Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Автореферати дисертацій (31)Книжкові видання та компакт-диски (49)
Пошуковий запит: (<.>K=ПРОПОЛІС$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 118
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Тихонов А. И. 
Теория и практика производства лекарственных препаратов прополиса / А. И. Тихонов, Т. Г. Ярных, В. П. Черных, И. А. Зупанец, С. А. Тихонова; Укр. фармац. акад. - Х. : Основа, 1998. - 383 c. - рус.

Викладено сучасний стан вивчення біологічно активних речовин прополісу, його технологічних, фізико-хімічних, фармакологічних властивостей. Велику увагу приділено теоретичному обгрунтуванню методів екстракції прополісу, технологічним процесам отримання фенольних фракцій прополісу, їх стандартизації. Розглянуто питання сучасної теорії та практики виробництва лікарських препаратів на основі прополісу та його субстанцій. Наведено перелік лікарських препаратів, що знаходяться на різних стадіях впровадження, із зазначенням їх фармакологічної активності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л667.8 + Р281.7/9-6 прополіс

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Проблеми зооінженерії та ветеринарної медицини : Зб. наук. пр. Вип. 4(28). Т. 2. Ветеринарні науки / ред.: М. І. Карташов; Харк. зоовет. ін-т. - Х., 1998. - 136 с. - укp. - рус.

Розглядаються морфологічні, зоогігієнічні та біологічні основи тваринництва, особливості інфекційної, інвазійної та незаразної патології. Досліджуються особливості морфологічного контролю ефективності препаратів пролонгованої дії, які рекомендовані для використання у ветеринарії; нові джерела інфрачервоного випромінення для тваринництва; бактеріостатичні властивості прополісу. Характеризуються особливості хіміотерапії токсоплазмозу в гуманній та ветеринарній медицині, якісний спосіб виявлення і використання нітриту натрію в молочному виробництві тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: П8я54

Шифр НБУВ: Ж69596 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Данькевич О. С. 
Розробка складу, технології та дослідження капсульованої лікарської форми з препаратом прополісу : Автореф. дис... канд. фармац. наук : 15.00.01 / О. С. Данькевич; Укр. фармац. акад. - Х., 1999. - 19 c. - укp. - рус.

Проведено комплексне дослідження щодо створення капсульованої лікарської форми на основі біологічно активної субстанції природного походження - фенольного гідрофільного препарату прополісу (ФГПП), призначеної для лікування та профілактики виразки шлунку і дванадцятипалої кишки як антихелікобактерний засіб. Розроблено оптимальний склад та раціональну технологію капсул, вивчено фізико-хімічні властивості препарату, стабільність в процесі зберігання, біологічну активність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 прополіс + Л663.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Тихонова С. О. 
Розробка складу та технології лікарських препаратів на основі продуктів бджільництва : Автореф. дис... д-ра фармац. наук : 15.00.01 / С. О. Тихонова; Укр. фармац. акад. - Х., 1999. - 34 c. - укp. - рус.

Розроблено науково-методичні основи створення складів твердих лікарських форм на основі ферментної субстанції квіткового пилку "Поленаза" (ФСП) та фенольного гідрофільного препарату прополісу (ФГПП): таблеток "Полензим", "Прополтин", гранул "Прополтин". Визначено шляхи регулювання технологічних властивостей вихідної сировини, біологічно активних субстанцій та способів одержання лікарських препаратів з оптимальними фізико-хімічними властивостями, що мають інвертазну та противірусну дію. Вперше створено безвідходну технологію біологічно активної субстанції "Поленаза", таблеток "Полензим" і "Прополтин", покритих кишковорозчинною оболонкою, що рекомендуються для лікування кишкових ензимопатій та коронавірусних інфекцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л667.8 + Р281.7/9 пилок квітковий + Р281.7/9 прополіс

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305094 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Батрак О. А. 
Розробка та дослідження пінного аерозольного препарату для лікування променевих уражень, термічних та хімічних опіків : Автореф. дис... канд. фармац. наук : 15.00.01 / О. А. Батрак; Укр. фармац. акад. - Х., 1999. - 18 c. - укp. - рус.

Розроблено та досліджено склад пінного аерозольного препарату "Профезоль пінний" для лікування променевих уражень, термічних та хімічних опіків. Проведено дослідження фізико-хімічних та технологічних властивостей допоміжних речовин, фенольно гідрофобного препарату прополісу, концентратів та аерозолю. Вивчено показники якості аерозолю, стабільність у процесі зберігання, біологічну активність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305954 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Фролов В. М. 
Продукти бджільництва та фітопрепарати в оздоровленні й лікуванні / В. М. Фролов, Б. П. Романюк, І. М. Шуліпенко; Луган. держ. мед. ун-т. - 3-є вид., переробл. та доп. - Луганськ : Елтон-2, 1999. - 201 c. - Бібліогр.: с. 198-199. - укp.

Розглянуто особливості лікувального та дієтичного застосування натурального бджолиного меду та інших продуктів бджільництва (маточного молочка, прополісу, перги тощо). Наведено конкретні, апробовані в клініці та позитивно зарекомендовані рецепти використання апіпрепаратів у лікуванні та профілактиці ряду захворювань. Висвітлено принципи комплексного застосування продуктів бджільництва та лікарських рослин для лікування різних патологій. Викладено нове положення про фітопрофілактику та фітосанації, яке відповідає практичному застосуванню вчення про фітоергономіку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123.814 я9 + Р351.122 я9 + Р353.22 я9

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595761 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Азаренко Ю. М. 
Розробка технології та дослідження супозиторіїв з фенольним гідрофобним препаратом прополісу : Автореф. дис... канд. фармац. наук : 15.00.01 / Ю. М. Азаренко; Укр. фармац. акад. - Х., 1999. - 19 c. - укp. - рус.

Вперше проведено комплексне дослідження щодо створення супозиторіїв на основі стандартизованої біологічно активної субстанції природного походження - фенольного гідрофобного препарату прополісу (ФГПП), призначених для лікування проктитів, анальних тріщин, післяопераційних ран промежини, що довго не загоюються. Розроблено оптимальний склад та раціональну технологію супозиторіїв, вивчено фізико-хімічні властивості препарату, стабільність у процесі зберігання, біологічну активність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 прополіс + Л663.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305594 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Могилевський В. М. 
Вплив прополісних препаратів на клініко-фізіологічний стан та рівень неспецифічної резистентності організму новонароджених телят : Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / В. М. Могилевський; Харк. зоовет. ін-т. - Х., 2000. - 19 c. - укp.

Досліджено клінічний стан і неспецифічну резистентність новонароджених телят у нормі та у разі захворювань (аліментарної диспепсії, гіпотрофії), а також їх корекцію за допомогою прополісних препаратів. З метою ранньої діагностики імунної недостатності новонароджених запропоновано методики тестування первинної імунної відповіді та визначення активності лізоциму. Наведено дані хімічного складу прополісу, обгрунтування і методику приготування 20 % водно-спиртової емульсії прополісу та його препаратів з посиленими адаптагенними властивостями - "Пропомін" і "Проповіт". Встановлено їх ефективність для профілактики адаптаційних порушень і лікування хворих на диспепсію телят.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.334-7,022 + П872.411-7,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309908 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Матолінець О. М. 
Вікові особливості антиоксидантної та імунної систем у тварин з кадмієвою інтоксикацією і корекція їх за допомогою антиоксидантів і ентеросорбентів : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.03.04 / О. М. Матолінець; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. - Т., 2000. - 20 c. - укp.

Вивчено стан антиоксидантної та імунної систем у тварин різного віку з кадмієвою інтоксикацією та їх корекцію з використанням антиоксидантів та ентеросорбентів. Виявлено, що кадмієва інтоксикація викликає пригнічення більшості показників антиоксидантної системи у печінці тварин 3, 6 та 18 місяців, причому найбільш виразні зміни спостережено у тварин 3-місячного віку. Введення хлориду кадмію пригнічує імунітет, особливо у 18-місячних тварин. Під впливом кадмію у печінці дорослих тварин суттєво порушується вуглеводний, ліпідний, білковий обміни та інтенсифікуються катаболічні процеси. Корекція кадмієвої інтоксикації ліпосомами з антиоксидантами сприяє нормалізації показників антиоксидантної та імунної систем у всіх тварин, особливо 18-місячного віку. Стан даних систем зазнає позитивних змін у всіх тварин внаслідок введення прополісу. Використання його із фібрабетом має частковий нормалізуючий вплив на тварин з кадмієвою інтоксикацією. Визначено експериментальну основу для розробки заходів профілактики пошкоджень печінки кадмієм з урахуванням вікового аспекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.412-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310858 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Фурман С. В. 
Ветеринарно-санітарна оцінка продуктів бджільництва, одержаних в радіоактивно забруднених районах Полісся Житомирщини : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.06 / С. В. Фурман; Харк. зоовет. ін-т. - Х., 2001. - 19 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.17

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312808 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Циганенко І. В. 
Шляхи підвищення ефективності протирецидивної терапії виразкової хвороби дванадцятипалої кишки : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.02 / І. В. Циганенко; Івано-Франків. держ. мед. акад. - Івано-Франківськ, 2001. - 20 c. - укp.

Наведено результати п'ятирічного дослідження ступеня заселеності слизової оболонки Helicobacter pylori, імунологічних показників, перекисного окиснення ліпідів і показників антиоксидантного захисту в хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки у процесі профілактичного лікування. Встановлено, що рецидивування виразкової хвороби дванадцятипалої кишки відзначається комплексом змін, які характеризуються зростанням ступеня заселеності слизової оболонки антрального відділу шлунка та цибулини дванадцятипалої кишки Helicobacter pylori на фоні зниження ступеня імунного й антиоксидантного захисту. Розроблено та впроваджено комплекс заходів профілактики рецидивів виразкової хвороби дванадцятипалої кишки, який включає поєднане застосування антихелікобактерних (бісмофальк, суміші електролітичного розчину срібла і спиртового розчину прополісу), імунологічних (екстракт плаценти) й антиоксидантних (флакумін) засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312493 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Соловодзінська І. Є. 
Особливості детоксикуючої системи у щурів різного віку за дії кадмію та корекції антиоксидантами та ентеросорбентами : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.04 / І. Є. Соловодзінська; УААН. Ін-т біології тварин. - Л., 2002. - 18 c. - укp.

Встановлено, що найвищий рівень ендогенної інтоксикації (збільшення вмісту СМ, EII) та зменшення швидкості процесів мікросомального окиснення в здорових тварин виявлено в щурів 18-місячного віку. Доведено, що в крові та печінці тварин під впливом хлориду кадмію збільшується вміст середніх молекул, еритроцитарного індексу інтоксикації - маркерів ендогенної інтоксикації в усі терміни дослідження. З'ясовано, що інтоксикація кадмієм суттєво впливає на стан плазматичних і лізосомальних мембран: у крові тварин усіх вікових груп підвищується активність амінотрансфераз, кислої фосфатази; під впливом хлориду кадмію суттєво порушуються процеси детоксикації, що супроводжується зниженням швидкості окиснювальних процесів у мікросомах гепатоцитів, зменшенням деметилазної та гідроксилазної активності, збільшенням концентрації сечовини та вмісту загального кон'югованого білірубіну в крові всіх груп тварин. Максимальні зміни спостережено в молодих (3-місячних) та старих (18-місячних) щурів в ранні строки інтоксикації. Розчин прополісу знижує вираженість синдрому ендогенної інтоксикації, активує окиснювальні процеси у мікросомах гепатоцитів, що підтверджує його гепатопротекторні властивості. Зазначено, що використання його з "Фібрабетом" проявляє нормалізуючий вплив на тварин з кадмієвою інтоксикацією. Холінфосфатидні ліпосоми з інкорпорованим манітолом і цитохромом С мають виражений нормалізуючий вплив на стан мембранних структур, процеси детоксикації. Відзначено, що їх введення сприяє зменшенню вираженості токсичного синдрому в тварин усіх вікових груп. Найбільший ефект від введення ліпосом спостережено в тварин старшої вікової групи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*72-641.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА320221 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Майстат Т. В. 
Діагностичні критерії та удосконалення терапії у хворих на коронавірусну інфекцію (клініко-експериментальне дослідження) : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.13 / Т. В. Майстат; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. - К., 2002. - 20 c. - укp.

Визначено загальні та диференційні характеристики коронавірусної інфекції залежно від ступеня тяжкості перебігу патологічного процесу. Встановлено диференційно-діагностичні відмінності монокоронавірусної інфекції від міксткоронавірусних захворювань. На підставі порівняльного аналізу методів діагностики коронавірусної інфекції виявлено, що найбільш ефективним є метод флуоресцентних зондів. Доведено діагностичну цінність експресного методу з використанням флуоресцентного зонда МДХІ, здатного у 22,3 % випадків виявляти коронавіруси безпосередньо у клінічному матеріалі. Наведено результати експериментального дослідження препарату прополісу "Прополтін", які свідчать про відсутність у нього токсичних властивостей, а також його антивірусну активність. Обгрунтовано доцільність використання препарату у разі коронавірусної інфекції та встановлено його клінічну ефективність і відсутність побічних негативних явищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА318491 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Ястремська С. О. 
Вікові особливості порушень вільнорадикального і енергозабезпечувального окиснення при кадмієвому токсикозі та корекція їх антиоксидантами і сорбентами : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.04 / С. О. Ястремська; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці, 2002. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*801.1-641 + Е60*723.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА321639 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Зуйкіна С. С. 
Розробка складу, технологія та дослідження вушних крапель з прополісом : Автореф. дис... канд. фармацевт. наук : 15.00.01 / С. С. Зуйкіна; Нац. фармац. акад. України. - Х., 2002. - 17 c. - укp.

На підставі результатів фізичних, біофармацевтичних та біологічних досліджень розроблено склад нової лікарської форми на основі настойки прополісу - вушних крапель. З використанням сучасних фізико-хімічних, технологічних, біологічних методів дослідження вивчено властивості препарату. Розроблено методики якісної ідентифікації та визначення кількісного вмісту основних та допоміжних речовин у вушних краплях, що стало обгрунтуванням розділів аналітично-нормативної документації, яка регламентує якість, умови та термін зберігання препарату. Біологічними дослідженнями доведено, що вушні краплі відповідають вимогам ДФ щодо мікробіологічної чистоти препаратів, які застосовуються для лікування хвороб порожнини вуха та виявляють високу специфічну активність у випадку зовнішніх, середніх отитів, фурункулів та отомікозів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.522 + Л663.12 + Р281.7/9 прополіс

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА320999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Кравчук Л. О. 
Порушення захисних систем організму у тварин з гострим токсичним ураженням печінки і корекція їх за допомогою антиоксидантів та ентеросорбента : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.04 / Л. О. Кравчук; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці, 2002. - 19 c. - укp.

Досліджено стан мембранних структур, антиоксидантну та дезінтоксикаційну системи захисту за умов токсичного ураження солянокислим гідразином та етиловим спиртом, запропоновано методи корекції їх порушень за допомогою антиоксидантів та ентеросорбенту. Встановлено, що інтоксикація солянокислим гідразином призводить до пригнічення ферментної та неферментної ланок системи антиоксидного захисту, зниження функціональної активності мікросомальної системи дезінтоксикації, порушення стану плазматичних і мітохондріальних мембран гепатоцитів. Комбіноване застосування солянокислого гідразину й етилового спирту має потенціюючу дію на досліджувані показники, що призводить до ще більш виражених їх змін. Зазначено, що використання розчину прополісу, ліпосом з інкорпорованим токоферолу ацетатом та ентеросорбенту полісорб з метою корекції викликаних порушень сприяє покращанню показників антиоксидантного захисту, функціональної активності системи дезінтоксикації та стану плазматичних і субклітинних мембран, однак повної їх нормалізації не досягнуто. Встановлено, що поєднане застосування перерахованих засобів лікування зумовлює більш виражений позитивний ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.26*723.4-604.2 + Р413.51-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА318232 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Прохода І. О. 
Товарознавча характеристика апідобавок із трутневих личинок і прополісу та їх застосування в продуктах харчування : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.18.15 / І. О. Прохода; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. - Х., 2003. - 18 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л987

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Андрєєва І. В. 
Створення аерозольного плівкоутворюючого лікарського препарату з фенольним гідрофобним препаратом прополісу для використання у медичній радіології : Автореф. дис... канд. фармац. наук : 15.00.01 / І. В. Андрєєва; Нац. фармац. ун-т. - Х., 2003. - 17 c. - укp.

Теоретично та експериментально обгрунтовано склад і раціональну технологію плівкотвірного аерозолю, який містить фенольний гідрофобний препарат прополісу (ФГПП) і призначений для профілактики та лікування променевих уражень шкіри, слизових оболонок і має багатонаправлену терапевтичну дію (протипроменеву, анестезувальну, протизапальну, репаративну, капілярозміцнювальну). Вивчено фізико-хімічні, технологічні, біофармацевтичні, мікробіологічні властивості розробленого аерозолю, запропоновано методи аналізу якості, визначено умови і час його зберігання. За результатами доклінічних фармакологічних досліджень показано високу специфічну активність аерозолю з ФГПП у разі лікування променевих уражень шкіри та слизових оболонок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.82

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА326989 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Чікіткіна В. В. 
Експериментальне вивчення противиразкової дії поліфенольного препарату прополісу - капсул "Прополтин" : Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / В. В. Чікіткіна; Одес. держ. мед. ун-т. - О., 2003. - 18 c. - укp.

Установлено, що поліфенольна субстанція прополісу виявляє антиоксидантні, мембраностабілізувальні, імуностимулювальні, антихелікобактерні, анальгетичні та репаративні властивості. Вказана фармакодинаміка даної субстанції забезпечує виражені противиразкові властивості капсул "Прополтин" в умовнотерапевтичній дозі 100 мг/кг за умов гострого, лікарського та хронічного експериментального ураження слизової оболонки шлунка щурів. Визначено, що капсули "Прополтин" у дозі 100 мг/кг виявляють цитопротекторні властивості за умов ацетилсаліцилового ульцерогенезу, що дає змогу обгрунтувати можливість застосування препарату в комплексній терапії пептичних виразок, викликаних аспірином. Відзначено, що капсули "Прополтин" - відносно нешкідливі, не чинять алергізувальної та місцевоподразнювальної дії, не впливають на моторику шлунково-кишкового тракту, секреторну функцію шлунка та функцію порожнинного та мембранного травлення. Рекомендовано застосовувати зазначені капсули для лікування пацієнтів з виразковою хворобою шлунка та дванадцятипалої кишки, в тому числі - асоційованою з Helicobacter pylori.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324747 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Проблеми зооінженерії та ветеринарної медицини : Зб. наук. пр. Вип. 11(35), ч. 2. Ветеринарні науки / ред.: В. О. Головко; Харк. держ. зоовет. акад. - Х., 2003. - 477 с. - укp.

Описано клінічні та епізоотичні особливості репродуктивно-респіраторного синдрому свиней. Проаналізовано епізоотичну ситуацію з лептоспірозу свиней у деяких господарствах на Донеччині. Наведено результати імунізації великої рогатої худоби антигеном вірусної геморагічної хвороби кролів. Розглянуто питання етіології, патогенезу та особливостей перебігу вестибуловагінітів, етопатогенез асептичного пододерматиту великої рогатої худоби. Висвітлено вплив нейролептанальгетиків на клінічні показники крові тварин, особливості неспецифічної імунотерапії телят прополісними препаратами. Розкрито вплив домішок хелатних сполук біогенних металів на деякі морфологічні, біохімічні та імунологічні показники організму корів за тривалої дії низьких доз радіації, важких металів на активність трансальдолази та транс-кетолази в еритроцитах крові корів, радіації низької інтенсивності на організм корів за використання природних антиоксидантів.

Описаны клинические и эпизоотические особенности репродуктивно-респираторного синдрома свиней. Проанализирована эпизоотическая ситуация по лептоспирозу свиней в некоторых хозяйствах Донецкого региона. Приведены результаты иммунизации большого рогатого скота антигеном вирусной геморрагической болезни кроликов. Рассмотрены вопросы этиологии, патогенеза и особенностей течения вестибуловагинитов, этопатогенез асептического пододерматита большого рогатого скота. Изучено влияние нейролептанальгетиков на клинические показатели крови животных. Освещены особенности неспецифической иммунотерапии телок прополисными препаратами. Раскрыты влияния добавок хелатных соединений биогенных металлов на некоторые морфологические, биохимические и иммунологические показатели организма коров при длительном действии низких доз радиации, тяжелых металлов на активность трансальдолазы и транс-кетолазы в эритроцитах крови коров, радиации низкой интенсивности на организм коров при использовании природных антиоксидантов.


Індекс рубрикатора НБУВ: П8я54(4Укр)

Шифр НБУВ: Ж69596 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського