Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (17)Наукова електронна бібліотека (70)Автореферати дисертацій (254)Книжкові видання та компакт-диски (343)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>K=РЕЛІГІЙНІ$<.>+<.>K=КОНФЛІКТИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1529
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Корчинський Д.  
Авторитарна альтернатива : Посіб. з сучас. політол. та геополітики / Д. Корчинський, С. Артеменко, В. Чечило; Ін-т пробл. регіон. політики та сучас. політол. - К., 1998. - 119 c. - укp.

Аналізуються політичні, військові та соціальні конфлікти, що розгортаються на межі третього тисячоліття на глобальному та регіональному рівнях. Розглядаються особливості стратегії національної безпеки України, антиноменклатурної революції, програми виходу з кризи, препарації влади. Звертається увага на геополітичне домінування України над всіма стратегічно важливими регіонами Сходу та Центру Європи, значними територіями Дону та Кубані.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф014 я7 + Ф06 + Ф043.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588261 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Виховання молодого покоління на принципах християнської моралі в процесі духовного відродження України : Матеріали ІІІ Міжнар. наук.-практ. конф.: Зб. наук. пр. / ред.: І. Пасічник; НАН України. Остроз. від-ня Ін-ту укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. - Острог, 1998. - 444 c. - укp.

Розглянуто теолого-філософські аспекти виховання молоді на принципах християнської моралі, зокрема, проблему смислу життя у російській релігійній філософії як дидактичного принципу православної педагогіки, психічний стан віри як основу духовності людини, моральність відношення як духовну цінність. Визначено роль церкви у формуванні національної свідомості, психологічний зміст християнської моральної духовності, вплив соціоекологічної культури та християнської моралі на оптимізацію взаємовідносин суспільства та природи. Проаналізовано проблеми формування християнської моралі у контексті українського менталітету. Особливу увагу приділено християнським мотивам у творчості І.Огієнка, Т.-О.Сосновського, П.Куліша, Л.Українки, Б.Лепкого, Т.Г.Шевченка, С.Русової та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-103.2 я431 + Ч311.350.4 я43 + Ю717.42 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595451 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Матьовка М. П. 
Військові конфлікти між країнами - членами Руху неприєднання: загальне і особливе / М. П. Матьовка; Ужгород. держ. ун-т. - Ужгород, 1999. - 34 c. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Подано хронологію військових конфліктів між позаблоковими державами, розкрито їх причини та наслідки, а також зусилля міжнародних організацій спрямовані на врегулювання даних конфліктів. Показано особливі та відмінні риси, що їх характеризують.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-68 + Ф4(0) + Х919.0 + Х910.182 + Ц35(0)63

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Р88765 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Вісник Запорізького юридичного інституту. N 4(13) / ред.: М. В. Тищенко. - Запоріжжя, 2000. - 314 с. - укp.

Розглянуто питання взаємодії елементів системи місцевого самоврядування з органами державної виконавчої влади у сфері захисту прав і свобод громадян. Висвітлено організаційно-правові засади інформатизації оперативно-розшукової діяльності органів внутрішніх справ України. Запропоновано шляхи удосконалення професійної підготовки кадрів у системі навчальних закладів МВС. Значну увагу приділено різновидам корупційної діяльності, державно-правовому механізму митної політики нашої держави. Висвітлено філософсько-релігійні засади есхатології неокультів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Хя54(4Укр-2Зап)

Шифр НБУВ: Ж69630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Вісник Київського інституту "Слов'янський університет". Вип. 7. Історія / ред.: Ю. М. Алексєєв. - К., 2000. - 238 с. - укp. - рус.

Розглянуто вплив ідей діячів культури східнослов'янських країн на формування історичних поглядів кирило-мефодіївців, культурно-освітні та релігійні товариства як гарант добросусідства між Україною та Польщею, політичну структуру Київської держави. Визначено національні моменти у формуванні компартійно-радянського апарату в УРСР на початку 1930-х рр., історичні аспекти становлення федералістських концепцій європейської інтеграції, нові контури північноатлантичного альянсу, ставлення США до європейської інтеграції у другій половині 40-х - 80-х рр. тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70515 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Вісник Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди. N 4 / ред.: М. Д. Култаєва. - Х., 1998. - 104 с. - (Соціологія; Вип. 1). - рус.

Викладені окремі проблеми та положення загальної соціологічної теорії. Докладно аналізуються такі соціальні інститути, як освіта, культура, економіка, політика, розглядається феномен професійної культури на сучасному рівні розвитку суспільства. Наведено соціологічний аспект гуманітаризації освіти як засіб формування гуманітарної культури студентства, висвітлено професійні проблеми молоді у посттоталітарний період, а також перспективи еволюції міжнародного становища України в контексті політичної творчості. Досліджуються регіональні конфлікти 90-х років в системі сучасних міжнародних відносин. Охарактеризовані деякі перспективи культурної та освітньої самореалізації жінок у посттоталітарній Україні та аспекти процесів дезінтеграції суспільного життя у посткомуністичному просторі тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5я5(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж69964 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Радіонова Н. В. 
Духовні шукання Миколи Гоголя як різновид філософського самопізнання / Н. В. Радіонова // Вестн. СевГТУ. Философия. - 1999. - Вып. 20. - С. 138-146. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто релігійність у творчості Миколи Гоголя, його пошуки у розкритті тем духу та духовності, зв'язок людини з навколишнім світом; серйозну внутрішню перебудову, пов'язану з піднесенням світогляду на нову сходинку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.22 + Ш5(4РОС)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69089 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Филипович Л. О. 
Етнологія релігії. Теоретичні проблеми. Вітчизняна традиція осмислення / Л. О. Филипович. - К. : Світ Знань, 2000. - 333 c. - Бібліогр.: 218 назв. - укp.

Розглянуто предмет, функції та роль релігії в етнічних процесах. Проаналізовано етнічне та релігійне в реаліях і думці Київської Русі, релігійні основи національного єднання українського народу, церкву як національний феномен. Особливу увагу приділено етнорелігійним проблемам в українській суспільній думці. Охарактеризовано діяльність у даному контексті відомих українських діячів - П.Могили, А.Шептицького, Й.Сліпого, І.Огієнка, М.Драгоманова, О.Потебні, І.Франка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э212.4:Т5 + Э29(4УКР) + Т52(23=УКР)-7/-9 + Т597.6/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА599411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Життєві кризи особистості : У 2 ч.: Наук.-метод. посіб. Ч. 2. Діти і молодь у кризовому суспільстві: технології допомоги і підтримки / ред.: В. М. Доній, Л. В. Сохань, І. Г. Єрмаков; Ін-т змісту і методів навчання. - К., 1998. - 565 c. - укp.

Розглядаються стратегії і тактики подолання життєвих та духовних криз особистості, кризові явища у дитячому середовищі, методики роботи із школярами у фрустраційних ситуаціях, психологічні технології допомоги дітям у кризових ситуаціях, конфлікти і шляхи їх розв'язання. Висвітлюється бездоглядність дітей як причина виникнення життєвої кризи, модель рефлексивного прояснення життєвих конфліктів, гуманізація стосунків як чинник подолання життєвих конфліктів. Досліджуються соціально-психологічні і педагогічні аспекти допомоги дітям дошкільного і молодшого шкільного віку, шляхи оптимізації соціальної роботи із дітьми та молоддю, попередження дисгармонійних стосунків підлітків із учителями й однолітками.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30 в01 + Ч30 в2|Ю9 + Ю952.2-734 + Ю983.52-69

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342581 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Ярмол Л.  
Законодавство України про свободу світогляду, віросповідання та релігійні організації: зміни, що назріли / Л. Ярмол // Право України. - 2001. - № 2. - С. 73-76. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)322

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Збірник наукових праць Української Академії державного управління при Президентові України. Вип. 2, ч. 1. Державна регіональна політика та місцеве самоврядування / ред.: В. І. Луговий. - К., 2000. - 376 с. - укp.

Розглянуто проблеми реформування інститутів публічної влади на місцях у контексті державної регіональної політики, а також ідеологію, технологію та стиль кадрового забезпечення органів місцевого самоврядування України. Охарактеризовано регіональні особливості формування партійної системи у нашій державі. Основну увагу приділено державно-церковним відносинам і релігійній ситуації в Україні, політичному глобалізаційному процесу, правовій регламентації організації митного контролю, адміністративно-правовим аспектам регіонального стратегічного планування тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х81я43(4Укр)1

Шифр НБУВ: Ж69866 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Катастрофа і опір українського єврейства (1941-1944) = Катастрофа и сопротивление украинского еврейства (1941-1944) : Нариси з історії Голокосту і Опору в Україні / ред.: С. Я. Єлісаветський; упоряд.: С. Я. Єлісаветський; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. - К., 1999. - 423 c. - Бібліогр.: с. 416-417. - укp.

Це перша книга про Голокост на всій території України, від Прикарпаття до Луганщини, де більш як 700 місць масових розстрілів євреїв нацистами і де знаковим символом катастрофи став київський Бабин Яр. Розглянуто релігійні аспекти Голокосту, місце Голокосту в українській історіографії. Проаналізовано обставини тотального винищення нацистами євреїв столиці України, подано різні точки зору щодо кількісних виразів трагедії Бабиного Яру. Досліджено причини загибелі єврейського населення Одеси під час румунської окупації. Охарактеризовано геноцид на території Лівобережжя України (зона військової адміністрації вермахту). Доведено, що "остаточне розв'язання" єврейського питання здійснювалось не тільки айнзацкомандами та іншими спецрозділами, але й за наказами військового командування - солдатами й офіцерами вермахту. Висвітлено участь євреїв в антинацистському Опорі та партизанській боротьбі в Україні: підпільну діяльність євреїв на окупованій території, повстання в гетто і таборах, участь євреїв у збройній боротьбі проти окупантів у самостійних загонах і в рамках радянського партизанського руху в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9Е)622 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593422 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Марголіна І. Є. 
Кирилівська церква в історії середньовічного Києва / І. Є. Марголіна; ред.: І. Дивний; Нац. заповідник "Софія Київська". - К., 2001. - 206 c. - Бібліогр.: 220 назв. - укp.

Висвітлено суспільно-політичні та релігійні передумови виникнення та функціонування Кирилівського монастиря. Проаналізовано фундаментальну роль Кирилівського релігійного осередку у формуванні вітчизняної християнської традиції. Окреслено витоки створення історичного некрополя храму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-655 + Т3(4УКР-2К)4-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА607763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Луцький Ю.  
Літературна політика в радянській Україні 1917 - 1934 / Ю. Луцький. - К. : Гелікон, 2000. - 242 c. - (Укр. модерна л-ра). - укp.

Проаналізовано основні аспекти літературної політики в радянській Україні за період 1917 - 1934 рр., зокрема, традиції української літератури, літературні організації 1922 - 1925 рр., перші конфлікти й ухили, літературну дискусію 1925 - 1928 рр. Розглянуто передумови утворення Спілки письменників у квітні 1932 - серпні 1934 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6,1 + Ш5(4УКР)6-3,3 + Ш4 г(7КАН=Ук) д Луцький Ю. + Щ157.546(4УКР) я6 Якутович А.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА599175 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Тимошенкова Т. М. 
"Малая" проза Бернарда Шоу / Т. М. Тимошенкова // Вч. зап. Харк. гуманіт. ін-ту "Нар. укр. акад.". - 2000. - Т. 6. - С. 415-423. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

Розглянуто новелістику відомого англійського драматурга, публіциста та літературного критика Бернарда Шоу. "Малі" епічні твори Шоу, об'єднані у збірці "The Black Girl in Search of God and some Lesser Tales", створювалися письменником протягом всього його життя, вони є своєрідним втіленням пошуків нового жанру та еволюції його творчої особистості. "Казкам" Шоу, як і його драмам, притаманні змішування жанрів і специфічний засіб відображення реального крізь призму фантастичного. Вони різноманітні як за проблематикою і жанрами, так і за вибором і побудовою сюжетів. Поряд із самостійними (реальними та фантастичними) сюжетами спостерігаються біблейські та літературні алюзії. Конфлікти, що лежать в основі сюжетів, мають філософський, соціальний або суто літературний характер. Побудова сюжетів "малих" прозаїчних форм Б.Шоу бездоганна і включає практично всі основні класичні елементи: пролог, кульмінацію, розв'язку, епілог. Новели характеризуються чіткою, художньо-логічною, хоча часом і парадоксальною, композицією. Загальна ідейна спрямованість новел - викриття хиб сучасного авторові суспільства. "Малі" форми Б.Шоу представлено такими жанрами: літературна казка, притча, новела, оповідання, сатира, "інтелектуальна драма для читання", мініатюра-гумореска. Найбільш поширений художній засіб - парадокс. Безумовне значення "малих" полягає в їх художній своєрідності, яка дає можливість авторові висловити свої філософські, етичні та естетичні принципи в лаконічній формі.


Ключ. слова: новела, жанр, сюжет, фантастика, реальність, композиція, літературна казка, притча, оповідання, сатира, мініатюра-гумореска
Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Вел)-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Немчинов І.  
Метаморфоза релігійної ідеї про "Третій Рим" на рубежі XV - XVI ст. / І. Немчинов // Людина і політика. - 2000. - № 5. - С. 45-51. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

Проаналізовано зміну ідей "Третього Риму" на рубежі XV - XVI ст. Розглянуто філософсько-релігійні твори того часу, зокрема, "Повесть о Белом Клобуке" Геннадія, погляди Феофана Грека, Андрія Рубльова, Філофея Псковського. Ідея "Третього Риму" - тлумачення особливої місії Москви, що виправдовувало не лише зовнішню експансію, а й внутрішню консолідацію московської держави. Розвиток цієї ідеї спричинили історичні події навколо Московщини. Висунуто гіпотезу, що ідея "Третього Риму" була чи не єдиним культурним надбанням тогочасної Московщини. Вона відповідала ідеології зміцнення централізованої держави та піднесенню царської влади.


Ключ. слова: месіанізм, "Третій Рим"
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4Рос)440.7 + Э372.24-34-021

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Дяченко В. І. 
Міжнародне гуманітарне право: філософсько-правова доктрина регулювання збройних конфліктів : Навч. посіб. Ч. 1. Історія становлення / В. І. Дяченко, М. В. Цюрупа, П. В. Шумський; ред.: В. П. Андрущенко; Пер.: В. П Андрущенко; Міжнар. фонд "Відродження". - К. : Сфера, 1999. - 127 c. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Висвітлено історію становлення і розвитку права збройних конфліктів. Розглянуто війни і збройні конфлікти як об'єкти дії міжнародного гуманітарного права (права війни), природу міжнародного гуманітарного права в контексті класичної правової філософії. Доведено необхідність і можливості формування міжнародно-правового поля регуляції збройних конфліктів сучасності. Міжнародне гуманітарне право представлено комплексною філософсько-правовою дисципліною, яка реалізує тенденцію сучасного міжнародного права - об'єднувати як юридичні норми, так і традиції гуманної поведінки, синтезувати право Женеви і Гааги з новітніми здобутками світового співтовариства в рамках ООН (право Нью-Йорка). Смисл його у послідовному втіленні концепції гуманізації людської діяльності в екстремальних станах сучасних війн і збройних конфліктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*668 + Ц35(0) + Х919.1 + Х002.012

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Сьомін С. В. 
Міжнародні християнські організації та національна безпека України / С. В. Сьомін; Рада нац. безпеки і оборони України. - К., 1999. - 266 c. - (Гуманіт. політика і духовна культура; Вип. 5). - Бібліогр.: 139 назв. - укp.

Здійснено спробу теоретичного обгрунтування національних інтересів України у духовно-релігійній сфері, а також ролі та місця міжнародних християнських організацій у контексті національної безпеки держави. Досліджено концептуальні підвалини світового місіонерського руху, міжнародного співробітництва у галузі міжцерковних відносин. Проаналізовано релігійну ситуацію в Україні та вплив на неї закордонних релігійних і місіонерських організацій, представництв новітніх нетрадиційних культів і течій. Відзначено, що духовно-релігійний аспект є складовою зовнішніх загроз пріоритетним національним інтересам, а саме: висунення територіальних претензій до України, втручання у її внутрішні справи, підтримка сепаратистських сил і рухів, переорієнтація українського суспільства на чужі для нації цінності, підрив національних позицій України тощо. Зроблено висновок: формування виваженої державно-церковної політики України та механізмів її реалізації неможливе без наукового аналізу процесів, що відбуваються на міжнародній арені загалом, в різних сферах суспільного життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-6 + Э370.9(4УКР) + Ф015.29 + Т3(4УКР)64-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594468сл Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Марчук М. Г. 
Наука, метафізика і релігійні цінності / М. Г. Марчук // Вісн. Технол. ун-ту Поділля. - 1999. - № 6. - С. 59-62. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Висвітлено коло проблем, які стосуються співвідношення науки, метафізики і релігійних цінностей у контексті сучасної філософії науки, зокрема, впливу релігії на світогляд, причин актуальності релігійних цінностей, "аксіології" наукової діяльності, специфіки релігійної форми теоретичного мислення та її впливу на формування засад класичної науки, віри як інтенції мислення, причин конфлікту між наукою та релігією, пізнавального потенціалу інтуїтивного судження, так званої "релігійності наукового типу" тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э212 + Ю217.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69410 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Дудар Н.  
Нетрадиційна релігійність у суспільному житті сучасної України / Н. Дудар // Людина і політика. - 1999. - № 2. - С. 42-47. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проаналізовано нетрадиційні для України релігійні течії, умови їх поширення, характерні риси НРТ в цілому та специфічні ознаки саме українських. Поява й активізація впливу нових релігійних учень в Україні - частина світового релігійного процесу. На 1 січня 1998 р. в Україні діяло 410 громад нетрадиційних релігій. Наголошено, що толерантність у ставленні до прихильників НРТ і діалог з ними сприятимуть миру та злагоді в неоднорідному, поліетнічному, поліконфесійному українському суспільстві.


Ключ. слова: нетрадиційна релігійність, нові релігійні течії
Індекс рубрикатора НБУВ: Э29(4Укр)

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського