Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (8)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (15)Автореферати дисертацій (70)Книжкові видання та компакт-диски (103)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=ПІДПИС$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 705
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Білер Г.  
Вестфальський мир 1648 року (до 350-ї річниці договорів) / Г. Білер, А. І. Дмитрієв; Пер. з нім.: А. І Дмитрієв, М. І Міхньова; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. - К. : ІнЮре, 1998. - 180 c. - укp.

Досліджено значення Вестфальського миру 1648 р. у становленні сучасного міжнародного права. Вперше у вітчизняній літературі підготовка і проведення Вестфальського конгресу розглядається не як виключно західноєвропейський феномен, а як наслідок взаємних зв'язків і взаємодії лабільної системи держав того історичного періоду. Невід'ємною складовою частиною тієї системи держав були також Московська і Польсько-Литовська держави, Запорозьке козацтво, Кримське ханство, Балканські держави, Османська імперія та ін. Підписання Оснабрюцького і Мюнстерського договорів як складових Вестфальського миру оцінюється як закономірний початок сучасного міжнародного права, а також як процес становлення європейського та світового правопорядку. Містяться додатки, які включають переклади російською і українською мовами найсуттєвіших положень Оснабрюцького і Мюнстерського договорів, а також їх повний німецький переклад з латинської мови, що став основою наукового дослідження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)43-683.7 + Х91-321 + Х919.69"1648" + Х2(0)43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шаповал Ю.  
"Золотий вересень" 1939-го: як це робилося насправді / Ю. Шаповал // Людина і політика. - 1999. - № 6. - С. 25-31. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Надано оцінку угодам 1939 р. між СРСР і гітлерівською Німеччиною, подіям, що передували укладанню "пакту Молотова - Ріббентропа", а також подальшим подіям. Детально проаналізовано директиву Л.Берії у зв'язку зі вступом Червоної Армії на територію Західної України і Західної Білорусі, підготовку до підписання секретних протоколів, наслідки радянсько-німецьких угод.


Ключ. слова: "пакт Ріббентропа - Молотова", Західна Україна, депортації
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)621

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Микола Федорович Сумцов (1854-1922) : Бібліогр. покажч. / ред.: Данилюк Ю. З., Фрадкін В. З.; Ін-т історії України НАН України. - К. : Рід. край, 1999. - 252 c. - укp.

Відображено велику творчу спадщину видатного фольклориста, етнографа, літературознавця. шевченкознавця, славіста, педагога та громадського діяча - М.Ф.Сумцова. Розглянуто наукові праці, нотатки, рецензії вченого, які протягом 1878-1997 рр. видавались окремо або були опубліковані у періодичних виданнях російською, українською та іноземними мовами. Серед них є твори, перекладені з російської на українську мову; варіанти однієї роботи (повний і скорочений); праці, опубліковані під різними назвами, а також роботи без підпису або підписані криптонімами, які збігаються з криптонімами інших авторів. Охоплено літературу про М.Ф.Сумцова, накопичену з початку 80-х рр. ХІХ ст. до 1997 р. Це загальні та спеціальні роботи з оцінками наукових поглядів вченого, рецензії і відгуки на його дослідження, присвячені йому ювілейні видання з біографічними матеріалами, його листування з видатними діячами науки і культури, спогади, а також виклади промов М.Ф.Сумцова, опубліковані у періодичних виданнях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш2 г(4УКР)5д Сумцов М. + Ш4 г(4УКР)5д Сумцов М. + Ш.я1 + Т5г(4УКР)д Сумцов М.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594560 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Завада І.  
Ризький договір і Україна : Іст. нарис / І. Завада. - К. : Вид. центр "Просвіта", 2000. - 204 c. - Бібліогр.: с. 138-141. - укp.

Висвітлено передумови та факт підписання Ризького миру 18 березня 1921 р. між більшовицькою Росією та Польщею, постановами якого було фактично ліквідовано Українську Народну Республіку. Проаналізовано історично-політичні події та обставини тих часів, що були несприятливими для долі України, а для Польщі та більшовицької Росії створили нагоду для порозуміння в Ризі щодо ліквідації Української Незалежної Держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612 + Т3(2)612.311.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597489 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Смолянюк В.  
Фактор НАТО у формуванні військової могутності української держави / В. Смолянюк // Людина і політика. - 2000. - № 3. - С. 24-33. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Висвітлено історію становлення взаємовідносин України та НАТО, основні питання взаємодії сторін. Досліджено участь України у діяльності Ради Євро-Атлантичного Партнерства, у Програмі "Партнерство заради миру". Проналізовано Хартію про особливе партнерство між Україною та НАТО, наслідки її підписання для нашої держави. Взаємодія України з Північноатлантичним альянсом свідчить про перевагу організованого підходу над чинниками стихійності в процесі налагодження стосунків між Києвом і Брюсселем.


Ключ. слова: НАТО, партнерство, європейське самовизначення України
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Х915.232.3 + Ц81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кривошея Г. П. 
Журналістика: поняття, терміни : Навч. посіб. / Г. П. Кривошея; Київ. міжнар. ун-т. - К. : КиМУ, 2004. - 202 c. - укp.

Розкрито суть понять, пов'язаних з питаннями журналістики, зокрема, авторства, авторських аркуша, ради, підпису, договору, а також аналітичних жанрів, правки, ритму тексту, штампу, хроніки.

Раскрыта сущность понятий, касающихся вопросов журналистики, в частности, авторства, авторских бумаги, совета, подписи, договора, а также аналитических жанров, правки, ритма текста, штампа, хроники.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62в3я7-1

Шифр НБУВ: ВА657799 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Горбенко І. Д. 
Захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах : Навч. посіб. для студ. Ч. 1. Криптографічний захист інформації / І. Д. Горбенко, Т. О. Гріненко; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. - Х., 2004. - 368 c. - Бібліогр.: 73 назв. - укp.

Викладено основи криптології, описано криптографічні системи та протоколи, зокрема мережеві. Розглянуто математичну модель захищеної інформаційно-телекомунікаційної системи, умови стійких криптосистем, а також систем з відкритими ключами та їх відкритим розподілом. Висвітлено питання криптоперетворення в групі точок еліптичних кривих, теорію автентичності, властивості електронного цифрового підпису, алгоритмів формування псевдовипадкових та випадкових послідовностей. Наведено оцінку автентичності захисту інформації з використанням симетричних алгоритмів. Розкрито основи побудови та застосування захищених віртуальних мереж.

Изложены основы криптологии, описаны криптографические системы и протоколы, в частности сетевые. Рассмотрены математическая модель защищенной информационно-телекоммуникационной системы, условия устойчивых криптосистем, а также систем с открытыми ключами и их открытым распределением. Освещены вопросы криптопреобразования в группе точек эллиптических кривых, теория автентичности, свойства электронной цифровой подписи, алгоритмов формирования псевдослучайных и случайных последовательностей. Приведена оценка автентичности защиты информации с использованием симметрических алгоритмов. Раскрыты основы построения и применения защищенных виртуальных сетей.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.403я73-1 + З970.31-016.8я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: В348247 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Збірник наукових праць Військового інституту телекомунікацій та інформатизації Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут". Вип. 1 / ред.: Б. М. Герасимов. - К., 2005. - 187 с. - укp.

Розглянуто питання побудови сучасних мереж та систем зв'язку, пеленгу та радіолокації, розробки автоматизованих систем керування зв'язком. Викладено методику прогнозування відмов і профілактичної заміни елементів з визначенням об'єму та періодичності технічного обслуговування складних технічних систем, а також методику автоматизованого формування електронного паспорта документа в системі електронного документообігу. Описано метод побудови алгоритмів електронного цифрового підпису. Висвітлено методику визначення імовірності оптимального розподілу ресурсів на базі поліалельного генетичного алгоритму.

Рассмотрены вопросы построения современных сетей и систем связи, пеленга и радиолокации, разработки автоматизированных систем управления связью. Изложены методика прогнозирования отказов и профилактической замены элементов с определением объема и периодичности технического обслуживания сложных технических систем, а также методика автоматизированного формирования электронного паспорта документа в системе электронного документооборота. Представлен метод построения алгоритмов электронной цифровой подписи. Освещена методика определения вероятности оптимального распределения ресурсов на основе полиаллельного генетического алгоритма.


Індекс рубрикатора НБУВ: З8/9я54(4УКР)3

Шифр НБУВ: Ж71640 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Коміссарова Н.  
Сутність експертного експерименту як стадії методики дослідження підписів, виконаних в умовах обмеженого зорового контролю / Н. Коміссарова // Право України. - 2005. - № 6. - С. 110-112. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Притуляк П. П. 
Україна і Брестський мир: від підписання до виконання (1917 - 1918 рр.) : Моногр. / П. П. Притуляк; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. - К., 2004. - 216 c. - Бібліогр.: с. 204-216. - укp.

Проаналізовано вплив революції 1917 р. на військово-політичну ситуацію в Україні. Висвітлено міжнародні та внутрішні чинники укладення державою сепаратного миру, розкрито зміст Брестського договору. Розглянуто питання створення економічних організацій України та центральних держав для виконання умов Брестського миру, підписання урядом Української Народної Республіки економічної угоди з Німеччиною та Австро-Угорщиною 24 квітня 1918 р., а також економічного договору між Україною та центральними європейськими державами 10 вересня 1918 р.

Проанализировано влияние революции 1917 г. на военно-политическую ситуацию в Украине. Освещены международные и внутренние факторы заключения государством сепаратного мира, раскрыто содержание Брестского договора. Рассмотрены вопросы создания экономических организаций Украины и центральных государств для выполнения условий Брестского мира, подписания правительством Украинской Народной Республики экономического соглашения с Германией и Австро-Венгрией 24 апреля 1918 г., а также экономического договора между Украиной и центральными европейскими государствами 10 сентября 1918 г.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611 + Т3(2)611.29-607

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА657109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Кульчицький С.  
Україна і Росія: переваги і небезпеки "особливих відносин" : Роздуми історика / С. Кульчицький; НАН України. Ін-т історії України. - К. : Ін-т історії України НАНУ, 2004. - 112 c. - укp.

Наведено п'ять статей, опублікованих газетою "Дзеркало тижня" в 2002 - 2004 рр., в яких розглянуто проблему українсько-російських відносин на сучасному етапі та історичні уроки минулого. Проаналізовано політичні умови укладання Переяславського договору, конфлікт навколо осторова Коса Тузла, особливості входження Кримського півострова до складу України та підписання рамкової угоди про її участь в Євразійському економічному просторі. Висвітлено питання національного суверенітету, визначення політичних прав та оптимальних умов взаємозв'язку з Росією. Досліджено досвід українського народу щодо встановлення державної незалежності та політичних відносин з сусідніми державами в різні історичні періоди. Зроблено висновок, що навіть часткова втрата суверенітету загрожує самому існуванню українського народу.

Приведено пять статей, опубликованных газетой "Зеркало недели" в 2002 - 2004 гг., в которых рассмотрена проблема украинско-российских отношений на современном этапе и исторические уроки прошлого. Проанализированы политические условия подписания Переяславского договара, конфликт по поводу острова Коса Тузла, особенности вхождения Крымского полуострова в состав Украины и подписания соглашения об ее участии в Евразийском экономическом пространстве. Освещены вопросы национального суверенитета, определения политических прав и оптимальных условий взаимоотношений с Россией. Исследован опыт украинского народа об установлении государственной независимости и политических отношений с соседними странами в разные исторические периоды. Доказано, что даже частичная утрата суверенитета угрожает самому существованию украинского народа.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-6 + Т3(2РОС)64-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА659726 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Міщенко В. С. 
Шляхи вирішення проблеми стійких органічних забруднювачів в Україні / В. С. Міщенко, Є. М. Маторін; НАН України; Рада по вивченню продукт. сил України. - К. : РВПС України НАН України, 2005. - 69 c. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Проаналізовано проблему обмеження виробництва та використання стійких органічних забруднювачів в Україні (СОЗ). Охарактеризовано непридатні та заборонені до використання пестициди та поліхлоровані дифеніли, розглянуто сучасні методи їх інвентаризації. Досліджено техніко-економічні альтернативи щодо вирішення проблеми СОЗ й обгрунтовано перспективи використання наявних теплових агрегатів. Наведено економічну оцінку спеціальних технологій термічної деструкції СОЗ, а також очистки устаткування, знешкодження конденсаторів, забруднених грунтів і матеріалів. Розглянуто питання нормативно-правового регулювання шкідливих викидів СОЗ. З урахуванням факту підписання Стокгольмської конвенції відзначено необхідність утворення в Україні повноцінної промислової інфраструктури зі знищення/знешкодження поліхлорованих дифенілів (ПХД) та ПХД-вмісного устаткування, а також непридатних і заборонених для використання пестицидів і відходів промислової продукції. Висвітлено питання нормативно-правового, технічного, методичного та організаційного забезпечення даного процесу.

Проанализирована проблема ограничения производства и использования стойких органических загрязнителей (СОЗ). Охарактеризованы непригодные и запрещенные к использованию пестициды и полихлорированные дифенилы, рассмотрены современные методы их инвентаризации. Изучены технико-технические альтернативы по решению проблемы СОЗ и обоснованы перспективы использования имеющихся тепловых агрегатов. Приведена экономическая оценка специальных технологий термической деструкции СОЗ, а также очищения оборудования, обезвреживания конденсаторов, загрязненной почвы и материалов. Освещены вопросы нормативно-правового регулирования вредных выбросов СОЗ. В связи с подписанием Стокгольмской конвенции обоснована необходимость создания в Украине полноценной промышленной инфраструктуры по ликвидации/обезвреживанию полихлорированных дифенилов (ПХД) и ПХД-содержащего оборудования, а также непригодных и запрещенных к употреблению пестицидов и отходов промышленной продукции. Освещены вопросы нормативно-правового, технического, методического и организационного обеспечения данного процесса.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)280 + Ж692(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА662333 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Дмитрієв А. І. 
Вестфальський мир 1648 року і сучасне міжнародне право / А. І. Дмитрієв; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. - К., 2001. - 425 c. - Бібліогр.: с. 283-309. - укp.

Проаналізовано процес формування принципів міжнародного права XVII ст., тісно пов'язаний з роботою Вестфальського конгресу, на якому було підготовлено для підписання 24 жовтня 1648 р. Оснабрюцький та Мюнстерський мирні договори, що завершили кровопролитну тридцятилітню війну в Європі. Проаналізовано історичні передумови створення вестфальської конфігурації міжнародного права, генезис і становлення ряду його сучасних інститутів. Наведено тексти Оснабрюцького та Мюнстерського договорів 1648 р. українською мовою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91г(0)4 + Х919.69"1648" + Х91-2 + Т3(0)43-683.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА615587 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Маракова І. І. 
Захист інформації. Криптографічні методи : Підруч. для вищ. навч. закл. / І. І. Маракова, А. І. Рибак, Ю. С. Ямпольський; Одес. держ. політехн. ун-т. - О., 2001. - 174 c. - Бібліогр.: 46 назв. - укp.

Розглянуто основні проблеми захисту інформації та криптографічних методів. Викладено основи інформативної бази, концепцію комплексного підходу до питань захисту інформації. Описано класичні та сучасні методи шифрування, сучасні засоби захисту, що є основою інформації та електронного цифрового підпису.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.403я73

Шифр НБУВ: ВА620329 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Вісник Луганської академії внутрішніх справ МВС ім. 10-річчя незалежності України. Вип. 4 / ред.: Е. О. Дідоренко. - Луганськ, 2002. - 275 с. - укp.

Проаналізовано реформу політичної системи України в контексті європейського конституційно-правового досвіду. Розглянуто питання щодо функцій юридичної відповідальності, особливості актів, що регулюють правовий статус відділів та управлінь місцевої державної адміністрації. Висвітлено основні методи профілактики злочинів працівників міліції у сфері службової діяльності, сучасні методологічні проблеми теорії та практики оперативно-розшукової діяльності, проблеми тактики огляду місця події у ході розслідування контрабанди. Описано основні етапи експертної методики під час дослідження підписів, способи кримінального впливу щодо відмикання замків та заходи протидії. Значну увагу приділено проблемам особистої безпеки в роботі правоохоронних органів.

Проанализирована реформа политической системы Украины в контексте европейского конституционно-правового опыта. Рассмотрены вопросы относительно функций юридической ответственности, особенности актов, регулирующих правовой статус отделов и управлений местной государственной администрации. Освещены основные методы профилактики преступлений работников милиции в сфере служебной деятельности, современные методологические проблемы теории и практики оперативно-розыскной деятельности, проблемы тактики осмотра места действия при расследовании контрабанды. Описаны основные этапы экспертной методики при исследовании подписей, способы криминального влияния на замки и меры противодействия. Значительное внимание уделено проблемам личной безопасности в работе правоохранительных органов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х811.12я54(4Укр-2Луг)3

Шифр НБУВ: Ж16283 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Козак З.  
Доступ до правосуддя з питань довкілля : Посіб. / З. Козак, І. Тустановська. - Л. : Екоправо-Л., 2002. - 200 c. - Бібліогр.: с. 171-186. - укp.

На підставі реалізації в Україні Конвенції "Про доступ до інформації, участь громадськості у процесі прийняття рішень та доступі до правосуддя з питань, що стосуються довкілля", яка була підписана 25 червня 1998 р. міністрами 36-ти країн-членів Європейської Економічної Комісії ООН у датському місті Оргус, а також з урахуванням норм законодавства України, що регулюють відносини у сфері захисту екологічних прав і практики його застосування розглянуто питання доступу громадськості до правосуддя з питань довкілля. Розкрито суть поняття екологічної інформації. Розглянуто види екологічно-значимих рішень, визначено форми участі громадськості у прийнятті даних рішень.

С учетом реализации на Украине Конвенции "О доступе к информации, участии общественности в процессе принятия решений и доступе к правосудию по вопросам, касающихся окружающей среды", подписанной 25 июня 1998 г. министрами 36 стран-членов Европейской Экономической Комиссии ООН в датском городе Оргус, а также норм законодательства Украины, регулирующие отношения в сфере защиты экологических прав и практики его использования рассмотрены вопросы доступа общественности к правосудию по вопросам окружающей среды. Раскрыто содержание понятия экологической информации. Рассмотрены виды экологическо-значимых решений, определены формы участия общественности в принятии данных решений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР) + Х892.19(4УКР)18 + Х916.33-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА629714 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Задірака В. К. 
Комп'ютерна криптологія : Підруч. / В. К. Задірака, О. С. Олексюк; Терноп. акад. нар. госп-ва, НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. - К., 2002. - 504 c. - Бібліогр.: с. 491-502. - укp.

Розглянуто методи сучасної криптографії та особливості їх застосування до проектування безпечних комп'ютерних систем. Наведено організаційні, правові, технічні та криптографічні методи захисту інформації, а також методи цифрового підпису. Висвітлено методологію захисту автоматизованих систем обробки інформації. Охарактеризовано ресурси криптографії в мережі Internet.

Рассмотрены методы современной криптографии и особенности их использования в проектировании безопасных компьютерных систем. Приведены организационные, правовые, технические и криптографические способы защиты информации, а также методы цифровой подписи. Освещена методология защиты автоматизированнных систем обработки информации. Охарактеризованы ресурсы криптографии в сети Internet.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.403я73

Шифр НБУВ: ВА633216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Наукові праці Кам'янець-Подільського державного педагогічного університету / ред.: В. А. Смолій. - Кам'янець-Поділ., 2003. - 387 с. - (Іст. науки; Т. 11). - укp.

Описано ювелірні вироби з розкопок історичного Губинського городища, хрестовидний орнамент ранньоскіфського часу, систему укріплень Луцька в другій половині XIV - XVI ст. Розглянуто питання про підготовку підписання Гадяцької угоди 1658 р. між Україною та Річчю Посполитою. Проаналізовано особливості міжнародної політики гетьмана Б.Хмельницького, вплив М.Драгоманова на трансформацію слов'янської ідеї в українському суспільстві 1870 - 1880 рр. Охарактеризовано діяльність чехословацьких "лівих" соціал-демократів і комуністів на території України у 1917 - 1920 рр., політику радянської влади щодо західноукраїнського селянства 1939 - 1941 рр. Висвітлено проблеми становлення селянських (фермерських) господарств у незалежній Україні, регіональної історії, джерелознавства, історіографії та методології історичних досліджень, а також історію зарубіжних країн.

Описаны ювелирные изделия с раскопок исторического Губинского городища, крестовидный орнамент раннескифского времени, система укреплений Луцка во второй половине XIV - XVI ст. Рассмотрен вопрос о подготовке подписания Гадячского соглашения 1658 г. между Украиной и Речью Посполитой. Проанализированы особенности международной политики гетьмана Б.Хмельницкого, влияние М.Драгоманова на трансформацию славянской идеи в украинском обществе 1870 - 1880 гг. Охарактеризованы деятельность чехословацких "левых" социал-демократов и коммунистов на территории Украины в 1917 - 1920 гг., политика советской власти относительно западноукраинского крестьянства 1939 - 1941 гг. Освещены проблемы становления крестьянских (фермерских) хозяйств в независимой Украине, региональной истории, историографии и методологии исторических исследований, история зарубежных стран.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68849/іст. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Лукашова І. О. 
Бухгалтерський облік зовнішньоекономічної діяльності : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / І. О. Лукашова, О. М. Головащенко; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. - Донецьк, 2004. - 535 c. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Висвітлено специфіку зовнішньоекономічної діяльності суб'єктів підприємництва. Розглянуто питання купівлі-продажу товарів за іноземну валюту, порядок постановки на облік у митних органах і розрахунки з ними та з іншими державними і недержавними установами, укладання та підписання зовнішньоекономічних договорів (контрактів). Розкрито сутність та особливості експортно-імпортних операцій, їх вплив на організацію обліку. Описано особливості оподаткування операцій за бартерними договорами, обліку консигнаційних операцій. Наведено характеристики основних форм міжнародних розрахунків та спеціальних форм кредитування.

Освещена специфика внешнеэкономической деятельности субъектов предпринимательства. Рассмотрены вопросы купли-продажи товаров за иностранную валюту, порядок постановки на учёт в таможенных органах и расчёты с ними и с другими государственными и негосударственными учреждениями, составления и подписания внешнеэкономических договоров (контрактов). Раскрыты сущность и особенности экспортно-импортных операций, их влияние на организацию учёта. Описаны особенности налогообложения операций по бартерным договорам, учёта консигнационных операций. Приведены характеристики основных форм международных расчётов и специальных форм кредитования.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)28я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА650826 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Андрійчук В. М. 
Коментар до Митного кодексу України : Із практики митної справи / В. М. Андрійчук, Н. А. Бєлоус, І. Г. Бережнюк, Є. М. Березний, І. В. Бєрьозкін; Держ. митна служба України. - К. : Юстініан, 2004. - 723 c. - Бібліогр.: с. 712-720. - укp.

З урахуванням положень міжнародних договорів, підписаних Україною, та конвенцій, ратифікованих нею уперше постатейно прокоментовано основні розділи Митного кодексу України, який набрав чинності 1 січня 2004 р., зокрема, "Митний контроль", "Переміщення та пропуск товарів і транспортних засобів через митний кордон України", "Розпорядження товарами, що перебувають під митним контролем", "Порушення митних правил і відповідальність за них", "Працівники митних органів, спеціалізованих митних установ та організацій". Наведено порівняльний аналіз даного Кодексу з попереднім, який діяв з 1 січня 1992 р. до 1 січня 2004 р., зокрема, додано розділи: "Митні процедури при переміщенні товарів через митний кордон України різними видами транспорту", "Підприємницька діяльність із надання послуг з декларування товарів і транспортних засобів та перевезення товарів, що переміщуються через митний кордон України або перебувають під митним контролем".

С учетом положений международных договоров, подписанных Украиной, и конвенций, ратифицированных ею, впервые прокоментированы основные разделы Таможенного кодекса Украины, вступившего в действие 1 января 2004 г., в частности, "Таможенный контроль", "Перемещение и пропуск товаров и транспортных средств через таможенный кордон Украины", "Распоряжение товарами, находящихся под таможенным контролем", "Нарушение таможенных правил и ответственность за них", "Работники таможенных органов, специализированных таможенных учреждений и организаций". Приведен сравнительный анализ данного Кодекса с предыдущим, действовавшим с 1 января 1992 г. по 1 января 2004 г., в частности, добавлены разделы: "Таможенные процедуры при перемещении товаров через таможенный кордон Украины различными видами транспорта", "Предпринимательская деятельность оказания услуг по декларации товаров и транспортных средств и перевозке товаров, перемещающихся через таможенный кордон Украины или пребывающих под таможенным контролем".


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038-324.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС38992 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського