Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Наукова електронна бібліотека (105)Автореферати дисертацій (194)Книжкові видання та компакт-диски (411)Журнали та продовжувані видання (24)
Пошуковий запит: (<.>K=ПЕРЕСЕЛЕНН$<.>+<.>K=НАРОДІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1457
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Актуальні проблеми вітчизняної і всесвітньої історії : Матеріали [І] Всеукр. наук. конф., Луганськ, 8 - 9 лют. 2001 р. / ред.: В. Ф. Литвиненко; Східноукр. нац. ун-т. Каф. історії і українознав. - Луганськ : СНУ, 2001. - 328 c. - укp.

Розглянуто актуальні питання української та всесвітньої історії, зокрема, характер державності Великого князівства Литовського, приєднання Київської землі до Великого князівства Литовського, розвиток училищ і шкіл у XIX - на початку XX ст. в Акермані, зовнішню торгівлю Південно-Східної України наприкінці XVIII - в першій половині XIX ст., розвиток міст Правобережної України у першій чверті XIX ст., благодійну діяльність родини Алчевських, деякі аспекти питання історіографії "голодомору", архівознавство України доби тоталітаризму, ставлення до приватної власності та традиційні світоглядні пріоритети російського та українського народів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0) я431 + Т3(4УКР) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34851 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Болгари в Україні : Наук.-допом. бібліогр. покажч. (1917 - 1941) / ред.: М. І. Сенченко; уклад.: Н. А. Дехтярьова; Кн. палата України. - К., 2000. - 148 c. - (Етноси України). - укp.

Подано інформацію про закони, за якими жила болгарська громада в Україні, а також про законотворчість у давній Болгарії та її вплив на Устав Я.Мудрого й церковні суди. Розкрито спільність історичної долі українського та болгарського народів у етногенезі, релігії, мові, культурі. Визначено роль українців у Болгарії на прикладі творчості видатного громадського діяча, емігранта, професора історії Софійського університету - М.П.Драгоманова. Відображено звичаї, обряди, святкування весіль за народними традиціями тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9БОЛ) + Т52(23=УКР6А/Я)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34525 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Корній Л. П. 
Болгарський наспів з рукописних нотолінійних Ірмолоїв України кінця ХVI - ХVІІ ст. / Л. П. Корній, Л. А. Дубровіна; ред.: Онищенко; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. Ін-т рукопису. - К., 1998. - 321 c. - (З історії муз. спадщини України). - укp.

Опубліковано церковні монодичні (одноголосі) піснеспіви болгарського наспіву, зафіксовані в українських та білоруських нотолінійних Ірмолоях кінця XVI - XVII ст. з книгосховищ Києва та Львова. Ці Ірмолої розкривають маловідомі сторінки культурних взаємин українського і болгарського народів у їх історичному минулому. Наведено матеріали про болгарський наспів та кодикологічне дослідження, археографічний опис нотолінійних Ірмолоїв, з яких узято зразки болгарського наспіву.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4БОЛ)4-44 + Щ311.2 я179 н + Э372-503.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33993 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Погребенник Я. В. 
Буряне поліття 1914 - 1920 років: ліро-трагедійне двоголосся (на матеріалі творчості О.Кобця і Б.Лепкого) / Я. В. Погребенник; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К., 2000. - 49 c. - Бібліогр.: 38 назв. - укp.

Досліджено творчу суголосність двох поетів зі сходу й заходу України - О.Кобця і Б.Лепкого - в художньому моделюванні теми братовбивчої війни на тлі маловідомого феномену "габірного письменництва" часів Першої світової війни. Наведено біографії поетів, досліджено їх творчу спадщину. Ліро-трагедійне двоголосся поетів із тернопільського Поділля та Канівщини визначає ідейну їх близькість у оцінюванні війни й табірного буття з позицій демократизму неабстрактного гуманізму, християнізму і самостійництва. У ліриці та ліро-епосі обох репрезентантів літератури буряного поліття розрізнено два аспекти: гуманістично-загальнолюдський, що полягає в осуді війни між Росією й Австро-Угорщиною та Німеччиною як лиха для народів обох держав, і антиімперський визвольний. Обидва аспекти в художньому набутку обох авторів є взаємопов'язаними.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(УК=7СОЕ)-4 Кобець О. 49 + Ш5(УК=4ПОЛ)-4 Лепкий Б. 49 + Ш5(7СОЕ=УК)-4 Кобець О. 49 + Ш5(4ПОЛ=УК)-4 Лепкий Б. 49

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Р89397 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бібліографія українського народознавства : У 3 т. Т. 1, кн. 2. Фольклористика (Кн. 2) / упоряд.: М. Мороз; Ін-т народознав. НАН України. - Л., 1999. - 1103 c. - укp.

Представлено бібліографію фольклористики: фольклору українців, що проживають поза межами України; національних меншин України; пісенного і прозового фольклору в Україні періоду революції і громадянської війни, Великої Вітчизняної війни, післявоєнних років; фольклору слов'янських народів, народів колишнього СРСР, народів світу тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(0)я1 + Ш3(2=1Ук) я1

Шифр НБУВ: В342953 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Біблія і культура : Зб. наук. ст. Вип. 1 / ред.: А. Є. Нямцу; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 2000. - 243 с. - рус.

Розглянуто актуальні літературознавчі, філософсько-теологічні та лінгвістичні проблеми функціонування біблійного сюжетно-образного матеріалу в культурі різних часів і народів. Висвітлено закономірності переосмислення сюжетів та образів Нового Завіту в українській літературі ХХ ст., проблематику християнської моралі у малій прозі В.Підмогильного у зв'язку з філософією Ф.Ніцше, основні принципи освоєння біблійних образів у ліриці І.Франка. Охарактеризовано етику англіканського протестантизму та її художню репрезентацію у творчості Н.Бретона, біблійні образи в етнологічному аспекті, особливості виявлення апеляції в сакральних текстах, співвідношення експліцитного та імпліцитного в євангельському тексті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-20-117.3 + Ч11я43 + Ш5(0)-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70549 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бережинський В. Г. 
Війни Київської Русі з печенігами / В. Г. Бережинський; ред.: М. І. Рибак; Акад. Збройних Сил України. - К., 1998. - 23 c. - Бібліогр.: с. 16-17. - укp. - рус.

Представлена коротка характеристика внутрішнього розташування і ступеня розвитку степових народів, зокрема, печенігів. Особливу увагу приділено розгляду військового мистецтва печенігів, тактиці бою, а також в хронологічному порядку наведено та проаналізовано основні набіги печенігів на територію Київської Русі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)414-683 + Т3(4УКР)41-68

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р85171 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Гранатович Л.  
Гоголезнавчі студії. Вип. 3. Гоголь: бібліографічні посібники і джерела / Л. Гранатович, Є. Михальський, П. Михед. - Ніжин; К., 1998. - 77 c. - (Б-ка журн. "Київ. старовина"). - укp.

Включена бібліографія гоголівської бібліографії, або бібліографія другого ступеня, що виходила друком російською та українською мовами за період 1853-1997 рр., насамперед, персональні покажчики і семінарії, каталоги виставок, описи архівних джерел, огляди видань творів Гоголя та гоголезнавчої літератури. Представлені покажчики та списки перекладів творів Гоголя та літератури про нього мовами народів світу, праці, що подають відомості про рецепцію творчості Гоголя літературами різних країн і народів. Враховано також іконо- і фільмографічні матеріали, що виходили окремо, чи з'являлися на сторінках книг та періодичних видань. Приділено увагу бібліографічним та пристатейним спискам, різноманітним посиланням у тексті статей чи підрядкових примітках на гоголівську бібліографію за умови, що вона суттєва. Більшість описів видань у покажчику супроводжуються анотаціями, які визначають характер видання, розкривають його зміст, інформують про обсяг, хронологічні рамки, спосіб розміщення матеріалу, наявність допоміжних покажчиків тощо. Наведено "Довідки про авторів" та "Іменний покажчик", складений за зведеним російсько-українським алфавітом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Гоголь Н.я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: В340951 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Демократичний вибір як філософська і соціально-політична проблема : Зб. наук. пр. / ред.: О. М. Соломаха; Черніг. обл. від-ня Ком. виборців України. - Чернігів, 1999. - 101 c. - укp.

Проаналізовано історичні, філософсько-методологічні, соціальні та політичні проблеми демократичного вибору влади, узагальнено окремі аспекти виборів народних депутатів Верховної Ради України, що відбулися 1998 р. Розглянуто архетипи вибору в європейських народів, універсалізм як метафілософію сучасної політичної ментальності, діяльність опозиційних партій у політичній боротьбі, а також проблему співпраці провідних українських партій під час перших демократичних виборів в Україні тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052(4УКР) + Х809(4УКР)526"1998" + Ю212.73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Сергійчук В.  
Депортація поляків з України. Невідомі документи про насильницьке переселення більшовицькою владою польського населення з УРСР в Польщу в 1944-1946 роках / В. Сергійчук. - К., 1999. - 191 c. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

Дослідження українського історика присвячене трагічній сторінці в історії польського етносу в Україні. Повідомляється, що представників цього народу, котрі вже багато століть проживали в середовищі автохтонних українців, комуністичні режими СРСР та повоєнної Польщі примусово виселили із західноукраїнських земель.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ПОЛ)63-49

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589921 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Депортації українців та поляків: кінець 1939 - початок 50-х років : (До 50-річчя операції "Вісла"): [Матеріали Міжнар. наук. конф.] / упоряд.: Ю. Сливка; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. - Л., 1998. - 132 c. - укp.

Розглянуто першопричини та геополітичні цілі переселенських акцій, перші депортації польського населення УРСР та населення Литви у світлі сталінської національної політики, а також ставлення польської опозиції 1970-80-х рр. до засад українсько-польського порозуміння. Проаналізовано нові матеріали про депортаційно-переселенські процеси, документи Державного архіву Львівщини про переселення і депортацію українців та поляків тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-49

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594942 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Бодрухин В. М. 
Державотворчі процеси у кочовиків східноєвропейського степу / В. М. Бодрухин, І. В. Довжук, В. Ф. Литвиненко, Ю. Ф. Смілянський, Н. Д. Броднікова; Східноукр. держ. ун-т. - Луганськ, 2000. - 96 c. - Бібліогр.: 94 назв. - укp.

Розглянуто малодосліджені та недостатньо висвітлені вітчизняною історіографією аспекти історії різних кочових народів (болгар, мадяр, печенігів, половців), що перебували або довгий час мешкали на південних землях сучасної України. Особливу увагу акцентовано на генезі державності у кочовиків та чинниках, які прискорювали або гальмували цей процес.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(45)41 + Х2(4УКР)414 + Т3(2)413-5 + Т3(2)414-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596431 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Руссова С. М. 
Джерело перлин. Поетика східних літератур : Навч. посіб. / С. М. Руссова. - К. : Фенікс, 1999. - 345 c. - укp.

Розглянуто основні етапи розвитку літератур Близького та Далекого Сходу, розкрито особливості композиції, художніх засобів східних творів. Висвітлено особливості єгипетської, індійської, китайської, корейської, японської, грецької та шумеро-аккадської міфології, поетики індійських та арабських казок, архаїчних та класичних епосів. Викладено принципи вивчення священних книг народів Сходу: Веди, Авести, Старого та Нового Заповіту, Корану, Лунь юй. Охарактеризовано перську, китайську, японську та арабську літератури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(5) я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593809 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Павленко Ю. В. 
Дохристиянські вірування давнього населення України / Ю. В. Павленко. - К. : Либідь, 2000. - 326 c. - Бібліогр.: с. 311-323. - укp.

Розглянуто релігійно-міфологічні вірування давніх мешканців території України з найдавніших часів до хрещення Русі на підставі використання даних різних наук - археології, порівняльно-історичного мовознавства, релігієзнавства, поданих в єдності на грунті загального розуміння етноісторичного процесу, що мав місце на українських землях за часів давнини та раннього середньовіччя. Дослідження проведено в широкому світовому контексті, у порівнянні з віруваннями багатьох інших народів (землеробів Південно-Східної Європи, мисливців і рибалок Центрально-Східної Європи) та з урахуванням останніх досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э319.1(4) + Э319.1(4УКР) + Т597.6/9 + Т52(23=УКР)-6/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603593 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Мочерний С. В. 
Економічна теорія : Посіб. для студ. вузів / С. В. Мочерний. - К. : Акад., 1999. - 589 c. - (Гаудеамус). - укp.

У роботі на основі аналізу досягнень різних економічних напрямів, течій, шкіл подано широку панораму світової економічної думки і застосування її в економічному бутті різних народів, проаналізовано тенденції та перспективи розвитку України в умовах глобалізації господарської діяльності. Розглядаються міжнародні економічні відносини та їх структура: міжнародна торгівля та особливості її розвитку в сучасних умовах; міжнародна міграція робочої сили та міграційна політика; міжнародний рух капіталу та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: У01 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591018 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Ануфрієв О. М. 
Етнобуття народів Українського Придунав'я в сучасних умовах культурної диверсифікації / О. М. Ануфрієв. - К., 2000. - 162 c. - Бібліогр.: 173 назв. - укp.

Розглянуто особливості прояву етнічної ідентичності за умов поліетнічного регіону південної частини Бессарабії на матеріалі основних етнічних спільнот (українців, росіян-старовірів, болгар, молдован та ін.), котрі впливають на трансформацію етносу, сприяють прояву етнічних процесів (адаптації, маргіналізації) і формують регіональний модус мислення народів Придунав'я.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР7,7)-7 + С5*425.122.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Толочко П. П. 
Етнічна історія давньої України / П. П. Толочко, Д. Н. Козак, О. П. Моця, В. Ю. Мурзін, В. В. Отрощенко, С. П. Сегеда; НАН України. Ін-т археол. - К., 2000. - 276 c. - укp.

Проаналізовано взаємозв'язки, що мали місце протягом століть і тисячоліть у міжетнічних контактах різних племен і народів, які за стародавніх і середньовічних часів проживали на землях сучасної України, від появи людини на півдні Східної Європи близько 1 млн. років тому до ХІІІ ст. н.е., коли внаслідок монголо-татарської навали з історичної арени зникло перше державне утворення східних слов'ян - Київська Русь.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т51(45УКР) + Т3(4УКР)0-01 + Т4(45УКР)2 + Т4(45УКР)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34567 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Етнічна історія народів Європи. Секція 1. Теоретичні проблеми етнології : Зб. наук. пр. / ред.: В. К. Борисенко; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. - К. : Вид. центр "Київ. ун-т", 1999. - 99 c. - укp.

Розглянуто актуальні теоретичні проблеми етнології, а також типологію етнічних процесів. Висвітлено етнічні процеси в степах Північного Причорномор'я в IX - XIII ст., проблеми національної ідентичності українців у міфоісторичних концепціях XVII та початку XIX ст., освітні програми Українсько-Буковинської Громади у Канаді, проблеми збереження етнічної ідентичності тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т5г(4) я43 + Т52(23=УКР) я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО24133 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Етнічна історія народів Європи. Історико-етнологічні дослідження і національна ідея : Зб. наук. пр. Вип. 9 / ред.: А. Г. Слюсаренко; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К. : Унісерв, 2001. - 140 с. - укp.

Висвітлено ідею української національної державності у радянській історіографії. Наведено нову версію старого міфу про давньоруську народність. Проаналізовано вплив вітчизняних історико-етнологічних досліджень на еволюцію національної свідомості українців у середині ХІХ - першій третині ХХ ст. Розглянуто питання про формування нації. Досліджено філософсько-аксіологічний вимір національної ідеї у контексті еволюційної динаміки буття. Охарактеризовано етнічні процеси у сучасній Фінляндії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я43(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70494 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Етнічна історія народів Європи : ЗБ. наук. пр. Вип. 10 / ред.: А. Г. Слюсаренко; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К. : Унісерв, 2001. - 100 с. - укp.

Висвітлено долю українських кобзарів-бандуристів Кубані. Запропоновано неповний реєстр прізвищ кубанських кобзарів-бандуристів. Розглянуто проблему осмислення тоталітарної культури. Розкрито соціокультурний аспект української еміграції у Чехословаччині 1920-х рр. Описано традиції щодо укладення шлюбу у бойків Карпат кінця ХІХ - першої половини ХХ ст. Охарактеризовано суспільно-політичне становище селян Правобережної України на межі XVIII - ХІХ ст. Проаналізовано асиміляційну політику царизму в Правобережній Україні у другій половині ХІХ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я43(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70494 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського