Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Тематичний інтернет-навігатор (6)Наукова електронна бібліотека (143)Автореферати дисертацій (27)Книжкові видання та компакт-диски (349)Журнали та продовжувані видання (77)
Пошуковий запит: (<.>K=ОСТРОЗЬК$<.>+<.>K=БІБЛІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 258
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Болохівщина: земля і люди : Матеріали Всеукр. наук. конф. "Велика Волинь" т. 20, 23 - 24 черв. / ред.: П. С. Смоленюк; Центр Поділлязнав. Ін-ту історії НАН України. - Хмельницький, 2000. - 336 c. - укp.

Широко відображено матеріали з історії та культури Болохівщини, висвітлено соціально-економічні та духовні проблеми регіону. Детально проаналізовано економічні та соціально-політичні причини антивеликокнязівського руху Болохівських громад, історію та культуру літописного Дорогобужа тощо. Наведено розповіді про визначних уродженців даного краю: про походження і роль Острозького роду в історії, про Шашкевичів - українську родину з Волині, князів Сангушків - підприємців з Болохівщини, Устима Кармелюка, Якова Гальчевського - отамана Болохівського краю, Василя Петренюка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346) я431 + Т3(4УКР-4ХМЕ) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604504 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Біблія як релігійно-історична та літературна пам'ятка : Метод. рек. для студ. усіх форм навч. / ред.: І. Мозговий; підгот.: В. Глушко; Сум. держ. пед. ін-т ім. А.С.Макаренка. - Суми : Козацький вал, 1998. - 73 c. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Книга містить методичні рекомендації до вивчення тексту Біблії з точки зору філології. Досліджується семантика сталих біблійних висловів, як у самій Біблії, так і в українській літературі різних періодів, особлива увага зосереджена на біблійній міфології, героїчному епосі, приповістях та байках, новелах, притчах Біблії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-2 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Біблія і культура : Зб. наук. ст. Вип. 1 / ред.: А. Є. Нямцу; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 2000. - 243 с. - рус.

Розглянуто актуальні літературознавчі, філософсько-теологічні та лінгвістичні проблеми функціонування біблійного сюжетно-образного матеріалу в культурі різних часів і народів. Висвітлено закономірності переосмислення сюжетів та образів Нового Завіту в українській літературі ХХ ст., проблематику християнської моралі у малій прозі В.Підмогильного у зв'язку з філософією Ф.Ніцше, основні принципи освоєння біблійних образів у ліриці І.Франка. Охарактеризовано етику англіканського протестантизму та її художню репрезентацію у творчості Н.Бретона, біблійні образи в етнологічному аспекті, особливості виявлення апеляції в сакральних текстах, співвідношення експліцитного та імпліцитного в євангельському тексті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-20-117.3 + Ч11я43 + Ш5(0)-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70549 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Виховання молодого покоління на принципах християнської моралі в процесі духовного відродження України / ред.: І. Д. Пасічник. - Острог, 2000. - 639 с. - (Наук. зап. Остроз. акад; Т. III). - укp. - рус.

Вміщено наукові статті з актуальних питань історії Біблії в Україні, релігієзнавства, християнської філософії, психології та педагогіки. Досліджено християнські мотиви у літературі, музиці та мистецтві. Значну увагу приділено ролі Острозької Біблії у церковному та культурно-національному житті українців і білорусів ранньомодерного періоду. Окремі розділи присвячено діяльності Івана Огієнка (митрополита Іларіона) - визначного вченого, державного, громадського та церковного діяча, а також феномену віри у контексті екзистенційної філософії Кіркегора та святоотцівської екзегетики. Висвітлено роль українського греко-католицького духовенства у міжвоєнний період та його участь в українському національно-визвольному русі у Східній Галичині. Детально проаналізовано християнську толерантність у контексті суспільно-політичних, релігійних, а також морально-психологічних проблем сьогодення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37я54(4Укр)3 + Э370.9я54(4Укр)3 + Ч311.350.4я43 + Т3(4Укр)0-7я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69992 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Володіння князів Острозьких на Східній Волині (за інвентарем 1620 року) / упоряд.: І. Ворончук; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. - К.; Старокостянтинів, 2001. - 415 c. - укp.

Вміщено переклад частини унікального джерела першої половини XVII ст. - Інвентаря маєтків князів Острозьких 1620 р. Подано багатий та різноманітний матеріал стосовно 127 поселень, що за сучасним адміністративним поділом розташовуються на території Хмельниччини. Детально описано міста та села, наявні у них ремесла та промисли, сільськогосподарські знаряддя, фільварки та їх продукцію, характер сівозміни, що дозволяє проаналізувати стан і рівень розвитку окремих галузей господарства, а також стан продуктивних сил даної території в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)44,01 + Т3(4УКР)4-8 Острозький + Т214(4УКР)-1 Острозький

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА608192 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Прокопов Д. Є. 
Г.С.Сковорода: діалог і одкровення / Д. Є. Прокопов; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. - К. : ТОВ "Міжнар. фін. агенція", 1998. - 22 c. - Бібліогр.: 21 назв. - укp. - рус.

Досліджуються історичні і внутрішньотеоретичні обумовленості визначення питання про істину, а також його змісту і структури в філософії Григорія Сковороди завдяки зверненню до структурного методу текстуального аналізу та його використанню у вивченні такого специфічного типу дискурсу, як філософський. Предметом аналізу автора стає розгортання проблематики істини, а також шляхів її розв'язання на текстуальному просторі сковородинівських праць, і, зокрема, діалогів острозького і бабаївського циклу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)46 + Ю226

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р85196 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

"Камінний господар" Лесі Українки та феномен середньовіччя : Зб. наук. пр. / ред.: Я. Поліщук, А. Криловець. - Рівне : Перспектива, 1998. - 101 c. - укp.

Запропоновано результати Всеукраїнського наукового семінару, проведеного 29-30 травня 1998 року на базі Острозької Академії. На сучасному науковому матеріалі осмислюються проблематика і поетика драми "Камінний господар" Лесі Українки. Автори досліджують зв'язок цього вершинного твору української письменниці із естетичним досвідом світової літератури, зокрема, із середньовічною естетикою, успішно апробуючи різні наукові методики - міфологічну, структуральну, феміністичну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)42-318.3 + Ш5(4УКР)5-4 Українка 536

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586953 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Сушинський Б. І. 
Козацькі вожді України. Історія України в образах її вождів та полководців ХV-ХІХ століть : Іст. есе / Б. І. Сушинський. - О. : Альфа-Омега, 1998. - 681 c. - укp.

Подаються історико-літературні есе про відомих, маловідомих, або й зовсім невідомих широкому загалу - всього 176 імен - військових діячів України. Характерною ознакою есе є те, що автор відходить від традиційних "виразно класових", а отже, упереджених оцінок діянь багатьох українських полководців, серед яких - Костянтин Острозький, Богдан Ружинський, Іван Підкова, Петро Сагайдачний, Дмитро Барабаш, Богдан Хмельницький, Іван Виговський, Максим Кривоніс, Іван Мазепа, Григорій Потьомкін та ін. Об'єктивно аналізуючи військову та політичну ситуації, в яких їм доводилося діяти, автор нерідко вступає в полеміку з деякими істориками, знімаючи з українських лицарів давнє тавро "зрадників", "відступників", відкидаючи неприпустимий тон зверхності при оцінці ролі в нашій історії окремих її постатей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-8 + Т3(4УКР)4-294

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586280 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Наукові записки Університету "Острозька Академія". Сер.: Право. Вип. 1 / ред.: І. Д. Пасічник. - Острог, 2000. - 224 с. - рус.

На підставі використання теоретичних досягнень юридичної науки та практичних здобутків висвітлено питання різних галузей права (конституційного, адміністративного, фінансового, цивільного, господарського, трудового, кримінального та міжнародного), визначено перспективні напрями вдосконалення застосування конкретних норм права. Надано практичні рекомендації стосовно реформування чинного законодавства України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х.я54(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69992/право Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Чумаченко О.  
Образи з минулого : Біогр. довід. осіб, похованих в Успен. соборі Києво-Печер. лаври / О. Чумаченко; Нац. Києво-Печер. іст.-культ. заповідник. - К. : РВМП "Софія", 1999. - 176 c. - Бібліогр.: 123 назв. - укp.

Представлено збірку біографічних нарисів широко відомих церковних та світських діячів (Феодосія Печерського, К.Острозького, Є.Плетенецького, З.Копистенського, П.Могили, Ю.Слуцького, І.Полубенського, О.Вишневецького, Д.Долгорукова, П.Рум'янцева-Задунайського), та незнайомих ще широкому загалові осіб, похованих протягом століть у головному храмі Києво-Печерського монастиря.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-8 + Т3(4УКР-2К)0-9 + Э372.27-657

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593800 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Острогіана в Україні і Європі : Матеріали Міжнар. наук. симп., 29 - 30 черв. 2001 р. / ред.: О. І. Журко; Т-во дослідників Волині. - Старокостянтинів, 2001. - 367 с. - (Велика Волинь; Т. 23). - укp.

Проаналізовано діяльність Острозького культурно-освітнього центру. Розглянуто княжий родовід князів Острозьких. Основну увагу приділено Пересопницькому Євангелію та Острозькій Біблії, джерелам з історії уніатської церкви Південно-Східної Волині, проблемам експорту з Волині у XVI - першій половині XVII ст. Детально охарактеризовано особливості шлюбних відносин на Україні у першій половині XIX ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)4я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69179 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Слово молодим дослідникам / ред.: В. Г. Бойко; Рівнен. держ. ін-т культури. - Рівне, 1998. - 245 c. - укp.

Містяться матеріали і тези міжвузівської науково-теоретичної конференції аспірантів, молодих викладачів та студентів, проведеної в квітні 1998 р. у Рівненському державному інституті культури. Розглядається Товариство дослідників Волині як осередок наукової думки рідного краю, а також Товариство "Рідна хата" на Холмщині і Південному Підляшші (1919-1930 рр.). Характеризуються Любецький з'їзд (1907 р.) та чехословацькі події 1968 року. Аналізуються журнали "Нова громада" й "Українська хата" як втілення національного духу. Обговорюються питання формування і використання історико-культурного фонду Рівненської обласної державної бібліотеки, стан та проблеми розвитку краєзнавчого фонду Острозької централізованої бібліотечної системи. Наводяться проблеми чинників формування менталітету українського етносу як один із напрямків етнопсихології, а також проблеми здоров'я особистості в системі національних цінностей. Публікуються екологічні дослідження Дерманських боліт, дається економіко-математичне обгрунтування раціонального використання водних ресурсів, доводиться наукова цінність болотних екосистем півдня Рівненщини та перспективи використання території регіону тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч214(4УКР)70

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587548 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Історія бібліотечної справи Рівненщини : Зб. ст. і тез доп. наук.-практ. конф. "Б-ки Рівненщини: історія і сучасність" / ред.: Л. Г. Сахнюк; Рівнен. обл. унів. наук. б-ка. - Рівне : Волин. обереги, 1999. - 111 c. - укp.

Розглядається широкий спектр питань виникнення і розвитку книгозбірень різних систем і відомств Рівненської області та м.Рівне, зокрема, Березнівського, Володимирецького, Гощанського, Дубнівського, Зарічненського, Здолбунівського, Корецького, Костопільського, Млинівського, Острозького, Рокитнівського та інших районів. Ряд питань присвячено окремим найбільшим бібліотекам м.Рівне: колишніх Академії водного господарства і педагогічного інституту, обласної наукової медичної бібліотеки, обласних бібліотек для дітей та юнацтва, а також народженої у 90-ті роки бібліотеки товариства "Просвіта".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 я431(4УКР-4РІВ)9 + Ч733(4УКР-4РІВ) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593120 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Біблія і культура : Зб. наук. ст. Вип. 6 / ред.: А. Є. Нямцу; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича, Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка НАН України. - Чернівці : Рута, 2004. - 454 с. - укp.

Розглянуто актуальні проблеми теорії літератури, порівняльного літературознавства, культурології, а також літературознавчі, філософсько-теологічні та лінгвістичні проблеми функціонування легендарно-міфологічної та біблійної сюжетно-образної тематики в культурі різних народів. Висвітлено цивілізаційні, психологічні та біблійні аспекти імені в романі Д.Ф.Купера "Звіробій", аспекти референції та інтерпретації у поезії українського зарубіжжя. Проаналізовано гносеологічні передумови та естетичні здобутки міфотворчості єлизаветинських хроністів. Описано мовні особливості жанрів проповіді, обрядової промови ("слова") та молитви.

Рассмотрены актуальные проблемы теории литературы, сравнительного литературоведения, культурологии, а также литературоведческие, философско-теологические и лингвистические проблемы функционирования легендарно-мифологической и библейской сюжетно-образной тематики в культуре разных народов. Освещены цивилизационные, психологические и библейские аспекты имени в романе Д.Ф.Купера "Зверобой", аспекты референции и интерпретации в поэзии украинского зарубежья. Проанализированы гносеологические предпосылки и эстетические достижения мифотворчества елизаветинских хронистов. Описаны особенности речи проповедей, обрядовой речи ("слова") и молитвы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-202.04 + Ч11в2:Эя54(4УКР) + Ш.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70549 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Мозгова І. І. 
Іноземні мови в Острозькій колегії, братських школах і Києво-Могилянській академії (кін. XVI - поч. XIX ст.) / І. І. Мозгова; Сум. держ. пед. ун-т ім. А.С.Макаренка. - Суми, 2004. - 55 c. - (Препр.). - Бібліогр.: 129 назв. - укp.

Проаналізовано фактори розвитку нового етапу національної освіти та педагогіки доби Ренесансу і бароко. Висвітлено роль процесу вивчення іноземних мов у засвоєнні гуманістичних ідей та їх залученні до цінностей європейської культури. Описано систему мовної освіти в Острозькій колегії, братських школах і Києво-Могилянській академії, розкрито її вплив на духовний розвиток українців.

Проанализированы факторы развития нового этапа национального образования и педагогики эпохи Ренессанса и барокко. Освещена роль процесса изучения иностранных языков в усвоении гуманистических идей и их привлечении к ценностям европейской культуры. Описана система образования в Острожской коллегии, братских школах и Киево-Могилянской академии, изучено её влияние на духовное развитие украинцев.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)4 + Ч33(4УКР)51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р103106 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Наукові записки Національного університету "Острозька академія" / ред.: А. Ю. Войтюк. - Острог, 2004. - 126 с. - (Філол.; Вип. 1). - укp.

Висвітлено актуальні проблеми філології, зокрема українського та англійського мовознавства, а також українського літературознавства. Розглянуто питання об'єктивації фразеологічних біблеїзмів у світовій релігії, комунікативні аспекти функціонування вигуків в англійській мові. Проаналізовано сучасні тенденції розвитку комп'ютерної лексикографії, використання метафори у публіцистичних текстах України та США, функціональну спрямованість метафор у мові сучасних американських публіцистичних текстів.

Освещены актуальные проблемы филологии, в частности украинского и английского языковедения, а также украинского литературоведения. Рассмотрены вопросы объективации фразеологических библеизмов в мировой религии, коммуникативные аспекты функционирования возгласов в английском языке. Проанализированы современные тенденции развития компьютерной лексикографии, использования метафоры в публицистических текстах Украины и США, функциональная направленность метафор на языке современных американских публицистических текстов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69992/філол. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Наукові записки Національного університету "Острозька академія" / ред.: І. Д. Пасічник. - Острог, 2004. - 422 с. - (Психологія і педагогіка"; Вип. 5). - укp.

Розглянуто питання феноменології наукової творчості студентської молоді. Проаналізовано формування національної самосвідомості як педагогічну проблему, розвиток мотиваційної сфери студента в контексті його професійної адаптації до умов навчання у ВНЗ. Викладено інтегративно-комп'ютерні підходи до організації самостійної роботи студентів. Висвітлено аспекти організації національно-зорієнтованого навчально-виховного процесу в початковій школі, описано форми виховання у позакласній роботі. Розкрито вплив феномену дитячої субкультури на розвиток духовного світу дитини. Визначено духовно-рефлексивні фактори саморозвитку особистості.

Рассмотрены вопросы феноменологии научного творчества студенческой молодежи. Проанализированы формирование национального самосознания как педагогическая проблема, развитие мотивационной сферы студента в контексте его профессиональной адаптации к условиям обучения в ВУЗ. Изложены интегративно-компьютерные подходы к организации самостоятельной работы студентов. Освещены аспекты организации национально-ориентированного учебно-воспитательного процесса в начальной школе, описаны формы воспитания во внеклассной работе. Изучено влияние феномена детской субкультуры на развитие духовного мира ребенка. Определены духовно-рефлексивные факторы саморазвития личности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю9я54(4УКР)3 + Ч30я54(4УКР)3

Шифр НБУВ: Ж69992/психол.пед. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Наукові записки Національного університету "Острозька академія" / ред.: І. Д. Пасічник. - Острог, 2005. - 442 с. - (Економіка; Вип. 7, ч. 1). - укp.

Розглянуто питання трансформації соціально-економічної системи в Україні, розвитку підприємництва, функціонування фінансової системи та соціальної сфери. Проаналізовано бюджетну систему держави та напрямки удосконалення її розбудови, роль бюджету в соціально-економічних процесах, механізми розробки і реалізації державних галузевих програм. Висвітлено потенціал іпотечного кредитування, ефективність податку на додану вартість, проблеми оподаткування і аудиту банківських установ. Розкрито аспекти становлення системи оподаткування в сільському господарстві, теоретичні основи реструктуризації підприємств, викладено методичні підходи до оцінки їх інвестиційної привабливості.

Рассмотрены вопросы трансформации социально-экономической системы в Украине, развития предпринимательства, функционирования финансовой системы и социальной сферы. Проанализированы бюджетная система государства и направления усовершенствования её развития, роль бюджета в социально-экономических процессах, механизмы разработки и реализации государственных отраслевых программ. Освещены потенциал ипотечного кредитования, эффективность налога на добавленную стоимость, проблемы налогообложения и аудита банковских учреждений. Раскрыты аспекты становления системы налогообложения в сельском хозяйстве, теоретические основы реструктуризации предприятий, представлены методические подходы к оценке их инвестиционной привлекательности.


Індекс рубрикатора НБУВ: У.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69992/Ек. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Наукові записки Національного університету "Острозька академія" / ред.: І. Д. Пасічник. - Острог, 2005. - 426 с. - (Економіка"; Вип. 7, ч. 2). - укp.

Висвітлено фінансові аспекти соціальної політики України, проблеми фінансово-кредитних відносин, сучасні тенденції розвитку фінансового ринку в країні. Проаналізовано напрямки розвитку соціального страхування в державі, особливості формування соціальної політики в період економічних трансформацій. Розглянуто питання оптимізації структури фінансової системи України у контексті реалізації соціальної політики, сучасні тенденції розвитку кредитування банками житлового будівництва. Розкрито вплив інвестиційного клімату в країні на обсяги кредитування банків, теоретичні аспекти функціонування платіжних систем, концептуальні засади формування ціни інноваційної продукції з урахуванням трансакційних витрат. Висвітлено етапи становлення ринку цінних паперів в Україні, перспективи становлення вторинного іпотечного ринку, а також функціонування інститутів спільного інвестування на фінансовому ринку держави.

Освещены финансовые аспекты социальной политики Украины, проблемы финансово-кредитных отношений, современные тенденции развития финансового рынка в стране. Проанализированы направления развития социального страхования в государстве, особенности формирования социальной политики в период экономических трансформаций. Рассмотрены вопросы оптимизации структуры финансовой системы Украины в контексте реализации социальной политики, современные тенденции развития кредитования банками жилищного строительства. Изучено влияние инвестиционного климата в стране на объемы кредитования банков, раскрыты теоретические аспекты функционирования платежных систем, концептуальные основы формирования цены инновационной продукции с учётом трансакционных расходов. Освещены этапы становления рынка ценных бумаг в Украине, перспективы становления вторичного ипотечного рынка, а также функционирования институтов совместного инвестирования на финансовом рынке государства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69992/Ек. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Описи Острожчини другої половини ХVІ - першої половини ХVІІ століття / ред.: Л. Винар; Укр. Іст. Т-во, Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.Грушевського НАН України. - К.; Острог; Нью-Йорк, 2004. - 384 c. - (Іст. джерела; Т. 1). - укp.

Проаналізовано джерела описово-статистичного характеру, які стосуються Острога та Острожчини другої половини ХVІ - першої половини ХVІІ ст. (1542 - 1654 рр.). Наведено акти про поділ володінь В.-К.Острозького між його синами в 1603 р. Викладено відомості про перший на українських землях освітній заклад вищого типу - славнозвісну Острозьку Академію, які є необхідними для вивчення історії українського міста та села, політичних еліт, православної та католицької церков, культури нашого народу.

Проанализированы источники описательно-статистического характера, касающиеся Острога и Острожчины второй половины ХVІ - первой половины ХVІІ ст. (1542 - 1654 гг.). Приведены акты о разделе владений В.-К.Острожского между его сыновьями. Изложены сведения о первом на украинских землях образовательном заведении высшего типа - славноизвестной Острожской Академии, необходимые для изучения истории украинского города и села, политических элит, православной и католической церквей, культуры нашего народа.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4УКР)44 + Т3(4УКР-4РОВ)44-22,01 + Х2(4УКР)41-329

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА665508 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського