наукова електронна бібліотека (46)Автореферати дисертацій (100)Книжкові видання та компакт-диски (247)Журнали та продовжувані видання (96)
Пошуковий запит: (<.>K=РЕСПУБЛІКА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 612
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Мгалоблишвили Л. И. 
Академическая наука Грузии в годы перестройки и в переходный период / Л. И. Мгалоблишвили // Наука та наукознавство. - 2001. - № 1. - С. 7-14. - Библиогр.: 2 назв. - рус.

Охарактеризовано основні організаційно-структурні заходи, здійснені в Академії наук Грузії у роки перебудови та в перехідний період. Показано загальні риси, властиві розвитку науки в Грузії та інших республіках колишнього СРСР у ці роки, та специфічні особливості функціонування й реформування академічної науки в Грузії в даний період.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч213(5Гру)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Рябченко О. Д. 
Акціонування і приватизація за кордоном / О. Д. Рябченко, А. С. Козинець, Ю. В. Єлагін, О. М. Водотика, О. П. Бахтир. - Х. : Основа, 1998. - 78 c. - Бібліогр.: 153 назв. - укp.

У монографії висвітлено досвід здійснення процесів акціонування і приватизації в індустріально розвинутих країнах, постсоціалістичних державах та колишніх республіках СРСР. Ведеться мова про необхідність участі держави при здійсненні приватизації. Зазначені принципові відмінності приватизації в Україні від аналогічного процесу за кордоном. Робляться висновки про необхідність зміцнення грошового обігу і оздоровлення фінансового стану, а також вишукування коштів для здійснення структурної перебудови економіки нашої країни.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-4 + У010.295.211

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586018 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Шейко В. М. 
Відродження фахової збірки на новій інформаційній основі / В. М. Шейко, Н. М. Кушнаренко // Вісн. Харк. держ. акад. культури. - 1999. - Вип. 1. - С. 5-9. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Висвітлено історію становлення та розвитку республіканського міжвідомчого науково-методичного збірника "Бібліотекознавство і бібліографія", принципові засади наукової збірки "Бібліотекознавство. Документознавство. Інформатика".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч733(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Касьян В. І. 
Зовнішня політика України - важливий фактор розбудови сучасної української держави : Навч. посіб. для студ. / В. І. Касьян; Рівнен. держ. техн. ун-т. - Рівне : РДТУ, 1999. - 177 c. - укp.

Висвітлено деякі аспекти зовнішньополітичної історії, передумови проголошення незалежної української держави, її зовнішньополітичну концепцію. Охарактеризовано діяльність українських дипломатів в ООН, особливості співробітництва України з країнами світу, зокрема, з країнами ближнього зарубіжжя (колишніми республіками Радянського Союзу): Росією, Азербайджаном, Білоруссю, Вірменією, Грузією, Казахстаном, Киргизстаном, Латвією, Литвою, Молдовою, Туркменистаном, Узбекистаном та Естонією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-6 + Х913.129(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597381 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Клець В. К. 
Країнознавство : Курс лекцій: В 2 ч. Ч. 1 / В. К. Клець; Дніпропетр. держ. ун-т. - Д. : Арт-Прес, 1998. - 190 c. - укp.

Наводяться відомості різноманітного характеру про такі країни світу, як США, Канада, Об'єднане королівство Великобританії та Північної Ірландії, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Італійська Республіка, Японія та Королівство Швеція. Розглядаються географічні дані, відомості про населення, його структуру, національний склад, найбільші міста, адміністративно-територіальний устрій, взаємовідносини між територіальними одиницями та центральними органами влади. Представлено відомості про політичні системи, організацію влади і провідні політичні партії та організації. Значне місце займають відомості історичного характеру: процес творення держав, основні етапи їх розвитку, найбільш значні події в житті держав у XX столітті. Висвітлюється сучасне соціально-економічне становище і стан системи освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0) я7 + С73(0) я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342593 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Клець В. К. 
Країнознавство : Курс лекцій: В 2 ч. Ч. 2 / В. К. Клець; Дніпропетр. держ. ун-т. - Д. : Арт-Прес, 1998. - 192 c. - укp.

Представлено відомості географічного, демографічного, політико-правового, історичного характеру про такі країни світу, як Угорська Республіка, Китайська Народна Республіка, Республіка Корея, Республіка Індія, Турецька Республіка, Арабська Республіка Єгипет, Південно-Африканська Республіка, Федеративна Республіка Бразилія та Австралія. Особлива увага приділяється подіям, які сталися в цих країнах у XX столітті. Містяться відомості про населення, національний склад, адміністративно-територіальний устрій, політичні системи, партії та організації. Аналізується соціально-економічне становище, а також стан системи освіти. Наводяться відомості про кліматичні умови, внутрішні води, корисні копалини тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0) я7 + С73(0) я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342593 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кудратов И.  
Лишайники Анзобского перевала (Таджикистан) / И. Кудратов // Укр. ботан. журн. - 2000. - 57, № 2. - С. 185-189. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

На території високогірного Анзобського перевалу (Республіка Таджикістан) виявлено 111 видів лишайників, які належать до 36 родів і 13 родин. Аналіз ліхенофлори свідчить про те, що переважають накипні види, які ростуть на скелях. Склад родин ліхенофлори близький до ксерофітних ліхенофлор Середземномор'я. Наведено дані щодо лишайникової рослинності досліджуваного регіону та екологічні особливості окремих видів лишайників.


Ключ. слова: лишайники, систематическая структура, высокогорья, наскальные лишайники, Анзобский перевал
Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Стрельчук Н. В. 
Македонія: нарис історії національно-визвольного руху (остання третина XIX ст.- початок ХХ ст.) / Н. В. Стрельчук; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Золоті литаври, 1999. - 120 c. - Бібліогр.: 435 назв. - укp.

Розглядається місце і роль національно-визвольного руху в історії македонського народу останньої третини ХІХ - початку ХХ ст. Системно висвітлюються взаємозв'язані проблеми комплексної теми: соціально-економічний та суспільно-політичний розвиток Македонії у другій половині ХІХ ст., історичні передумови появи національно-визвольного руху македонського народу, створення Македонської Революційної Організації у 1893 р. та її боротьба із внутрішнім та зовнішнім верховізмом, Ілінденське повстання у 1903 р., Крушевська республіка (1903 р.), протистояння "лівих" та "правих" сил руху, боротьба проти поділів Македонії у роки Балканських та Першої світової війн.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4ЮГО4МАК)61-4 + Т3(4Ю4М)51-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33222 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кін Д.  
Мас-медіа і демократія / Д. Кін; ред.: О. Гриценко; Пер.: Н. Гончаренко. - К. : К.І.С., 1999. - 134 c. - Бібліогр.: с. 131-134. - укp.

Переосмислюються взаємини між демократією та засобами масової інформації. Розглядаються питання походження сучасних ідеалів республіканської демократії та "свободи друку", висвітлюються нові форми державної цензури, транснаціональні медіа-корпорації, розвиток електронних мас-медіа. Характеризуються нові цифрові технології, супутникове мовлення та телекомунікації. Запропоновано принципово нову модель "громадянського мовлення" - модель, яка б допомогла викривати "невидимі" владні структури, приховані суспільні ризики та забезпечувала б справжню співдружність різних способів життя, смаків і поглядів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 в05

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Матеріали науково-практичної республіканської конференції "Сучасні підходи до диспансерізації працюючих із джерелами іонізувального випромінення" (21 - 22 верес. 1999 р. м. Харків) // Укр. радіол. журн. - 1999. - 7, № 3. - С. 330-346. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)28я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Національна парламентська бібліотека України (1866-1996) : Наук.-допом. бібліогр. посіб. / уклад.: Н. В. Казакова; Нац. парлам. б-ка України. - К., 1997. - 241 c. - укp.

Містяться матеріали про заснування та діяльність Національної парламентської бібліотеки, її видання та публікації співробітників з бібліотечно-бібліографічної тематики. До посібника включено збірники, брошури, бібліографічні посібники, публікації з газет та журналів. Представлено оглядові матеріали про наукові заходи республіканського рівня, в яких Бібліотека брала участь; відомості про конференції, семінари та семінари-практикуми як складову частину системи підвищення кваліфікації. Відображена діяльність такої спеціалізованої структури Бібліотеки, як Інформаційний центр з питань культури і мистецтва; особливості роботи Бібліотеки з питань координації бібліотечно-бібліографічної діяльності бібліотек різних систем та відомств України та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)756.1 я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Радько П. Г. 
Національні традиції державотворення в українській історіографії та політичній літературі XIX-XX століть: концепції, ідеї, реалії / П. Г. Радько; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. - К., 1999. - 387 c. - Бібліогр.: с. 334-385. - укp.

На основі праць видатних істориків України (М.С.Грушевського, М.П.Драгоманова, М.Костомарова, В.Липинського, В.Антоновича) вперше здійснено спробу комплексного аналізу національних традицій державотворення у контексті історичних, наукових, республікансько-демократичних, автономістських традицій та самостійницьких прагнень. Відображено соціальний досвід добротворення, благодійності та гуманізму в Україні з початку їх зародження до сьогодення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)5/6 + Т3(4УКР)0-5 + Ф022.1 + Ф1(4УКР)4/6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593927 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Баркова О. В. 
Перспективи створення національного наукового порталу в мережі Internet на базі Web-сайта НБУВ / О. В. Баркова // Нові обличчя бібліотек та організацій: від надій до партнерства і професіоналізму. - Б.м., 2001. - С. 24-28. - укp.

Вміщено текст доповіді, представленої на 8-ій Міжнародній конференції "Библиотеки и ассоциации в меняющемся мире: новые технологии и новые формы сотрудничества", яка відбулася 9 - 17 червня 2001 р. у Судаку (Автономна Республіка Крим, Україна). Висвітлено причини протиріччя між зростаючим обсягом наукових матеріалів в електронному вигляді та можливістю їх повного й оперативного використання за умов формування єдиного інформаційного простору України. Запропоновано комплексне вирішення проблем забезпечення інформаційних потреб науки, освіти та виробництва шляхом створення національного наукового Іnternet-порталу. Наведено концепцію створення порталу, запропоновано його структуру та організаційно-технологічні засади формування. Доведено доцільність формування наукового порталу на технічній і ресурсній базі Web-вузла Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського. Зазначено напрямки розвитку Іnternet-сайта НБУВ, які забезпечуватимуть трансформацію його в національний науковий Іnternet-портал.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч23 + З8/9

Рубрики:


      
Категорія:    
14.

Бисага Ю. М. 
Перша Чехословацька республіка: держава, теорія, влада, право / Ю. М. Бисага; Ужгород. держ. ун-т. - Ужгород : Закарпаття, 1998. - 115 c. - Бібліогр.: с. 94-114. - укp.

Досліджуються перші кроки правового регулювання соціально-політичної сфери та економіки в домюнхенській Чехословаччині. Розглядаються процеси формування, функції та особливості законодавчої влади в Чехословацькій республіці в 1918-1938 рр., а також питання правового регулювання та виборчого законодавства в політичній системі країни. Аналізуються особливості систематизації та уніфікації міжнародного права у згаданий період, державно-правового устрою Чехословацької республіки в кінці 30-х років ХХ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ЧЕХ)61-5 + Х2(4ЧЕХ)61

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Рябченко О. Д. 
Приватизація в постсоціалістичних країнах / О. Д. Рябченко, Г. Г. Тарасенко, П. В. Цибань, О. М. Чаленко. - Х. : Основа, 1999. - 92 c. - Бібліогр.: 236 назв. - укp.

Висвітлено особливості роздержавлення та приватизації у країнах Східної Європи, колишніх республіках СРСР та Китаї, основні тенденції та перспективи цього процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592277 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Професор Василь Комендар : Біобібліогр. покажч. / ред.: Ю. Ю. Петрус; уклад.: О. Д. Закривидорога; Ужгород. держ. ун-т. Наук. б-ка. - Ужгород : Патент, 1999. - 190 c. - (Вчені Ужгород. держ. ун-ту). - укp.

Висвітлено життєвий шлях та наукову, педагогічну і громадську діяльність відомого українського вченого, професора Національного університету "Києво-Могилянська академія", Соросівського професора, доктора біологічних наук, академіка Академії наук вищої освіти, заступника Голови обласного відділення Товариства охорони природи, літератора і журналіста - В.І.Комендара. Включено монографії (з розкриттям їх змісту), навчальні посібники, доповіді на всесоюзних, республіканських, регіональних, міжвузівських конференціях, статті з енциклопедій та Червоної книги України, численні науково-популярні статті з періодичних видань, зокрема, видань Карпатського краю щодо захисту довкілля.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е5 д(4УКР)А/Я Комендар, В.І. + Е5 я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Лібанова Е.  
Підвищення пенсійного віку: необхідність чи вигадка лібералів? / Е. Лібанова // Людина і політика. - 2000. - № 6. - С. 54-61. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Висвітлено питання вікової межі у разі виходу на пенсію. Визначено, що сьогодні в Україні вік виходу на пенсію є чи не найнижчим в світі, а кількість людей пенсійного віку незмінно зростає. За прогнозами, вже в ХХІ ст. кількість пенсіонерів зрівняється, а потім і перевищить кількість людей допенсійного віку. До того ж значна кількість пенсіонерів продовжує працювати. Доведено, що, підвищення пенсійного віку є неминучим (це положення вже введено практично в усіх країнах колишнього соцтабору та республіках колишнього СРСР), але цей крок необхідно узгодити з політикою зайнятості, зокрема, з можливостями підтримання низького рівня безробіття.


Ключ. слова: пенсійний вік, пенсійна реформа, політика зайнятості
Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.24*4*333.641.3 + С5*423.124

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Стегній О. Г. 
Регіоналізм в Україні як об'єкт соціологічного дослідження / О. Г. Стегній, М. М. Чурилов. - К., 1998. - 217 c. - Бібліогр.: 95 назв. - укp.

Висвітлюються результати республіканського соціологічного опитування "Регіон в Україні: динаміка, рухи і політика". У вивченні регіонального розмаїття України автори виходять з тієї гіпотези, що феномен регіоналізму є в першу чергу не феномен статистично визначуваних індикаторів матеріального життя, а утворюється інформаційними та символічними величинами. Регіони розглядаються не тільки як своєрідний продукт регіональної географії України, але і в історичному контексті становлення української державності, що, на думку авторів, допомагає зрозуміти суть неідентичності земель України, зокрема розриву по лінії "Схід - Захід".


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*25(4УКР) + У049(4УКР)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586059 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Озірська С. М. 
Системи державної служби європейських країн: Велика Британія, Російська Федерація, Україна, Французька Республіка : Наук.- аналіт. дослідж. / С. М. Озірська, Ю. Д Полянський; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. - К. : Вид-во УАДУ, 1999. - 166 c. - укp.

Розкрито ключові аспекти організації та функціонування державних служб чотирьох країн Європи, а саме: Великої Британії, Франції, Росії та України, які знаходяться на різних стадіях адміністративного розвитку й різняться як економічними, політико-адміністративними устроями, так і організацією державної служби. Такий вибір зумовлено наміром порівняти найбільш характерні ознаки державної служби розвинутих країн Західної Європи, які вже мають усталені бюрократії, та країн Центральної й Східної Європи, що перебувають у перехідному періоді розвитку, встановивши їх концептуальні принципи і тенденції розвитку. Розглянуто питання інституційної та нормативної бази державних служб, історії їх становлення та розвитку, проаналізовано системи набору, права й обов'язки державних службовців, взаємовідносини з політичною владою та громадянами, а також запропоновано узагальнену інформацію про сучасні адміністративні реформи, що проводяться у цих країнах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х999.81 + Х819(4ВЕЛ)012 + Х819(4РОС)012 + Х819(4УКР)012 + Х819(4ФРА)012

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592327 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Кірсенко М.  
Чеські землі в міжнародних відносинах Центральної Європи 1918-1920 років : Політ.-дипломат. історія з доби становлення Чехосл. респ. / М. Кірсенко; Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України. - К., 1997. - 335 c. - Бібліогр.: с. 301-314. - укp.

На документах зарубіжних архівів вперше в українській історіографії грунтовно висвітлено роль Чеських Земель (колишні Королівство Чехія, маркграфство Моравія і князівство Силезія, або сучасна Чеська Республіка) у формуванні Чехословаччини в контексті дезінтеграції Австро-Угорщини: компаративне державотворення у Східно-Центральній Європі після Першої світової війни, взаємодію еміграції з вітчизняними чинниками, участь у Паризькій конференції, геополітичну орієнтацію на США і Західну Європу, економічні й стратегічні аспекти, потенціал, проблеми, виникнення і спроби розв'язання регіональних конфліктів, визначення кордонів, стосунки з Австрійською республікою, Німеччиною, Польщею, контакти з Україною.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ЧЕХ)61-6 + Т3(44)61-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585269 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського