Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (14)Автореферати дисертацій (72)Книжкові видання та компакт-диски (81)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОСЕЛЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 600
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Археологічні дослідження Львівського університету. Вип. 4 / ред.: М. А. Пелещишин. - Л., 2000. - 235 с. - рус.

Наведено результати досліджень археологічної експедиції Львівського університету 1998 р., зокрема, описано археологічні матеріали з с.Жуків на Бережанщині, поселення липинської культури біля с.Ганачівки на Перемишлянщині, викладено нові дані про пізньотрипільське поселення біля с.Суйми на Волині. Охарактеризовано сакральні пам'ятки Перемишльської землі ІХ - середини XIV ст., вироби прикладного мистецтва з городища в с.Листвин, речі близькосхідного походження на території Галицької та Волинської земель у Х - ХІІІ ст. Окрему увагу приділено історіографії та історії археології, у т.ч. проблемам антропології кельтів у чеській та словацькій історіографіях першої половини 80-х рр. ХХ ст. тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4.я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж70631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мурзін В. Ю. 
Більське городище / В. Ю. Мурзін, Р. Ролле, О. Б. Супруненко; Ін-т археол. НАН України. - К. : Археологія; Гамбург, 1999. - 101 c. - (Пам'ятки археол. Полтавщини; Вип.3). - укp.

Розповідається про Більське городище - унікальну пам'ятку археології, одне з найбільших городищ Європи доби раннього залізного віку, розташоване в Котелевському й Зіньківському районах Полтавської та Охтирському районі Сумської області. Розглядається його історична доля, торговельна, ремесляна та промислова діяльність, пам'ятки історії та природи. Повідомляється, що величезний археологічний комплекс, який включає три укріплення - Західне, Східне і Куземинське, Велике укріплення Більського городища, курганні некрополі в урочищах Скоробір, Осняги, Марченки, Перещепине та інші, численні поселення скіфської доби, займає площу понад 8 тисяч гектарів. Висвітлюються деякі результати археологічних досліджень Більського городища 1992-1998 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(237УКР)27-423.2 + Т492.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588193 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Дмитрук Ю. М. 
Геологія екзогенних процесів : Навч. посіб. / Ю. М. Дмитрук; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 2000. - 52 c. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Висвітлено найважливіші процеси і поняття екзогенної геології, які мають визначальний вплив на генезис грунтів. Встановлено, що у процесі вивітрювання, транспортування і перевідкладення гірські породи набувають нових властивостей, які не характерні для вихідних масивних кристалічних порід. З'ясовано, що залишкова та перевідкладена кора вивітрювання є субстратом для поселення різних організмів, у першу чергу - рослинних, вплив яких на дану кору призводить до інтенсивного її перетворення на грунт. Значну увагу приділено схиловим процесам та їх ролі в утворенні рельєфу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д382 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600438 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Відейко М. Ю. 
Давні поселення України: Альбом археол. джерел та реконструкцій. Ч. 1 / М. Ю. Відейко; Ін-т археології НАН України. - К., 2000. - 103 c. - укp.

Розглянуто період майже в сім тисяч років - з VІ ст. до н.е. з Трипільської культури до ХІІІ ст. - часи Київської Русі. Зібрано інформацію про ландшафтно-топографічні умови розташування поселень, їх планування, укріплення. Наведено приклади основних типів житлових, побутово-господарських та ремісничих споруд, описано садиби, культові та громадські місця.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т492.3 я6 + Т4(237УКР)-423 я6

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343345 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бугуцький О. А. 
Демографічна ситуація та використання людських ресурсів на селі / О. А. Бугуцький; Ін-т аграр. економіки УААН. - К., 1999. - 280 c. - Бібліогр.: с. 273-277. - укp.

Монографію присвячено одній з найважливіших комплексних демографічних і соціально-трудових проблем в Україні. Висвітлено економічний стан сільського господарства; ефективне використання землересурсів; результати праці не тільки в суспільному секторі, але й у особистих і фермерських господарствах; відтворення сільського населення; питання охорони аграрної праці і здоров'я населення. Детально розглянуто сучасний рівень життя трудівників села. Досліджено роль людського фактора в аграрній сфері, динаміку народжуваності і смертності, процеси міграції і розселення, зміни статево-вікової структури і територіального розміщення населення. На основі вивчення взаємозв'язку соціальних, економічних, демографічних та етнічних факторів визначено потенційні резерви поліпшення демографічної ситуації в окремих регіонах і ефективності виробництва в цілому по країні. Досконало показано проблему ефективного використання людських ресурсів, галузеву і професійно-кваліфікаційну структуру робочої сили, розроблено пропозиції щодо забезпечення раціональної зайнятості їх в сільському господарстві та у сфері обслуговування. Необхідне місце відведено питанням продуктивності і мотивації праці та трудомісткості продукції - головним показникам виробництва, зайнятості й ринку праці та оцінці вартості робочої сили. Охарактеризовано сукупні доходи та витрати сімей, які проживають у сільській місцевості та міських поселеннях. Обгрунтовано значення грошових доходів, зарплати і пенсій у формуванні аграрних трудових колективів, прожиткового мінімуму, споживання продуктів харчування і забезпечення непродовольчими товарами і послугами, соціальні пріоритети та їх перебудову

на селі.


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР)-23 + У9(4УКР)320-640 + У9(4УКР)320-94

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593285 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Етнокультурні процеси в Південно-Східній Європі в І тисячолітті н. е. : Зб. наук. пр. / ред.: Р. В. Терпиловський; НАН України. Ін-т археол. - К.; Л. : РАС, 1999. - 329 c. - укp.

Висвітлено питання археології, історії та культури східних слов'ян. Наведено нові дані про старожитності ранніх слов'ян, розглянуто важливі проблеми соціально-економічного розвитку слов'ян, їх взаємовідносини з сусідніми племенами, передумови виникнення державності в давньоруський час на Україні. Детально розглянуто історичну географію східнослов'янських племен між Саном та Дніпром за даними городищ VIII - X ст., питання про перебування кельтів в Україні, про час появи печенігів на території України, про своєрідне та спільне в зарубинецькій та поянешті-лукашівській культурах, поселення III - IV ст. у Розточчі, формування культури типу Луки Райковецької у Середньому Подніпров'ї, три періоди розвитку історичної топографії давнього Галича тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(237УКР)4 я434 + Т4 г(237УКР)д Баран В. + Т3(4УКР)41 я434

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604124 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ромашко В. А. 
Жилище белозерской культуры поселения Лоцманская Каменка в Надпорожье / В. А. Ромашко // Вісн. Дніпропетр. ун-ту. Історія та археол. - 2001. - Вип. 6. - С. 169-177. - Библиогр.: 26 назв. - рус.

Досліджено поселення пізньої бронзи Лоцманська Кам'янка у Надпоріжжі. Визначено його місце у системі білозерських старожитностей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(237Укр)273,123,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68774 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Коваль А. П. 
Знайомі незнайомці : Походження назв поселень України / А. П. Коваль. - К. : Либідь, 2001. - 300 c. - укp.

Висвітлено історію заснування та причини появи поселення, та першопоселенців. Значну увагу приділено діяльності визначних людей, які уславили населений пункт, історичним подіям, пов'язаним з ним.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-316.1 + Т3(4УКР)-22

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА608276 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Рабій Ю. Є. 
Княжий город Самбір / Ю. Є. Рабій; ред.: Р. Данчин. - Л. : Ютика; Самбір, 1999. - 422 c. - Бібліогр.: 357 назв. - укp.

Досліджено історію міста Самбора, княжого руського міста, від першої письмової згадки про нього 1241 р. Детально описано праісторію першого, документально засвідченого староруського поселення Погонич, яке стало основою майбутнього міста Самбора. Проаналізовано національно-церковне життя самбірських українців, розкрито роль греко-католицького духовенства в організації громадсько-патріотичних інституцій українців, у збереженні їх етнічної та релігійної ідентичності, формуванні української національної самосвідомості. Висвітлено життя самбірчан під австрійською займанщиною. Охарактеризовано економічний та культурний розвиток Самбора, розглянуто міжнаціональні та міжцерковні стосунки різних етнічних груп, що населяли місто у ХІХ - першій половині ХХ ст. Особливу увагу приділено господарському, культурному, церковному життю самбірських українців як єдиних законних нащадків давньої історії міста над Дністром і Дубрівкою. Описано процес зародження, розвитку і суспільного утвердження різних українських товариств і установ, які у другій половині ХІХ - початку ХХ ст. стали важливим чинником господарського і суспільно-політичного життя Самбора. Наведено імена тих самбірських українців, які найбільше відзначилися у політичному та духовному житті міста, збереження його українського обличчя. Простежено вільне життя Самбора за часів Західно-Української Народної Республіки, а також основні події соціального, політичного та культурного життя Самбора за період першої більшовицької (1939 - 1941) та німецької (1941 - 1944) окупацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЛВО)-22 Самбір + Т3(4УКР331)0,02

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594059 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Лісівництво / ред.: Д. О. Мельничук. - К., 2000. - 399 с. - (Наук. вісн. Нац. аграр. ун-ту; Вип. 25). - укp.

Охарактеризовано сучасний стан лісового господарства України та основні напрямки його розвитку. Розглянуто закономірності формування лісової політики в країнах Центральної та Східної Європи. Досліджено вплив горіха чорного та модрини європейської на щільність поселення деяких видів грунтових безхребетних тварин, а також основних груп мікроорганізмів у їх ризосфері у свіжих дібровах Поділля. Визначено головні питання біологічної стійкості лісів та їх захист від шкідників, збудників хвороб і пожеж. Розглянуто принципи застосування лісових меліорацій у системі хліборобства на ландшафтно-екологічній основі. Детально проаналізовано роль захисних лісових насаджень у нівелюванні комплексу дестабілізуючих природно-антропогенних факторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П3я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж69836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Ярещенко А. П. 
Український фенікс / А. П. Ярещенко. - Х. : Прапор, 1999. - 176 c. - Бібліогр.: с. 172-173. - укp.

Зібрано цікавий пізнавальний та естетико-виховний матеріал з історії України, зокрема, Слобожанщини, у період із скіфських часів до сьогодення. Розглянуто найдавніші поселення на території Харківщини, заснування багатьох міст, селищ, сіл, велика кількість з яких до сучасного періоду зберегли свої історичні назви. Висвітлено походження, становлення і подальший розвиток українського етносу, його мови, культури. Особливу увагу акцентовано на лінгво-історичних реаліях, ономастиці, топоніміці Слобожанщини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР7,4) + Т3(4УКР52)0-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594761 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Ажнюк Б. М. 
Мовна єдність нації: діаспора й Україна / Б. М. Ажнюк; НАН України. Ін-т укр. мови. - К. : Рідна мова, 1999. - 450 c. - укp.

Розглядаються питання етно- і соціолінгвістичної еволюції української мови в країнах поселення, досліджуються особливості мовної поведінки і мовної свідомості українців діаспори, пропонуються кількісні і якісні оцінки дифузних явищ у двомовному середовищі, а також аналізується лабіринт правописного дуалізму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР)-7 + С5*681 + Ш121(4УКР)1 + Ш121(4/8=Ук)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590553 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Прищепа Б. А. 
Муравицьке городище / Б. А. Прищепа, Ю. М. Нікольченко; Рівнен. ін-т слов'янознавства, Маріупол. гуманіт. ін-т. - Маріуполь; Рената, 2001. - 80 c. - Библиогр.: с. 43-46 - укp.

Наведено результати археологічних досліджень Муравицького городища. Вміщено опис матеріалів поселення міді-бронзи. Проаналізовано ранньосередньовічні пам'ятки літописної Муравиці, виявлені під час багаторічних розкопок на території селища Млинів на Рівненщині. Охарактеризовано відкриті споруди, речові знахідки. Уточнено хронологію поселення. Викладено нову концепцію щодо особливостей соціально-економічного розвитку давньої слов'янської фортеці на Волині.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(237УКР-4РО)-423.2 + Т492.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606643 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Андрощук Ф. О. 
Нормани і слов'яни у Подесенні (Моделі культурної взаємодії доби раннього середньовіччя) = The Northmen and Slavs in the Desna River Area (The models of cultural interaction in the period of early middle ages) / Ф. О. Андрощук; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 1999. - 140 c. - Бібліогр.: с. 118-131. - укp.

Робиться спроба реконструкції та історичної інтерпретації слов'яно-скандинавських культурних зв'язків, які вплинули на формування давньоруської культури в межиріччі Дніпра та нижньої Десни - регіоні, що став складовою частиною "Руської землі". Повідомляється про головні етносоціальні групи "Русь" і "Северь", що мешкали в межиріччі Дніпра та Десни у IX-X ст. Висвітлюються особливості утворення давньоруської культури на даній території, що відбулося на підгрунті місцевої роменської культури та завдяки функціонуванню Шестовицького торговельно-ремісничого поселення. Акцентується увага на складній взаємодії слов'янських та скандинавських культурних традицій, що відбилася в формуванні специфічних великих курганів Чернігова і свідчить про синкретичні культурні процеси, які прискорили остаточне формування давньоруської культури та територіальну інтеграцію "Руської землі".


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(2)431 + Т4(237=УКР7)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33393 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Козак Д. Н. 
Пам'ятки давньої історії Волині у с. Городок / Д. Н. Козак, В. Г. Оприск, В. В. Шкоропад; Ін-т археол. НАН України. - К., 1999. - 128 c. - Бібліогр.: с. 125-127. - укp.

Наведено археологічні матеріали, зібрані під час трирічних досліджень багатошарової пам'ятки біля с. Городок Луцького району Волинської області. Досліджено поселення поморсько-кльошової культури, два поселення зубрицької культури I - II ст. н.е., поселення готів IV ст. н.е., поселення стжижовської культури епохи бронзи, селище давньофракійської культури, поселення лежницької групи ранньозалізного часу, давньоруське поселення, а також могильники висоцької та ульвовецької культур ранньозалізного часу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(237УКР3-4ВОЛ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34056 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Гойчук А. Ф. 
Патологія дібров / А. Ф. Гойчук. - Житомир : Полісся, 1998. - 92 c. - Бібліогр.: 332 назв. - укp.

Наведені результати власних досліджень і літературні дані про інфекційні хвороби дуба звичайного і ясена звичайного. Показано біологію збудників інфекційних хвороб. Висвітлено фактори, що обумовлюють зниження біологічної стійкості дерев і сприяють поселенню на них патогенних мікроорганізмів. Особлива увага приділена мало вивченим, але досить поширеним і шкідливим туберкульозу ясена і поперечному раку дуба.


Індекс рубрикатора НБУВ: П496.921.131.06,021 + П496.921.43 F. excelsior,021

Шифр НБУВ: ВА585697 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Комарова Н. М. 
Соціальні проблеми становища сільської родини в умовах розбудови незалежної України / Н. М. Комарова, І. В. Калачова, О. М. Кропивко, В. Ю. Кушаков, О. В. Макарова, В. І. Мєнжулін, В. Г. Постовий, А. Ф. Ревенко, В. І. Стахневіч; ред.: В. І. Довженко; Укр. ін-т соц. дослідж. - К. : Академпрес, 1998. - 152 c. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

На підставі використання статистичного матеріалу, наданого Держкомстатом України, емпіричних даних соціологічних досліджень висвітлено соціально-демографічні, економічні та психологічні проблеми сучасної української сільської родини. Подано загальну соціально-економічну характеристику сучасного українського села. Розглянуто шлюбно-сімейні відносини в сільських поселеннях України, ціннісні орієнтації, соціальний статус сільської сім'ї.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*421.23 + С5*644 + С73(4УКР)64-242

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА599917 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Куйбида В.  
Становление демократических основ местного самоуправления / В. Куйбида // Экономика Украины. - 2000. - № 10. - С. 15-21. - рус.

Розглянуто історичний аспект нормативно-правового забезпечення місцевого самоврядування, еволюцію структури управління міськими поселеннями, функції що входять до компетенції органів місцевого самоврядування. Показано необхідність законодавчого пошуку оптимальної моделі поєднання інтересів держави і територіальних одиниць з урахуванням особливостей місцевих умов, сучасних процесів приватизації та демократизації, переваги місцевого самоврядування над іншими формами управління.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)011.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Леонтьєва Г. Г. 
Сільське населення Сумської області: суспільно-географічний огляд / Г. Г. Леонтьєва. - Суми : Слобожанщина, 2001. - 104 c. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто основні риси демографічної ситуації на Сумщині наприкінці 90-х рр. Наведено модель нинішньої демографічної ситуації в окремих сільських поселеннях і низових системах розселення.


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР-4СУМ)-212

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604319 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Петрашенко В. О. 
Узбережжя Канівського водосховища (каталог археологічних пам'яток) / В. О. Петрашенко, В. К. Козюба; ред.: О. П. Моця; НАН України. Ін-т археол. Ін-т пам'яткоохорон. дослідж. - К., 1999. - 329 c. - (Археол. б-ка. Україна). - Бібліогр.: 181 назв. - укp.

На підставі аналізу архівних матеріалів та здійсненої авторами маршрутної розвідки вздовж берегів Канівського водосховища зібрано відомості про 281 пам'ятку археології. Особливу увагу приділено картографуванню та ландшафтно-топографічному опису пам'яток, що супроводжується картами, схемами та фотографіями. Стисло подано відомості про існуючі та затоплені давні поселення, городища, кургани, грунтові могильники від доби неоліту до середньовіччя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(237УКР) я26

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34782 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського