Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (36)Автореферати дисертацій (82)Книжкові видання та компакт-диски (44)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=РЕАЛІЗМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 365
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Штонь Г. М. 
Духовний простір української ліро-епічної прози / Г. М. Штонь; Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка НАН України. - К., 1998. - 317 c. - укp.

Представлено одну з перших спроб розгляду української ліро-епічної прози ХІХ-ХХ ст. в якості явища, неподільного на сегменти з однозначною їх історичною пропискою у часі, що спонукав чи був просто причетним до їхньої першоз'яви. Цим часом автор небезпідставно вважає усе минуле українського народу, котрий якраз цьому різновиду прозового мислення передав виплекану упродовж віків мову, а з тим і художньо-духовні її скарби, які цей народ формували і берегли. Загальноцивілізаційна вартість наголошених скарбів у дослідженні розглядається на доволі широкому філолого-філософському тлі: праці Гегеля, О.Потебні, М.Бердяєва, М.Гайдеггера, К.Ясперса, К.Юнга разом із літературно-критичним спадком Д.Чижевського, С.Єфремова, М.Зерова, Ю.Шереха є органічною складовою авторських міркувань про художній феномен "українського реалізму", його духовну ауру та націєтворчий зміст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.44 + Ш5(4УКР)5-334 + Ш5(4УКР)6-334

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586934 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бевз Т. А. 
Між романтизмом і реалізмом (сторінки історії УПСР) / Т. А. Бевз; Ін-т політ. і етнонац. дослідж. НАН України. - К., 1999. - 271 c. - Бібліогр.: с. 268-270. - укp.

Здійснена спроба відтворити передумови виникнення перших груп і організацій, простежується процес підготовки до організаційного оформлення партії. Висвітлені основні програмні положення, відтворена діяльність Української партії соціалістів-революціонерів (УПСР) в добу Центральної Ради, Гетьманату і Директорії. На основі недоступних раніше "закритих" архівних матеріалів, спогадів, періодики проаналізовано основні напрямки політичної діяльності УПСР і здійснена спроба з'ясувати місце і роль партії в українській революції. В додатках подаються відомості про склад Центральних Комітетів УПСР, списки ЦК кандидатур до Українських Установчих Зборів, а також окремі партійні документи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)5/6*5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589863 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Чижевський Д.  
Реалізм в українській літературі / Д. Чижевський; ред.: М. Наєнко. - К. : Просвіта, 1999. - 117 c. - укp.

Пропонується авторське уявлення про літературу українського реалізму. Зроблено спробу теоретичного обгрунтування феномена реалізму, намічено та охарактеризовано передумови його виникнення і основні риси на прикладі творчості Т.Шевченка, О.-Ю.Федьковича, М.Вовчка, І.Нечуя-Левицького, О.Пчілки, Б.Гринченка, В.Леонтовича, Л.Українки та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.221.6 + Ш5(4УКР)5-326

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Реалізм та соціалістичний реалізм в українському живопису радянського часу: Історія, колекція, експеримент / упоряд.: Ю. Манійчук. - К. : "LK Maker", 1998. - 319 c. - укp.

Висвітлюються характерні риси та особливості живопису України радянського періоду. Розглядаються проблеми співвідношення реалізму з ідеологізованим соцреалізмом, а також представлена повна колекція полотен українських митців 1950-1980-х рр., які належать до класики соціалістичного реалізму. В даній колекції представлено всі напрями і жанри - від великих тематичних полотен, портретів, які розкривають ідейний напрям живопису цього періоду, до ліричних пейзажів і натюрмортів. Наведено короткі біографічні відомості про художників, які працювали у цьому напрямку, - М.Антончика, В.Богданова, Г.Волошина, В.Єфименка, О.Горбенка, Т.Яблонської, М.Кривенка та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ143(4УКР)6-227

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33058 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Астаф'єв О. Г. 
Реалізм: стратегія транзитивності / О. Г. Астаф'єв // Наук. зап. Ніжин. держ. пед. ун-ту. Філол. науки. - 1998. - [Вип. 1]. - С. 10-17. - укp.

На матеріалі української еміграційної лірики XX ст. по-новому інтерпретовано реалізм як стиль, що є одним із головних у системі адекватної лірики і грунтується на міметизмі. Розглянуто проблеми зв'язку світовідчування автора з його установками на систему "точки зору" (point of view) і літературної персони, функції "персонажів об'єктів", "персонажів-зображень", "відсутніх персонажів", двійників у сфері художнього світу, зв'язність ситуацій, епізодів і персонажів у творі (просторова рама, колективний портрет роду, соціальні та родинні узи тощо), концепту художнього образу (ікон) і місце у його структурі означеного й означуваного, ідеї транзитивності реалістичної картини дійсності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.221 + Ш5(4УК=4/8)-335

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68857/філол. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Реалістичний тип творчості: теорія і сучасність : Філол. семінари. Вип. 1 / ред.: М. К. Наєнко; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. - К. : ВЦ "Київ. ун-т", 1998. - 54 c. - укp.

Розглянуто історико-теоретичний аспект поняття "реалізм", його роль і функції серед інших типів і напрямів художньої творчості. Показано застосування реалістичних мотивів у творчості деяких зарубіжних і вітчизняних авторів - І.Франка, М.Стельмаха, Г.Флобера, У.Теккерея, О.Бальзака. Аналізується доцільність існування реалізму у мистецтві, показано аберацію естетичних понять в ідеологічній системі, а також визначено певні недоліки теорії реалізму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.221.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342670 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Наєнко М. К. 
Романтичний епос: Ефект романтизму і українська література / М. К. Наєнко. - 2-е вид.,зі змінами й доп. - К. : Вид. центр "Просвіта", 2000. - 378 c. - укp.

Висвітлено основні етапи розвитку романтизму. Досліджено художні риси романтичного стилю в українській прозі першої половини XX ст. Значну увагу приділено еволюції романтичного стилю у прозі 40 - 80-х рр. XX ст., зокрема, псевдоромантиці у літературі соціалістичного реалізму. Детально проаналізовано творчість українських письменників-романтиків: О.Довженка, О.Гончара, С.Васильченка, Г.Косинки, І.Дніпровського та ін., а також типологічні явища у зарубіжних літературах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.221.4 + Ш5(4УКР)-324 + Ш5(0)-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597648 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кимак Л. Б. 
"Сибірські новели" Бориса Антоненка-Давидовича (Проблематика. Стиль. Поетика) : Літературознав. студія / Л. Б. Кимак. - Вінниця : Півд. Буг, 1998. - 96 c. - укp.

Автор досліджує збірку "Сибірські новели" Б.Д.Антоненка-Давидовича як самобутнє явище української антитоталітарної прози, етапне в літературному процесі останніх десятиліть. Розглядається ідейно-художня концепція, проблематика, сюжетно-композиційні особливості, жанрова своєрідність, зображувально-виражальні засоби. Значна увага приділяється новаторству індивідуального стилю визначного майстра слова, поетиці, його внеску в примноження і збагачення надбань реалізму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Антоненко-Давидович 534

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587971 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Філософські обрії : Наук.-теорет. часоп. Вип. 3 / ред.: А. М. Колодний; Ін-т філос. НАН України. - Полтава, 2000. - 224 с. - рус.

Проаналізовано духовні засади поліцентричного характеру української філософії, феномен професійно-академічної філософії, толерантність як принцип консолідації вітчизняного соціуму. Висвітлено ментальні особливості національної самосвідомості, соціально-філософські аспекти творчості К.Д.Ушинського, абсолютний реалізм І.Франка, історичний прогрес і проблему єдності людства у філософії К.Ясперса.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю0я54(4Укр)1

Шифр НБУВ: Ж16744 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Клепко С. Ф. 
Інтегративна освіта і поліморфізм знання / С. Ф. Клепко; Ін-т педагогіки АПН України. - К.; Полтава, 1998. - 358 c. - Бібліогр.: 483 назв. - укp.

Роботу присвячено фундаментальній для удосконалення освіти філософській проблемі поліморфізму та інтеграції знання. На основі уявлень сучасної нелінійної онтології, критичної філософії, екологічного реалізму, філософії комунікативної дії розроблено альтернативну до холістських та постмодерністських філософій освіти концепцію інтегративної освіти. Встановлено голографічну природу структури освіти як об'єднання відношень суб'єкта освіти до світу, знань та суспільства, інтегративна реалізація якої надає особистості можливість оволодіння технологіями повноцінної життєтворчості, сучасною науковою та технологічною культурою. Запропоновано і обгрунтовано конструктивні моделі особистісно-зорієнтованої поліцентричної інтеграції знань та тетратехнологічний принцип конструювання змісту освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30,0 + Ю252|Ч30

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588493 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Галич О. А. 
Історія вітчизняного та світового літературознавства : Посіб. для філол. спец. Ч. 2 / О. А. Галич. - Луганськ : ЛДПУ ім. Т.Шевченка, 2000. - 144 c. - укp.

Висвітлено вітчизняне та зарубіжне літературознавство ХІХ ст. Охарактеризовано німецьку класичну філософію та її вплив на літературознавство. Визначено літературознавчі напрями першої половини ХІХ ст. та основні напрями зарубіжного літературознавства другої половини ХІХ ст. Проаналізовано реалізм та його вплив на розвиток літературознавства. Простежено особливості світової літературознавчої думки в ХІХ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4г(0)я7 + Ш4г(4УКР)я7

Шифр НБУВ: В343944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Наливайко Д.  
Епістемологія й поетика реалізму / Д. Наливайко // Слово і час. - 2004. - № 11. - С. 3-17. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.221.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Чижевський Д. І. 
Порівняльна історія слов'янських літератур : У 2 кн. / Д. І. Чижевський. - К. : Вид. центр "Акад.", 2005. - 287 c. - (Альма-матер). - Бібліогр.: с. 261-274. - укp.

Висвітлено питання порівняльної славістики в інтерпретації Д.Чижевського. Охарактеризовано періоди раннього та пізднього середньовіччя, епохи Ренесансу, бароко, романтизму, класицизму, реалізму та неоромантизму слов'янської писемності. Проаналізовано стильові особливості московської літератури XVI - XVII ст., визначено основні тенденції гусизму та показано його вплив на слов'янський світ. Розглянуто феномен міжслов'янських зв'язків і резонанс слов'янського романтизму в Європі.

Освещены вопросы сравнительной славистики в интерпретации Д.Чижевского. Охарактеризованы периоды ранньего и позднего средневековья, эпохи ренесанса, барокко, романтизма, классицизма, реализма и неоромантизма славянской письменности. Проанализированы стилевые особенности московской литературы XVI - XVII ст., определены основные тенденции гусизма и показано его влияние на славянский мир. Рассмотрены феномен межславянских связей и резонанс славянского романтизма в Европе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)941-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА665633 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Стайн Джон Л.  
Сучасна драматургія в теорії та театральній практиці. Кн. 1. Реалізм і натуралізм / Джон Л. Стайн І. Босак. - Л. : Львів. нац. ун-т ім. І.Франка, 2003. - 256 c. - Бібліогр.: с. 231-249. - укp.

Висвітлено історію бунту натуралістів у Франції проти стилістики традиційного театру. Розглянуто аспекти творчості постановників А.Антуана, О.Брама, Дж.Грайна, Г.Гренвіля-Баркера, В.Немировича-Данченка та К.Станіславського. Охарактеризовано початки Ірландського драматичного руху, а також творчість провідних режисерів та критиків, які працювали в стилістиці реалістичного театру в США після Беласко. Простежено тяжіння до традиції в роботах Т.Вільямса й А.Міллера в США, Дж.Осборна й Е.Бонда в Англії.

Освещена история бунта натуралистов во Франции против стилистики традиционного театра. Рассмотрены аспекты творчества постановщиков А.Антуана, О.Брама, Дж.Грайна, Г.Гренвиля-Баркера, В.Немировича-Данченко и К.Станиславского. Охарактеризованы начала Ирландского драматического движения, а также творчество ведущих режиссеров и критиков, работавших в стилистике реалистического театра в США после Беласко. Прослежено тяготение к традиции в работах Т.Вильямса и А.Миллера в США, Дж.Осборна и Э.Бонда в Англии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ330.174 + Щ333(0)6-2 + Ш401.46 + Ш400.221.6 + Ш400.221.86

Рубрики:

Шифр НБУВ: В348234 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Путятін В.  
Монументальна скульптура Харкова кінця ХІХ - початку ХХ ст. / В. Путятін // Вісн. Харк. держ. акад. дизайну і мистец. - Х., 2002. - № 1. - С. 56-61. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Зазначено, що у Харкові перші монументальні зразки скульптури, творцями яких були мешканці інших регіонів, з'явились на початку XX ст. Зроблено висновок, що для монументальної скульптури того часу характерними були риси реалізму, притаманні творчості усіх випускників Петербурзької академії мистецтв.

Отмечено, что первые монументальные произведения появились в Харькове в начале ХХ ст., творцами которых были жители других городов. Сделан вывод, что монументальная скульптура пребывала под влиянием Петербургской академии искусств, которую закончили все вышеупомянутые художники и для их стиля характерны черты реализма.

In Kharkov first monumental of product have appeared in the beginning XX items. Their creators lived in different cities of Ukraine and Russia, but any of them by the inhabitant of Kharkov was not. revolutionary the epoch was at times creations of thecertain realistic properties monumental of a sculpture with the precisely certain influence of the Petersburg academy of arts, which was finished by all above mentioned artists.


Ключ. слова: монументальний, скульптура, історія, мистецтво
Індекс рубрикатора НБУВ: Щ133(4Укр-2Хар)5 + Щ136.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Ділі Дж.  
Основи семіотики / Дж. Ділі; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. Філософ. ф-т. - 2-е вид., доповн. - Л. : Арсенал, 2000. - 232 c. - Бібліогр.: с. 201-222. - укp.

З використанням визначення суті поняття семіотики Томаса Куна розглянуто інтелектуальну інтерпретацію людини та світу у напрямках, що стосуються загальних філософсько-теоретичних підходів; у контексті парадигми протистояння реалізму та ідеалізму охарактеризовано сліпий розвиток даних підходів. Визначено зміст поняття інтерпретанту як вчення про знаки, а також як ментальну подію. Розкрито суть контрасту між онтологічними та трансцендетальними спорідненостями. Розглянуто історію розвитку семіотики, зокрема, античний, латинський світ, Іберійське середовище, висвітлено місце Джона Локка, Фердинанда де Соссюра, Чарльза С.Пірса, Джона Поінсота, Якоба фон Ойкскюлля в становленні семіотики як науки. Наведено теорії семіотики, рівні семіозу, розглянуто критику як дослідження текстуальності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю41 + Ш100.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА619382 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Кодак М.  
Прагматичний узус реалізму (Комедія Шевченка "Сон" як текст) / М. Кодак // Слово і час. - 2001. - № 11. - С. 60-73. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Пятківський Р.  
Проблема суб'єкта історичного процесу у філософії Івана Франка / Р. Пятківський // Людина і політика. - 2001. - № 6. - С. 106-113. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

Досліджено погляди І. Франка щодо проблеми суб'єкта історичного процесу. Показано, що центральним в історії мислитель вбачав суб'єкт колективний - націю як органічну єдність, а у разі вирішення проблеми рушійних сил розвитку засновувався на "поліфакторності", визначаючи двигуном поступу матеріальні та духові чинники. Це дозволило уникнути однобічності й упередженості, притаманних багатьом тогочасним теоріям, більш повно осягнути закономірності історичного процесу у межах реалізму.


Ключ. слова: суб'єкт історичного процесу, І.Франко, нація, історичний процес
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4Укр)5/6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Гриценко О. М. 
Суспільство, держава, інформація / О. М. Гриценко; Ін-т журналістики. - К. : Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, 2001. - 165 c. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Розглянуто проблеми соціально-політичного реалізму ХХІ ст., з метою з'ясування реальних можливостей впливу засобів масової інформації на суспільство і державу та деяких тенденцій даного процесу в контексті сучасної політичної та соціально-психологічної ситуації в Україні та світі. Проаналізовано матеріали української діаспорної преси в соціокультурному контексті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62в05 + А6 + С5*334.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА619560 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Франкознавчі студії : Зб. наук. пр. Вип. 1 / ред.: Є. Пшеничний; Дрогобиц. держ. пед. ун-т ім. І.Франка. Каф. теорії та історії укр. л-ри. - Дрогобич : Вимір, 2001. - 251 с. - укp.

Висвітлено префігураційно-ейдологічний аспект креаціонізму в оповіданні І.Франка "Борис Граб". У контексті модернізму проаналізовано твір "Зів'яле листя". З'ясовано модерністичні тенденції показу образів євреїв та українсько-європейських взаємин у романі Франка "Перехресні стежки". Наведено функціонально-типологічні моделі тропеїчного слова в реалізмі та модернізмі. Висвітлено еволюцію постаті борця в його доробку. Обговорено проблеми герменевтики новели "Сойчине крило".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)54Франко,І.Я.я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71532 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського